AutoCAD frustrirajuci problem

poruka: 10
|
čitano: 2.674
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AutoCAD frustrirajuci problem

ovaj autocad ce me izluditi! 

 

molim pomoc! u modelu nacrtam tlocrte (u bojama). u layout-u stavim viewport i zelim nastimati da ono sto gledam kroz njega bude crno (grayscale ili sta vec). i NIKAKO NE USPIJEVA. otvorio sam jedan projekat u kojem to savrseno radi, ali u mojem mi ne uspijeva. convertirao sam iz .ctb u .stb, u layer menagmentumijenjao VP point style. ma ne znam sta sve nisam i jednostavno je crtez stalno u boji. isprobao sam i sve plot style-ove. moze li ovaj autocad jednostavnu stvar jos vise zakomplicirati?

 

HELP!

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2013 23:27 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem
Koji AutoCAD je u pitanju? Najbrži način ti je da s dva brza klika uđeš u viewport, zatim pokreneš layer manager (dok si još u viewportu). U layer manageru selektiraš layere i promijeniš boje u boju 7 (promjenu boja trebaš napraviti u dijelu layer managera koji se odnosi na aktivni viewport, mislim da je to treći stupac s bojama u layer manageru). Postavljanjem monochrome plot style-a u page setupu stvar bi isto trebala funkcionirati. Problem je samo ako imaš forsirane boje. Evo nešto malo suvislije od autodeska: Layer Property Overrides in Previous Releases When a drawing containing layer overrides is opened in a previous release of the software, overrides are not visible and the layer displays its global properties. The override settings are retained however when the drawing is saved in a previous release, and are visible again when the drawing is re-opened in the current release. If a viewport containing layer overrides is deleted when the drawing is opened in a previous release, the override settings are not retained and are not available when the drawing is re-opened in the current release. When VISRETAIN is set to 0 when the drawing is opened in a previous release, viewport overrides in xref layers are not retained. Make the layout viewport active for which you want to create viewport layer overrides. If necessary, open the Layer Properties Manager by clicking Home tabLayers panelLayer Properties . Scroll until you have the viewport overrides columns visible in the Layer Properties Manager. The following viewport overrides are available for layout viewports: VP Color VP Linetype VP Lineweight VP Plot Style Click the desired setting to change the property value. A layer value that is overridden in the viewport is marked by a different background color (light blue by default) on the override property, the global property, and the layer name.
Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2013 23:50 (mario.L_hr).
14 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem

to sam skuzio, samo je problem kako vratiti boju natrag ako mi zatreba - nemoguce. koristim 2010 i 1012. isti problem i u jednom i u drugom. sad sam skuzio nesto. prebacio sam natrag na .ctb. zatim exportirao, spremio paletu boja, prebacio natrag u .stb, ucitao spremljenu paletu (.ctb) i stvar funkcionira! ali samo sako vise nista ne crtam u modelu. ako krenem, opet nastavlja u boji (ono sto sam nacrtao prije spremanja .ctb-a ostaje crno i dade se bez problema prebacivati, ali ovo novo je opet nemoguce prebaciti u crno plot style-om)

13 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem
Čemu vraćati? Napraviš novi viewport koji nema promijenjene vrijednosti VP Color u 7 i to je to. Ne smiješ forsirati boje jer ih onda neće prebaciti u 7 jer nisu bylayer. EDIT: jesmo li se dobro razumjeli, mijenjaš vrijednosti u stupcu VP Color a ne u stupcu Color.
Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2013 23:58 (mario.L_hr).
14 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem

a izgleda da cu morati tako.... hvala na pomoci.

13 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem
Idealist kaže...

a izgleda da cu morati tako.... hvala na pomoci.

 

Ako ne želiš imati dva viewporta možeš to napraviti na slijedeći način. Definiraš sve layere u crtežu sa svim potrebnim karakteristikama (nazovimo to stanje odiginal). Definiraš Layout s viewportom. S dva brza lijeva klika uđeš u viewport. U Layer Manageru odabereš Layer States Manager kreiraš novi status klikom na new i spremiš ga pod imenom Boja (ovo će biti originalni status svih layera). Zatim u Layer Manageru promijeniš VP Color u boju 7 za sve layere. Ponovno pokreneš Layer States Manager i spremiš status pod imenom Crno-bijelo. Kad poželiš promijeniti izgled u viewportu jednostavno odeš u Layer States Manager i restoraš željeni izgled. Dođe ti na isto samo nemaš dva viewporta.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem

Dobar savjet.

I mene je to mučilo pa sam to rješavao nekako trapavo sa plot stylovima ali ovo je puno elegantnije.

12 godina
neaktivan
offline
AutoCAD frustrirajuci problem

Pa jel problem promjenit boju layerima?

Oznacis u prozoru sve i u layer color kontroli samo bacis u boju koju zelis.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AutoCAD frustrirajuci problem
Nije problem ako to trebaš stalno imati riješeno na taj način. Ako želiš u model spaceu imati sve u bojama a u Layout-u crno-bijelo onda je problem i nije elegantno i praktično rješenje.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
AutoCAD frustrirajuci problem

je malo stara tema, ali ako se ukaže još nekom ovaj problem.

 

AutoCAD Mechanical 2013 (slično je s ostalima):

- desni klik na željeni layout > page sutup manager > modify > gore u desnom kutu ''plot style table (pen assignments)'' iz padajućeg izbornika odabrati monochrome.

 

Sremite si to u predlžak da ne morate stalno namještati, evo i slika za lakše snalaženje.

 

Monochrome Monochrome
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice