Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 772.647
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Naš whyred je na listi za Miui 12 

 

A ja sam tek jučer stigao stavio finalni eu 11 rom...

 

Inače...bliže se 2god otkakoje rn5 kod mene. Performanse su isti kao prvi dan (možda čak i mrvicu bolje s novijim miui), za bateriju imam dojam da je izgubila možda 5% (iako nije baš zahvalno za suditi jer mi je korištenje moba danas malo manje ekonomično nego onda). Problema nisam imao, jedini "kvar" za prijaviti je na punjaču, jer mi je pao mob s police dok se punio .

Sve u svemu, nemam neke zamjerke. Onda nije koštao puno, a još uvijek radi tip top. 

Jedino mislim da bude mi idući mob ipak manji od ovoga, neke veličine tipa S10 ili P30, ne više od 15cm visine. Vidim da je Xiaomi s novijim RNoteovima (i k20, k30...) išao na povećanje dimenzija, a to mi se baš i ne sviđa.

 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Naš whyred je na listi za Miui 12 

 

A ja sam tek jučer stigao stavio finalni eu 11 rom...

 

Inače...bliže se 2god otkakoje rn5 kod mene. Performanse su isti kao prvi dan (možda čak i mrvicu bolje s novijim miui), za bateriju imam dojam da je izgubila možda 5% (iako nije baš zahvalno za suditi jer mi je korištenje moba danas malo manje ekonomično nego onda). Problema nisam imao, jedini "kvar" za prijaviti je na punjaču, jer mi je pao mob s police dok se punio .

Sve u svemu, nemam neke zamjerke. Onda nije koštao puno, a još uvijek radi tip top. 

Jedino mislim da bude mi idući mob ipak manji od ovoga, neke veličine tipa S10 ili P30, ne više od 15cm visine. Vidim da je Xiaomi s novijim RNoteovima (i k20, k30...) išao na povećanje dimenzija, a to mi se baš i ne sviđa.

 
Gledao sam da ima xiaomi.eu ROM sa miui 12. 
Jel ta gore lista znači da će Xiaomi službeno dobiti MIUI 12 ili treba flashatio xiaomi.eu rom?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Iskreno - ne znam, gledao sam isto samo za eu rom, jer jedino njih od miui-a i flasham.

 

Ova prva verzija ima neke sitne bugove (klasika...), tak da ne treba brzati i pričekati još koji tjedan s time.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Iskreno - ne znam, gledao sam isto samo za eu rom, jer jedino njih od miui-a i flasham.

 

Ova prva verzija ima neke sitne bugove (klasika...), tak da ne treba brzati i pričekati još koji tjedan s time.

 
Ja se odvano mislim bi li se prebacio na eu rom, pa odustanem, još uvijek sam na stock xiaomi romu.
Koje su prednosti eu roma naspram stock,  pa samo njega koristiš?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ukratko - manje smeća po rom-u (oglasi, bloatware) i nema problema s recovery-em (miui zna maknuti twrp i vratiti svoj recovery).

Meni je već samo ovo drugo dovoljno da se ne zezam s miui.

Tu je lik to malo opisao u tablici

 

Ne znam kolko se baviš Magiskom (meni treba zbog YT vanced i Viper4android audio moda), ali postoji i mi-globe stranica koja uzme EU rom i dalje ga slaže prema tvojim željama. Možeš maknuti još neki dodatan bloatware i odma instalirati Magisk, tak da uštediš nešto vremena.

https://mi-globe.com/miui-firmware-rom-builder-features/53/

Nisam ovo još probao, ali nisam naišao na neke loše komentare, tak da budem kod stavljanja miui-a 12 probao.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Ukratko - manje smeća po rom-u (oglasi, bloatware) i nema problema s recovery-em (miui zna maknuti twrp i vratiti svoj recovery).

Meni je već samo ovo drugo dovoljno da se ne zezam s miui.

Tu je lik to malo opisao u tablici

 

Ne znam kolko se baviš Magiskom (meni treba zbog YT vanced i Viper4android audio moda), ali postoji i mi-globe stranica koja uzme EU rom i dalje ga slaže prema tvojim željama. Možeš maknuti još neki dodatan bloatware i odma instalirati Magisk, tak da uštediš nešto vremena.

https://mi-globe.com/miui-firmware-rom-builder-features/53/

Nisam ovo još probao, ali nisam naišao na neke loše komentare, tak da budem kod stavljanja miui-a 12 probao.

 
Hvala ti puno na savjetima!
Nisam se dosad bavio flashanjem rom-a, ali razmišljam jer mi je stvarno dodijalo gledati reklame u skoro svim stock aplikacijama. A ima i bloatwarea kojeg bi se rado riješio.
Samo me zanima kakav je xiaomi.eu rom u pogledu "anti-rollback" zaštite? i zaključa li se opet bootloader?
Nisam dosad imao posla sa magiskom, sam sam sebi otključao bootloader i izmijenio "camera2api" za instalaciju Gcam-a.
Nezam kakva je fora sa tim magiskom, meni youtube vanced radi sasvim normalno bez Magiska.

Ako imaš još koji savjet kako i koji xioami.eu rom da instaliram, bio bih ti zahvalan. Da ne nabasam na neku nestabilnu verziju koja se crasha i koju treba puno naknadno podešavati.

I zanima me još kako stvari stoje sa updateima? Može li se izbjeći nestabilne beta verzije, a da se primaju samo stabilne verzije. Tipa ako instaliram stabilnu verziju xiaomi.eu sa MIUI 11, hoće li primati svaki tjedan beta update ili samo stabilne. I hoće li se sam nadograditi na MIUI 12 ili to treba sve ručno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 10:15 (Neuk).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uglavnom, ovo flešanje xiaomi.eu nije nikakav problem niti predstavlja neke rizike. Moraš samo imati neki custom recovery...e sad, s obzirom da sam to slagal prije gotovo 2godine, nemam baš trenutno neki link za to, ali ima zicer na xda (ili možda tu ranije u temi) neki tutorial

[Druga stvar su baš pravi custom romovi sa XDA gdje ljudi flešaju i custom kernele i ostale gluposti...po mom mišljenju to danas više nije toliko potrebno i ne vidim baš razloga ići se zezati s time.]

 

Za rollback me nemoj pitati...otkako je xiaomi krenuo s time na miui-u sam pobjegao od njih i prebacio se na EU (i ne, nisam imao problema s time, doduše, niti sam imao potrebu zbog nečega vračati stariju verziju os-a). Tak da...mislim da te ne treba brinuti to.

 

Ma Magisk imam prvenstveno zbog tog viper4androida (RN5 ima katastrofalan izlazni zvuk...moja stara Xperia Z3 ga pojede po tom pitanju...Viper to dovodi u kolku-tolku normalu) i zbog roota (imam par aplikacija koje trebaju root). 

U slučaju da netko nema problema s ovim stvarima, onda nema niti potrebu stavljati magisk s obzirom da danas postoje alternative skoro za sve koje ne zahtjevaju root.

 

Ja trenutno imam ovu verziju, to im je zadnja verzija 11ice, nakon toga su izbacili miui 12.

Naravno, sve je isto kao na tvorničkom miui-ju, nema nikakvih problema...

Iskreno ak me pitaš kaj da staviš...probaj prolistati malo temu na njihovom forumu u vezi miui12, dali postoje kakvi bugovi ili ne.

Ako ne postoje, probaj s time.

 

Kaj se updatea tiče - postoji OTA update za ove weekly verzije (cirka svaki tjedan izbace neku sitnu modifikaciju pa dođe OTA za to)

Osobno ga nisam koristio jer nemam puno volje svako malo updateati os i biti pokusni kunić s bugovima. U pravilu pričekam koji mjesec da se sve ispolira i onda flešam neku tiptop verziju, kao ovo linkana gore. Stable verzije izlaze nešto rjeđe. Dali one istu idu preko ota updatea - vjerojatno da, ali nemoj me držati za riječ.

Na kraju krajeva, svaka tema svakog mobitela je iz godine u godinu puna žalopojki na neke bugove nakon nekog update, i to ovih originalnih updatea od proizvođača (bez obzira koji proizvođač bil u pitanju).

Isti plan imam i za Miui12 - pričekati mjesec-dva da se slegne prašina, pa onda staviti.

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav, interesuje me da li vama na gcam za astrophotography mode pise da ce trajati npr 4:25 a traje nekih 5-10 sekundi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koliko otprilike vrijedi full ispravni rabljeni Redmi Note 5 Pro (sa novim kaljenim staklom i Nillkin frosted case-om)?
Imam jedan viška...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

4/64 verzija ili?

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da.

 

Bootloader je otključan i gore je aosip 9 ROM.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 11:36 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja osobno ne bi dao više od 600 kn. 

 

 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Znači, 100€ koje mi se nude uzimam odmah.

Tnx

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...

Znači, 100€ koje mi se nude uzimam odmah.

Tnx

 Imaš još koju ponudu za 100 EUR?

I moj se nije skidao iz futrole i zaštitnog stakla, stanje ko novi. 6/64 a rado bih ga zamijenio za Mi 9 lite ili Mi 9T. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 14:28 (myroman).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam išao sa 5ice na RN7, a sad mi dolazi Mi 9t a 7ica ide klincu
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 20:40 (tintin).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Ma Magisk imam prvenstveno zbog tog viper4androida (RN5 ima katastrofalan izlazni zvuk...moja stara Xperia Z3 ga pojede po tom pitanju...Viper to dovodi u kolku-tolku normalu) i zbog roota (imam par aplikacija koje trebaju root). 

U slučaju da netko nema problema s ovim stvarima, onda nema niti potrebu stavljati magisk s obzirom da danas postoje alternative skoro za sve koje ne zahtjevaju root.

 

  

Kad si već spomenio viper4android, koje postavke koristiš za slušalice?

 

Ja sam pokušao sa nekim postavkama s youtubea no nisam primjetio neko poboljšanje.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mmmnnn kaže...
speedy56 kaže...

Ma Magisk imam prvenstveno zbog tog viper4androida (RN5 ima katastrofalan izlazni zvuk...moja stara Xperia Z3 ga pojede po tom pitanju...Viper to dovodi u kolku-tolku normalu) i zbog roota (imam par aplikacija koje trebaju root). 

U slučaju da netko nema problema s ovim stvarima, onda nema niti potrebu stavljati magisk s obzirom da danas postoje alternative skoro za sve koje ne zahtjevaju root.

 

  

Kad si već spomenio viper4android, koje postavke koristiš za slušalice?

 

Ja sam pokušao sa nekim postavkama s youtubea no nisam primjetio neko poboljšanje.

 

Equalizer na "Acoustic" s mrvicu skinutim visokim tonovima (sluškama mi bolje leže basovi pa ovako liječim piskutanje na visokim dionicama)

Viper bass na "natural bass" 70Hz, 8dB

Viper clarity isto na Natural 3.5dB

Uključen auditory system protection i AnalogX na level 2.

Sluške su mi Rock Zircon, a po potrebi uključim i "playback gain control", no u pravilu ga držim isključenog jer kod tihih dijelova, ili audio zapisa koji nisu muzika, voli dodadi dosta šuma.

 

Viper-DDC sam koristio na staroj verziji Vipera dok su postavke za sve sluške bile uključene s appom, ne sjećam se točno koji model je bio, znam samo da sam zaključio da mi najbolje pašu postavke za prvu Audio Technicu s popisa . Sad na ovoj novoj verziji kad su promijenili to se nisam više zezao s time.

 

 

Sve u svemu, neće od ovog Redmija napraviti neki lg v50 s 32bitnim dac-om, ali mislim da doda finu širinu zvuku i da je ugodnije slušati muziku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Thx, pokušat ću i malo s tvojim postavkama, mada svi imamo različite uši tj. sluh :D

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma najviše ovisi od sluški, pogotovo ovih jeftinijih koje u pravilu koristimo na mobovima, i muzike koju slušamo.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nabacio sam novi MIUI 12, eu rom.

 

Zasad zadovoljan, nema nekih bugova, osim ponekog laga.

Sučelje je malo izmjenjeno, našmikano i meni paše.

Vjerujem da će za par tjedana sve biti ispeglano mada je i sada sve jako dobro.

 

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mmmnnn kaže...

Nabacio sam novi MIUI 12, eu rom.

 

Zasad zadovoljan, nema nekih bugova, osim ponekog laga.

Sučelje je malo izmjenjeno, našmikano i meni paše.

Vjerujem da će za par tjedana sve biti ispeglano mada je i sada sve jako dobro.

 

 
Meni nakon dvije godine korištenja Xiaomi počeo malo štucati... Da sam ga pazio, pa baš i nisam...
Razmišljam da ga osvježim nekom čistom instalacijom OS-a, tipa xiaomi.eu ...

Zanima me vaše mišljenje koji je najbolji ROM za svakodnevnu upotrebu. najvažnija mi je stabilnost.

Jesi li ti još uvijek na tom MIUI 12 eu ROM-u? Ima li bugova?

speedy56 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja koristim crdroid 6.9 (android 10) već par mjeseci. Nešto slično lineage osu sa malo dodatnih tweakova.
Zasad zadovoljan.
Što se tiče xiaomi.eu romova, mislim da weekly više nisu podržani, a zadnji stable je android 9 i star je već neko vrijeme.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 8:46 (underdog).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
Ja koristim crdroid 6.9 (android 10) već par mjeseci. Nešto slično lineage osu sa malo dodatnih tweakova.
Zasad zadovoljan.
Što se tiče xiaomi.eu romova, mislim da weekly više nisu podržani, a zadnji stable je android 9 i star je već neko vrijeme.

 
Hvala. Znači xiaomi.eu je ostao bez podrške na Redmi Note 5... 

A kakav je taj crdroid što se tiče stabilnosti. Ja osobno nisam neki custom ROM freak koji mijenja ROM-ove svako par tjedana, ovo mi je prvi put da cu to uraditi i htio bih prvenstveno da je stabilan jer ga ne mislim mijenjati duže vrijeme, ako se pokaže dobrim.


Još jedno me zanima... Ima li razlike u ROM-ovima što se tiče sigurnosti? Tipa, rade li aplikacije mobilnog bankarstva na svim romovima podjenako?


I koji bi još ROM bio dobar za dugotrajnije svakodnevno korištenje?

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni je taj crdroid skroz stabilan, koristim ga od ožujka, nadogradnhe su otprilike 2 puta mjesečno.
Baterija traje osjetno duže od miui roma.
Preporučam

Edit: koristim mzabu i sve uredno radi
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 21:35 (underdog).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...


Jesi li ti još uvijek na tom MIUI 12 eu ROM-u? Ima li bugova?

speedy56 

 Da, nisam ništa mijenjao. Taj miui 12 je zadnja stvar koja je došla za naš Rn5, ujedno i zadnje flashanje roma koji sam odradio na svom redmiju.

Bugova nema, sve uredno radi, mobitel nakon 2 i kusur godine i dalje sasvim uredan.

Taj eu rom ti je skoro ko da imaš tvornički miui, samo uz neke optimizacije (sve je napisano na xiaomi.eu forumu), nemaš straha za stabilnost.

 

https://mi-globe.com/miui-firmware-rom-builder-features/55/

Ovdje možeš dodati/ukloniti neke stvari iz eu-roma i tako uštediti neke vremena prilikom flashanja. Također, sve uredno radi.

 

 

(kasno odgovaram jer nisam baš puno bil na forumu zadnjih tjedana)

 

Edit: Vidim da se bankovne app spominju...mzaba na eu romu radi bez problema

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 19:35 (speedy56).
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozz vidim da se nekako moze stavit miui 12 a ja nemam blage kako se to sta radi pa ako bi neko htoo pomoci kako to stavit i dal je sigueno i dal cu imat kakve posljwdice...trenutno imam 11.0.3 zadnje i mislim da globalno vise nece nista izaci pa me zanima za taj root kako radi

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Može se staviti tako da pričekaš još koji mjesec službeni MIUI 12 koji dolazi na ovaj mob.
Ostale odgovore možeš pronaći u ovoj temi.
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozz,jucer mi je pao telefon na leda sa metra na tepih i nekako su se tipke stisle nutra i sad me jebu...dal zna neko mozda kolko bi dosao popravak ? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Arci5 kaže...

Pozz,jucer mi je pao telefon na leda sa metra na tepih i nekako su se tipke stisle nutra i sad me jebu...dal zna neko mozda kolko bi dosao popravak ? 

 
Nezz ti to. Ali probaj ga rastaviti pa vidi što mu je. Nije teško, treba ti samo tanki komad plastike kao trzalica od gitare.

3 godine
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozz, posalji upit u bijelic co, prije 2 god je covjek kod nas imao isti problem, znam da je cijena bila smijesna tipa 50 kn za nove gumbice ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice