Isključivanje/podešavanja MIUI

poruka: 14
|
čitano: 4.100
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
isključivanje/podešavanja MIUI

Žena dobila Mi11 Lite 5G kao službeni telefon.
Ranije je koristila Samsung S9, ali je baterija postala dosta slaba pa je odlučila uzeti drugi. Policy firme je da novi telefon mora biti 5G, a u budžet je valjda ulazio samo taj Mi11 Lite (štednja!), za nešto bolje bi trebala doplatiti što nije htjela.
Kaže da joj smeta loša virtualna tipkovnica (neće swiftkey, htjela bi istu kao što je imala, to je valjda stock android i moguće da se može prebaciti na nju u postavkama, nisam gledao).
Smeta joj skrolanje teksta ispod ikona, moguće da je povećavala font jer joj se činio sitan.

Lista SMSova nije baš pregledna, u listi poziva nije bez dodatnih radnji vidljivo s kojeg broja je zvano (samo ime iz imenika), i tako neke sitnice joj smetaju.

Također, primijetila je da povremeno "zapinje", valjda kod buđenja iz low power moda (optimizacija potrošnja baterije). 

Pitanje:
Može li se MIUI sasvim isključiti? Imate li neke savjete za riješiti te probleme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Isključivanje/podešavanja MIUI

Sori covjece ali u pozivima ne vidi broj nego samo ime iz imenika.

 

Hahahahahahaha 

 

Baci to smece u kos.

 

Mozes skinuti i koristiti tisuce tipkovnica na bilokojem androidu. 

 

 

 

 

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: isključivanje/podešavanja MIUI
jozef kaže...

Žena dobila Mi11 Lite 5G kao službeni telefon.
Ranije je koristila Samsung S9, ali je baterija postala dosta slaba pa je odlučila uzeti drugi. Policy firme je da novi telefon mora biti 5G, a u budžet je valjda ulazio samo taj Mi11 Lite (štednja!), za nešto bolje bi trebala doplatiti što nije htjela.
Kaže da joj smeta loša virtualna tipkovnica (neće swiftkey, htjela bi istu kao što je imala, to je valjda stock android i moguće da se može prebaciti na nju u postavkama, nisam gledao).
Smeta joj skrolanje teksta ispod ikona, moguće da je povećavala font jer joj se činio sitan.

Lista SMSova nije baš pregledna, u listi poziva nije bez dodatnih radnji vidljivo s kojeg broja je zvano (samo ime iz imenika), i tako neke sitnice joj smetaju.

Također, primijetila je da povremeno "zapinje", valjda kod buđenja iz low power moda (optimizacija potrošnja baterije). 

Pitanje:
Može li se MIUI sasvim isključiti? Imate li neke savjete za riješiti te probleme?

Instalirati drugu tipkovnicu, launcher, sms aplikaciju, aplikaciju imenika.

 

MIUI je smeće i ne može se samo tako "isključiti".

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 13:28 (It'sMe932).
14 godina
offline
Re: Isključivanje/podešavanja MIUI
Kolacic kaže...

Sori covjece ali u pozivima ne vidi broj nego samo ime iz imenika.

 

Hahahahahahaha 

 

Baci to smece u kos.

 

Mozes skinuti i koristiti tisuce tipkovnica na bilokojem androidu. 

 

 

 

 

 a čuj, ima dosta ljudi koji ne koriste multisim, već imaju nekoliko uređaja/brojeva pa ti znaj otkud te netko zvao... Stvar je u tome da broj ne vidi odmah, nego je potrebno par klikova a to joj se ne sviđa. 
Možda bi ga i bacila, ali novi telefon može dobit tek svake 2 godine. Ipak, drago mi je da sam te nasmijao. 
Je, mnoštvo 3rd party tipkovnica je dostupno, ali kako naći onu pravu?

14 godina
offline
Re: isključivanje/podešavanja MIUI
It'sMe932 kaže...

Instalirati drugu tipkovnicu, launcher, sms aplikaciju, aplikaciju imenika.

 

MIUI je smeće i ne može se samo tako "isključiti".

 

Znam da se mogu isključiti pojedine funkcije MIUIa (koliko sam čuo bez toga niti launcheri ne rade), ali možda se netko javi s rješenjem za totalno ugasiti MIUI i korištenje stock android interfejsa. Nije mi jasno kako je moguće da u 12 verzija ne ispaglaš UX i UI kako spada.

9 godina
offline
Isključivanje/podešavanja MIUI

Na Samsungu S10 koristim True Phone dialer, zbog pametnog pretraživanja imenika najviše (tipkaš po numeričkim tipkama slova, on ti filtrira prvo najčešće zvane, a ne iz cijelog imenika), vrijedi nekoliko kuna koliko košta. Ostalo mi u navici od HTC-a Desire HD. Sad sam probao, izgleda da i na S10 sad tako radi (a znam da ranije nije), ali opet je True Phone bolji jer pokazuje 3 kontakta, dok dialer od S10 samo jedan...

 

Ostalo ne vidim što toliko ne valja na Xiaomijima, imao sam prije S10, žena i klinci koriste još uvijek i dobraj joj je . MIUI.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Isključivanje/podešavanja MIUI
jozef kaže...
Kolacic kaže...

Sori covjece ali u pozivima ne vidi broj nego samo ime iz imenika.

 

Hahahahahahaha 

 

Baci to smece u kos.

 

Mozes skinuti i koristiti tisuce tipkovnica na bilokojem androidu. 

 

 

 

 

 a čuj, ima dosta ljudi koji ne koriste multisim, već imaju nekoliko uređaja/brojeva pa ti znaj otkud te netko zvao... Stvar je u tome da broj ne vidi odmah, nego je potrebno par klikova a to joj se ne sviđa. 
Možda bi ga i bacila, ali novi telefon može dobit tek svake 2 godine. Ipak, drago mi je da sam te nasmijao. 
Je, mnoštvo 3rd party tipkovnica je dostupno, ali kako naći onu pravu?

 Opet sori ali wtf?

Pise kod broja/imena iz imenika broj kartice koja je koristena za uspostavu ili primljeni poziv.

Koji broj treba vidjeti ako ga IMA spremljenog u imeniku? 

Postoji ime tipkovnice koja se koristi U postavkama mobitela. 

 

PS. Prvi post je bio sarkasticnog pristupa. 

 

14 godina
offline
Re: Isključivanje/podešavanja MIUI
Kolacic kaže...

 Opet sori ali wtf?

Pise kod broja/imena iz imenika broj kartice koja je koristena za uspostavu ili primljeni poziv.

Koji broj treba vidjeti ako ga IMA spremljenog u imeniku? 

Postoji ime tipkovnice koja se koristi U postavkama mobitela. 

 

PS. Prvi post je bio sarkasticnog pristupa. 

 

 Stvar je u tome da ne piše, bar ne piše po defaultu. Piše samo ime osobe, ako osoba ne koristi multisim možeš vidjeti jel' te netko zvao iz auta, iz ureda, od doma... a o tome možda ovisi i hoćeš li preuzeti/uzvratiti poziv. Ovdje ne vidiš ništa osim imena dok ne klikneš na nešto tipa "more details".
Da, postoji, vjerojatno se radi o samsung tipkovnici (ja ju na samsungu ne koristim, ali eto... ona želi baš tu). Samo tu tipkovnicu nećeš naći na google marketu, pitanje je kako naći neki klon koji dobro radi.


14 godina
offline
Re: Isključivanje/podešavanja MIUI
Bice da joj je sad zao sta nije nadoplatila za neki samsung ako vec hoce to sve po starom... A ostalo su vec rekli novi launcher, tipkovnica i ostalo... A onaj pravu mora sama nac jer meni recimo i ova stock ona prava... Nek sjedne i nek testira sve... Ili nek proda taj i na njuskalu uzme drugi... A iduci out nek pazi sta uzima...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 16:03 (jocommb).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Isključivanje/podešavanja MIUI

Jep, MIUI malo žešće smeće.

Srećom sam ga se riješio par dana nakon kupnje moba i flashao Pixel experience rom.

Evo već 53 mjeseca šljaka ko i prvog dana.

A ak je već prisiljena na MIUI, rješenje: Nova launcher, Gboard za tipkovnicu (premda ne znam kaj joj se na samsungovoj sviđalo pa joj ova možda bude previše rudimentarna), True phone dialer za pozive (mislim da ima sve kaj traži, ima gro opcija), Edison mail za mail, za sms ima vjerovatno googleovu aplikaciju, i definitvno ta nema konkurencije.

 

Uglavnom, android nije android ako nema aosp rom, meni čak ni samsungov ne paše, ali svakom svoje...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 21:53 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Isključivanje/podešavanja MIUI

Prije je MIUI koristio vlastiti phone dailer, poruke i kontakte, ali od verzije 12 su prešli na googlove aplikacije i sada više nije moguće koristiti stare aplikacije. Jednino se može otključati bootloader i staviti neki custom ROM, ali time se vjerojatno gubi garancija. 

I ja imam navedeni mobitel, i uočio sam neke bugove, ali moram reći da je dosta toga popravljeno u verziji 12.5. I dalje me nervira što je preko 3 GB RAM-a uvijek zauzeto, iako nikakva aplikacija nije pokrenuta, Na zaključanom ekranu kad se traži lozinka z i y su zamijenjeni i ne mogu se zamijeniti. Ne radi print screen scroll u chromu (ne znam da li to Google ne dozvoljava ili je greška miui-a). Launcher ne dozvoljava da se zamjeni redoslijed stranica već je ikone potrebno ručno seliti, i hrpa drugih sitnih bugova koje ćete otkriti kada ćete poželjeti napraviti nešto što prosječni korisnik inaće ne radi. Recimo, jedan takav bug u verziji 12 je bio taj da ako si probao otvoriti bilo koji mail box u pregledniku i u novoj poruci dodati nekakvu sliku to nije bilo moguće jer je stalno pisalo "nedovoljno memorije". Pokušao sam i u Chromu i u njihovom Mi pregledniku. Ista se stvar događala. Ali u verziji 12.5 su srećom to popravili. 

S druge strane, MIUI ima dosta stvari koje mi se sviđaju i sada nakon nekog vremena korištenja sam zadovoljan s njim. Npr. MIUI omogućuje da nad pojedinim aplikacijama imate ukljućen plutajući prozor sa video alatima, a taj alat vam onda omogućava da ugasite ekran dok se emitira sadržaj. To je naravno jako interesantno za youtube, jer ga možete slušati sa isključenim ekranom. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: isključivanje/podešavanja MIUI
jozef kaže...

Žena dobila Mi11 Lite 5G kao službeni telefon.
Ranije je koristila Samsung S9, ali je baterija postala dosta slaba pa je odlučila uzeti drugi. Policy firme je da novi telefon mora biti 5G, a u budžet je valjda ulazio samo taj Mi11 Lite (štednja!), za nešto bolje bi trebala doplatiti što nije htjela.
Kaže da joj smeta loša virtualna tipkovnica (neće swiftkey, htjela bi istu kao što je imala, to je valjda stock android i moguće da se može prebaciti na nju u postavkama, nisam gledao).
Smeta joj skrolanje teksta ispod ikona, moguće da je povećavala font jer joj se činio sitan.

Lista SMSova nije baš pregledna, u listi poziva nije bez dodatnih radnji vidljivo s kojeg broja je zvano (samo ime iz imenika), i tako neke sitnice joj smetaju.

Također, primijetila je da povremeno "zapinje", valjda kod buđenja iz low power moda (optimizacija potrošnja baterije). 

Pitanje:
Može li se MIUI sasvim isključiti? Imate li neke savjete za riješiti te probleme?

 

savjet, ja sam isto imao problem da kad god promjenim mob trebam jedan (kraći) period navikavanja na tipkovnicu pa sam jednom jednostavno skinuo google tipkovnicu, naviknuo na nju i od tada na svaki novi uređaj instaliram google tipkovnicu i nema više perioda privikavanja :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: isključivanje/podešavanja MIUI
jozef kaže...

Žena dobila Mi11 Lite 5G kao službeni telefon.
Ranije je koristila Samsung S9, ali je baterija postala dosta slaba pa je odlučila uzeti drugi. Policy firme je da novi telefon mora biti 5G, a u budžet je valjda ulazio samo taj Mi11 Lite (štednja!), za nešto bolje bi trebala doplatiti što nije htjela.
Kaže da joj smeta loša virtualna tipkovnica (neće swiftkey, htjela bi istu kao što je imala, to je valjda stock android i moguće da se može prebaciti na nju u postavkama, nisam gledao).
Smeta joj skrolanje teksta ispod ikona, moguće da je povećavala font jer joj se činio sitan.

Lista SMSova nije baš pregledna, u listi poziva nije bez dodatnih radnji vidljivo s kojeg broja je zvano (samo ime iz imenika), i tako neke sitnice joj smetaju.

Također, primijetila je da povremeno "zapinje", valjda kod buđenja iz low power moda (optimizacija potrošnja baterije). 

Pitanje:
Može li se MIUI sasvim isključiti? Imate li neke savjete za riješiti te probleme?

Sve što si naveo nema veze sa MIUIem već sa Google servisima. MIUI nažalost već neko vrijeme koristi Google dialer (osobno mi je bio bolji njihov dialer), Google messages i Gboard (google keyboard).

Znači to su stock Android appovi i njoj se očito oni ne sviđaju.

 

Da nekako i možeš isključiti MIUI opet bi ti to ostalo isto jer nije modificirano preko MIUIa.

 

Ima na youtubeu uputa kako staviti "stari" MIUI dialer i messages, ali nisam probao.

16 godina
online
Isključivanje/podešavanja MIUI

Potvrđujem ovo što su mzopg i CVET2 rekli. To što vidiš je najverovatnije stock Android dialer. Xiaomi ga koristi na EU/Internacionalnim verzijama poslednjih par godina. Xiaomijev dialer je neuporedivo bolji i između ostalog prikazuje to što te interesuje, ali nisam siguran kako bi ga mogao dobiti. Negde pročitah pre par dana da ljudi instaliraju neke neevropske verzije ROM-ova (zvanične, nemodifikovane, ali za npr Malezijsko tržište) i da tako dobiju Xiaomijev dialer (što navodno ima i drugih dobrih strana, tipa bolje se ponaša senzor blizine tokom poziva i slično), ali ne znam koliko bih preporučio.

 

BTW, što se tastature tiče, MIUI valjda upravo dolazi sa standardnim Google GBoardom?! Bar je tako kod mene na Mi 9T, a i na svakon drugom Xiaomiju koji sam imao u rukama. Samsung koristi svoje custom rešenje, za koje moram priznati da, koliko sam ga koristio, nije loše, no i Googleova tastatura je više nego ok i ne bi trebalo da bude problema posle perioda privikavanja.

 

Dakle, supruga je zapela upravo na onim elementima koje Xiaomi (više) ne customizuje.

 

Što se tiče buđenja iz low power moda, nisam siguran na šta misliš. Battery Saver? Ili misliš uopšte, kad posle nekog perioda nekorišćenja uređaja uzme telefon, bez da je bio aktiviran bilo kakav specijalni mod?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:07 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice