Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel

poruka: 7
|
čitano: 6.996
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel

Pozdrav, u zadnjih 2 mjeseca imao sam velikih problema s internetom i konstantim pucanjem veze, kako preko wirrelessa tako i preko kabla. Trebalo je resetirat ruter čak i po 10 puta dnevno. Inače radi se o T-Comu. Promijenili su tri rutera i sad se je taj problem stabilizirao, ali se je pojavio drugi. Kad se mobitelom spojim na Wifi kao da izbaci cijeli wireless i ništa ne radi nekoliko minuta i onda proradi ili je potrebno opet resetirati ruter. Istovremeno dok se spoji mob pratim sutraciju na laptopu i vidljivo je da čim se spoji kaže da signala i dalje ima, i da sve radi kako treba, a zapravo nema inteneta. Isto tako, čim se mobitel odspoji, stranica se odmah refresa i sve dalje radi normalno. Također, ponekad se i javi problem da ima interneta, ali sa nekom jako jako malom brzinom (inače radi na 4 Mbit). Pratio sam kvalitetu signala preko Wifi analyzera i vrlo je dobra. 

 

Ruter koji trenutno imam je ZXDSL 931VII V4.0. Mobitel je Samsung Galaxy A5 2017. Isto tako imam i dva pojačivača signala (stari i novi). Prvo sam mislio da je u njima problem, ali i kad nisu uključeni problem ostaje isti. Uglavnom, cijela stvar je veoma iritantna 

 

Da li netko zna u čemu je problem i kako ga otkloniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel

po opisu, uzrok je mobač.. vjerojanto neki malware ili preagresivna postavka, možda 'pogrešan' standard..

provjeri što ti podražava modem (wlan) npr g54/n/ac.. i postavi na 'normalnu' nižu brzinu, npr umejsto auto na g54.. moguće da to preoptereti promet (ali opet, zašto bi kod tebe to bili iznimka u odnosu na sve ostale koji imaju internet-mobač.. zato logika kaže da je nešto specifično za tvoj mob, a to je vjerojatno malware ili neka elektrosmetnja.. npr u primopredajniku povezano sa standardima i signalom, autentifikacijom i sl. koja tad ima sličan utjecaj na router kao npr DDoS/preopterećenje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel

Nisam siguran gdje postaviti pitanje, moja isprika ako sam promašio.

Dobio sam molbu od jedne bake čiji je unuk otišao,

ima Samsung s2 i ništa drugo (ni internet ni SIM karticu)

ali zna da je kod nje signal mog Wi-Fi_a jako dobar.

Također misli da sam ja neki komp guru pa ću ja

bez problema složiti njen mob,

tako da ona može besplatno, sa nekim programom tipa Viber pričati sa unukom.

Ja bi joj rado dao pristup na moj ruter.

Nisam guru i ne znam može li se u opće nešto takvo složiti.

Pa ako netko zna da možda i može, molio bi savjet ili neki link.

Hvala!  

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel
sinka3 kaže...

Da li netko zna u čemu je problem i kako ga otkloniti?

 ...probaj ugasiti u postavkama svog rutera TCP/IP v.6 tako da ostane TCP/IP v.4.

14 godina
offline
Re: Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel
felicija kaže...

 

Pa ako netko zna da možda i može, molio bi savjet ili neki link.

Hvala!  

 Instaliraj baki "Skype" na mob i registriraj je, pa neka onda razgovaraju, za ovo ne treba broj mobitela, dok za viber treba broj,

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
8 godina
neaktivan
offline
Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel

Moj samsung a40 bez problema lovi wi-fi ruter,prepoznaje ga ali se linkovi ne otvaraju dok bez problema to radim sa ostala 3 mobitela i mojim kompom...bežićno.U čemu je problem?Inče mj mob. radi normalno na ostale bežićne veze..kafići itd.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s WIFI-em kad se spoji mobitel
brastovica1 kaže...

Moj samsung a40 bez problema lovi wi-fi ruter,prepoznaje ga ali se linkovi ne otvaraju dok bez problema to radim sa ostala 3 mobitela i mojim kompom...bežićno.U čemu je problem?Inče mj mob. radi normalno na ostale bežićne veze..kafići itd.

 Evo novog otkrića.Mogu slati preko wi-fi na messenger i gmail poruke ali samo tekstualne,slike ne šalje.Pomoć molim?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice