Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.052
|
čitano: 2.833.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji SSD?

Pitanje jedno zanima me za upogonit Intel NUC model 7i3BNK mi treba m2 SSD.

Sta se tice velicine gledam srednju varijantu od 240-256gb.

Ono sta se nudi u ponudi su modeli i cijenovno od najeftinijeg prema skupljem su

SSD 256GB SanDisk X400, M.2 2280 SATA, SD8SN8U-256G-1122

SSD Adata 256GB SU800 M.2 3D TLC, ASU800NS38-256GT-C

SSD PatriotScorch R1700/W780, 256GB, M.2 NVMe
SSD Kingston M.2 G2 SATA, R550/W330, 240GB
Koliko sam vidija sand disk daje najvecu garanciju a i njemu sam cijenom najblize tako da.
Ima li tu kakvih bitnijih razlika u normalno koristenju ili?
Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Nema bitnih razlika.
Uzmi najjeftiniji tj. Sa najvećom garancijom i uživaj
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Smretko kaže...

Pitanje jedno zanima me za upogonit Intel NUC model 7i3BNK mi treba m2 SSD.

Sta se tice velicine gledam srednju varijantu od 240-256gb.

Ono sta se nudi u ponudi su modeli i cijenovno od najeftinijeg prema skupljem su

SSD 256GB SanDisk X400, M.2 2280 SATA, SD8SN8U-256G-1122

SSD Adata 256GB SU800 M.2 3D TLC, ASU800NS38-256GT-C

SSD PatriotScorch R1700/W780, 256GB, M.2 NVMe
SSD Kingston M.2 G2 SATA, R550/W330, 240GB
Koliko sam vidija sand disk daje najvecu garanciju a i njemu sam cijenom najblize tako da.
Ima li tu kakvih bitnijih razlika u normalno koristenju ili?
Hvala

 

 svi osim patriota su ti SATA sucelje sto znaci da imaju brzinu citanja/pisanja cca 550/500 max, jedino patriot je pcie i on ima brzinu citanja/pisanja R1700/W780 sto je cca 3 puta brze od ovih ostali. 

Tako je barem u teoriji na papiru, neznam kako je u stvarnosti... 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

u stvarnosti je ok prvih par gigabajta a onda se pitas gdje je nestala brzina 

10 godina
offline
Koji SSD?

Preporuka ssd-a nesto best buy da ipak nije zadnji šrotek od 300 gb do 525gb i da kolika je razlika između sata i m2

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

intel 545, mx500, 850 evo

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

pozz ekipa,
eo planiram uzeti ssd od 250gb
i naravno dvojba je između 850EVO I 860EVO na netu nemogu naći suvisli odgovor koji je bolji i zasto jedni viču 850 pouzdaniji, drugi  860 ima debelo vise zapisa itd...
razlika u novcima je nebitna 50-tak kn tako da mi to ne igra ulogu garanicija im je ista...pomoć :D

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ako je mala tako razlika onda 860 evo naravno premda imaju boluju od djecjih bolesti sto ce se vjerojatno peglat fwom ili novijom revizijom stoga pricekaj jos ako ti nije hica. Prati pcper sto ce ce alvin rec jer su u suradnji sa samsungom na otklanjanju problema

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Da posebno ne otvaram temu. Može procjena SSDa.
Stanje na slici.
Puno tražiti 200kn za to?

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Bernard Huky Hux kaže...

Da posebno ne otvaram temu. Može procjena SSDa.
Stanje na slici.
Puno tražiti 200kn za to?

SSD life pokazuje iste podatke za moj stari 850 EVO preko kojeg je zapisano preko 10TB i novi 850 EVO preko kojeg nije pisano nista. Softver je jako los. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 23:38 (Almin94).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bernard Huky Hux kaže...

Da posebno ne otvaram temu. Može procjena SSDa.
Stanje na slici.
Puno tražiti 200kn za to?

 

Mozes ti trazit koliko zelis pitanje je ako ce ti netko dati toliko...mislim da je puno, novi sa garancijom kosta manje od 350kn

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Koji SSD?

Best buy od 250GB, može web trgovina?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
DzigiBau kaže...

Pozdrav.

 

Koristim laptop HP 4540s probook već otprilike 4-5 godina. Unutra je i5 procesor i 6GB RAM-a. Grafička je neka AMD radeon, ne znam točno koja, ali mislim da je to okej, a i nije bitno. S obzirom na cijene novih prijenosnika ne planiram uzimati novi još barem godinu i pol dana. Kod ovog laptopa me muči to što mu užasno dugo treba da se win10 pokrene i kad se pokrene moram sačekati nekoliko minuta da se procesi završe i onda mogu tek razmišljati o otvaranju mozzile ili nekog drugog programa. Znam što je SSD no nikad nisam koristio laptop koji ima tu vrstu diska. Kolege koje se više razumiju i laptope mi kažu da bi ugradnja SSD memorije riješila ovaj problem. Nisam sto posto siguran pa se neću zalijetati s kupnjom već sam odlučio pitati prvo ovdje jel bi to bilo rješenje problema i ako da koji SSD da uzmem?

Laptop koristim u 90% slučajeva za surfanje, office, autocad, illustrator, corel što je manje više i jedino što imam instalirano na njemu. Manje više mi je glavni problem to što mu užasno dugo treba da pokrene cad, illustrator ili corel. A kad je program pokrenut nemam problema s radom. Može li problem osim u tvrdom disku biti i u nečem drugom? Jako loše baratam s win10 tako da nisam siguran jel postoji možda i neki problem u sustavu.

 

Evo sad sam otprilike opisao situaciju i što mi treba. Pa ako mi netko može napisati samo je li ssd rješenje (jel se isplati uložiti sad u ssd u ovom slučaju) i ako da koji proizvođač. Isto ne znam koje veličine disk bih uzeo, pretpostavljam da njega trebam staviti onda windowse i ove programe s kojima imam problema pri otvaranju, ostalo može biti na hdd?

 

Evo par slika kako izgleda task manger pri pokretanju laptopa. Također, testirao sam hdd sa hard disk sentinel i sve bi trebalo biti u redu.

 

Puno hvala na savjetima.

 Imam komp iz 2011, SSD (samsung 850 evo 250gb) mi je ubrzao kompjuter na upotrebljivu razinu, sada mi je bottleneck procesor (AMD a6-3650) koji je većinu vremena iznad 50% korištenja, ali nema veze, ionako ove godine uzimam novi, ali mi je SSD definitivno pomogao ubrzati komp

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Samo da podjelim jedno lose iskustvo sa Samsung 960 EVO 250GB. Kupio ga prije 2 mj i prije dva dana prestao raditi sam od sebe. Bios ga vise nije ucitavao. Odnio na servis oni probali drugi SSD u laptop i radio je, zatim su probali opet taj samsungov isti i nije radio tako da cu vjerojatno dobiti novi.
Jako čudno da je sam od sebe prestao raditi, ali valjda nekoga mora i los zapasti 😀
 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Kako je ovo moguće?

 

1x SSD SAMSUNG 500GB 960 Evo, Kapacitet 500 GB, Sučelje M.2, PCIe 3.0 TLC , NVMe , Brzina čitanja 3200 MB/s, Brzina...  - 1.115,95 kn

 

Ponuda je sa Supernet webshopa, ovdje na forumu ih ekipa hvali i nisu scammeri.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji SSD?

Pa prema nabava.net 4 trgovine imaju sličnu cijenu, valjda od istog dobavljača.

Ja sam naručio preko ekupi trgovine pa čemo vidjeti ako prođe..

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji SSD?

Bok!

 

trebam neki jeftini SSD od 120 GB, kako bi na njega instalirao 3 igre koje su mi sad na HDD-u.

Za sistemski imam Samsung 850 od 128 gb i ne zelim na njemu držati igre.

Nude se WD, Patriot, AMD, AData, Kingston i još neke marke za koje nisam čuo.

 

Dakle, nešto za parsto kuna, da prebacim igre s harda i ubrzam vrijeme pokretanja.

 

Molim preporuke, hvala!

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 8:30 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Sandisk x400 ako ces iz ducana radi 5god jamstva

https://www.hgshop.hr/proizvod/ssd-disk-128-gb-sandisk-x400-2-5-sata-iii-sd8sb8u-128g-1122/209708

 

Ako ces jeftinije dalo bi se nac oko 300kn adata kingston sa 3 god 

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Sandisk x400 ako ces iz ducana radi 5god jamstva

https://www.hgshop.hr/proizvod/ssd-disk-128-gb-sandisk-x400-2-5-sata-iii-sd8sb8u-128g-1122/209708

 

Ako ces jeftinije dalo bi se nac oko 300kn adata kingston sa 3 god 

 Hvala ti, uzeo sam Kingston A400 za 320 kn. 3 god mi je čist ok, a kako su mi sad igre na hardu, ovo će bit značajno ubrzanje pri učitavanju.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Gledam kako su pokvareni neki ljudi koji rade merenja SSD na trzistu.

Ne mogu da nadjem poredjenje direktno 960 EVO i 960 PRO istog kapaciteta.

Ajde da su uzeli 960 EVO 1TB vs 960 PRO 512GB jer su cene slicne pa da musterije vide da je razlika jos manja izmedju njih nego da su iste velicine jer se performanse povecavaju sa kapacitetom.

 

Ali oni uzeli 960 EVO 256GB vs 960 PRO 1TB.

Ono krajnost sto maksimalno istice razliku i opravdava cenu od 150$ razlike izmedju ova dva modela.

30 min sam googlao da vidim direktne brojke poredjenje ista velicina, ili veci EVO 1TB a 512GB PRO... Ma jok NEMA!

 

I moram da se oslonim na ono sa specifikacija. A te brojke kazu da vredi vise uzeti 960 EVO 1TB nego 960 PRO 512GB.

Tako Samsung pravi razliku i na 850 EVO-850 PRO SATA III SSD. I na 860 EVO-860 PRO sada kada su izasli.

Ali je prodaja 860 PRO 5-6 puta manja u odnosu na 860 EVO.

Bas sam gledao kada sam merio neke razlike, ja imam onaj 850 EVO 1TB ali je izasao kasnije V2, sa 48 layer 3D V-NAND.

I platio sam ga 290 euro na nekom snizenju, 850 PRO 1TB je bio 420 euro. Gde je tu logika, nema je nigde.

Kazu garancija, duza, 10 godina, itd. Za 10 godina 850 PRO ce biti sada kao Maxtor ATA/133 HDD 20-40GB.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 14:43 (eVGA-011).
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
tuv0k kaže...

Kako je ovo moguće?

 

1x SSD SAMSUNG 500GB 960 Evo, Kapacitet 500 GB, Sučelje M.2, PCIe 3.0 TLC , NVMe , Brzina čitanja 3200 MB/s, Brzina...  - 1.115,95 kn

 

Ponuda je sa Supernet webshopa, ovdje na forumu ih ekipa hvali i nisu scammeri.

 https://gyazo.com/e5cfec3bd4068b8abc3acfe8af7bf267

greška neka mora bit, ovo je cijena isto s njihove stranice

12 godina
offline
Koji SSD?

Ima li razlike između KINGSTONA A400 i UV400? Vidim da A400 ima 2ch kontroler, a UV400 Marvell 88SS1074. Ima li u praksi bitne razlike? Razlika u cijeni je 50kn. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav ekipa, znam da sam malo lijen sada da čitam po temi, ali koji bi bio best buy SSD od 250 GB cijene do 1000 kn? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 19:08 (kiky94).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
kiky94 kaže...

Pozdrav ekipa, znam da sam malo lijen sada da čitam po temi, ali koji bi bio best buy SSD od 250 GB? 

 

CRUCIAL MX500

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
kiky94 kaže...

Pozdrav ekipa, znam da sam malo lijen sada da čitam po temi, ali koji bi bio best buy SSD od 250 GB cijene do 1000 kn? 

Crucial MX500 i Samsung EVO850, ali za 1.000kn uzmeš od 500gb (ako već imaš toliko love na raspolaganju)

klik

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Links daje samo 3 godine garancije dok npr. Protis daje 5 godina i onda je ipak kupnja u Protisu bolji odabir.

Razlika je 30 kn, KLIK.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Nisam vidio taj dio, vjerojatbo je greska jer je crucial do ove serije davao samo 3 god garancije. Trebalo bi provjeriti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

Links daje samo 3 godine garancije dok npr. Protis daje 5 godina i onda je ipak kupnja u Protisu bolji odabir.

Razlika je 30 kn, KLIK.

 

 5 years warranty piše da je službena garancija za taj disk, stoga je onda 5 godina garancija, jedino može bit da je 3 godine u linksu, a dodatne dvije direkt kod proizvođača, ali mislim da je prije greška u opisu artikla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 19:53 (honor8).
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

A kakvi su ovi M.2 diskovi?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice