Monitor se gasi sam od sebe

poruka: 40
|
čitano: 30.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Ništa od toga nije 100% simptom neispravne grafičke. Ako možeš, posudi od nekog napajanje. Grafička je skuplja za zamijeniti od napajanja a ti ne znaš u čemu je problem. Još gore, novo jeftino (slabo) napajanje bi moglo pokazivati iste probleme... Mada po ovome što si napisao, vrlo lako bi moglo biti do grafičke....

14 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Znaci kupio sam drugu polovnu graficku i upalio komp, sve bilo ok, isao skinuti najnovije drivere i opet se ekran smrznuo. Sad kad pokusavam upaliti komp, ne pali se, a ventilator radi na max... Napajanje?

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
online
Re: Monitor se gasi sam od sebe

RAM, napajanje, MBO...

14 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nuclear_Phoenix kaže...

RAM, napajanje, MBO...

 Dok je izvađena graficka bila kompjuter je radio normalno, cim stavim graficku unutra pocinje smrzavanje.

 

Budem ga izgleda morao na popravak odnijeti

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 21:04 (maxy0).
8 godina
online
Re: Monitor se gasi sam od sebe

A onda ostaje napajanje ili MBO.

 

Jesi probao sa live linuxom (ubuntu?) sa USB, cisto da eliminiraš Windowse?

14 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nuclear_Phoenix kaže...

A onda ostaje napajanje ili MBO.

 

Jesi probao sa live linuxom (ubuntu?) sa USB, cisto da eliminiraš Windowse?

 Nove sam windowse stavio neki dan

 

MBO mislis na maticnu? Zar ne bi onda se gasio i kad mi graficka nije unutra? 

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
online
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Nema veze, samo probaj, ništa te ne košta osim malo vremena.

 

Da, matična. Ako je problem u njoj, kad je grafička u slotu, možda je neki problem sa napajanjem (jer dio struje ide i preko samog slota, ne samo kroz jack za dodatno napajanje ako ga ima) tj kad se slot optereti sa nečim, zablesira. Integrirana ne koristi ništa od PCI Express slota, zato sve radi normalno kad se samo ona koristi.

14 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Znaci odnio sam komp na popravak i zovu me nazad danas da cijelo jutro pokusavaju naci kvar ali da ne mogu, da sve najnormalnije radi kod njih, da su i napajanje testirali.

Jedino preostaje da odnesem i monitor kod njih da probamo viditi jel ce se smrzavati, ali monitor bi trebao biti ok jer sve radi dobro dok je graficka bila izvađena. Evo ne kuzim, sta bi moglo biti, ne znam jel su maticnu testirali kako treba

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
maxy0 kaže...

Znaci odnio sam komp na popravak i zovu me nazad danas da cijelo jutro pokusavaju naci kvar ali da ne mogu, da sve najnormalnije radi kod njih, da su i napajanje testirali.

Jedino preostaje da odnesem i monitor kod njih da probamo viditi jel ce se smrzavati, ali monitor bi trebao biti ok jer sve radi dobro dok je graficka bila izvađena. Evo ne kuzim, sta bi moglo biti, ne znam jel su maticnu testirali kako treba

 -po opisu je besmisleno nositi monitor.. tj servis obično 'nema vremena' tj pitanje koliko su te razumjeli u opisu problema i što su probali.. tj nije svejedno koju vga koriste u testu tj razlika je u snazi-stuji + pa i bios-verzija-firmware-kompatibilnost.. i tad na slabijoj vga ne mora postojati problem jednako kao kad koristiš integriranu tj razlika je u 75-150-300w moguće potrošnje.

-tj može problem biti napajanje, snaga, koju opet da bi se vidio problem treba opteretiti, ne samo probati ili sintetika-test (jer u sitntetici test vga ne radi npr hdd.. a on također troši struju i ukupno opterećenje je tad ono što se treba testirati, dugačije u radu nego sintetiki..)... a ako je problem s napajanjem, tad je 50% opet kvar u mbo, jer ona je ta koja kontrolira napajanje, vrm-regulacija.. i kad to ode imaš nestabilnost.

-''ljepši'' kvarovi su kad nešto crkne i ne radi, no servis to može razlikovati + to im treba napomenuti inače im se ne gubi vrijeme.. odnosno, napajanje+mbo.. a teoretski ako nisu te komopnente tad sve ostalo u računalu, jer sve radi na struju i sve kontrolira mbo, banalno-karikirano usb i možda neki stikić ili punjač mobitela.. tj ti ako želiš naći uzrok to sve provjeriš, tj najefikasniji način je eliminacija svega što možeš tj odspojiš usb i sve što je višak i ako tad imaš problem s manje dijelova je manje mogućih krivaca-uzroka, a tek tad možeš pokušati popravak (kad znaš uzrok). .. + nikad ne mora biti jedan kvar, može biti više-par itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Monitor se gasi sam od sebe

znaci skuzio sam u cemu je kvaka.. navjerojatnije mi je hdmi pokvaren... vratio komp s popravka i cijeli dan je radio kako treba i ustekam ja hdmi i smrzne se monitor opet.. izvadio hdmi i restarto komp i sve radilo kako treba i opet stavio hdmi bas da probam i opet se cijeli komp zblesirao.

a ovi s popravka su spajali komp na tv monitor preko hdmi i sve je ok bilo

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 20:50 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice