Nepoznati virus.

poruka: 16
|
čitano: 9.703
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nepoznati virus.

Dobar dan. Imam neki malo veći problem!

Računalo mi ide mnogo sporije

usto se pojavljuju sljedeći "simptomi":

 

(Imam Win7)

 

Nemogu ni jedan gadget koristit, neke koje metnem su prozirni

a neki su ovakvi KLIK

 

Nekad, nekad (svakih 30 min) mi se otvori random web stranica u Chromiumu. Nekad FilesTube, ComedyTube, lemonparty.org, i ostali sh*t.

 

Skeniro sam računalo sa Spyware terminatorom i s Avira AntiVir

Neznam kako da ostranim nepoznati software

Probo sam skenirat, terminirat nepoznate procese (ponekad mi se pojavi proces Rrr.exe, dok njega terminiram, više mi se ne otvaraju web stranice. Nažalost to nepomaže gadgetima)

Ako imate ideje kako se zove virus il kako ga odstraniti javite 

Hello
14 godina
offline
Re: Nepoznati virus.

Skini mbam i skeniraj PC, možda su ti ušli gadni virusi.. i možeš skinit i SuperAntiSpyware

Još svojom bodriš me lepotom za druge slep sam o tom potom jer znam, zauvek blizu si =)
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 23:21 (jukiii).
13 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
jukiii kaže...

Skini mbam i skeniraj PC, možda su ti ušli gadni virusi.. i možeš skinit i SuperAntiSpyware

Da; MBAM, SUPERAntiSpyware i Hitman Pro su odlični skeneri za  brzinsku provjeru. Kopiraj nam i log iz HiJackThisa ovdje.

Nema potrebe koristiti Spyware Terminator uz Aviru jer dolazi do dodatnog opterećenja sistema.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 23:22 (deadman).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati virus.
deadman kaže...
jukiii kaže...

Skini mbam i skeniraj PC, možda su ti ušli gadni virusi.. i možeš skinit i SuperAntiSpyware

Da; MBAM, SUPERAntiSpyware i Hitman Pro su odlični skeneri za  brzinsku provjeru. Kopiraj nam i log iz HiJackThisa ovdje.

Nema potrebe koristiti Spyware Terminator uz Aviru jer dolazi do dodatnog opterećenja sistema.

 

Nekoristim ih u isto vrijeme. Oba su instalirana ali jedan je uvijek isključen (koristim 2 od onda otkad sam imo problema s "Agent32")

Skeniram trenutno, postat ću log na kraju scana.

 

EDIT:

 

Skeniro s MBAM, našo 47

Sl1

Sl2

Hello
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 23:40 (Cartman300).
13 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
Cartman300 kaže...

Skeniro s MBAM, našo 47

Sl1

Sl2

Tu ima svega. Sve ukloni, restartaj komp i nastavi skenirati s gore navedenim programima.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
14 godina
offline
Nepoznati virus.

Obzirom da se radi o prilično zaraženom računalu,preporučio bih i skeniranje u bootu s nekim od rescue cd-a (Avira,Kaspersky....).

Piracy lives forever!!!
16 godina
offline
Nepoznati virus.

Slabe vajde od toga, nesto ce uvjek ostat.

 

Raspoji se na neta, ugasi antivirusni koji koristis i skeniraj racunalo sa ComboFix.

Poslje skeniranja obavezno 1-2 registry cistaca kako bi uklonili zarazene "kljuceve" iz istog.

Preporucam Eusing Free Registry Cleaner, cleaner iz TuneUp Utilities a moze i Registry Mechanic.

 

Ciscenje registry-a radit iz Safe Moda obavezno.

 

Pazi, combofix ce doslovce sve "ubit" i postoji mogucnost da ti se winsi ne dignu ako je dosta systemskih datoteka zarazeno

jer combofix ce ih jednostavno obrisati bespovratno ! Tako da oprez...

16 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
spaljeni kaže...

Slabe vajde od toga, nesto ce uvjek ostat.

 

Raspoji se na neta, ugasi antivirusni koji koristis i skeniraj racunalo sa ComboFix.

Poslje skeniranja obavezno 1-2 registry cistaca kako bi uklonili zarazene "kljuceve" iz istog.

Preporucam Eusing Free Registry Cleaner, cleaner iz TuneUp Utilities a moze i Registry Mechanic.

 

Ciscenje registry-a radit iz Safe Moda obavezno.

 

Pazi, combofix ce doslovce sve "ubit" i postoji mogucnost da ti se winsi ne dignu ako je dosta systemskih datoteka zarazeno

jer combofix ce ih jednostavno obrisati bespovratno ! Tako da oprez...

U ovom slucaju mu Combofix uopce ne treba, to nije obican alat s kojim se skenira samo tak reda radi ko Malwarebytes a kaj se tice zaostataka u Registry to isto tak nije nikakav problem.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
rambox kaže...
a kaj se tice zaostataka u Registry to isto tak nije nikakav problem.{#}

I je i nije, sve ovisi sta ce ostat nakon ciscenja, postoji mogucnos da ce morat pribjec i "rucnom" ciscenju registry-a.

 

13 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
off topic:
Da ne si slucajno overclock-irao CPU?
Imao sam isti problem sa gadgetima kad sam koristio previse overklokiran CPU.
Win7 x86 | Online Armor ++ | Ad Muncher | WOT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati virus.

Ah.. ne, nije. Nisam overclocko CPU, neznam ni kak se to radi.

Nema veze, ak neuspijem odstranit virus (ili viruse) budem instaliro nove Windowse 

Hello
13 godina
offline
Nepoznati virus.

Za gadgete: Win+R -> Regedit

Nađi ovo:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ -> kliknes na file 0 -> i nađes kljuc L te ga obrises

13 godina
offline
Re: Nepoznati virus.
Marko :D kaže...

Za gadgete: Win+R -> Regedit

Nađi ovo:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ -> kliknes na file 0 -> i nađes kljuc L te ga obrises

EDIT:Koliko vidim ti uopće nemaš antivirus pa da ubuduce nebi blo toliko virusa skini avast!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati virus.
Marko :D kaže...
Marko :D kaže...

Za gadgete: Win+R -> Regedit

Nađi ovo:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ -> kliknes na file 0 -> i nađes kljuc L te ga obrises

EDIT:Koliko vidim ti uopće nemaš antivirus pa da ubuduce nebi blo toliko virusa skini avast!

HEY! Nisam toliko glup, imam anti virus: Avira i Spyware terminator!

Edit:

Sa punom verzijom malwarebyta sam odstranio sve one (onih 47)

Sad je po Malwarebytovom skanu sve čisto, jedino mi gadgeti nerade. Sve ostalo se unormalilo (ak se tak kaže ^^)

 

@ Marko :D

nemam ključ L

imam samo ovo

 

Edit2:

Evo, od juče mi se dešava još jedan problem:

malomalo pa mi računalo iskoči s interneta, da ponovo mogu na internet moram isključit i uključit local area connection

Hello
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 15:35 (Cartman300).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati virus.
Cartman300 kaže...
Marko :D kaže...
Marko :D kaže...

Za gadgete: Win+R -> Regedit

Nađi ovo:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\ -> kliknes na file 0 -> i nađes kljuc L te ga obrises

EDIT:Koliko vidim ti uopće nemaš antivirus pa da ubuduce nebi blo toliko virusa skini avast!

HEY! Nisam toliko glup, imam anti virus: Avira i Spyware terminator!

Edit:

Sa punom verzijom malwarebyta sam odstranio sve one (onih 47)

Sad je po Malwarebytovom skanu sve čisto, jedino mi gadgeti nerade. Sve ostalo se unormalilo (ak se tak kaže ^^)

 

@ Marko :D

nemam ključ L

imam samo ovo

 

Edit2:

Evo, od juče mi se dešava još jedan problem:

malomalo pa mi računalo iskoči s interneta, da ponovo mogu na internet moram isključit i uključit local area connection

Problem riješen, nula virusa na računalu!!! :D

Hello
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati virus.
Cartman300 kaže...

HEY! Nisam toliko glup, imam anti virus: Avira i Spyware terminator!

Edit:

Sa punom verzijom malwarebyta sam odstranio sve one (onih 47)

Sreća što imaš pa si baš dobro zaštićen,samo 47 komada je promaklo {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice