Problem sa hard drive-om

poruka: 9
|
čitano: 1.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa hard drive-om

Pa ovako, problem sa hardom je što postoji i nepostoji u isto vrijeme...u biosu ga nema, u windowsima (device manager i disc managment) je tu, ali ne mogu ništa s njim, i odjednom je od wd 1tb postao wd 2tb....pokušao sam ga izvaditi iz kučišta, propohati radi prašine, rezultat isti...pokušao memory diagnostic, rezultat isti...pokušao drivere deinstalirat pa instalirat, rezultat isti...ostaje mi još jedino da deinstaliran kontrolere pohrane,samo ne znam da li bi  time usro stvar do kraja...molio bi za pomoć ako netzko ima iskustva sa sličnim problemom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa hard drive-om

..malo informacija da bi se nešto utvrdilo, vjerovatno imaš još jedan disk na kojem je OS (system) kad već mjenjaš drajvere ..

Probaj bar sliku sa "Disk Menagment" ovdje staviti...

 

ps: Trebaju se vidjeti slova :D  ....da možda nije RAW umjesto NTFS.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 19:20 (AF139).
8 godina
offline
Problem sa hard drive-om

Mini tool partition ...

 

Sa njim vidi kakav je disk (skužit ćeš po boji) ...

 

Ili stavi sliku iz toola ...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa hard drive-om

Da to mi je hard na kojem držim sve osim OS i Steam-a...disc managment mi se otvara jedno 10 minuta ...problem je taj disk 0...koji se odjednom uduplao u kapacitetu..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa hard drive-om

evo i slike sa Tool-a, nisam koristio nikad ovaj program ali meni sve izgleda ok...

15 godina
offline
Re: Problem sa hard drive-om

-disk je u GPTu.. a tad tko zna, npr nekompatibilan hw-bios ili os.. enkripcija ili kvar.

-bios mora vidjeti disk, ako ne vidi.. kvar.

-vrlo vjerojatno da je zbrljavljena particija, ali to ne objašnjava bios.. ako je kvar tad nemaš ništa pametno osim pokušaja spašavanja podataka, ako je soft npr enkripcija, tad se sjeti što si radio, gdje je ključ-pass itd. (vratiti disk u originalno računalo-os koji ima key..)

-po ostatku, vjerojatno nije kvar mbo-chipseta, kabla i sl.. nego nešto vezano uz disk, a prvo moraš otkriti jel uzrok software ili hardware (kvar).

-ako nema važnih podataka, najlakše-najbrže, obrišeš i ponovo kreiraš željenu particiju.. npr ako je kriptiran tad će opet raditi ali nema podataka. Ako su podaci važni, tad stani, ugasi-odspoji.. ne čačkaj dok nisi siguran 100% i više .. ili nosi profesionalncima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa hard drive-om
ihush kaže...

-disk je u GPTu.. a tad tko zna, npr nekompatibilan hw-bios ili os.. enkripcija ili kvar.

-bios mora vidjeti disk, ako ne vidi.. kvar.

-vrlo vjerojatno da je zbrljavljena particija, ali to ne objašnjava bios.. ako je kvar tad nemaš ništa pametno osim pokušaja spašavanja podataka, ako je soft npr enkripcija, tad se sjeti što si radio, gdje je ključ-pass itd. (vratiti disk u originalno računalo-os koji ima key..)

-po ostatku, vjerojatno nije kvar mbo-chipseta, kabla i sl.. nego nešto vezano uz disk, a prvo moraš otkriti jel uzrok software ili hardware (kvar).

-ako nema važnih podataka, najlakše-najbrže, obrišeš i ponovo kreiraš željenu particiju.. npr ako je kriptiran tad će opet raditi ali nema podataka. Ako su podaci važni, tad stani, ugasi-odspoji.. ne čačkaj dok nisi siguran 100% i više .. ili nosi profesionalncima.

 problemi sa tim diskom su nastali nakon instalacije win...podatke sam skinuo sa harda prije instalacije, hard formatiran, enkripcija nikad korištena, tokom instalacije win hard je uredno prikazan, nakon instalacije jednostavno zamrznut...možda više ni sam ne znam od gubljenja živaca, šta sam sve probao...ne vjerujem da je kvar hardware-a ako ga vidim u windowsima i MiniTool-u...

15 godina
offline
Re: Problem sa hard drive-om

'vjera' je nešto drugo.. ako ga bios ne vidi.. + imaš problem, tako da činjenice demantiraju teoriju-vjeru :)

eliminacija, npr spojiš na drugo računalo (ako imaš..) ili ext.usb adapter.. i tad logikom zaključiš, dok ovaj opis 'nakon instalacije win..' ne pomaže, jer imaš i npr ddu na desku, dakle tko zna što se dešava ispod haube npr s driverima. Podesiti bios, instalirati čiste-orig win, tad ako nema kvara, mora raditi, ako je tad problem, tad je nešto soft.. npr driveri ili malware i sl.

+ često juzeri nisu svjesni svih opcija koje se nude pa tako ni enkripcije diska ili što je sve uefi i gpt.. uzročno-posljedično kao npr safeboot. Npr jednako bi se ponašao kriptiran disk da ga izvadiš iz nekog računala i pokušaš mu pristupiti, to je smisao zaštite. Ako sam dobro razumio, nema ništa posebnog gore.. tad možeš obrisati-kreirati novo. Ako ti to dozvoli, tad je enkripcija odgovor itd. Alternativno, možeš bootati neki live medij, minipe-linux.. ako imaš, ako nemaš ne možeš :) .. no tad brzo eliminiraš ili potvrdiš moguć uzrok problema, osnovno jel HW ili SW, od postavki biosa nadalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Problem sa hard drive-om

Probaj dodjeliti slovo tom OTHER disku ...

 

Ako ne,preformatiraj ga i trebalo bi biti sve OK,samo ŠTO ČEŠ izgubiti podatke ...

 

Mislim da će ti ovo riješiti sve ...

 

Sve radi u mini toolu,kad odabereš sve što želiš napraviti gore desno je apply ...

 

 

Moguće je da si kod instalacije windowsa obrisao particiju (disk) nehotice ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 7:17 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice