Pravljenje .epub formata

poruka: 5
|
čitano: 3.119
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pravljenje .epub formata

Koristio sam calibre do sad za pravljenje .epub formata ali nije praktican zato sto ja kad otvorim na telefonu taj .epub i ovde na PC preko calibre ne bude isto. Na PC mi pokazuje mnogo vise teksta na 1 stranici nego na telefonu. 
Treba mi nesto sto ce biti identicno ovde i na telefonu da bi znao kako da poredam tekst.  

Ako ima nesto sto ce mi otvoriti neki prozorcici srazmjeran telefonu i da ja tu pisem text, pomjeram itd i da to tako ostane i kad prebacim na tel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:57 (keks99).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pravljenje .epub formata

Imaš online sajt za to vrlo dobar jedino ga ja koristim za prevodjenje epub u pdf možeš i u doc format. Znači možeš napisati bilo šta u wordu i zatim ga konvertovati u epub preko sajta. Za direktno uređivanje epuba ne znam.

https://convertio.co/pdf-epub/

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 14:58 (Talaba).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pravljenje .epub formata
Talaba kaže...

Imaš online sajt za to vrlo dobar jedino ga ja koristim za prevodjenje epub u pdf možeš i u doc format. Znači možeš napisati bilo šta u wordu i zatim ga konvertovati u epub preko sajta. Za direktno uređivanje epuba ne znam.

https://convertio.co/pdf-epub/

 Znam za to ali mi treba da ja poredam stranice u epubu. 
Npr pdf 1 stranica se pretvori u 3 stranice epuba, to mi ne treba jer onda on sam generira stranice, npr knjiga od 400 strana bude na 800 stranica epuba. A ja hocu da ja rucno editujem to sto ce prikazivati na telefonu to mi treba, da ja vidim i kontrolisem sta ce pisati na prvoj stranici, sta ce pisati na drugoj stranici i tako dalje. 
Isto kao pdf kad pravis, imas jednu stranicu i tu stavis na nju sta god hoces, prebacis na drugu, stavis sta hoce i kad taj pdf stavis na telefon, on bude isti ko na racunaru. Ono sto je na 1 strani, to je i na komp i na tel na prvoj strani.

Na epub, mogu editirati ali mi ne prikazuje ovaj calibre tacno, prikaze mi ja mislim cjelu pdf stranicu kao jednu u epub, a kad to gledam na telefonu, onda su 2 ili 3 strane. Kontam ja da taj .epub i sluzi za telefone da se lakse cita i da slova budu veca i logicno je da ce biti na vise stranica jedna stranica pdf-a ali hocu da ja to kontrolisem sta ce mi se prikazati na 55 stranici na telefonu, a sta na 101 stranici. 

Ali sad gledam, mozda to i nije moguce kontrolisati jer mi razlicite aplikacije isti .epub razlicito prikazuju. Na jednoj app ima vise teksta po jednoj stranici, na drugoj manje..

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 22:39 (keks99).
16 godina
moderator
online
Re: Pravljenje .epub formata
keks99 kaže...

Koristio sam calibre do sad za pravljenje .epub formata ali nije praktican zato sto ja kad otvorim na telefonu taj .epub i ovde na PC preko calibre ne bude isto. Na PC mi pokazuje mnogo vise teksta na 1 stranici nego na telefonu. 
Treba mi nesto sto ce biti identicno ovde i na telefonu da bi znao kako da poredam tekst.

To i je cijela poanta .epub formata! Taj format nema definirane stranice, nego je poanta da uređaj na kojem čitaš knjigu prikazuje tekst izabranim fontom i izabranom veličinom fonta tako da popuni ekran, znači da se straničenje obavlja u letu, ovisno o tim parametrima.

 

Ako tražiš nešto što ima definirano što točno će gdje biti na stranici, onda nećeš konvertirati u .epub nego u PDF.

4 godine
neaktivan
offline
Pravljenje .epub formata

Zato ja i koristim samo pdf i sav epub prebacujem na pdf. epub mi je haotičan i neorganizovan.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice