Kvar na stolnom računalu HP

poruka: 47
|
čitano: 5.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MGloc kaže...

Te crtice se zovu artefakti to se dogada kada je graficka na izumiranju , sada se jos da upalit , za koji dan kada stisnes power button nece se nista vise prikazat imas ces samo crni ekran.

 Da, ali što napraviti kad je grafička integrirana? Ne može se zamijeniti? Da barem radi još neko vrijeme...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 22:57 (SatManijac).
8 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
Da se izvaditi matična i ispeći, meni pomoglo sa Hp laptopom i intergriranom grafičkom. Nakon toga radio još godinu dana
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MrNoo kaže...
Da se izvaditi matična i ispeći, meni pomoglo sa Hp laptopom i intergriranom grafičkom. Nakon toga radio još godinu dana

 Ispeći? A ne zamijeniti grafičku ili matičnu?

8 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
Može zamjeniti matičnu, ovo je besplatno riješenje, može probati
13 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP

Ne zalemljena je na maticnu plocu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MrNoo kaže...
Može zamjeniti matičnu, ovo je besplatno riješenje, može probati

 Naravno da je uvijek bolje besplatno, ali kako se to ispeče matična?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MGloc kaže...

Ne zalemljena je na maticnu plocu.

 Znači u tom slučaju treba mijenjati matičnu?

8 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
Ima na Youtube-u hrpa tutorijala, poskida se sve sa matične i u peć na 10 minuta oko 180c
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MrNoo kaže...
Ima na Youtube-u hrpa tutorijala, poskida se sve sa matične i u peć na 10 minuta oko 180c

 U običnom štednjaku...ili...?

8 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
Da, protvanj sa pećnicu, ispod matične se stavi par malih kuglica od alu folije i da matična stoji otprilike ravno. Zagrije se peć na 180 i stavi se na 10min. Nakon toga je izvadi van i pusti da se ohladi. Sve vratit na nju i probat dali radi. Znam da zvuči blesavo, ali meni je upalilo.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MrNoo kaže...
Da, protvanj sa pećnicu, ispod matične se stavi par malih kuglica od alu folije i da matična stoji otprilike ravno. Zagrije se peć na 180 i stavi se na 10min. Nakon toga je izvadi van i pusti da se ohladi. Sve vratit na nju i probat dali radi. Znam da zvuči blesavo, ali meni je upalilo.

 Uvijek treba sve probati. Ako ne uspije, promijeni se i stavi nova. Samo kad se zna da je u njoj sigurno problem.

13 godina
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP

Ako nade polovnu graficku i stavi ju kao default onda se ova integrirana uopce ne koristi i nije bitno jel ispravna ili ne. Vjerovatno stane neka mala grafa unutra.

13 godina
offline
Kvar na stolnom računalu HP

Na slici 1 se vidi "integrirana" graficka na maticnoj ploci od laptopa - kada rikne/crkne graficki cip ukoliko nema vazeceg jamstva najjednostavnije je cijelu maticnu bacit u smece , druga solucija je da "profesionalac" koji to radi svakodenvno sa opremom vrijednom 10k kn i vise proba ozivit cip (reball) a ne pecnicom od 1000kn a cak i da uspije jamstva nema.Treca solucija je kupnja nove maticne ploce koja je u 99% slucajeva ne isplativa i racunice nema apslutno nikakve osim ako ne nades na Ali Expressu od kineza plocu za 5$ a u tvom slucaju nije vrijedno ni da salju taj prastar komad hardvera.

 

Na drugoj/trecoj slici je graficka  kartica koja se ustekava u PCI-express slot , tvoj pc ima jedan.Nisam siguran kakve su dimenzije i da li sve pase , novije grafe tipa Kepler mozda nece radit zbog UEFI-a zato bi bilo dobro da probas sa starijom grafickom tipa gt210 ili radeon hd 4650.Monitor moras spojit na externu grafu a ne na maticnu i ako imas srece radit ce.Ovo ti je jedina solucija da radi za saku kuna sve ostalo ce kostat dosta vise.

Slika+1 Slika+1
Slika+2 Slika+2
Slika+3 Slika+3
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 23:30 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Kvar na stolnom računalu HP

Ovo je ta ploca u crni se ustekava graficka J41 pise.

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
JohnnyBlaze kaže...

Ako nade polovnu graficku i stavi ju kao default onda se ova integrirana uopce ne koristi i nije bitno jel ispravna ili ne. Vjerovatno stane neka mala grafa unutra.

 Da li bi mogla ova: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-210-1gb-pcie-pasivno-hladenje-oglas-31565460

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MGloc kaže...

Na slici 1 se vidi "integrirana" graficka na maticnoj ploci od laptopa - kada rikne/crkne graficki cip ukoliko nema vazeceg jamstva najjednostavnije je cijelu maticnu bacit u smece , druga solucija je da "profesionalac" koji to radi svakodenvno sa opremom vrijednom 10k kn i vise proba ozivit cip (reball) a ne pecnicom od 1000kn a cak i da uspije jamstva nema.Treca solucija je kupnja nove maticne ploce koja je u 99% slucajeva ne isplativa i racunice nema apslutno nikakve osim ako ne nades na Ali Expressu od kineza plocu za 5$ a u tvom slucaju nije vrijedno ni da salju taj prastar komad hardvera.

 

Na drugoj/trecoj slici je graficka  kartica koja se ustekava u PCI-express slot , tvoj pc ima jedan.Nisam siguran kakve su dimenzije i da li sve pase , novije grafe tipa Kepler mozda nece radit zbog UEFI-a zato bi bilo dobro da probas sa starijom grafickom tipa gt210 ili radeon hd 4650.Monitor moras spojit na externu grafu a ne na maticnu i ako imas srece radit ce.Ovo ti je jedina solucija da radi za saku kuna sve ostalo ce kostat dosta vise.

 Hvala na opširnim informacijama.

 

Da li bi mogla od grafičke ova: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/nvidia-geforce-210-1gb-pcie-pasivno-hladenje-oglas-31565460

 

A rješenje za matičnu da li je ovo: https://www.amazon.co.uk/HP-460969-002-dc7900-Motherboard-462432-001/dp/B009LJ6OE2

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na stolnom računalu HP
MGloc kaže...

Ovo je ta ploca u crni se ustekava graficka J41 pise.

 Hvala na slici i pojašnjenju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice