Brzina kopiranja sa hdd

poruka: 8
|
čitano: 1.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Brzina kopiranja sa hdd

 Pozdrav 

 

U zadnje vrijeme hdd je stvarno postao spor pa sam odlučio prebaciti bitne slike i videa na prijenosni hdd al to je s vremenom postala noćna mora. Piše brzina 355KB/s al zapravo samo stoji u mistu.

 

Pomozite mi jer su mi bitne datoteke ostale na njemu

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Brzina kopiranja sa hdd
AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina kopiranja sa hdd
Kao sto Valentin predlaze, provjeri zdravlje HDD-a. No treba imati u vidu da ti prenosis datoteke i fajlove sa HDD (citanje) na prijenosni disk (zapisuje) a radnja zapisivanja je uglavnom zahtjevnija i sporija od citanja. Kada se zapisuje veliki broj malih datoteka to se i kod mene znalo desiti da uspori na nenormalno male brzine. Ovo je opcenito govoreci bez da znam brizine, starost, usb standard prijenosa, kolicina i strukturu fajlova i sve na neki nacin vise ili manje utice.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Brzina kopiranja sa hdd

hdd je spor ako nema dovoljno cash-a (u hdd-u), ram-a (u sustavu), zakrčen je datotekama (blizu punog), fragmentiran je preko mjere i to. ispravan jest, jer inače ne bi radio nimalo ili bi ti javljao poruke o pogrešci (čitanja/pisanja). jednako nije svejedno vrti li se hdd nazivno na 5400 ili 7200 (ili više od toga) o/min. daj ti malo više podataka o njemu, a prema navedenom:

- model i kapacitet diska

- snimku fragmentacije

- postotak ispunjenosti sadržajem.

 

kad to priložiš, možemo dalje.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Brzina kopiranja sa hdd

... zadnji externi HDD koji mi je lik donio je u "HD Tune" error scan (slow) imao više crvenih od zelenih kockica  :(

15 godina
offline
Re: Brzina kopiranja sa hdd
AF139 kaže...

... zadnji externi HDD koji mi je lik donio je u "HD Tune" error scan (slow) imao više crvenih od zelenih kockica  :(

 ako je tako, čudno je da je uopće išta radilo. daj ti malo o svojem hdd-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Brzina kopiranja sa hdd
Ajar kaže...
AF139 kaže...

... zadnji externi HDD koji mi je lik donio je u "HD Tune" error scan (slow) imao više crvenih od zelenih kockica  :(

 ako je tako, čudno je da je uopće išta radilo. daj ti malo o svojem hdd-u. 

 -ma to je samo 'dark-mode' thema za win-tune-test.. (početnička greška u panici ili naivnost) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina kopiranja sa hdd
Ajar kaže...

hdd je spor ako nema dovoljno cash-a (u hdd-u), ram-a (u sustavu), zakrčen je datotekama (blizu punog), fragmentiran je preko mjere i to. ispravan jest, jer inače ne bi radio nimalo ili bi ti javljao poruke o pogrešci (čitanja/pisanja). jednako nije svejedno vrti li se hdd nazivno na 5400 ili 7200 (ili više od toga) o/min. daj ti malo više podataka o njemu, a prema navedenom:

Zapravo, ram u sustavu je najmanje bitan, osim ako se kopira na isti disk.

 

Kad pričamo o kopiranju veće količine podataka, cache je tu da kompenzira fragmentiranost.

 

Punoća diska ne utječe izravno na brzinu, već posredno preko fragmentiranosti.

 

Fragmentiranost zahvaća samo one podatke koji su fragmentirani - stariji podaci koji su uspješno zapisani sekvencijalno nisu zahvaćeni tim usporenjem.

 

Disk koji ima teško čitljive sektore može raditi ispravno, ali jako usporeno jer mora više puta pokušavati pročitati podatak prije nego uspije. Doduše, to se vidi u S.M.A.R.T. podacima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice