Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.972
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
BOOMboy kaže...

Pitanjce😁 znači klepam si komp do sada sam uvijek delal svježi format diska na kojima su win i čiste nove win metal. Ovaj puta mi se fakat ne dela to, oće šljakat to na novoj konfiguraciji ok  sa starima win 10 ili je bolje stari dobri provjereni model🤕 ?

 Preporučljivo je na novu konfiguraciju instalirati čisti OS. Za uštedjeti vrijeme i živce.

 Diplomatski odgovor😁. Šta znači štedjet zivce? Ako trebam neki beckup mlatnut to je par minuta, ako trebam tri sata kopat neke fajliče onda je gubitak vremena. Jel si kad probao sa starima na novi stroj?

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BOOMboy kaže...
BlackMoon kaže...
BOOMboy kaže...

Pitanjce😁 znači klepam si komp do sada sam uvijek delal svježi format diska na kojima su win i čiste nove win metal. Ovaj puta mi se fakat ne dela to, oće šljakat to na novoj konfiguraciji ok  sa starima win 10 ili je bolje stari dobri provjereni model🤕 ?

 Preporučljivo je na novu konfiguraciju instalirati čisti OS. Za uštedjeti vrijeme i živce.

 Diplomatski odgovor😁. Šta znači štedjet zivce? Ako trebam neki beckup mlatnut to je par minuta, ako trebam tri sata kopat neke fajliče onda je gubitak vremena. Jel si kad probao sa starima na novi stroj?

 U zadnjih godinu dana sam 3 kompa samo klonirao na drugi hardver i nije bilo problema. Čak je i informatičar kod djevojke na poslu klonirao prošli tjedan njen komp. Bio je neki i3 sa 4gb rama, i stari hdd od 500gb sa dvije particije. Sad je unutra i5 8gb rama, i jednu particiju je klonirao na ssd a drugu na novi hd. I sve radi bez problema. Naravno to ne garantira da će svima tako biti. Ja bi na tvom mjestu napravio dobar bekap svega i onda probao klonirati ili kaj ti već hoćeš, samo premjestiti HD pa ako radi radi ako ne onda fresh install. Kažem meni je proradilo ok svaki put samo je povuko nove drivere i to je bilo to.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-win10 dozvoljava i promjenu (zapravo je stari uveden fičer od w8 pa i prije, live win2go.. kojeg sad ubijaju), ali sve ovisi o licenci (volji MSa), ne da se nešto ne može, nego win može biti 'paranoičan' pa ubije npr boot.. ali sve se može.

-problem, kad se desi tad ga riješiš.. a to traži znanje, ponekad i vrijeme (balans što je brže, clean ili migracija, ako prođe.. ako ne?). Zato je za većinu juzera odgovor clean + tad znaš da je os čist ili refrešan.

 

juzer koji razmišlja unaprijed o takvim stvarima bi trebao/mogao to znati već kod prve instalacije-kupnje-slaganja računala .. tj ako se tad napravi dobar plan npr raspored podataka-dokumenata na odvojedni disk/particiju, tad nekog posebnog kopiranja nema, tj sve je i dalje na istom mjestu.. samo trebaš soft a soft se instalira za par minuta, os za desetak. Tako da ni migracija-kloniranje često nije ništa brže od cleana jer sam image traži vrijeme tj brže je clean win instaliran od samog kloniranja .. ali tad krene podešavanje, instaliranje svega ostalog softa.. a to ovisi o juzeru, tj što kroistiš, pa tako i odgovor, ništa, igre, office, sve.. daje različite odgovore što je brže ili optimalno. Tj sve ovisi o juzeru + znanje ovisno o izabranom načunu, pošto je ovo it forum par postotaka više je naprednijih juzera koji tad imaju osnovno znanje installa kao i sam stikić.. tj nekima je install osa rutina koju naprave žmirečki.

 

-recimo da izbor clena ili kloniranje-migracija.. ovisi i o tome kad si instalirao postojeći os, koliko staro-winver-build.. tj i tu ima važnih promjena, dok su neki od upgrade-free sa w7-8 već +5god, neki su 5 dana, a sama shema npr podjele particije se u međuvremenu promijenila ili mbr-gpt ili nešto deseto .. dok kloniranje uobičajeno stari hdd na ssd obično nije na istim kapacitetima, npr 1-t2b hdd na 240-480ssd.. + geometrjia-alignment-optimalno pa i pitanje postavki biosa npr ide-ahci .. tj juzuer može imati postavke od recimo prije 10 godina i možda sad mijenja samo ssd, možda mbo-cpu.. i mada w10 dozvoljava ne olakšava (zaštita-volja msa) i često je optimalno clean-novo, dok je to danas stvar od desetak minuta (prije recimo sat s cd-dvda..)

-dodatno, kad već imaš funkcionalan win tj nadogradnja i kupnja ssd-a.. tad možeš sve obaviti još brže iz postojećeg win, jer banalno tad možeš iskoristiti punu brzinu diska-sata ili usb3 .. pa recimo kopiranje brže prođe, a install win je zapravo samo raspakiravanje .wim-a .. + kreiranje boota i menija, stvar koju na funkcionalnom win možeš napraviti za manje od 10min usporedivo za unzipaš 5-6gb file + par minuta za boot. Više vremena potrošiš na to dok odlučiš-smisliš kako ćeš polsožiti novi disk, particije, koliko želiš-trebaš itd..

 

edit + primjer, zbog različitih kapaciteta hdd-ssd.. nakon kloniranja koje traje recimo pola sata (ovisno o količini i kapacitetu diskova-soft+podatci..) dobiješ recimo proporcionalno stisnut ssd, radi.. sve je isto ali tad kreneš u recimo resizanje particija jer ti je potrebno mjesto za os, rad, podatke.. ne ono što napravi automatika-resizing-šrink. + ostaje stari hdd koji je tad za storage tj dolazi do promjene kako što-gdje trebaš, tad taj dio može potrošiti više vremena nego da si krenuo s cleanom, tj ovisi o tome koliko appsa kasnije trebaš instalirati+podesiti, najmanje sam win (a ovo je tema win, ne ostatak softa koji je na win..). Da je sam win pitanje, tad bi odgovor bio clean, jer je brz install, brži od kloniranja i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 11:25 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-win10 dozvoljava i promjenu (zapravo je stari uveden fičer od w8 pa i prije, live win2go.. kojeg sad ubijaju), ali sve ovisi o licenci (volji MSa), ne da se nešto ne može, nego win može biti 'paranoičan' pa ubije npr boot.. ali sve se može.

-problem, kad se desi tad ga riješiš.. a to traži znanje, ponekad i vrijeme (balans što je brže, clean ili migracija, ako prođe.. ako ne?). Zato je za većinu juzera odgovor clean + tad znaš da je os čist ili refrešan.

 

juzer koji razmišlja unaprijed o takvim stvarima bi trebao/mogao to znati već kod prve instalacije-kupnje-slaganja računala .. tj ako se tad napravi dobar plan npr raspored podataka-dokumenata na odvojedni disk/particiju, tad nekog posebnog kopiranja nema, tj sve je i dalje na istom mjestu.. samo trebaš soft a soft se instalira za par minuta, os za desetak. Tako da ni migracija-kloniranje često nije ništa brže od cleana jer sam image traži vrijeme tj brže je clean win instaliran od samog kloniranja .. ali tad krene podešavanje, instaliranje svega ostalog softa.. a to ovisi o juzeru, tj što kroistiš, pa tako i odgovor, ništa, igre, office, sve.. daje različite odgovore što je brže ili optimalno. Tj sve ovisi o juzeru + znanje ovisno o izabranom načunu, pošto je ovo it forum par postotaka više je naprednijih juzera koji tad imaju osnovno znanje installa kao i sam stikić.. tj nekima je install osa rutina koju naprave žmirečki.

 

-recimo da izbor clena ili kloniranje-migracija.. ovisi i o tome kad si instalirao postojeći os, koliko staro-winver-build.. tj i tu ima važnih promjena, dok su neki od upgrade-free sa w7-8 već +5god, neki su 5 dana, a sama shema npr podjele particije se u međuvremenu promijenila ili mbr-gpt ili nešto deseto .. dok kloniranje uobičajeno stari hdd na ssd obično nije na istim kapacitetima, npr 1-t2b hdd na 240-480ssd.. + geometrjia-alignment-optimalno pa i pitanje postavki biosa npr ide-ahci .. tj juzuer može imati postavke od recimo prije 10 godina i možda sad mijenja samo ssd, možda mbo-cpu.. i mada w10 dozvoljava ne olakšava (zaštita-volja msa) i često je optimalno clean-novo, dok je to danas stvar od desetak minuta (prije recimo sat s cd-dvda..)

-dodatno, kad već imaš funkcionalan win tj nadogradnja i kupnja ssd-a.. tad možeš sve obaviti još brže iz postojećeg win, jer banalno tad možeš iskoristiti punu brzinu diska-sata ili usb3 .. pa recimo kopiranje brže prođe, a install win je zapravo samo raspakiravanje .wim-a .. + kreiranje boota i menija, stvar koju na funkcionalnom win možeš napraviti za manje od 10min usporedivo za unzipaš 5-6gb file + par minuta za boot. Više vremena potrošiš na to dok odlučiš-smisliš kako ćeš polsožiti novi disk, particije, koliko želiš-trebaš itd..

 

edit + primjer, zbog različitih kapaciteta hdd-ssd.. nakon kloniranja koje traje recimo pola sata (ovisno o količini i kapacitetu diskova-soft+podatci..) dobiješ recimo proporcionalno stisnut ssd, radi.. sve je isto ali tad kreneš u recimo resizanje particija jer ti je potrebno mjesto za os, rad, podatke.. ne ono što napravi automatika-resizing-šrink. + ostaje stari hdd koji je tad za storage tj dolazi do promjene kako što-gdje trebaš, tad taj dio može potrošiti više vremena nego da si krenuo s cleanom, tj ovisi o tome koliko appsa kasnije trebaš instalirati+podesiti, najmanje sam win (a ovo je tema win, ne ostatak softa koji je na win..). Da je sam win pitanje, tad bi odgovor bio clean, jer je brz install, brži od kloniranja i sl.

 Sve ostaje isto osim matične, procesora i memorije. Uvijek držim win na jednom ssd-u i samo njih. Nisam neki win guru ali u prosjeku izdržim minimum 5 godina na istoj instalaciji bez errora , zeki peki i famoznih usporavanja.( ubiti snimam ih samo kod stavljanja komponenti). Ovo mi je prva ovakva situacija na win 10 pa sam se ponadal da malo bolje gutaju hardware izmjene. Hvala na iscrpnom odgovoru👀

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 12:46 (BOOMboy).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BOOMboy kaže...
BlackMoon kaže...
BOOMboy kaže...

Pitanjce😁 znači klepam si komp do sada sam uvijek delal svježi format diska na kojima su win i čiste nove win metal. Ovaj puta mi se fakat ne dela to, oće šljakat to na novoj konfiguraciji ok  sa starima win 10 ili je bolje stari dobri provjereni model🤕 ?

 Preporučljivo je na novu konfiguraciju instalirati čisti OS. Za uštedjeti vrijeme i živce.

 Diplomatski odgovor😁. Šta znači štedjet zivce? Ako trebam neki beckup mlatnut to je par minuta, ako trebam tri sata kopat neke fajliče onda je gubitak vremena. Jel si kad probao sa starima na novi stroj?

 Da.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BOOMboy kaže...
..

 Sve ostaje isto osim matične, procesora i memorije. ..

  .. sve? mbo = računalo.. kućište, napajanje, miš, itd nemaju veze s osem tj bootom-kloniranjem dok od bitnih komponenti možeš promijeniti npr cpu, nema razlike, ram, vga samo driver.. itd, sve osim mbo je nevažno za ovu priču a upravo to mijenjaš (cpu+ram su sporedni).

-licenca-ID se veže uz mbo, chipset radi sve, kontrolira sve, od biosa nadalje, dok ms licenca i recimo bootanje ovisi upravo o tome.

-da nema zaštite, tad bi bilo relativno jednostavno sve, običan copy-paste i umnažao bi oseve-systeme.. kao npr boot-medij, npr stikić i ubodeš u računalo, radi.. kao live-boot-installer (linux ili minipe..) ili win2go ali ms jednostavno ne želi taj fičer omogućiti juzerima, jer je komercijala. Problem (ne)kompatibilnosti npr drivera je daleko manji, tj win10 predviđa-omogućuje i radi, tj zato se to i može, ali naravno ovisi o tome kako je prethodni os instaliran, postavke biosa, sec.boota, tip licence itd..

 

edit: ili banaliziran primjer promjene mbo (i da sve ostalo ostane isto..) samo recimo nova mbo, novi chipset, što uključuje ide-kontroler (sata-m2-nvme.. diskovi-boot), audio (sporedno jer os može raditi, nakon drivera je ok..) i recimo lan (mreža) onboard.. pa ako je nešto novo, novi chip, recimo chipseta tad ga win nema u svojoj bazi i mora ga skinuti (internet-mreža) ili korisnik da driver s medija.. a ako je i novi chip-mreže tad win nema mrežni driver i ne može automatika skinuti-instalirati pa to ispadne najgori problem teoretski.. realno, zaštita-licenca-killswitch ako os posumnja u promjenu dok za 'alternativne' aktivatore (pirat) naravno to predstavlja problem kao i OEM predinstaliran os i posebne particije-zaštita + automatika koja tad može napraviti veći problem zbog mixanja staro-novo kad stari os-recovery pregazi nešto od novog i tad nema ničeg (osim clean..) + oem licenca je direktno vezana za mbo pa za brand računala kao hp-lenovo i sl. ne mora proći jednako kao za zdelanac, tj promjena biosa-proizvođača itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 10:36 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
BOOMboy kaže...
..

 Sve ostaje isto osim matične, procesora i memorije. ..

  .. sve? mbo = računalo.. kućište, napajanje, miš, itd nemaju veze s osem tj bootom-kloniranjem dok od bitnih komponenti možeš promijeniti npr cpu, nema razlike, ram, vga samo driver.. itd, sve osim mbo je nevažno za ovu priču a upravo to mijenjaš (cpu+ram su sporedni).

-licenca-ID se veže uz mbo, chipset radi sve, kontrolira sve, od biosa nadalje, dok ms licenca i recimo bootanje ovisi upravo o tome.

-da nema zaštite, tad bi bilo relativno jednostavno sve, običan copy-paste i umnažao bi oseve-systeme.. kao npr boot-medij, npr stikić i ubodeš u računalo, radi.. kao live-boot-installer (linux ili minipe..) ili win2go ali ms jednostavno ne želi taj fičer omogućiti juzerima, jer je komercijala. Problem (ne)kompatibilnosti npr drivera je daleko manji, tj win10 predviđa-omogućuje i radi, tj zato se to i može, ali naravno ovisi o tome kako je prethodni os instaliran, postavke biosa, sec.boota, tip licence itd..

 

edit: ili banaliziran primjer promjene mbo (i da sve ostalo ostane isto..) samo recimo nova mbo, novi chipset, što uključuje ide-kontroler (sata-m2-nvme.. diskovi-boot), audio (sporedno jer os može raditi, nakon drivera je ok..) i recimo lan (mreža) onboard.. pa ako je nešto novo, novi chip, recimo chipseta tad ga win nema u svojoj bazi i mora ga skinuti (internet-mreža) ili korisnik da driver s medija.. a ako je i novi chip-mreže tad win nema mrežni driver i ne može automatika skinuti-instalirati pa to ispadne najgori problem teoretski.. realno, zaštita-licenca-killswitch ako os posumnja u promjenu dok za 'alternativne' aktivatore (pirat) naravno to predstavlja problem kao i OEM predinstaliran os i posebne particije-zaštita + automatika koja tad može napraviti veći problem zbog mixanja staro-novo kad stari os-recovery pregazi nešto od novog i tad nema ničeg (osim clean..) + oem licenca je direktno vezana za mbo pa za brand računala kao hp-lenovo i sl. ne mora proći jednako kao za zdelanac, tj promjena biosa-proizvođača itd itd.

 Znači raditi će sve kao podmazano🤣🤣🤣  Sve se vrti oko win licence😁. Kaj onda će uć u win ali bez licence ( ono na suho)? Ili uopče neće? Pa nabavit će mo novu, strašna stvar🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 12:13 (BOOMboy).
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Ovo za licencu...Naime, nedavno sam promijenio matičnu, te uredno digao Win 10. Točnije uzeo sam stari hard disk stavio u u drugu configu, dodao još dva SSD-a, te podigao stare sistem na novoj(drugoj) configuraciji. Bitne podatke, prebacio na backupo, sve formatirao, te sam išao opet instalirati Win na ovom sistemu,te licenca uredno prošla.

 

Ne znam kak', al' šljaka. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-licenca nije samo home/pro, nego i oem, retail, vlk, msdn, kms.. + način kako je instalirano (u slučaju pravog oem-a, predinstaliran os na računalu proizvođača, mora postojati zaštita, jer bi inače bilo prelako umnožiti 'legalne' aktivirane licence.. tj to se i dešava i zato ms dozvoljava sve, što je sam izazvao free-ofer nadogradnom tj da nekome isključi licencu jednako bi prošao i legalni korisnik ..).

riječ legalni je samo za one koji misle na naš r1-račun kao potvrdu kupnje licence npr za firmu, jer postoji samo važeća-valjana-validna licenca i eula tj odnos-ugovor između ms-a i korisnika, koja se razlikuje po državama, npr dojč-aus može prenositi oem na treće osobe, mi ne.. itd.

-pošto jedini ms može reći jel neka licenca važeća, ne država, račun, trgovac, r1 .. tj proces aktivacije koji prihvaća ili odbije (osim pirat-cracka što je kazneno djelo, copyright). Licenca je važeća ako je korištena u skladu s uvijetima-eula, npr ms-office home-student, ako kupiš što bi kolokvijalno nazvali legalno, imaš r1.. i koristiš za firmu-komercijalu, tad je to kršenje uvijeta i time je licenca nevažeća.. kao fejk vozačka dozvola ili pogrešna kategorija vozila. Ako komercijala koristi home-student, tad zapravo nema valjanu licencu, ako koristi home-kućni ili student, tad ima. Za win nema te razlike tj može i home za komercijalu.

 

.. ali, postoji killswitch, osjetljiv, npr ako se računalo ne spoji na autorizacijski server (msov-online ili i instituciji kms..) tad se licenca 'ubije' .. zapravo ne licenca, nego boot .. tj lako je ako uđeš u win, ali ako ne boota tad nema ulaska u win, nema online provjere-(re)aktivacije .. tj tad dobiješ poruku npr srt.txt-log.. a računalo je ekšli ispravno (ne kvar diska i sl.).

 

-win može lako bootati na drugim hw-u, za linux (free) to nije problem, ni za maca.. ali win se time štiti od copy-pastea, pa zato id-mbo poveže s licencom (ili user-online acc.. i dozvoljava do 5/10 aktivacija).

-npr problem ako je računalo-kontroler podešen u IDE-legacy/compat modu i promjeniš u AHCI.. ne boota, greška .. jer tad pogrešan driver pokušava čitati nekompatibilan hw-mod-uređaj, mada nema promjene hw-a, isto računalo isti os.. a win10 može i to, tj može win2go, kojeg ms ubija-gasi-izbacuje, jer ga ne želi, tj ograničenje je umjetno, ne stvarno tj ograničenje postoji zbog interesa-komercijale, ne samog računala ili mogućnosti bootanja osa. .. tj zbog licence koja npr za enterprise dozvoljava win2go, za kućne-oem ne pa ako i napraviš tad će se prvim bootanjem aktivirati za jedan id i iduće bootanje opet problem, mada je stikić-računalo ispravno, kill-zaštita, msova želja-interes, jednako tako ako hdd koristiš na usb kontroleru (adapter) jer je tad removable.

 

-naravno postoji verzija koja može, to je sam installer, tj minipe.. tj predinstall os, minimal, koji boota sve (kompatibilno s osom) i služi installu ili popravku npr boota, dok za lin imamo uobičajene live-installere i to je normalno, tj jednako je normalno i za win ali ms to ne dozvoljava zbog interesa-komercijale i zato problem s licencom tj bootanjem nakon migracije (ako je copyranje-kloniranje ispravno napravljeno i ispravno-podešeno računalo što jednako može biti greška juzera koji nešto ne zna.. kao ide-ahci mod ili nešto treće..).

-da bi win2go radio, pošto je svaki put provjera id-aktivacija-boot ista.. ent licenca je drugačija tj klasa vlk, ne jednokratna, ne jedno računalo-korisnik nego neograničeno i time nema problem reaktivacije (nekad postojeći rearm), pa za takav boot mora enterprise i sl. tip licence, tj običnu potrošiš svaki put kad bootaš na drugom računalu i tad kill ili ako koristiš na istom računalu radi normalno ali tad nema smisla mogućnost bootanja drugog hw..

 

-pod lin ima osim live i persistent, pravi-radni boot-install.. tj takav je i win2go, možeš imati stikić koji ubodeš u bilo koje kompatibilno računalo i bootaš, radi, ne osnovno nego sve s driverima i tvojim appsima, no naravno tad bi bio problem kako kontrolirati licencu, komercijala-interes (ne neka nemogućnost osa..).

 

-to će uskoro prestati biti problem.. jer dugoročni plan je free-soft, ali pošto je ms komercijala naravno da neće biti đabe.. tj neće se više naplaćitavi licenca-korištenje softa, nego usluga, online-cloud.. i tad će ms to s licencom relaxati, ne prije. Do tad štite svoj legitimni interes dok istovremeno dozvoljavaju i korištenje bez aktivacije-licence.. tj nema potrebe za piraterijom-crackom osim što nema customizacije desktopa + upozorenje.

 

komercijala, interes, licence.. to je uzrok problema s bootanjem win kad je hw ispravan, kraće, licenca.

 

edit: eh, da.. minipe, on ima killswitch 72h (3 dana..) i tad shutdown, nema aktivacije tj ms zna što bi se desilo da to radi normalno-trajno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 9:12 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

e je me namučilo ovo jedno računalo, nikako napraviti upgrade win10 na zadnju verziju sa 1909. Downloada, instalira i onda izbaci error i tako barem 20 puta. Nema što nisam probao, čišćenje svega živog, ručni download i instalacija KB-a, prošao barem 10 internet savjeta i ništa.

 

Na kraju pokrenem nadogradnju na 20H2 preko MS weba, već sam to i ranije probao, ali nisam sjedio za računalom dok bi radio nadogradnju jer to traje jako jako dugo, ali ovaj put sam naletio u pravo vrijeme i skužim blue screen i error askfridge.sys, sunce mu njegovo. Dalje je bilo jednostavno. Prvih par puta nisam ni skužio taj blue screen jer se prikaže jako kratko, a procedura ide svaki put download nadogradnje, pa sat vremena to instalira, pa krene reboot jedan, pa drugi, pa treći i onda kad sve to isturpija shvati da mu nadogradnja ne odgovara i onda pokrene vraćanje (undo) na prethodnu verziju. 

 

Ako sam dobro shvatio problem je bio u Gemalto podršci, vjerojatno za int. bankarstvo koje se vrti na tom računalu, za više banaka. Nakon nadogradnje HASP drivera problem je riješen, napokon. Već sam ga mislio politi benzinom i ritualno spaliti. 

 

Pa eto ako netko naleti na isti problem neka se nađe riješenje:

https://www.thewindowsclub.com/aksfridge-sys-blue-screen-error-in-windows-10

 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pokusavam doci do ISO linka za download Win10 preko Edgea ali mi ne uspijeva stalno mi baca da skinem media creatio tool a znam da je prije bilo govora da se u Edgeu nesto mora podesit da dobis direktan link na ISO, pa molim pomoc ako tko zna hitno je...thx

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-nema veze s podešavanjem browsera.. tj mctool kreira iso ili usb ovisi što izabereš + jezik-32-64 itd dok ti izgleda želiš direktni link a tad naprosto trebaš link, ne browser-postavke tj isto je u svakom browseru..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
roby27 kaže...

Pokusavam doci do ISO linka za download Win10 preko Edgea ali mi ne uspijeva stalno mi baca da skinem media creatio tool a znam da je prije bilo govora da se u Edgeu nesto mora podesit da dobis direktan link na ISO, pa molim pomoc ako tko zna hitno je...thx

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 Pa to je ono sto ti treba. Skines tool izaberes da ti skine ISO i to je to....

Ne moze jednostavnije....

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
roby27 kaže...

Pokusavam doci do ISO linka za download Win10 preko Edgea ali mi ne uspijeva stalno mi baca da skinem media creatio tool a znam da je prije bilo govora da se u Edgeu nesto mora podesit da dobis direktan link na ISO, pa molim pomoc ako tko zna hitno je...thx

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 Pretpostavljam da si mislio na ovaj način: Windows 10 20H2 ISO file direct download without Media Creation Tool • Pureinfotech

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Tako je majstore to sam trazio samo davno zaboravio gdje sam to citao, Hvala !!

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-nema veze s podešavanjem browsera.. tj mctool kreira iso ili usb ovisi što izabereš + jezik-32-64 itd dok ti izgleda želiš direktni link a tad naprosto trebaš link, ne browser-postavke tj isto je u svakom browseru..

 Rupy majstor je sve objasnio linkom, uci od njega.

Posmatrač kaže...
roby27 kaže...

Pokusavam doci do ISO linka za download Win10 preko Edgea ali mi ne uspijeva stalno mi baca da skinem media creatio tool a znam da je prije bilo govora da se u Edgeu nesto mora podesit da dobis direktan link na ISO, pa molim pomoc ako tko zna hitno je...thx

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 Pa to je ono sto ti treba. Skines tool izaberes da ti skine ISO i to je to....

Ne moze jednostavnije....

 Također.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-besmisleno kemijanje, tj zaobilaženje ms-a .. tj kad imaš link, downloadaš kao što ti u idućem primjeru navodi za insider-beta (što ms dozvoljava, bez redirecta..). Da imaš drugi ulaz npr msdn (vidi pod stavkom više..) tad bi tamo downloadao.. tj ovo je zaobilaženje ms ograničenja običnim juzerima tj samo link..

 

odnosno, juzer koji npr nema windowse ne može koristiti mstoolse, npr pod linuxom (kad izabereš verziju-jezik itd kreirani DL link je važeći 24 sata..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Rupy kaže...
roby27 kaže...

Pokusavam doci do ISO linka za download Win10 preko Edgea ali mi ne uspijeva stalno mi baca da skinem media creatio tool a znam da je prije bilo govora da se u Edgeu nesto mora podesit da dobis direktan link na ISO, pa molim pomoc ako tko zna hitno je...thx

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 Pretpostavljam da si mislio na ovaj način: Windows 10 20H2 ISO file direct download without Media Creation Tool • Pureinfotech

 Predlažem ovo:

 

https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool

 

Taj vam omogućava skidanje skoro svih aktualnih MS ISO imagea, kreira linkove koje kopirate u browser...

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da bi skinuo ISO s Microsoftove stranice, moraš promijeniti user agent preglednika (staviti da izgleda kao da posjećuješ s Androida, Linuxa, ili Maca). Doduše, ne vidim u čemu je problem jer Media Creation Tool nudi mogućnost preuzimanja ISO datoteke.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

taj fičer postoji zbog ne-win juzera/osa tj da bi i npr ubuntu ili mobač mogao skinuti ali je nepotrebno kemijanje za win juzere pa tako ni metoda nije potrebna tj fejk-hakerski feeling ali i placebo liječi pa tko voli nek izvoli :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bok, uzeo sam novi lap Free dos, preko USB sam instalirao WIn10 pro te uzeo ključ preko ebaya, međutim nisam vidio u uputama da se telefonski mora zvati i aktivirati. Da li imate iskustva s time prije nego nazovem Microsoft Hrvatska?
Ključ je bio oko 30kuna, isto sam slično napravio i prije par godina sa drugim laptopom samo što nisam telefonski zvao već je prošla aktivacija po unosu koda.

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Sacekaj dan-dva pa vidi ako se aktiviralo.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kruno03 kaže...

Bok, uzeo sam novi lap Free dos, preko USB sam instalirao WIn10 pro te uzeo ključ preko ebaya, međutim nisam vidio u uputama da se telefonski mora zvati i aktivirati. Da li imate iskustva s time prije nego nazovem Microsoft Hrvatska?
Ključ je bio oko 30kuna, isto sam slično napravio i prije par godina sa drugim laptopom samo što nisam telefonski zvao već je prošla aktivacija po unosu koda.

hvala

 bok, zovi na 0800 300 300, najbolje iza 16 h, da ti se tko ne javi...

 

javit će se inače automat, tetka s slovenskim izgovorom, i pazi da odabereš:

 

- privatni korisnik

- 1 za broj računala na kojima se vrti ta instalacija Windowsa

 

upisuješ svih 5x5 znakova serijskog broja (nakon toga te pita na koliko kompova je instalira, zapravo), malo si proračuna i onda ti  izgovori aktivacijski kod (naravno ti moraš imati oči na aktivacijskom ekranu Windowsa)

 

kad upišeš zadnju znamenku - udri Enter ia ko je sve OK, imaš aktivirane WIndowse s digitalnom licencom i neće biti problema više ni na čistoj reinstalaciji na istom PCu

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da li u Win postoji negdje neka opcija da se vidi stanje baterije misa, bez dodatnog softvera?

Radi se o misu MX Anywhere spojenom preko USB recivera.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kruno03 kaže...

Bok, uzeo sam novi lap Free dos, preko USB sam instalirao WIn10 pro te uzeo ključ preko ebaya, međutim nisam vidio u uputama da se telefonski mora zvati i aktivirati. Da li imate iskustva s time prije nego nazovem Microsoft Hrvatska?
Ključ je bio oko 30kuna, isto sam slično napravio i prije par godina sa drugim laptopom samo što nisam telefonski zvao već je prošla aktivacija po unosu koda.

hvala

Zar nema one opcije "sad nemam telefona" ili je to bilo samo kod Adobeovih paketa?

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ima ko key neki free za win 10 home? 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nvidia GTX 680 kaže...

Ima ko key neki free za win 10 home? 

 -daje ti ga sam ms. Instaliraš-koristiš, radi (radije pro, par juzer-mreža sitnica ili stvar izbora, tj da plaćaš bila bi neka razlika).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nvidia GTX 680 kaže...

Ima ko key neki free za win 10 home? 

 Zar se to placa? :)

13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Imam Lenovo G50 laptop. Do danas je bija Win7 na njemu, i odjednom se ne moze spojiti na internet.

Reko nema veze, idem stavit desetku, ima 4 gb rama.

I tu dolazim do problema da mi tipkovnica prestaje raditi dok pokusavam instalirati nove windowse.

Znaci cim je onaj meni za izbor jezika/tipkovnice, ne mogu kliknuti na nista.

Probao usb vanjsku tastaturu, probao instalaciju nakon dizanja postojecih windowsa, cim se resetira i treba nesto kliknuti da nastavi instalaciju, tipkovnica ne radi.

Je li se netko susreo sa slicnim problemom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Windowsi 10 su skinuti s službenih stranica i stavljeni na USB preko MS alata?

 

ako nisu, ako su od lokalnog "wiz-kida koji zna sve o Windozama", piši propalo, i skini kako spada...

Ju je je? Je ju je!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice