Xiaomi Mi Note 10

poruka: 233
|
čitano: 62.585
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Flas1987 kaže...

Bok ekipa. Vlasnik sam Mi note 10.

Imam par pitanja:

 

1. Da li je velika razlika u kvalitete slike sa stock kamerom i google kamerom?

2. Ako je bitna razlika, od kuda mi je najbolje skinut google cameru?

3. Da li je netko koristio astro mode sa google camere i da li je zadovoljan?

 

Hvala unaprijed ;) 

1) velika

2) xda forum ili gcam hub

3) https://flic.kr/p/2jF3rEd

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
thebatman kaže...
Flas1987 kaže...

Bok ekipa. Vlasnik sam Mi note 10.

Imam par pitanja:

 

1. Da li je velika razlika u kvalitete slike sa stock kamerom i google kamerom?

2. Ako je bitna razlika, od kuda mi je najbolje skinut google cameru?

3. Da li je netko koristio astro mode sa google camere i da li je zadovoljan?

 

Hvala unaprijed ;) 

1) velika

2) xda forum ili gcam hub

3) https://flic.kr/p/2jF3rEd

 1) velika samo u uvjetima slabijeg osvjetljenja i noćnim slikama

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Flas1987 kaže...

Bok ekipa. Vlasnik sam Mi note 10.

Imam par pitanja:

 

1. Da li je velika razlika u kvalitete slike sa stock kamerom i google kamerom?

2. Ako je bitna razlika, od kuda mi je najbolje skinut google cameru?

3. Da li je netko koristio astro mode sa google camere i da li je zadovoljan?

 

Hvala unaprijed ;) 

Što se tiče gcama za Mi Note 10, meni se i dalje najboljim pokazao Burial beta 8 gcam + GloriousColors xml od Makshowa. Na Burial beta 11 sam imao problema sa 3.7x lećom.

Burial betu 10 nisam isprobao ali Makshow isto ima xml za taj gcam pa možeš eventualno sam isprobati.

Burial Gcam

A za XML-ove pogledaj u Xiaomi Mi10|Pro|Note XML grupi na telegramu...

 

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

Oo super, hvala puno svima na odgovoru i pomoći ;) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Xiaomi Mi Note 10

Sjebali su chat heads u messengeru s najnovijim updateom. Specijalci.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Stigao 12.1.3, za divno čudo za sada je sve okej.
14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Note 10
big smoke kaže...
Stigao 12.1.3, za divno čudo za sada je sve okej.

 Koristiš Messenger?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

Kod mene isto MIUI 12.1.3 Android 11 od prije par dana, koliko vidim sve radi ok, nisam za sada radio factory reset.

Iskreno ne vidim nikakve promjene, kako bi se reklo sve je isto ko i lani. 

 

Više se radujem MIUI 12.5, kod Xiaomija više izmjena dolazi sa novim verzijama MIUIa nego sa novim Androidom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Mr. Fugitive kaže...
big smoke kaže...
Stigao 12.1.3, za divno čudo za sada je sve okej.

 Koristiš Messenger?

 Koristim ja, što ti ne štima?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Mr. Fugitive kaže...
big smoke kaže...
Stigao 12.1.3, za divno čudo za sada je sve okej.

 Koristiš Messenger?

 Koristim Messenger Lite.

Jedino šta sam primjetio da se kod svakog izlaska iz app pojavi ikonica te aplikacije u lijevom gornjem kutu na sekundu.

 

14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...
Mr. Fugitive kaže...
big smoke kaže...
Stigao 12.1.3, za divno čudo za sada je sve okej.

 Koristiš Messenger?

 Koristim ja, što ti ne štima?

 Mehurčeki ne ferceraju Kada idem odgovarati na poruku iz bubblea, tipkovnica prekrije dio gdje se upisuje tekst poruke. Probao sam više tipkovnica.

Druga vrlo iritantna stvar je što su navigation tipke konstantno crne (srednja je neke sive boje) pa se na crnoj podlozi ne vide...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Mr. Fugitive kaže...

 Mehurčeki ne ferceraju Kada idem odgovarati na poruku iz bubblea, tipkovnica prekrije dio gdje se upisuje tekst poruke. Probao sam više tipkovnica.

Druga vrlo iritantna stvar je što su navigation tipke konstantno crne (srednja je neke sive boje) pa se na crnoj podlozi ne vide...

 Kod mene je ok, jedino više nisu mehurčeki nego kvadratići  moguće da je to zbog ove blesave teme koju sam stavio. Tipkovnica mi je ok, mogu normalno odgovoriti.
Ovo oko navigacije ne bi znao, upalio sam geste tako da tu navigaciju odavno ne koristim. Probaj geste, daleko su bolje od navigacije preko "tipaka".

 

E da, morao sam ponovno uključiti "glave" u notifikacijama, bilo je ugašeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 23:35 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Na kojoj regiji imate mob vi koji ste dobili 12.1.3.? Kad vam je stigao?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
davor333 kaže...
Na kojoj regiji imate mob vi koji ste dobili 12.1.3.? Kad vam je stigao?

 Regija Kroejša. Stigao tamo negdje prošli tjedan, ima sigurno 6-7 dana.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

Ima li netko za preporučiti dobro kaljeno staklo?

 

Već sam dva kupio i niti jedno nije kako treba, prvo je stiglo sa nekakvim UV ljepilom, staklo dobro sjeda, ali nemam namjeru mazati ekran sumnjivim ljepilom pa da se poslije moram misliti kako to skinuti, a drugo staklo ima onaj crni zaobljeni rub, što nije problem, ali je problem što ga ne zalijepi dobro na tom zaobljenom dijelu i onda je tipkanje uz rub živa muka jer ne hvata kako treba uz to tamo gdje je fingerprint ima krug na kojem je valjda samo plastika i to se vidi kad ekran svjetli i izgleda glupo. Uz to fingerprint sa tim staklom radi 5 puta sporije i nepreciznije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

Ima li netko za preporučiti dobro kaljeno staklo?

 

Već sam dva kupio i niti jedno nije kako treba, prvo je stiglo sa nekakvim UV ljepilom, staklo dobro sjeda, ali nemam namjeru mazati ekran sumnjivim ljepilom pa da se poslije moram misliti kako to skinuti, a drugo staklo ima onaj crni zaobljeni rub, što nije problem, ali je problem što ga ne zalijepi dobro na tom zaobljenom dijelu i onda je tipkanje uz rub živa muka jer ne hvata kako treba uz to tamo gdje je fingerprint ima krug na kojem je valjda samo plastika i to se vidi kad ekran svjetli i izgleda glupo. Uz to fingerprint sa tim staklom radi 5 puta sporije i nepreciznije.

Za zakrivljene ekrane jedino šta valja su stakla sa UV ljepilom. Uzeo sam Macolo kaljeno na ebayu ali mi se tekućina uspjela izliti sa ekrana, onda sam popizdio i uzeo 2 paketa ovih

https://www.ebay.de/itm/2x-Full-Cover-fur-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Schutzpanzer-Glasfolie-9H-Panzerfolie/303861543696?hash=item46bf8f3310:g:1NUAAOSwa3BgEAz9

Iskreno, sva ta kaljena sa crnim zakrivljenim rubom su srednja žalost, sva sreća da stara na Mi note 10 ne koristi fingerprint jer stvarno loše hvata.

Ali kao šta kažeš, rubna slova teže hvata i baš iritira.

Uzeo sam 4 kom stakla sa UV ljepilom sa aliexpressa, trebali bi stići ovaj mjesec pa ako će valjati budem linkao, ne znam sad točno od kojeg sellera sam uzeo.

Zakrivljeni ekrani su se i meni i staroj toliko zgadili da bi joj najradije uzeo Mi 10T Pro, a njoj ionako nije bitno da li ima amoled ili ips lcd.

 

Šta se tiče Android 11 na Mi Note 10, notification badges na Poco launcher ne šljakaju. Ne znam da li je netko primijetio ?

 

14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Note 10
big smoke kaže...
mzopg kaže...

Ima li netko za preporučiti dobro kaljeno staklo?

 

Već sam dva kupio i niti jedno nije kako treba, prvo je stiglo sa nekakvim UV ljepilom, staklo dobro sjeda, ali nemam namjeru mazati ekran sumnjivim ljepilom pa da se poslije moram misliti kako to skinuti, a drugo staklo ima onaj crni zaobljeni rub, što nije problem, ali je problem što ga ne zalijepi dobro na tom zaobljenom dijelu i onda je tipkanje uz rub živa muka jer ne hvata kako treba uz to tamo gdje je fingerprint ima krug na kojem je valjda samo plastika i to se vidi kad ekran svjetli i izgleda glupo. Uz to fingerprint sa tim staklom radi 5 puta sporije i nepreciznije.

Za zakrivljene ekrane jedino šta valja su stakla sa UV ljepilom. Uzeo sam Macolo kaljeno na ebayu ali mi se tekućina uspjela izliti sa ekrana, onda sam popizdio i uzeo 2 paketa ovih

https://www.ebay.de/itm/2x-Full-Cover-fur-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Schutzpanzer-Glasfolie-9H-Panzerfolie/303861543696?hash=item46bf8f3310:g:1NUAAOSwa3BgEAz9

Iskreno, sva ta kaljena sa crnim zakrivljenim rubom su srednja žalost, sva sreća da stara na Mi note 10 ne koristi fingerprint jer stvarno loše hvata.

Ali kao šta kažeš, rubna slova teže hvata i baš iritira.

Uzeo sam 4 kom stakla sa UV ljepilom sa aliexpressa, trebali bi stići ovaj mjesec pa ako će valjati budem linkao, ne znam sad točno od kojeg sellera sam uzeo.

Zakrivljeni ekrani su se i meni i staroj toliko zgadili da bi joj najradije uzeo Mi 10T Pro, a njoj ionako nije bitno da li ima amoled ili ips lcd.

 

Šta se tiče Android 11 na Mi Note 10, notification badges na Poco launcher ne šljakaju. Ne znam da li je netko primijetio ?

 

 Meni ne rade ni na defaultnom launcheru. To jest "rade", ali je to takav clusterfuck da je to strašno. Ugasio sam ih komplet. Možda neki update jednom riješi tu katastrofu koju su napravili.

EDIT: u biti "floating notifications" sam ugasio za Messenger.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:45 (Mr. Fugitive).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
big smoke kaže...

Za zakrivljene ekrane jedino šta valja su stakla sa UV ljepilom. Uzeo sam Macolo kaljeno na ebayu ali mi se tekućina uspjela izliti sa ekrana, onda sam popizdio i uzeo 2 paketa ovih

https://www.ebay.de/itm/2x-Full-Cover-fur-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Schutzpanzer-Glasfolie-9H-Panzerfolie/303861543696?hash=item46bf8f3310:g:1NUAAOSwa3BgEAz9

Iskreno, sva ta kaljena sa crnim zakrivljenim rubom su srednja žalost, sva sreća da stara na Mi note 10 ne koristi fingerprint jer stvarno loše hvata.

Ali kao šta kažeš, rubna slova teže hvata i baš iritira.

Uzeo sam 4 kom stakla sa UV ljepilom sa aliexpressa, trebali bi stići ovaj mjesec pa ako će valjati budem linkao, ne znam sad točno od kojeg sellera sam uzeo.

Zakrivljeni ekrani su se i meni i staroj toliko zgadili da bi joj najradije uzeo Mi 10T Pro, a njoj ionako nije bitno da li ima amoled ili ips lcd.

 

Šta se tiče Android 11 na Mi Note 10, notification badges na Poco launcher ne šljakaju. Ne znam da li je netko primijetio ?

 

 Ta sa ebaya valjaju ili ne? Nisam skužio. To nije UV?

Nije te frka lijepiti to UV ljepilom? Kako se to čudo uopće skine kasnije?

Aj baš javi dojmove kad ti stignu, jer sam ja sad opet bez ikakve zaštite, nemam živaca za ono sa crnim rubom jer lupam po mobu ko kreten da mi prihvati touch.

 

Poco launcher ne koristim, a na ovom defaultnom mi je sve ok koliko vidim.

 

Moram priznati da je i meni ravni display draži od ovog zakrivljenog, ne vidim previše prednosti osim što mobitel nešto bolje leži u ruci.

 

Mr. Fugitive kaže...

 Meni ne rade ni na defaultnom launcheru. To jest "rade", ali je to takav clusterfuck da je to strašno. Ugasio sam ih komplet. Možda neki update jednom riješi tu katastrofu koju su napravili.

EDIT: u biti "floating notifications" sam ugasio za Messenger.

 Probaj napraviti uninstall messengera pa opet install, možda se u njemu nešto zblesalo.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

 Ta sa ebaya valjaju ili ne? Nisam skužio. To nije UV?

Nije te frka lijepiti to UV ljepilom? Kako se to čudo uopće skine kasnije?

Aj baš javi dojmove kad ti stignu, jer sam ja sad opet bez ikakve zaštite, nemam živaca za ono sa crnim rubom jer lupam po mobu ko kreten da mi prihvati touch.

 

Poco launcher ne koristim, a na ovom defaultnom mi je sve ok koliko vidim.

 

Moram priznati da je i meni ravni display draži od ovog zakrivljenog, ne vidim previše prednosti osim što mobitel nešto bolje leži u ruci.

Pa mislim da su manje više sva ta stakla sa ebaya ista, stara kaže da nije uopće zadovoljna. Ovo šta sam linkao je klasično staklo sa crnim rubom i krugom za fingerprint.

Jedino staklo sa crnim rubom za koje sam pročitao da nema taj krug za fingerprint je https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009444961112.html?wid=1527929#anchorGoodsReviews.

Uzeo bih sa Gearbesta čisto da isprobam ali stvarno ne znam koliko se dugo čeka.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 13:26 (big smoke).
14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

 Probaj napraviti uninstall messengera pa opet install, možda se u njemu nešto zblesalo.

 Probao više puta. I clear cache i svašta.

Jednostavno je užasno. Notifikacija na chat headu je mala plava točkica. Ako netko ima plavoga na profilno, sretno ti bilo da vidiš da ima nove poruke. Tipkovnica pokrije redak gdje se unosi tekst poruke u floating modu. Ma čudo problema. Volio bih samo znati tko je projektirao ovu "genijalnu" "funkcionalnost".

Sa svjetlije strane, problem sa "nevidljivim" navigacijskim tipkama sam riješio vrativši temu na "classic" te potom restartom. Od onda nema problema s time.

I sat od kada do kada je AOD uključen od ovog update opet radi.

EDIT:
Nije do šaomija, nego je guglo usrao motku do ibera sa 11:
https://www.republicworld.com/technology-news/apps/android-11-issues-chat-heads-not-working-and-other-android-11-problems.html

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 18:35 (Mr. Fugitive).
14 godina
online
Xiaomi Mi Note 10

Ljudi, jeste još na Note 10?

Razmišljam o zamjeni pa ne znam ni sam što odabrati u nekakvom midrangeu? A34 i A54 su za sada u užem izboru...

Pretpostavljam da u midrangeu nema ništa sa usporedivo dobrom kamerom?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10

Ja sam još uvijek na Note 10. Aktivno gledam nešto s boljom kamerom i da je u tom mid-range segmentu, ali slabo nalazim. Žena ima 13T koji se za 400 i nešto € pokazao jako dobrim, osjetno bolja kamera, ali lošija telephoto.

Come to the dark side, we have cookies.
14 godina
online
Re: Xiaomi Mi Note 10
crystal6 kaže...

Ja sam još uvijek na Note 10. Aktivno gledam nešto s boljom kamerom i da je u tom mid-range segmentu, ali slabo nalazim. Žena ima 13T koji se za 400 i nešto € pokazao jako dobrim, osjetno bolja kamera, ali lošija telephoto.

 Pixel 7a bi bio savršen, samo da je malo bolja baterija...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice