Problem s monitorom

poruka: 22
|
čitano: 12.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

kada upalim comp i pararelno s njim i monitor slika stoji samo sekund pa se izgasi pa se opet pojavi i opet izgasi i tako ostane ....zapravo i nije da se skroz izgasi nego skroz skroz tamno bude ...  indikator ostaje zelen kao kad monitor radi ali je slika skroz skroz tamna ... i kada palim gasm monitor skroz je osvjetljen punu jednu sekundu i opet se vrati u stanje kada je skroz tamno ... moze pomoc ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s monitorom

Otišli kondenzatori. Ne pali (jer akto tako koristiš otić će ti sve, a tada nije popravljivo uopće) i nosi na servis. Popravak 50-200 Kn ovisno o broju kondenzatora, ostatku elektroničkih komponenti (ako još što treba mijenjati), cijeni sata rada servisa i ostalome.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

jel moze biti da su pokvareni kondenzatori uzrokovali kvar prvog mi monitora(samsung neki sto je ujedno i tv ..ima ona crvena linija i touch paljenje) ... jer situacija je bila sljedeca ...prije par dana mi je samsungov monitor poceo krckati gasiti se nije mogao ni kao tv radit ni kao monitor ....i sada do kje taj na popravci dobio sam neki zamjenski koji je normalno radio nekih 4 dana i onda se desilo ovo gore navedeno 

16 godina
offline
Problem s monitorom

Da, lako moguće.

 

Ako ti je to već drugi monitor s sličnim ili istim simptomima ja bih na tvom mjestu provjerio utičnicu, napon, uzemljenje...

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

Meni se dogodilo slijedeće: u radu mi se samo odjednom ugasio monitor(na laptopu), a laptop radi i dalje, čuje se zvuk, radi ventilator, kontr. lampice .....

Spojim laptop na TV preko HDMI-a i slika je OK sve radi normalno.

10 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

Moze POMOC!!!problem je u monitoru kad upalim računalo sve je u redu a na monitoru mi se javljaju neke čudne smetnje boja je nekako drugačija,uopće se nemoze normalno radit na njemu kad je boja nekako skroz čudna evo vam par slika:

 

https://picasaweb.google.com/home

 

https://picasaweb.google.com/111718518518461236168/Desktop#5934979888795166258

 

https://picasaweb.google.com/111718518518461236168/Desktop#5934980074820068418

 

https://picasaweb.google.com/111718518518461236168/Desktop#5934980300776427202

 

https://picasaweb.google.com/111718518518461236168/Desktop#5934980460713445058

 

https://picasaweb.google.com/111718518518461236168/Desktop#5934980776958035218

 

Eto to su slike pa vidite u cemu je problem...hm neznam šta da radim molim vas pomagajte...!!!..!!!......

patrikbuki123321
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s monitorom

Isprobaj monitor na nekom drugom računalu, ako je tamo ista situacija problem je u monitoru.

Premda mi to više djeluje na grafičke artifakte kakve pravi neispravna grafička kartica, ne bi bilo loše da isprobaš drugi monitor na tom računalu.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

Isprobo sam kuciste na drugom monitoru i opet nista,znate li u cemu je problem

patrikbuki123321
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s monitorom

Nisam te sad razumio, s drugim monitorom je isti problem ili nije?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

vako vidio si sliku to je moj monitor i slika mu se gubi i onda sam drugi monitor prekljucio na kuciste i sve je radilo normalno ja mislim da je problem u monitoru ovo sta sam na slici poslo znas li u cemu je problem kako da rijesim problem??

 

patrikbuki123321
16 godina
offline
Problem s monitorom

Ako je samo na tom monitoru problem, onda nije do računala već je do monitora. Eventualno može biti do kabela računalo-monitor.

Možeš probati zamijeniti kabel, pa ako problem ostane nije ni do kabela. U tom slučaju monitor treba rastaviti i zamijeniti neispravne dijelove.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

Zamijenio sam kabele i problem je isti neznam sta da radim da dijelove zamijenim moze jos koji savjet koje djelove pomoc

 

patrikbuki123321
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom
patrikbuki123321 kaže...

vako vidio si sliku to je moj monitor i slika mu se gubi i onda sam drugi monitor prekljucio na kuciste i sve je radilo normalno ja mislim da je problem u monitoru ovo sta sam na slici poslo znas li u cemu je problem kako da rijesim problem??

 

znači,kad si spojio drugi monitor,slika je bila ok?ako je,onda je problem u monitoru,a ako nije,onda je problem u grafičkoj

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
16 godina
offline
Re: Problem s monitorom
patrikbuki123321 kaže...

Zamijenio sam kabele i problem je isti neznam sta da radim da dijelove zamijenim moze jos koji savjet koje djelove pomoc

 

Pa kad rastaviš monitor vidjet ćeš koji kondenzatori su otišli i koji dijelovi (npr inverter ako je), pa njih zamijeniš drugima.

Tojest ako ti lemljenje nije strano, ako imaš alat i znanje.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

neznam ja to kako da napravim nekuzim se ja u to da ga odnesem majstoru(kolika bi cjena bila) sta da radim da vako sam probam da mi vid date upute ili ????

patrikbuki123321
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s monitorom

Pa normalno da ćeš odnjeti majstoru. Popravak bi mogao koštatit između 50 i 300 Kn, ovisno o cijeni sata rada servisa i dijelova koje zamijene.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

prije jedan tjedan sam ga nosio majstoru jer mi je nesto bilo izgorilo unutra u monitoru neka ploca i onda je on to bio popravio prije nego sto nije popravio monitor se bio pusio i smrdjelo je bilo i onda je on to popravio i kad sam ga donio kuci prespijo i sve to radiolo je sve ko novo i tako i prije 3-4 dana ovo mi se desilo popravak sam bio platio 250 kn i sad opet..Rdije da kupim novi monitor

patrikbuki123321
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem s monitorom
patrikbuki123321 kaže...

prije jedan tjedan sam ga nosio majstoru jer mi je nesto bilo izgorilo unutra u monitoru neka ploca i onda je on to bio popravio prije nego sto nije popravio monitor se bio pusio i smrdjelo je bilo i onda je on to popravio i kad sam ga donio kuci prespijo i sve to radiolo je sve ko novo i tako i prije 3-4 dana ovo mi se desilo popravak sam bio platio 250 kn i sad opet..Rdije da kupim novi monitor

Ako je već bio popravljan, bolje kupi novi.

Ali uvijek postoji vjerojatnost da je majstor nešto loše spojio unutra...

Twitter: @191x7
7 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

Pozdrav gospodo imam jedan monitor fujitsu siemens kad ga povezem na monitoru upali se ali ne daje sliku kad restartujem komp jednom se pojavi slika i ugasi se moze li pomoc hvala

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s monitorom

Prikopcaj ispravan monitor i smanji rezoluciju pa prikopcaj taj. Vjerovatno prevelika reza i pokazuje post ali ne i samu sliku iz windowsa....

6 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom

Kupio sam noovi racunar na starom mi radi sve normalno kada povezem novi nece slika nikako da se ucita nista se ne cuje ni beep ni nista jel mi moze neko pomoci do cega je radi kompjuter al nece slika nece nista.Hvala u napred

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s monitorom
Goxyfull kaže...

Kupio sam noovi racunar na starom mi radi sve normalno kada povezem novi nece slika nikako da se ucita nista se ne cuje ni beep ni nista jel mi moze neko pomoci do cega je radi kompjuter al nece slika nece nista.Hvala u napred

 Malo pripazi kod pisanja, ovo je teško pročitati i shvatit. Ono, rečenice, točke, zarezi, veliko početno slovo i tak :D

 

Ako sam dobro shvatio, kompjuter se upali, upale se svijetla na njemu, čuju se ventilatori, ali nema prikaza slike na monitoru.

 

Može biti puno toga:

Neispravan novi PC, neispravan monitor, greška u kablu, krivo prištekan kabel...

 

Isti je monitor koji je prije radio? Ako da, onda možemo pretpostaviti da nije problem u monitoru.

 

Imaš možda kakav konverter na izlazu iz PCa, nar DVI to VGA, pa onda VGA kabel u monitor?

 

Imaš kakve rezervne kabele da s njima isprobaš?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice