Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhone

poruka: 6
|
čitano: 1.532
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhone

Pozdrav!

 

Razvio sam jednostavnu igru, još treba puuuno dorade, ali želim vidjeti kako izgleda na iPhoneu. Koristim VMware kako bih mogao pokrenuti Mountain Lion na laptopu sa i7 procesorom. I sve savršeno radi.

Instalirao sam xCode, i prbacio igru rađenu u Unity-u na Windowsima, pokrenuo je u Mountain Lionu. Sve ok, pokrene mi se xCode, gdje treba prilagoditi igru za iPhone.

 

E sad, stalno mi se javlja jedan Error: 

Code Sign Error:  The identity 'iPhone Distribution' doesn't match any valid, non-expired certificate/private key pair in your keychains.

 

 

Znači li to da trebam nabaviti onu licencu za 100$ da bih mogao pokretati igru na Iphoneu, ili to vrijedi samo ako je želim staviti na App Store?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhone
Ako nisi kupio taj paket za iPhone, ne možeš ga kompajlirati za iPhone. Dakle, da, trebaš kupiti (ili skinuti pirat) taj paket da bi mogao uopće testirati na iPhoneu.
The world is your playground.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhon
Medikus kaže...
Ako nisi kupio taj paket za iPhone, ne možeš ga kompajlirati za iPhone. Dakle, da, trebaš kupiti (ili skinuti pirat) taj paket da bi mogao uopće testirati na iPhoneu.

Cekaj, ne kuzim, ja sam sam napravio igru. Znači ne mogu testirati bez da platim, da što je to jednostavno za napraviti na Androidu?

ZOTAC: It's Time to Play.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhon
Mislim da nisi pohvatao kako to sve funkcionira. Možeš napraviti igru optimiziranu i dizajniranu za iPhone, ali ako imaš Unity Free, možeš kompajlirati samo za Windows, Linux i OSX. Za sve ostale (Android, iPhone, X360, PS3 i Wii U ako se ne varam) moraš platiti tu nadoknadu da bi uopće mogao kompajlirati za njih. Zašto je to tako, pojma nemam.
The world is your playground.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhon
Medikus kaže...
Mislim da nisi pohvatao kako to sve funkcionira. Možeš napraviti igru optimiziranu i dizajniranu za iPhone, ali ako imaš Unity Free, možeš kompajlirati samo za Windows, Linux i OSX. Za sve ostale (Android, iPhone, X360, PS3 i Wii U ako se ne varam) moraš platiti tu nadoknadu da bi uopće mogao kompajlirati za njih. Zašto je to tako, pojma nemam.

Aktivirao sam 30 dana besplatne Pro verzije Unity-a Pro, i mogu Build-ati za iOS.

 

Nakon što se Build završi, pokrene se xCode, gdje bi trebalo podesiti postavke za iPhone. Tada mi se javlja taj error.

ZOTAC: It's Time to Play.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unity - export igre sa Mountain Liona na iPhon
Mogao si to i prije napomenuti :D
Nisam nikada radio nešto za iOS u Unityu, ali koliko sam shvatio iz raznih tutorijala, taj private key se generira za svaki Mac posebno? Moguće je da sam potpuno u krivu, ali možda je to zbog VMWare i moraš imati baš Mac da bi mogao to raditi? U svakom slučaju, proguglaj ako već nisi, čini se da nema puno Unity korisnika ovdje.
The world is your playground.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice