I want to be an architect

poruka: 42
|
čitano: 9.955
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
I want to be an architect
Neznam jel ste me dobro skuzili ali ovaj sketchup mi nepase,vecinom je za vanjski izgled kuce a meni triba nesto jednostavno za interijer a ne za eksterijer
ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect
Toni93 kaže...
Neznam jel ste me dobro skuzili ali ovaj sketchup mi nepase,vecinom je za vanjski izgled kuce a meni triba nesto jednostavno za interijer a ne za eksterijer

sketch up inace koriste za oboje, a pogotovo za namjestaj :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect
Toni93 kaže...
Neznam jel ste me dobro skuzili ali ovaj sketchup mi nepase,vecinom je za vanjski izgled kuce a meni triba nesto jednostavno za interijer a ne za eksterijer

A moraš imati na umu da nepostoji program koj će ti sve sredit u 2-3 klika ;)

Ipak se treba malo odvojit vremena za to ;)

www.denis.matemaksan.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 15:21 (Denis Ivankovic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect
Denis Ivankovic kaže...
Toni93 kaže...
Neznam jel ste me dobro skuzili ali ovaj sketchup mi nepase,vecinom je za vanjski izgled kuce a meni triba nesto jednostavno za interijer a ne za eksterijer

A moraš imati na umu da nepostoji program koj će ti sve sredit u 2-3 klika ;)

Ipak se treba malo odvojit vremena za to ;)

malo vise ;)

kokolo
15 godina
offline
I want to be an architect

Ako misliš nešto ozbiljnije ostavi se sketchupa i idi na AutoCAD.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect

Poslusaj studenta arhitekture, 4ta godina iskustvo sa faxa, prije faxa i sa posla (jedan od najboljih arh. ureda u HR)

 

Za 2D AutoCAD i samo autocad, dwg format je industrijski standard, svi na faxu rade u AutoCADu, 99% ureda radi u AutoCADu. Dakle tu nemas dileme. Sto se tice 3Da ja osobno koristim Lightwave. Ubacis iz CADa crtez i po tome pereš. Imas jedan mali plugin koji se zove LWcad i to ti je to. Bilo koja jezgra od 3D programa (max, cinema, ligtwave) ti je sasvim uredu za vizualizacije.

 

Nikako ti ne preporucam Archicad, taj program je smece, iako ga uce na nasem faxu jer eto ima hrpu skriptiranih naredbi (window, door, wall bla bla bla) al vjeruj mi puno je lakse u Lightwaveu ili bilokojoj "ozbiljnoj" 3D jezgri raditi nego u tome.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 14:32 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect

Sad si malo mislim, možda bi ti i rhino bio dobar ;)

On je super povezan sa Autocadom, a i nije teško radit u njemu ;)

Radio sam malo u njemu pa znam da je arhitektura brža i jednostavnija za odradit u nejmu nego u nekom drugom 3d paketu...

A rezultat je jednako kvalitetan ;)

www.denis.matemaksan.com
13 godina
protjeran
offline
RE: I want to be an architect
Zekida kaže...
looool,pa jel se ti uopće kužiš u 3d,svaki CAD program je namijenjen za sve oblike arhitekture,tako da je SolidWorks odličan odabir.

crap. Za 3d arhitekturu dobri programi su: ArchiCAD, Revit, Allplan....  

 

Solidworks, Catia, Maya, 3dsmax, Rhino... su programi koji nisu prilagodjeni arhitekturi.

 

ovaj tvoj "loool" samo pokazuje koliko si upucen u temu.

 

pozdrav od arhitekta sa 10 godina iskustva u 3d vizualizacijama.

13 godina
protjeran
offline
RE: I want to be an architect
logic kaže...

Otku skacthup upade u cad alate? Pa to je igracka. Vrlo mocna ali ipak igracka.

Sketchup nije igracka. Najcesce se koristi za odredjivanje volumena (pri to mislim na oblik u prostoru a ne na zapreminu). To nije program za izradu projektne dokumentacije kao sto su archicad, autocad, revit.... vec za vizualno osmisljavanje objekta a za tu svrhu je mocan, brz i jednostavan. 

13 godina
protjeran
offline
RE: I want to be an architect
mislav_01 kaže...

Poslusaj studenta arhitekture, 4ta godina iskustvo sa faxa, prije faxa i sa posla (jedan od najboljih arh. ureda u HR)

 

Za 2D AutoCAD i samo autocad, dwg format je industrijski standard, svi na faxu rade u AutoCADu, 99% ureda radi u AutoCADu. Dakle tu nemas dileme. Sto se tice 3Da ja osobno koristim Lightwave. Ubacis iz CADa crtez i po tome pereš. Imas jedan mali plugin koji se zove LWcad i to ti je to. Bilo koja jezgra od 3D programa (max, cinema, ligtwave) ti je sasvim uredu za vizualizacije.

 

Nikako ti ne preporucam Archicad, taj program je smece, iako ga uce na nasem faxu jer eto ima hrpu skriptiranih naredbi (window, door, wall bla bla bla) al vjeruj mi puno je lakse u Lightwaveu ili bilokojoj "ozbiljnoj" 3D jezgri raditi nego u tome.

A ja ti upravo Archicad preporucam. Za ono sto ti zelis je definitivno najbolji i najbrze ces ga savladati. Kod mene u biro svako malo doje neki friski mladi arhitekt koji o arhitekturi i o tehnikama nema pojma. AutoCAD je standard zato sto je najstariji program u bransi ali to je i njegov najveci problem. Da bi ostao isti i odrzao standard, te ljude koji su na njega navikli, taj program je zapeo u vremenu. U par zadnjih verzija malo su se potrudili oko implementacije 3D-a ali jos uvijek je to digitalna crtaca daska, primjerena geodetima i instalaterima. Autodesk se sa AutoCADom toliko trudi biti zaostao da se po defaultu jos crta sa svijetlim linijama na tamnoj podlozi (sto je ostavstina od vremena prastarih lampaskih monitora koji su se na taj nacin manje trosili). No i sam Autodesk vidi da su trendovi otisli u drugom smijeru pa za arhitekturu vec godinama izdaje i usavrsava aplikaciju Revit. Revit je puno bolji od AutoCADa ali ni blizu ArchiCADu ili pogotovo Nemetschek Allplanu (koji je ujedno i vlasnik Graphisofta tj. Archicada) Allplan ti za pocetak ne bi preporucio jer je dosta kompliciraniji za nauciti od archicada.

Ovo sve govorim kao dugogodisnji korisnik i slobodno mogu reci expert u sve 3 navedene aplikacije. Muka mi je kad sam prisiljen raditi u AutoCADu (upravo zbog instalatera, pozaraca, staticara, fizicara... ).

 

Savjet: pogledaj tutoriale za sve 3 navedene aplikacije (mozes i za Revit), isprobaj i odluci sta ti najvise pase.

16 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect
Commodore kaže...
logic kaže...

Otku skacthup upade u cad alate? Pa to je igracka. Vrlo mocna ali ipak igracka.

Sketchup nije igracka. Najcesce se koristi za odredjivanje volumena (pri to mislim na oblik u prostoru a ne na zapreminu). To nije program za izradu projektne dokumentacije kao sto su archicad, autocad, revit.... vec za vizualno osmisljavanje objekta a za tu svrhu je mocan, brz i jednostavan. 

 Dakle ipak kao pomocni alat. Osmislis i prijedjes u prave alate. Na to sam mislio. A i rekao sam vrlo mocna igracka.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: I want to be an architect
Commodore kaže...
mislav_01 kaže...

Poslusaj studenta arhitekture, 4ta godina iskustvo sa faxa, prije faxa i sa posla (jedan od najboljih arh. ureda u HR)

 

Za 2D AutoCAD i samo autocad, dwg format je industrijski standard, svi na faxu rade u AutoCADu, 99% ureda radi u AutoCADu. Dakle tu nemas dileme. Sto se tice 3Da ja osobno koristim Lightwave. Ubacis iz CADa crtez i po tome pereš. Imas jedan mali plugin koji se zove LWcad i to ti je to. Bilo koja jezgra od 3D programa (max, cinema, ligtwave) ti je sasvim uredu za vizualizacije.

 

Nikako ti ne preporucam Archicad, taj program je smece, iako ga uce na nasem faxu jer eto ima hrpu skriptiranih naredbi (window, door, wall bla bla bla) al vjeruj mi puno je lakse u Lightwaveu ili bilokojoj "ozbiljnoj" 3D jezgri raditi nego u tome.

A ja ti upravo Archicad preporucam. Za ono sto ti zelis je definitivno najbolji i najbrze ces ga savladati. Kod mene u biro svako malo doje neki friski mladi arhitekt koji o arhitekturi i o tehnikama nema pojma. AutoCAD je standard zato sto je najstariji program u bransi ali to je i njegov najveci problem. Da bi ostao isti i odrzao standard, te ljude koji su na njega navikli, taj program je zapeo u vremenu. U par zadnjih verzija malo su se potrudili oko implementacije 3D-a ali jos uvijek je to digitalna crtaca daska, primjerena geodetima i instalaterima. Autodesk se sa AutoCADom toliko trudi biti zaostao da se po defaultu jos crta sa svijetlim linijama na tamnoj podlozi (sto je ostavstina od vremena prastarih lampaskih monitora koji su se na taj nacin manje trosili). No i sam Autodesk vidi da su trendovi otisli u drugom smijeru pa za arhitekturu vec godinama izdaje i usavrsava aplikaciju Revit. Revit je puno bolji od AutoCADa ali ni blizu ArchiCADu ili pogotovo Nemetschek Allplanu (koji je ujedno i vlasnik Graphisofta tj. Archicada) Allplan ti za pocetak ne bi preporucio jer je dosta kompliciraniji za nauciti od archicada.

Ovo sve govorim kao dugogodisnji korisnik i slobodno mogu reci expert u sve 3 navedene aplikacije. Muka mi je kad sam prisiljen raditi u AutoCADu (upravo zbog instalatera, pozaraca, staticara, fizicara... ).

 

Savjet: pogledaj tutoriale za sve 3 navedene aplikacije (mozes i za Revit), isprobaj i odluci sta ti najvise pase.

Ti si arhitekt ili?

 

Sorry ali Archicad je loš. Ljudi vide naredbe wall/window/door/slab itd. pa misle da je super jer su to neke skriptirane naredbe. Svi moji kolege kazu da je katastrofa i koriste ga jedino jer ne znaju ništa drugu i nisu u stanju nešta sami nauciti. Nama na faxu predaju archicad+artlantis jer je ocito nekome to u interesu (novcanom) i nije mi jasno zasto nas ne uce programe koji su daleko ali svemirski daleko bolji. Archicad je inferiorniji u svakom pogledu u odnosu na bilo koju drugu 3D jezgru (Lightwave, max, cinema, modo itd....) dok za 2D kao sto sam vec rekao postoji industrijski standard AutoCAD i SVI ga koriste. Uopce nije bitno zasto i kako, svi ga koriste i to je to a tko crta na kakvoj podlozi je stvar osobne perferencije Ja osobno bijela podloga tamne linije, kao da je papir, neki vole crnu neki plavu neki sivu podlogu... I naravno da je AutoCAD "digitalna crtaca daska" covjek bio on arhitekt ili inzinjer gradjevine mora znat crtat i razumjeti sta crta, a ne odabirat iz skriptrianih naredbi bez imalo razmisljanja. Razumjeti materiju, debljine slojeva, što je pojedini sloj, kako se on spaja itd. itd. Zato se i na prvoj godini arhitekture crta na crtacoj dasci zato se i TUŠIRAJU neki projekti da se nauci kako treba. Nazalost razina poznavanja autocada ili bilo kojeg drugog programa na mom faxu je kriminalno loša.

 

Ne drobim bezveze probao sam i Archicad i artlantis i Rhinoceros i AutoCAD i revit i lightwave. 4 godine sam na faxu vec, stari mi ima projektni biro vec 20 godina, a ove godine sam i sam radio u jednom od boljih arh. ureda u Hrvatskoj. I baš u tom jednom uredu je jedan covjek radio u archicadu to je toliko loše izgledalo da ti ja to ne mogu opisati, ja bi to (3D) u Lightwaveu napravio brže, lakše i bolje. Da se razumijemo program ima jednu ideju, ideja je dobra ali je daleko od ozbiljne implementacije.

 

 

No, slazem se s tobom da covjek treba uvijek  probati i viditi sta mu najbolje lezi za njegove potrebe / znanje. Ja sam probao hrpu toga i odbarao ono sto je meni najbolje. Dakle uvijek ces procitati nešto slicno ovome: Probaj program, odaberi onaj koji ti se svidja suceljem / nacinom rada i sl. I ostani u njemu, usavrši se u njemu i nije bitno kako se program zove, moci ces napravit vecinu stvari u njemu jako dobro ako si ti dobar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 11:25 (mislav_01).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice