Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 537.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Zamjenjujem 7 god stari 320GB HDD za novi, 1TB minimalno za pohranu filmova, igara i slicno a OS ce biti na http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd/sv300s37a120g/ pa me zanima ima li neko preporuke za neki dobar interni HDD od 1TB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ja imam dva WD Blue 1TB i rade dosta tiho hladno i brzo. Osim toga imaš Seagate od 1TB, za njih znam da su jednako brzi, tihi, hladni ali ne i koliko su pouzdani. Imaš još Green 1TB koji je još tiši i hladniji, al zato i sporiji.(ne preporučam ga ako ćeš instalirat igre i programe na njega, inače za pohranu podataka je odličan)

Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Zanima me jel može Vista 64 prepoznati 4 TB (prije se nije moglo, kolko sam shvatio max 2 TB) no našao sam ovo http://support.microsoft.com/kb/2581408  i nakon toga bi trebalo bit sve ok ako me oči nevaraju u ove rane sitne sate?!

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Zaba88 kaže...

Zamjenjujem 7 god stari 320GB HDD za novi, 1TB minimalno za pohranu filmova, igara i slicno a OS ce biti na http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd/sv300s37a120g/ pa me zanima ima li neko preporuke za neki dobar interni HDD od 1TB?

Jest malo manji kapacitet od onog kojeg tražiš ali mislim da će zadovoljiti tvoje potrebe.{#}

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Pozdrav, trebam si uzeti HDD od 500 ili 1TB i zanima me koji bih da uzmem, sa njuškala sve može prijedlog, te me zanima još jedna stvar. Kada bih si uzeo novi HDD, mislio sam si ostaviti ovaj svoj stari od 160GB te na njega samo da mi budu Windows a ovaj drugi bi mi služio za podatke. Isplati li mi se to, premda nemam novaca za SSD za sada?
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Može li pomoć brzo?? :/
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Buby_55 kaže...
Pozdrav, trebam si uzeti HDD od 500 ili 1TB i zanima me koji bih da uzmem, sa njuškala sve može prijedlog, te me zanima još jedna stvar. Kada bih si uzeo novi HDD, mislio sam si ostaviti ovaj svoj stari od 160GB te na njega samo da mi budu Windows a ovaj drugi bi mi služio za podatke. Isplati li mi se to, premda nemam novaca za SSD za sada?

Ne isplati ti se ostaviti taj disk od 160gb pogotovo ne seagate, a vjerujem da je vec i njegova starost upitna. Koliko novaca planiras potrositi na disk ? 

Uzmi si WD, black / blue , nemoj green jer ne vrijedi kao sistemski disk.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Buby_55 kaže...
Pozdrav, trebam si uzeti HDD od 500 ili 1TB i zanima me koji bih da uzmem, sa njuškala sve može prijedlog, te me zanima još jedna stvar. Kada bih si uzeo novi HDD, mislio sam si ostaviti ovaj svoj stari od 160GB te na njega samo da mi budu Windows a ovaj drugi bi mi služio za podatke. Isplati li mi se to, premda nemam novaca za SSD za sada?

Najisplativije ti je novi WD Blue 1TB za 400 do 450kn i sve na njega(OS, programe, igre..), a tog starog koristiš za backup bitnih podataka ili tako nešto. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 21:50 (Penryn).
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Buby_55 kaže...

- Najisplativije ti je uzeti Toshibu, KLIK, garancija 3 godine, WD blue ima samo dvije. {#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 22:07 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Planiram potrošiti do 400kn to mi je najrazumnija cijena. A taj moj od 160GB je 2006-2007 ali nikada s njim problema, nikakvih. Sad koja marka u HDD se i bas toliko i ne razumijem.
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Uzmi onda ovu Toshibu(zapravo je Hitachi) što je Valentin linkao.. jednako brza kao WD Blue samo što ima god dana više garancije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok,

 

treba mi preporuka za 3 ili 4 TB disk s kojeg bi mogao direktno montirati HD video, ali da nije SSD, a opet mora biti minimalno USB 3.0.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

moze preporuka harda za laptop od 500GB ili 1TB sta je isplativije?

dali se isplati uzeti neki polovni ili u ducanu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 14:36 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ovakva je situacija, na starom računalu imam 1TB diska, zamjenio bih ga za 500GB, a ovih 1TB stavio u novo HTPC računalo. Tražio sam polovne diskove i našao Samsung Spinpoint F3, star 3 god, 500GB za 150kn - http://www.njuskalo.hr/hdd-diskovi/samsung-spinpoint-f3-500gb-sata3gb-hd502hj-oglas-10873731

 

Pa eto da pitam jel se to isplati štogod, koliko dugo bi otprilike izdržao ili možda negdje nešto dalje uzeti (polovni, novi HDD...) ? Sve sugestije su otvorene i dobrodošle, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
CrazyMan kaže...

Ovakva je situacija, na starom računalu imam 1TB diska, zamjenio bih ga za 500GB, a ovih 1TB stavio u novo HTPC računalo. Tražio sam polovne diskove i našao Samsung Spinpoint F3, star 3 god, 500GB za 150kn - http://www.njuskalo.hr/hdd-diskovi/samsung-spinpoint-f3-500gb-sata3gb-hd502hj-oglas-10873731

 

Pa eto da pitam jel se to isplati štogod, koliko dugo bi otprilike izdržao ili možda negdje nešto dalje uzeti (polovni, novi HDD...) ? Sve sugestije su otvorene i dobrodošle, hvala!

Ne isplati se uzimati polovni disk, pogotovo ne ovaj 3 godine star.

 

Moze tu biti svacega, bad sektori, znatno povecano zujanje prilikom rada, sporiji prijenos podataka, neispravnost itd.

Ja ne bih riskirao 150kn za takvo nesto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 17:03 (Jughead).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Javio se liku kaže da sve radi da je sve ispravno, nema bad sectora ni zujanja... Imaš možda kakav drugi prijedlog što napraviti ? Uzeti novi HDD ili neki drugi polovni 1-2 god starosti..

 

EDIT: pitanje jedno nevezano za temu, ali vezano za optičke diskove, trebao bi uzeti slim DVD-RW, oglasnik - da/ne ? to bi kontam trebalo raditi bez nekih većih problema.. Našao sam neke za 50-tak kn iz razno raznih laptopa (treba mi za Fractal Node 605)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 17:16 (CrazyMan).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
marxone kaže...

moze preporuka harda za laptop od 500GB ili 1TB sta je isplativije?

dali se isplati uzeti neki polovni ili u ducanu

Toshiba 1TB 2.5" jeftinije a imaš 3god. jamstva

 

Službena

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 23:09 (roby27).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

Zanima me jel može Vista 64 prepoznati 4 TB (prije se nije moglo, kolko sam shvatio max 2 TB)

 

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

- Kako bi koristio taj disk, kao boot ili kao spremište podataka?

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

samo kao spremište...za boot imam ssd

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

samo kao spremište...za boot imam ssd

- Jel ti bitno da to bude samo jedna particija ili može i više, npr. 2 ili 3 particije?

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

jedna... jer će na njemu bit samo filmovi

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

jedna... jer će na njemu bit samo filmovi

- Disk treba u tome slučaju mora biti GPT, a ne MBR.

- Otiđi u disk management, provjeri da li je disk GPT ili MBR, upute na slici.

- Ako je GPT, onda je to ok, tu si onda završio, ako nije, onda ga treba pretvorit iz MBR u GPT, tutorijal i program.

- Vista može prepoznati 4TB HDD, samo on kao što sam rekao mora biti u GPT (podržan od strane Viste) formatu,

  mislim da bi on tvornički trebao već biti u GPT formatu i na sebi imati jednu particiji, baš tako kako tebi odgovara.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2014 18:50 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

nisam si još kupio taj disk od 4TB al kad budem (ARHIVIRO SAM) ovo ću napravit što si predložio jer mi je kučište malo za današnje potrebe i nije mi ekonomično uzimat 2+2TB (dok neuzmem cosmos 2) ako kojim slučajem nebude radilo stavit ću (isto je u planu za kupit) u hdd dock...tamo nebi trebalo bit nikakvih problema samo plug and play

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
9090 kaže...

- Radit će, Vista podržava te diskove, samo je caka u tome da disk bude u GPT formatu, a ne u MBR,

  NTFS ostaje kao i do sada.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Nema razlike oba su usb3.0 sa jednakom garancijom. Kupi koji ti se više dopada, taj Adata ima onu glossy plastiku pa je magnet za otiske i nečistoću što ja osobno izbjegavam a siguran sam da je i ovaj drugi isto takav materijal.

15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ima netko preporuku za HDD 2TB kao data disk - filmovi, serije, slike, glazba... Što jeftinije naravno :D hvala !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

WD Green , Seagate ali možda najbolje WD AV-GP seriju 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 17:15 (roby27).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice