Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.203
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
srcipesak kaže...

Jel moguće da su fakat različiti senzori u pitanju?

Zašto nagađati?

Iako su modeli nekih komponenti ugrađenih u smartfon pomalo skriveni, nije odveć teško doći do njih. Otiđite u Settings > About > Phone, zatim pet puta brzo stisnite na Kernel Version. Sljedeći korak ovisi o tome radi li se o Note 4 ili Note 4X. U slučaju Notea 4 klikne se na 1. Software version pa se pogleda u kategoriju Devices info. Proizvođač i model ekrana pišu u retku koji počinje s LCM, dok model stražnje kamere piše u retku CCM. U slučaju Notea 4X (a možebitno i Notea 4 sa procesorom SnapDragon) klikne se na 1. Version Information i pogleda se Back Camera za senzor stražnje kamere, odnosno LCD za ekran. Ako vam za LCD negdje piše Tianma, onda znate da je u pitanju LCD te tvrtke, u suprotnom radi se o ekranu tvrtke BOE. Što se kamera tiče, S5K3L8 označava Samsungov senzor, imx258 Sonyjev, a ov13855 OmniVisionov senzor.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

upravo isprobavam android p 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Na kojem romu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

Na kojem romu?

 developer preview 5 

 

stavi se nekakav treble rom(za rn4) i onda se flasha system image od developer previewa od pixela

znaci rom bi trebao radit na svim mobitelima koji imaju treble

 

 

evo moj feedback

ima dosta zajebancije sa instaliranjem..

najfluidniji rom koji sam koristio, fluidniji od miuija, ma svega.. svaka im cast

 

najosnovnije stvari rade

fp ne radi, ali ima fix

ui izgleda prelijepo, napokon su dodali malo boja nakon orea..

neke aplikacije u pozadini se force closaju i dobivam onu kratku obavijest ' apk has stopped..' i jedino me to sada odvlaci da ne koristim rom kao daily driver, ali rom je jednostavno za ovakav rani stadij PRESUPER 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
dasan kaže...

 Da da sad razumijem ...RN 5 je u neutrinu oko 1500kn a njemu je bud oko 1000...

Znaci ne RN4...5 nemoze onda naci neki obicni koji nije kineski D:

 

Ja sam uzeo točno taj 5 PLUS za 1350 kn ženi. Nije mi  se davalo 500 kn više za 636 proc(nešto bolji i manje troši, ali salbija baterija pa na isto dođe) i nesto bolju grafiku.. eto.

U biti 5 PLUS je Note 4 u kučištu od Nota 5 i ekranom 18:10.

 

Imam nekoliko Xiaomija ima i klinac, brat u biti jedno 10 komada i nisam primjetio neku razliku u brzini izmedju 3 i 4 GB rama..

Čak i Redmi Note 3 još uvijek nakon 3 godine radi ko urica.

Jedino se primjeti nesto bolji FPS kod jako naprednog igranja između 625 i 636 u korist 636.

 

E sad što se mene tiče ja bi preporučio svakako Redmi Note 4 PRO (4) ili (4X). Zbog stavri kao što su ekran novi 250 kn i slične điđemiđe. Ja ga imam u silikonskoj torbici i uopče ne pazim na njega.. eto prosla godina i još radi...Brdo romova.

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zver kaže...
Imam nekoliko Xiaomija ima i klinac, brat u biti jedno 10 komada i nisam primjetio neku razliku u brzini izmedju 3 i 4 GB rama..

Razlika između 3 i 4 GB RAM-a je u tome koliko aplikacija će mobitel držati u memoriji. Drugim riječima, razlika se može vidjeti kad se čovjek pokušava prebacivati između različitih aplikacija. Ako imaš manje RAM-a, a memorijski zahtijevnije aplikacija, onda će OS iz RAM-a izbaciti više aplikacija pa će prebacivanje na takve aplikacije biti sporije.

 

Znači, ako više multitaskaš, pogotovo ako koristiš zahtjevnije aplikacije, možeš imati korist od više RAM-a - prebacivanje između aplikacija može biti brže. A i manje će se trošiti interna flash memorija mobitela (ne znam doduše koliko je to realni problem...). Uglavnom, prema svojim navikama rekao bih da je meni 3 GB premalo, odnosno imao bih koristi od 4 GB. Nekome drugome 3 GB neće biti premalo.

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 Ja sam uzeo na Smartoprema web shopu.

https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/xiaomi/redmi-note-4-4x/futrole

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 

Bez Mi računa nema otključavanja mobitela...Jednom kad otključaš više ti netreba...

Večinom Neutrino Mobile, možda ima nešto u Linksu i Mall-u.

 

mbaksa kaže...
Zver kaže...
Imam nekoliko Xiaomija ima i klinac, brat u biti jedno 10 komada i nisam primjetio neku razliku u brzini izmedju 3 i 4 GB rama..

Razlika između 3 i 4 GB RAM-a je u tome koliko aplikacija će mobitel držati u memoriji. Drugim riječima, razlika se može vidjeti kad se čovjek pokušava prebacivati između različitih aplikacija. Ako imaš manje RAM-a, a memorijski zahtijevnije aplikacija, onda će OS iz RAM-a izbaciti više aplikacija pa će prebacivanje na takve aplikacije biti sporije.

 

Znači, ako više multitaskaš, pogotovo ako koristiš zahtjevnije aplikacije, možeš imati korist od više RAM-a - prebacivanje između aplikacija može biti brže. A i manje će se trošiti interna flash memorija mobitela (ne znam doduše koliko je to realni problem...). Uglavnom, prema svojim navikama rekao bih da je meni 3 GB premalo, odnosno imao bih koristi od 4 GB. Nekome drugome 3 GB neće biti premalo.

 

U pravu si, preferiram multitasking, ali prije svega mi je trajanje baterije broj 1. Ali opet sebi sam uzeo sa 4 GB .

Sebe smatram Power Userom, ali ni 4 Gige nije dosta ako pokrenem Hearthsstone i Dokkan. Ali opet nisam poslovni korisnik da bi imal neke appove i neke druge brige.

Uglavnom,sve ljude koje poznajem mob koriste za:Pozivi, Poruke, Watsapp, WEB, i Prognoza.

 

3GB nije puno manje RAM-a. I malo nas je koji misle da im nije dosta. Imam i u kompu 16GB, a ne bavim se ni igranjem ni grafikom al eto da ima...

Taj 1GB rama i 32 pohrane cijena  ide i do 300 kn gore.. i vjeruj mi večini je to presudno...

 

Malo nas je kojim je bitan RAM, a još manje sa custom romovima. Zato i jesam generalizirao. Jer večina i nezna za task menađer. A kamoli da svića aplikacije.

Osobno mogu reč da puno put sve kilam, onih nekoliko bitnih su LOCKANE.

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 19:27 (Zver).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jezdimir kaže...
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 Ja sam uzeo na Smartoprema web shopu.

https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/xiaomi/redmi-note-4-4x/futrole

 Koji je to model maskice na shopu koji si uzeo , jesi li zadovoljan i koliko si čekao dostavu .

Imaš li otvoren Mi račun.

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zver kaže...
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 

Bez Mi računa nema otključavanja mobitela...Jednom kad otključaš više ti netreba...

Večinom Neutrino Mobile, možda ima nešto u Linksu i Mall-u

 Otključavanjem znači možeš legalno ubacit drugi Rom a da li automatski ide i upgrade službenog Roma.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...
Zver kaže...
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 

Bez Mi računa nema otključavanja mobitela...Jednom kad otključaš više ti netreba...

Večinom Neutrino Mobile, možda ima nešto u Linksu i Mall-u

 Otključavanjem znači možeš legalno ubacit drugi Rom a da li automatski ide i upgrade službenog Roma.

 Jednom kad pukneš gore TWRP ili RW recovery više nejde automatska nadogradnja službenog.

Službena golbal verzija se automatski dopunjava i dosta je dobra, meni jedino MIUI ne leži. Neki drugi Launcher gore i spuper bude.

Što se tiče Unlocka bootloadera gubi se garancija, ali opet možeš kasnije sa MiFlash softverom napravit cijeli flash globalnog roma, i opet imati čistu instalaciju i zaključan bootloader.

Znači Leganlno ne...Tak da ziher teško ga je Brickat.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ima nekog da je na bonbon mreži, a da mu radi volte? Za ekipu koja ne zna, radi se o voice over lte, znači za obične pozive telefon se ne vraća na 3g nego ostaje na 4g (lte). Brijem da meni ne radi, a ženi upravo danas (novi pretplatnik) poslali sms da joj aktivirali volte i vowifi. Ima samsung mobitel ;) Ekipa s bonbon fejsa tvrdi da se aktivira opcija sama, ako telefon podržava i da mi kao radi ako telefon podržava iako nisam dobil poruke ko žena. Tak da provjerite, hvala :)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...
Jezdimir kaže...
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 Ja sam uzeo na Smartoprema web shopu.

https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/xiaomi/redmi-note-4-4x/futrole

 Koji je to model maskice na shopu koji si uzeo , jesi li zadovoljan i koliko si čekao dostavu .

Imaš li otvoren Mi račun.

 

 Uzeo sam silikonsku masku s uzorkom kože, zadovoljan sam sa istom jer mi je bilo samo bitno da je crne boje i da mi mobitel ima bilo kakvu zaštitu od eventualnog pada, ali vjerujem da ima i boljih u ponudi shopa, a dostava je odmah sutradan, naručio sam je oko 11,00 sati, a dostava mi je na vratima bila sutradan oko 13,00 sati. Imam otvoren MI račun, ali ga ne koristim, s obzirom da mi mobitel služi isključivo za razgovore i poruke.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Raja,
postao sam i ja vlasnik Note 4 Global modela, SD je procesor. Kada hoću da ukucam *#68.. kako već ide nista se ne dešava, da provjerom koja ne kamera i displey.
Koji je po vama najbolji ROM?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
anelko kaže...
Raja,
postao sam i ja vlasnik Note 4 Global modela, SD je procesor. Kada hoću da ukucam *#68.. kako već ide nista se ne dešava, da provjerom koja ne kamera i displey.
Koji je po vama najbolji ROM?

 Koristi ove upute da provjeris kameru i lcd https://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/xiaomi-redmi-note-4/5711305.aspx

 

Što se volte tiče, provjerio, meni ne radi a uključeno na telefonu. Valjda treba fejkat imei da bude samsung :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Hvala ti na odgovoru.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jezdimir kaže...
MUĆAK kaže... 98
Jezdimir kaže...
MUĆAK kaže...

Koja sve korist od registracije  Mi. računa , mislim što se dobiva da tim.

Na kom web shopu kod nas kupit masku ili futrolu za Redmi note 4 , maska da nije jako debela.

 Ja sam uzeo na Smartoprema web shopu.

https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/xiaomi/redmi-note-4-4x/futrole

 Koji je to model maskice na shopu koji si uzeo , jesi li zadovoljan i koliko si čekao dostavu .

Imaš li otvoren Mi račun.

 

 Uzeo sam silikonsku masku s uzorkom kože, zadovoljan sam sa istom jer mi je bilo samo bitno da je crne boje i da mi mobitel ima bilo kakvu zaštitu od eventualnog pada, ali vjerujem da ima i boljih u ponudi shopa, a dostava je odmah sutradan, naručio sam je oko 11,00 sati, a dostava mi je na vratima bila sutradan oko 13,00 sati. Imam otvoren MI račun, ali ga ne koristim, s obzirom da mi mobitel služi isključivo za razgovore i poruke.

 Hvala ti na odgovoru.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zver kaže...
dasan kaže...

 Da da sad razumijem ...RN 5 je u neutrinu oko 1500kn a njemu je bud oko 1000...

Znaci ne RN4...5 nemoze onda naci neki obicni koji nije kineski D:

 

Ja sam uzeo točno taj 5 PLUS za 1350 kn ženi. Nije mi  se davalo 500 kn više za 636 proc(nešto bolji i manje troši, ali salbija baterija pa na isto dođe) i nesto bolju grafiku.. eto.

U biti 5 PLUS je Note 4 u kučištu od Nota 5 i ekranom 18:10.

 

Imam nekoliko Xiaomija ima i klinac, brat u biti jedno 10 komada i nisam primjetio neku razliku u brzini izmedju 3 i 4 GB rama..

Čak i Redmi Note 3 još uvijek nakon 3 godine radi ko urica.

Jedino se primjeti nesto bolji FPS kod jako naprednog igranja između 625 i 636 u korist 636.

 

E sad što se mene tiče ja bi preporučio svakako Redmi Note 4 PRO (4) ili (4X). Zbog stavri kao što su ekran novi 250 kn i slične điđemiđe. Ja ga imam u silikonskoj torbici i uopče ne pazim na njega.. eto prosla godina i još radi...Brdo romova.

 Kažeš za Redmi 3 da imaš tri godine pa jel u njemu original baterija ili je mijenjana ,koliko traje obično kod Redmi 4 Note .

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MUĆAK kaže...

 Kažeš za Redmi 3 da imaš tri godine pa jel u njemu original baterija ili je mijenjana ,koliko traje obično kod Redmi 4 Note .

Mijenjana prije 4-5 mjeseci, trajala je super degradacija je bila nagla.

 

Neki govore oko 10h SOT-a, ali ja mislim da je to slabo osvijetljeno.. od tog očoraviš.

Eto jučer sam screenshootal. Imače WIFI je stalno uključen, kai i 4G te GPS visoka preciznost.

Osobno nemam puno poziva.. Jedan dva dnevno po minutu. Večinom Whatsapp.am.

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Danas došao update MIUI 9.6.2 stable sa  SD 625.

Jel to znači da neće na njega  MIUI 10, a pisalo je na službenom da je predviđen i za Redmi note 4 global.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 18:14 (MUĆAK).
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koji dodatni Launcher je naj za Redmi Note 4 sd 625 global i da radi fluidno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

curi pao i razbio se ekran, rascvjetalo se staklo dole pri dnu, po ekranu jedna crta, nist strasno da se koristiti

 

nego zanima me jel zna netko koliko okvirno kosta novi ekran plus + ruke

na ebayu sam gledao, il ne kuzim ili nema posebno digitajzer, a posebno displej, vec je sve zajedno

za 20-30 dolara zamjenske ekrane, bas i ne bi, tko zna kakva je kvaliteta ekrana tj slike, kad ni original nije bas za pohvalit se (u usporedbi s MI N3)

 

zvao bi neurino gdje je mob i kupljen al mi je tlaka od ove vrucine 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 18:19 (16OR).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja u servisu u Zg 200kn platio ekran i izmjenu za Note 4. A možeš i sam, jako je jednostavno

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
maks0806 kaže...

Ja u servisu u Zg 200kn platio ekran i izmjenu za Note 4. A možeš i sam, jako je jednostavno

 Gdje to? Koliko si čekao?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

najbolje ti je narucit preko aliexpressa gdje vidis komentare korisnika, nekih 30ak$ bi trebao ekran bit sa okvirem..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ma naručio sam, ali mi je došao krivi ekran, imaju najmanje dvije vrste ekrana

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pa za svoj model uzmi, imaš dvije vrste...

 

U nekom servisu na kvatriću, panel nije originalni ali je funkcionirao i to je to. Ne predugo, manje od tjedan dana

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
srcipesak kaže...
anelko kaže...
Raja,
postao sam i ja vlasnik Note 4 Global modela, SD je procesor. Kada hoću da ukucam *#68.. kako već ide nista se ne dešava, da provjerom koja ne kamera i displey.
Koji je po vama najbolji ROM?

 Koristi ove upute da provjeris kameru i lcd https://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/xiaomi-redmi-note-4/5711305.aspx

 

Što se volte tiče, provjerio, meni ne radi a uključeno na telefonu. Valjda treba fejkat imei da bude samsung :D

 Probao vec prije, kliknem 5 i vise puta na Kernel verziju i nista se ne desava.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice