Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 428.870
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Dva Hisense TVa sam kupio starcima i jedan sebi. Njima sam uzeo entry level FULL HD modele, a sebi malo bolji 4K model. Oni su zadovoljni, ja sam zadovoljan. Za ono što mi treba, meni je dobar. I za sva tri modela imam 5 godina jamstva. 

 

Prije Hisense-a imao sam Samsung kojem je jedan dana nakon isteka garancije otišao panel i tv je doslovno nakon toga otišao na otpad. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

OS i učestalost updatea su stvarno jedna totalno sporedna i nebitna stvar na TV-u, dapače većina recenzenata taj pametni dio TVa namjerno sve više zanemaruje i posvećuje im sve manje pažnje, kad za siću možeš kupiti Xiaomi stick ili Fire stick i od non-smart TVa napraviti smart. 

 

Ja od Hisensea ne bih bježao, i to kažem kao osoba koja iz hobija popravlja televizore i ostalu elektroniku unatrag 20 godina i koja aktivno sudjeluje na specijaliziranim  forumima (većinom sam na Badcaps). Pun je internet pokvarenih televizora tzv. "top" brendova. Danas je to sve isto, nekada je valjalo bježati od Vestela (kod nas se prodavao pod brendom Quadro), a u međuvremenu se i Vestel poboljšao.

 

Danas bi trebalo bježati od OLED-a, ako je lova problem, a vidim da kod većine je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:34 (nkdz).
Moj PC  
3 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

ja se sjecam da sam u jednoj posjeti elipsu samo vidio taj hisense.

mislim si "nova" firma "opet" reko idem ja to proguglat,

kad ono firma 5 banki ima, i odlucio hajde dat cu im priliku.

 

nakon sto me samsung razocarao nakon mozda 3 godine

se iskrivila slika jednostavno na desnom djelu ekrana.

nikada jos nisam imao taj problem, najvise jer mi je monitor njihov

drzao 11+ god nakon sto sam ga poklonio dalje.

 

i evo kazem opet mislim da je hisense cisto respektabilan

ako gledamo omjer dobiveno/ulozeno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja sam uzeo 55A7500F i oduševljen sam slikom. Za tu cijenu i više nego dobar (2800 kn). Netflix i Youtube rade odlično a za ostalo tu je Mi box ili Fire TV stick.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bloodborne kaže...

ja se sjecam da sam u jednoj posjeti elipsu samo vidio taj hisense.

mislim si "nova" firma "opet" reko idem ja to proguglat,

kad ono firma 5 banki ima, i odlucio hajde dat cu im priliku.

 

Početkom 2011. kupio sam Huawei U8150. Svi su mi se tada čudili jer nitko nije znao ništa o tom brendu. 

Kasnije sam kupio još jedan Huawei, G525, isto vrlo jeftino. 

Nakon toga više nisam uzimao Huawei jer mi je postao preskup u odosu na ono što nudi, ali tada je i baba na placu znala za Huawei. 

 

Hisense i TCL su projekti NR Kine iza kojih ona čvrsto stoji, baš kao što stoji i iza Huaweia. 

Scenarij već znamo, dogodit će se sve isto što se dogodilo i u mobilnoj industriji. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

moj prvi susret sa huaweiem je bio y210 ako se dobro sjecam frendica

ga dobila tad od decka moja prva reakcija je bila huawei ?

koji je to kurac ? haha bilo mi je smijesno vidjeti tu marku

a i ljude koji ju kupuju. 7 godina kasnije huawei p30pro

jedan od ponajboljih telefona koje sam dosad posjedovao.

 

zato sam i odlucio dati sansu hisensu jer sam se sjetio

kako sam se smijao huawei, do trenutka dok nije izasao

mate 10 pro, tu sam ih poceo pratiti malo intenzivnije

i kada je izasao p30 pro rekao sam to je to, s ovim mobom

cu huaweiu dati sansu i nisam pozalio.

 

cekam da vidim sta ce biti sa reklamacijom xiaomia i nekak

kak dani idu tak si sve vise razmisljam da unatoc nedostatku

gms-a i dolasku harmony-a osa svejedno uzmem p40 pro.

 

15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
NoBru85 kaže...

Koji si točno model uzeo?

Ne znam da li je ovo upućeno meni, ali evo podataka

9.2014. TV LG 32LB650V 3D FullHD 500hz 3399,00 - radi kao prvog dana, po meni vrhunska.
10.2016. TV LG 2149,00 ne znam koji model, moram pogledati.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Na kraju dolazimo do onoga uzmi ono što ti se po specifikacijama čini dobro i što ima dulju garanciju. Kažem, internet govori kako LG ima najbolje panele i televizore, ali siguran sam da ni drugi ne zaostaju puno. Kod mene je zadnji kupljeni TV u kući LG. Nisam gledao marku prilikom kupovine; gledao sam da je Full HD, a da je manjih dimenzija zbog ograničenog prostora. Konukrencija je u kategoriji televizora od 80cm nudila samo HD ready televizore, dok je ovo bio jedini koji je Full HD. Na kraju sam ga platio 1.700 kn i za sada sam skroz zadovoljan s istim. Budući da mi je prvi Smart TV, ne mogu pronaći ništa konkretno da ne radi, a da bi trebalo. Ili da je prisutan neki bug koji se ne bi smio događati. 

 

Prvenstveno sam planirao uzeti TCL televizor s Androidom. Ali odluka je ipak pala na običan Smart TV jer postavlja se pitanje, što kada više ne bude podrške za Android ili pak aplikacija. Onda imam pametan, a glup televizor jer s njim ne mogu ništa. Također sam planirao nabaviti Mi TV Box S za taj LG, ali kako sada stvari stoje, uopće mi nije ni potreban. Imam Chromecast spojen na isti, ali i njega sada rijetko koristim. Čak ga planiram dati roditeljima za njihov TV jer su oni dobili moj prethodni Quadro LED TV (zbog čega je Chromecast i kupljen)...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Imam Hisense 43b7500 godinu i pol.Meni fantastičan tv,4k hdr igre na plejci izgledaju super,netflix i yt rade savršeno bez ikakvog zastajkivanja kao i čitav OS.Zvuk je isto dobar,dizajn tv-a je super(sa strane i na vrhu okvir ekrana gotovo neprimjetan).

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Alfredo nr.2 kaže...

Usput, ima li netko slična iskustva i što se desi s Tv-om da bijela više nije bijela, već plavkasta?

 Treba zamijeniti pozadinsku rasvjetu. LE diode svijetle plavo i preko sebe imaju jedan tanki sloj ne znam kojeg materijala koji tu plavu svijetlost "pretvaraju" u bijelu. Nakon puno korišenja i puno grijanja, zna se desiti da taj sloj jednostavno padne i dioda onda emitira samo tu plavu svjetlost.

 

I nije taj kvar samo na LG-u, to ti se moglo dogoditi i sa bilo kojojm drugom markom, guglaj lcd purple patches.

15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
tiki kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Usput, ima li netko slična iskustva i što se desi s Tv-om da bijela više nije bijela, već plavkasta?

 Treba zamijeniti pozadinsku rasvjetu. LE diode svijetle plavo i preko sebe imaju jedan tanki sloj ne znam kojeg materijala koji tu plavu svijetlost "pretvaraju" u bijelu. Nakon puno korišenja i puno grijanja, zna se desiti da taj sloj jednostavno padne i dioda onda emitira samo tu plavu svjetlost.

 

I nije taj kvar samo na LG-u, to ti se moglo dogoditi i sa bilo kojojm drugom markom, guglaj lcd purple patches.

 Dogodilo se na jeftinija LG tv. Koliko čitam to se ne isplati popravljati, jer se mora zamjeniti ekran.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Led trake se mogu zamijeniti, ne treba mijenjati cijeli panel. Ali nije lako zamijeniti ih ako to radis prvi put. Velika je sansa da panel ostetis ako ne znas sto radis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Kupio prije 2 godine njihov osnovni model za 1600 kn na akciji. TV bi povremeno znao zablokirati i trebalo bi ga isključiti iz struje i ponovno uključiti. Sama slika i sve ostalo je bilo odlično za tu cijenu. Nedavno sam odlučio kupiti HISENSE 50A7500F i totalno razočaranje. Kutovi gledanja su užasni a od prvog dana sam primijetio defekte na panelu i naravno nisam odma pokušao vratiti u Elipso. Sad ga moram slati na servis. Uglavnom, ekran na sivoj i crnoj pozadini ima izražene "fleke" i prisustan je "backlight bleeding". Nije baš marka TV-a za preporučiti što se mene osobno tiče. Problem se vidi na fotkama. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

 Ti imaš defektan primjerak. Misliš da nema takvih kod drugih brandova?

4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

ista pizdarija i kod mene, iskljucit ukljucit da bi proradio.

odem na source ocu prebacit na hdmi nece, ocu uc u netflix nece,

ocu yt nece, ugasim upalim hoce. iskljucim iz struje ukljucim ponovo hoce.

i da backlight bleeding je zesce primjetan.

 

servis im je donji stupnik ak se ne varam ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bloodborne kaže...

ista pizdarija i kod mene, iskljucit ukljucit da bi proradio.

odem na source ocu prebacit na hdmi nece, ocu uc u netflix nece,

ocu yt nece, ugasim upalim hoce. iskljucim iz struje ukljucim ponovo hoce.

i da backlight bleeding je zesce primjetan.

 

servis im je donji stupnik ak se ne varam ?

 

MR servis, Rugvica. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 22:40 (Ezel94).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Ezel94 kaže...
bloodborne kaže...

ista pizdarija i kod mene, iskljucit ukljucit da bi proradio.

odem na source ocu prebacit na hdmi nece, ocu uc u netflix nece,

ocu yt nece, ugasim upalim hoce. iskljucim iz struje ukljucim ponovo hoce.

i da backlight bleeding je zesce primjetan.

 

servis im je donji stupnik ak se ne varam ?

 

MR servis, Rugvica. 

 

 30km od mene u jednom smjeru. ma joooj neda mi ga se ni vozit za to.

 uzas

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...

 Ti imaš defektan primjerak. Misliš da nema takvih kod drugih brandova?

 Naravno da ima... ali 2/2 TV-a koja sam kupio od njih imaju mane koje sam ranije naveo. 

16 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Možeš ga odnesti u elipso a oni su dužni dalje organizirati transport do servisa. Ako imaš original kutiju - još bolje. Ako ne, neka ti u trgovini nađu jednu, i tako su oni glavni dileri Hisensa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Poslao sam im baš iscrpan mail u cc i staivo elipso da vidim sto ce mi reci

kako sam našao video prilozit cu ga i vama doduše snimljeno prije god dana.
haha, al cisto ako netko ima slicnih problema da zna da nije jedini.

naprosto precudno sta se zna desit sa tv-om.

EDIT: stigao i odgovor na mail.

 

Link

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 10:10 (bloodborne).
12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Barem su ovi iz servisa ažurni i odg. su u kratkom roku te ponudili da pošalju prikup putem Overseasa. Budući da sam sačuvao ambalažu, to ću i učiniti. 

 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

taman sam na sreću danas taxi svojima za elipso pa usput rijesim i tv.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
itomic009 kaže...

 Ti imaš defektan primjerak. Misliš da nema takvih kod drugih brandova?

Da to je samo Hisense problem, ili realno u praksi to je jedan on najčeščih problema na raznim LCD TV modelima ili PC monitorima.Kao primjer ja sam Googlal za LG, ali kao i obično tu su primjeri i kod raznih drugih TV brendova.

 

https://www.google.com/search?q=LG+TV+backlight+bleed&hl=en&sxsrf=ALeKk03eqcm2vp_D_ULzTFPSoixFvfQLpg:1607257822146&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiemrT8rbntAhVLmYsKHUkiD5AQ_AUoAXoECBAQAw&biw=1996&bih=994

 

Ja na svojem LG 43 TV-u nemam nikakvih spomena vrjednih problema sa žutim napasnicima.U pitanju je Direct Led pozadinsko, ali nisam imal nikakvih problema sa žutim i na Benq 27 PC monitoru sa Edge Led pozadinskim osvjetljenjem.

 

Backlight bleed skuplji ili jeftiniji TV nebitno, ako je u pitanju LCD panel to je manje viša očekivana mana ili problemčič.

 

OLED panel nema takvih problema, i to samo zato jer zeleno nema nikakvog pozadinskog osvjetljenja.

 

Sve ovisi kak te zapadne, ali opet i ovisi o kvaliteti ali i varijanti LCD panel pozadinskog osvjetljenja.

 

Direct LED pozadinsko osvjetljenje

 

- osjetno manje žutog problema, pod uvjetom da se to odradi na kvalitetan način

 

- TV je malo deblji

 

Edge led pozadinsko osvjetljenje

 

- znatno više problema, pogotovo kad se koristi ili instalira po principu što jefitnije

 

- TV je šminkerski vrlo tanak, ili "znanto tanji pa ljudi često kupuju ono kaj je oku ugodno"

 

Danas imamo vrlo jaku konkurenciju na području TV hardvera.Poznati TV brendovi planirano sve više štede u proizvodnji, ili opčenito radi večih profita svi TV proizvođači rade ciljane uštede.Što jeftinije to bolje, zato se žuto događa i na prilično skupim LCD panel TV modelima više klase.

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Servis ustanovio da je panel neispravan, ali nemaju zamjenski.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Ezel94 kaže...

Servis ustanovio da je panel neispravan, ali nemaju zamjenski.

 brzo, pitaj boga koliko cu ja cekati. mene su u elipsu zbunjeno gledali

 kad sam im dofurao tv, još me u par puta nagovarali da odem direkt u servis da ce biti brze

 naglasim svaki put ne zuri mi se ( citaj neda mi se vozit do te pripizdine di jesu ) zbog tv-a koji

 sam platio 2k. i opet mi krenu objasnjavati servis vam je tu i tu.

 

 i onda sam tu vec malo "popizdio" kazem shvatio sam vas i prvi puta, ali opet ponavljam

 receno mi je da ga dostavim u najblizi servis ili najblizu elipso poslovnicu.

 ja sam dosao do onoga sto mi je najblize odnosno vasa poslovnica,

 

 sa time da mi je bilo cudno da nisu uzeli niti stalak, niti daljinski ( koji je potencijalni problem )

 to sam isto naglasio al se nisu obazirali, reko dobro slat cete vi na svoj trosak dodatno i daljinski

 boli mene ona stvar. jamstvo je do 8mj, a meni se ne zuri.

 

 uglavnom onda nisu skuzili kako formirati zahtjev za reklamaciju, pa je servis malo ovdje

 pa malo ondje, pa ne kuze sta im objasnjavam da se desava sa tv-om, onda im kazem

 servis sumnja na problem s maticnom plocom pa mi nakon toga odogovori to ce servis ustanovit.

 uglavnom prvo banana iskustvo sa elipsom, jedva sam docekao da izadem van.

 

 a ovi iz servisa mi na kraju nisu organizirali dostavu, boladno je odgovor koji sam dobio od elipso podrske.

 zanima me kako ce taj cirkus zavrsit. :D

12 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ma ja sam jedino imao problem s Overseasom koji sam morao "tlačit" da obave prikup jer su skroz neorganizirani. Sada servis vraća TV meni, a ja ga opet moram odnijeti u Elipso da obavim sve do kraja. Nadam se da dalje neće biti problema, iako me ne bi čudilo s obzirom da u nas rijetko sve funkcionira uredno. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja kažem NE, osobno iskustvo je bilo vrlo loše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Kupio Hisense H43A5600 prije 2 god u Elipsu za 2400kn.
Sve radi , slika ok, update došao 2 puta.
Za te novce super TV.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Kupio hisense vidaa uhd 4k sto vec ne pa me zanima da li je netko imao problema sa internetom tj. sa povezivanjem na Internet. Ako je netko imao problem koji imam i ja, volio bih da mi kaze u cemu je kvaka jer ovo vise nema smisla hvala puno
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 17:22 (Zadar97).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Kakav problem, što ne radi? Koji operater, koji router, kako se spajaš, žica ili wifi? Malo detalja, kristalna kugla je na kolektivnom GO.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice