AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Ne možeš samo tako prepisivati njihove cijene jer su bez poreza, a to što mi imamo PDV 25% sigurno nije AMDov problem :)

 

Možemo i hočemo, tak se to inače radi bilo gdje na Internetu+nitko niti ne spominje da su to cijene bez poreza.

 

Ako znaš da je Američki prodajni porez ispod 10%(u nekim državama je 0%), tu se onda nema kaj dodatno komentirat.

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Mladen kaže...

Ne možeš samo tako prepisivati njihove cijene jer su bez poreza, a to što mi imamo PDV 25% sigurno nije AMDov problem :)

 

Možemo i hočemo, tak se to inače radi bilo gdje na Internetu+nitko niti ne spominje da su to cijene bez poreza.

 

Ako znaš da je Američki prodajni porez ispod 10%(u nekim državama je 0%), tu se onda nema kaj dodatno komentirat.

 

 

 

 

 

 

Ok, ali stvaraš krivu sliku. Istina da naši uvoznici i trgovci nisu baš uvijek cvijeće ali cijene su ok, pa i sam si isticao primjer za 4650G, kako je jeftiniji kod nas nego u većini EU zemalja.

Trenutno ga nema, pa evo za 5950X, trenutno je kod nas 6.230 - 6.500 Kn u 5-6 prvih dućana na listi nabava.net ... to je bez PDVa ~750 $, što je manje i od MSRP (799$). Više traže scalperi na e-bayu.

Ili npr. španjolci se žale da zbog rudara ne mogu doći do 3900X ili 5900X, a kod nas ih ima koliko hoćeš po normalnim cijenama, oko ili čak i niže od MSRP.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Ok, ali stvaraš krivu sliku. Istina da naši uvoznici i trgovci nisu baš uvijek cvijeće ali cijene su ok, pa i sam si isticao primjer za 4650G, kako je jeftiniji kod nas nego u većini EU zemalja.

Trenutno ga nema, pa evo za 5950X, trenutno je kod nas 6.230 - 6.500 Kn u 5-6 prvih dućana na listi nabava.net ... to je bez PDVa ~750 $, što je manje i od MSRP (799$). Više traže scalperi na e-bayu.

Ili npr. španjolci se žale da zbog rudara ne mogu doći do 3900X ili 5900X, a kod nas ih ima koliko hoćeš po normalnim cijenama, oko ili čak i niže od MSRP.

  

Ne nije kriva slika, ponavljam vrlo lako dođeš do inormacija kolki su sitni Američki prodajni porezi.

 

 

Situacija sa žutim je bila vrlo čudna, i to još do sad na hardveru nisam videl ali nažalost bilo pa prošlo.To je bio ekstreman primjer u našu korist, jako neočekivano za vrlo malo i nebitno tržište kao Hrvatska.Ipak je žuto bio CPU koji nije bio lansiran u službenu maloprodaju, dakle to nikako ne moš usporedit sa službeno lansiranim CPU hardverom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6345060&sort=asc&view=flat

 

Žuto se neče uskoro ponovit, i tu se misli na bilo kakav primjer hardvera.Dakle u Hrvatskoj je žuto bilo najeftinije, a recimo u toj Americi žuto u maloprodaji nedobavljivo, ili ako je bilo dobavljivo na Ebay puno preskupo.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 14:42 (rambox).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Ne nije kriva slika, ponavljam vrlo lako dođeš do inormacija kolki su sitni Američki prodajni porezi.

 

 

Ok za američke poreze ali kod nas i u EU je drugačiji običaj, cijene su sa PDVom (njemački MwSt., talijanski IVA itd.) pa je to dobro i naglasiti kod takvih usporedbi.

 

Da, 4650G je baš bio ok, odličan za uredski/radni PC ali ni 5650GE Pro nije puno skuplji. Ne znam koliko se u praksi osjeti ovaj "E" u usporedbi sa 5600G. Jel netko probao ?

 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Da, 4650G je baš bio ok, odličan za uredski/radni PC ali ni 5650GE Pro nije puno skuplji.Ne znam koliko se u praksi osjeti ovaj "E" u usporedbi sa 5600G. Jel netko probao ? 

 

Preskup je kod nas, nažalost bajka sa R5 4650G za 1500kn je završila svoj put.

 

Za poslovni komp ok, ali realno 500kn bacaš u vodu kad bi Renoir i dalje bio dostupan za 1500kn.To je verzija sa nižim TDP-om/35W, dakle imaš niže CPU pefromanse ali i potrošnja drastično pada.Pogledaj dolnji link, pa vidi na Renoir primjeru kolko okvirno CPU performansi izgubiš u odnosu na 65W verziju ili postavke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6342946&sort=asc&view=flat

 

Imaj u vidu, R5 5600G ipak može pojest malo više struje vs R5 4650G.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=0&jumpto=6397344&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 15:41 (rambox).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Preskup je kod nas, nažalost bajka sa R5 4650G za 1500kn je završila svoj put.

 

Da, skuplji je i apsolutno i relativno ... relativno malo manje jer su to ipak Zen 3 jzgre u odnosu na Zen 2 kod 4650G.

Tražim nešto za jednog studenta i baš je ludnica sa cijenama grafičkih, pa gledam i tu opciju da nešto ima a da nabavka grafičke pričeka neka bolja vremena :).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 16:58 (Mladen).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
* * *

 

Zeleno se globalno vrlo slabo prodaje, a zašto i zbog čega to nema više smisla niti objašnjavat.

 

* * *

 

 

 

 

Zeleno ja prodajem kao pekar vruće kifle. Samo zeleno od pazi dobro sad šta ću napisati: novih srvari. prodajem ja i 4-th gen Intela u Lenovo laptopima. 

rambox kaže...
* * *

 

Ako znaš da je Američki prodajni porez ispod 10%(u nekim državama je 0%), * * *

 

 

 

 

 

 

U kojim saveznim državama? Imam prijatelja u najmanje jedno 40 savetnih američkih država. Napišu na kutiju (evo već jedno 10-ti put) "DVD Home VIdeo" i dođe do Bosne?
Gdje i u kojim državama je taj porez, jer ovo nije trolanje, čisto me zanima da znam kome upite da šaljem.
 

rambox kaže...
* * *

 

Preskup je kod nas, nažalost bajka sa R5 4650G za 1500kn je završila svoj put.

 

 

* * *

Poslovni čovjek (evo danas ti sa posla govorim) više brine da li mu je LED sijalica u toaletu ostala upaljena i/ili grijalica u svlačionici ostala upaljena. Vjeruj mi na riječ ne zanima ga što računar radi 24/7 i printer. Inače taj poslovni čovjek je 2 ili 3. čovjek po bogatstvu na Bakanu. Boli ga ona stvar koliko računar troši. Računar gleda kao jednu običnu stavku - računar, ništa više ni manje.

Kužiš li poantu? Svaki dan prođe ulaz-izlaz robe u vrijednosti par miliona Eura.

Pa te sada pitam, zbog čega je bajka zvana R5 4650G završila svoj put? Da li je to možda zato što AMD nema svoje proizvodne pogone.
Ja ne znam odgovor na ovo pitanje  ali računare koje će zamjeniti postojeće biti će Intelov (o trenutni su Intelovi). Zašto? Ne zato što ja biram računare ili zato što ja volim Intel, nego zato što njegovi poslovni partneri (od nekog šefa) imaju ponudu samo od... pogodi od čega - od Intela.

Da li znaš da kuhalo za vodu vuče 2,2 kW non-stop radi, mislim jedno 200 ljudi non-stop pravi kavu. A ima tri takva kuhala u firmi.

Ljudi balge veze nemaju koliko im vuče računar koji stoji u kancelariji.


Da li kolega koji te volim i poštujem vidiš obrazac neki? Bilo koji?


Evo ja se lagano povlačim i iz Intelove teme i AMD-ove teme, ali ti se ponašaš isto kao da si 51% dioničar AMD-a. Do proljeća neću napisati 10 postova ukupno u ovim Clubovima (napisao bih ih 1000 najmanje).
Jer nisi mi jasan nikako... ja ću sutra preći na AMD (x86 isto kao i Intelovih x86, nije M1 niti M1 MAX) i nemam nikakvih problema. Koji je problem da tebi netko pokloni Intelov računar?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

 

 U kojim saveznim državama? Imam prijatelja u najmanje jedno 40 savetnih američkih država. Napišu na kutiju (evo već jedno 10-ti put) "DVD Home VIdeo" i dođe do Bosne?

Gdje i u kojim državama je taj porez, jer ovo nije trolanje, čisto me zanima da znam kome upite da šaljem.
 

 Pa sve je dostupno na internetu, nije da ja to skrivam osim ak je to nekome teško Googlat ili nač na internetu.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Envy kaže...

 

 U kojim saveznim državama? Imam prijatelja u najmanje jedno 40 savetnih američkih država. Napišu na kutiju (evo već jedno 10-ti put) "DVD Home VIdeo" i dođe do Bosne?

Gdje i u kojim državama je taj porez, jer ovo nije trolanje, čisto me zanima da znam kome upite da šaljem.
 

 Pa sve je dostupno na internetu, nije da ja to skrivam osim ak je to nekome teško Googlat ili nač na internetu.

 

Ma boli me briga za porez, naveo sam ti primjer. Najbolje sniženje je Bajramsko sniženje u UAE, tamo auto kupiš za 50% cijene. Slušalice Sony WH-1000XM3 u trećinu cijene. Samo treba otići u Dubai kada je bajram.

Ja tebe pitam zašto ta Bajka koju si naveo pada u vodu? Prvo pitanje.
Zašto ako ti netko ne pokloni računar sa CPU od Intela - ti ga ne uzmeš - kao pokolon? Drugo pitanje.

Hoćeš 3. ili 4. ili 5. pitanje?

Dakle ne želim te dovoditi u neugodnu situaciju. Evo ja prvi a AMD a Intel ću furati (x86 = X86 -> isto je), ti meni reci zbog kojeg đavola ne želiš Intel. Ispovjedi se konačno pa ću ti uz računar i veš mašinu i frižifer/zamrzivač od 8.000 kuna pokloniti.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...


Ja tebe pitam zašto ta Bajka koju si naveo pada u vodu? Prvo pitanje.
Zašto ako ti netko ne pokloni računar sa CPU od Intela - ti ga ne uzmeš - kao pokolon? Drugo pitanje.

Hoćeš 3. ili 4. ili 5. pitanje?

Dakle ne želim te dovoditi u neugodnu situaciju. Evo ja prvi a AMD a Intel ću furati (x86 = X86 -> isto je), ti meni reci zbog kojeg đavola ne želiš Intel. Ispovjedi se konačno pa ću ti uz računar i veš mašinu i frižifer/zamrzivač od 8.000 kuna pokloniti.

Pa zato jer R5 4650G više nije dobavljiv, ili odličan omjer-uloženo dobiveno u današnjoj situaciji na vrlo skupom GPU tržištu.Žuto više nikad neš vidit po 1500kn, nema nikakve šanse fučkaj ga sad.

 

Tu je link pa gledaj usporedbu, sa napomenom da sad R5 3600 košta oko 2000kn, a GT 1030 DDR5 i dalje košta oko 800-850kn.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6328355&sort=asc&view=flat

 

Dakle ako si kupio žuto za 1500kn, kolko si onda platio njegov 6/12 Zen2 CPU.Pogleč kolko sad košta stari 6/12 Zen+ CPU dakle 1000kn, pa ako si žuto kupio za 1500kn to znači da si 6/12 Zen 2 CPU na R5 4650G platio samo 750kn.

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-ryzen-5-1600-box-s-am4-af-12nm-yd1600bbafbox/57040/product/

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Envy kaže...


Ja tebe pitam zašto ta Bajka koju si naveo pada u vodu? Prvo pitanje.
Zašto ako ti netko ne pokloni računar sa CPU od Intela - ti ga ne uzmeš - kao pokolon? Drugo pitanje.

Hoćeš 3. ili 4. ili 5. pitanje?

Dakle ne želim te dovoditi u neugodnu situaciju. Evo ja prvi a AMD a Intel ću furati (x86 = X86 -> isto je), ti meni reci zbog kojeg đavola ne želiš Intel. Ispovjedi se konačno pa ću ti uz računar i veš mašinu i frižifer/zamrzivač od 8.000 kuna pokloniti.

Pa zato jer R5 4650G više nije dobavljiv, ili odličan omjer-uloženo dobiveno u današnjoj situaciji na vrlo skupom GPU tržištu.Žuto više nikad neš vidit po 1500kn, nema nikakve šanse fučkaj ga sad.

 

Tu je link pa gledaj usporedbu, sa napomenom da sad R5 3600 košta oko 2000kn, a GT 1030 DDR5 i dalje košta oko 800-850kn.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6328355&sort=asc&view=flat

 

Dakle ako si kupio žuto za 1500kn, kolko si onda platio njegov 6/12 Zen2 CPU.Pogleč kolko sad košta stari 6/12 Zen+ CPU dakle 1000kn, pa ako si žuto kupio za 1500kn to znači da si 6/12 Zen 2 CPU na R5 4650G platio samo 750kn.

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-ryzen-5-1600-box-s-am4-af-12nm-yd1600bbafbox/57040/product/

Ajde neka ti bude ovako: Hvala na odgovoru!

Ja ti i dalje govrim kao dobavljač IT opreme (ne koju dobre pare zarađujem) da novi Laptop idu samo sa 11. gen. Intela.
Za stare laptope - prodajem sve živo, a AMD a Intel. A iz iskutva idu laptopi od Raifaisen banke i još uvijek nisam dobio neki pogonjen AMD-om.

Još uvijek mi nisi odgovorio, što bi se desilo da ti ja poklonim jedan Intelov laptop?

A kunem ti se životom da ćeš ga dobiti zajedno sa najboljom peri-suši perilicom za rublblje. Platit ćeš samo 1/2 cijene za frižider koji košta 5.000 kuna.

Uređivano: Zašto R5 4650G nije više dobavljiv? Ovo me do neba zanima!
Jer netko je zadovoljan sa Ingerušom (bilo kojom), netko sa Nvidijokom serije 10, netko sa serijom 20, a netko tko ne pita koliko košta - nabavi RTX 3090.

Kužiš li da ja još uvijek prodajem nove lapptope na kojem piše "latest 8-gen Intel"? I ljudi na tu osmu generaciju Intela imaju 24 mjeseca garancije! 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 1:28 (Envy).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Ajde neka ti bude ovako: Hvala na odgovoru!

Ja ti i dalje govrim kao dobavljač IT opreme (ne koju dobre pare zarađujem) da novi Laptop idu samo sa 11. gen. Intela.
Za stare laptope - prodajem sve živo, a AMD a Intel. A iz iskutva idu laptopi od Raifaisen banke i još uvijek nisam dobio neki pogonjen AMD-om.

Još uvijek mi nisi odgovorio, što bi se desilo da ti ja poklonim jedan Intelov laptop?

A kunem ti se životom da ćeš ga dobiti zajedno sa najboljom peri-suši perilicom za rublblje. Platit ćeš samo 1/2 cijene za frižider koji košta 5.000 kuna.

Uređivano: Zašto R5 4650G nije više dobavljiv? Ovo me do neba zanima!
Jer netko je zadovoljan sa Ingerušom (bilo kojom), netko sa Nvidijokom serije 10, netko sa serijom 20, a netko tko ne pita koliko košta - nabavi RTX 3090.

Kužiš li da ja još uvijek prodajem nove lapptope na kojem piše "latest 8-gen Intel"? I ljudi na tu osmu generaciju Intela imaju 24 mjeseca garancije! 

Nije više dobavljiv u Hrvatskoj, ali nikad službeno niti nije bio lansiran u maloprodaju dakle samo OEM.Ako hočeš možeš sutra kupit R5 4650G(ili R5 4600G ista priča), kod Kineza ima svašta ali ne novi primjerak po 200eura ili 1500kn malo morgen.

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=Ryzen+5+Pro+4650G&ltype=wholesale&SortType=default&g=y

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 2:05 (rambox).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Envy 

 

u Americi znam da Oregon nema taj "shopping tax", pa si provjeri da recimo BestBuy trgovina je iz Oregona kad naručuješ...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

6000 serija nije Zen 4,to je Rembrandt APU(Zen3+ CPU i RDNA2 iGPU) koji če sjest i u AM5 socket.Človek mješa kruške i tikve, tipično za skupljače informacija koji ne brinu o bitnim detaljima.Klik na dolnji link, pa usporedi godinu dana stare informacije sa danas poznatim detaljima.Van Gogh APU, danas znamo da je to bilo kodno ime za Steam Deck APU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=740&jumpto=6217718&sort=asc&view=flat

 

 

 

Rembrandt APU prvo se lansira na Mobile(Siječanj 2022), eto ga dole u jednom novom Asus laptopu.

 

https://www.notebookcheck.net/ASUS-ROG-Strix-Scar-15-incoming-with-an-AMD-Ryzen-9-6900HX-NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Ti-and-DDR5-RAM.578576.0.html

 

Raphael APU Desktop, ili Phoenix APU Mobile oni če koristit Zen 4 CPU jezgre.

 

https://twitter.com/greymon55/status/1458685432565092353?s=20

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 14:47 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znači i u am5 će gurat stare procesore s novim imenom, naravski i novom cijenom. Amd je stvarno doktorirao reciklažu, nema džabe ni kod stare babe su :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

Envy 

 

u Americi znam da Oregon nema taj "shopping tax", pa si provjeri da recimo BestBuy trgovina je iz Oregona kad naručuješ...

Ne kupujem preko Online, imam prijatelje koji kada mi šalju robu iz USA napišu home-video ubace neke stare DVD-ove i i sve dođe do Bosne bez ikakvog plaćanje ičega.

Tako ako mi što zatreba - hvala na info. Možda neki Ryzen 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Znači i u am5 će gurat stare procesore s novim imenom, naravski i novom cijenom. Amd je stvarno doktorirao reciklažu, nema džabe ni kod stare babe su :D

Hej, bilo je prije!

 

R5 3600 bio je poklon, svi koji nismo uzeli u to doba smo skoro budale. Davno nisam vidio takvu vrijednost.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok je bio 1500 kn bio je dobar izbor isto kao i5 10400F za 1200 kn. Nisu to pokloni nego realne vrijednosti sa umjerenom maržom za proizvođača. Večina ostalog je guljenje kože, šišanje vune i sl. pogotovo trenutne cijene.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Dok je bio 1500 kn bio je dobar izbor isto kao i5 10400F za 1200 kn. Nisu to pokloni nego realne vrijednosti sa umjerenom maržom za proizvođača. Večina ostalog je guljenje kože, šišanje vune i sl. pogotovo trenutne cijene.

Pa bas o tome pricam. Jebiga, ovaj oce djabe, a nema manje od toga!!!

AMD je bacio prvi market disruptive value s r5 3600.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
forumaš kaže...

Dok je bio 1500 kn bio je dobar izbor isto kao i5 10400F za 1200 kn. Nisu to pokloni nego realne vrijednosti sa umjerenom maržom za proizvođača. Večina ostalog je guljenje kože, šišanje vune i sl. pogotovo trenutne cijene.

Pa bas o tome pricam. Jebiga, ovaj oce djabe, a nema manje od toga!!!

AMD je bacio prvi market disruptive value s r5 3600.

 Da, ali nema više toga. Sad je R5 3600  2100 kn. Jedini uloženo/dobiveno za male pare je i5 10400F za 1200 kn.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

R5 3600 bio je poklon, svi koji nismo uzeli u to doba smo skoro budale. Davno nisam vidio takvu vrijednost.

Globalno da oko 180-200$, ili dok nije udarila Korona i nestašica čipandera. Uostalom i dalje je to po ukupnim prodajnim brojkama AMD-ov najprodavaniji procesor.

 

Žuto je za Hrvatske kupce bio R5 4650G,pa eto dok se nije prodalo ili ode baba s neslužbenim CPU kolačima.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6328355&sort=asc&view=flat

 

Za APU danas najbitnije su balansirane iGPU+CPU performanse, a to nudi samo AMD i tak če ostat i dalje.

 

Kad ti najeftinija 1080p gejming grafa košta 600eura, onda nije čudno da se "malo skuplji R5 5600G" itekako dobro prodaje.

 

picajzla0707 kaže...
Znači i u am5 će gurat stare procesore s novim imenom, naravski i novom cijenom. Amd je stvarno doktorirao reciklažu, nema džabe ni kod stare babe su :D

Zaboravljaš, na čemu je startal AM4 socket i realno Bristol Ridge je i danas ok. "Ipak nije tolko skup", kao razna moderna Ryzen APU brača za gejmersku sirotinju.Za jeftine kompove i Quad Core Bristol Ridge bio bio taman, recimo za 60$ kao nekad vrlo popularni A8-9600.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx

 

Stari Bristol Ridge APU više se ne proizvodi. Znamo da to nije balansiran APU, ipak je iGPU znatno bolji od malo čokljavog FX Excavator procesora.

 

Pogleč kolko Kinezi traže za stari A8-9600, dakle eto skuplji je nego nekad ranije Athlon 3000G po normalnoj cijeni.

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20211204044147&SearchText=AMD+A8-9600

 

Rabljeni A8-9600 na Njuškalu, eto netko prodaje za 300kn a to je vrlo dobra cijena.

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=AMD+A8-9600

 

Dalje znamo, globalna kriza i nestašica grafa i zato je "balansirani gejming APU R5 5600G" ispao znatno skuplji od očekivanja.

 

Athlon 3000G još je više balansiran, ali ne za trenutnih 800kn ili duplo je skuplji nego prije koju godinu.Ja sam ga novog platil 380kn/57$, ili zlatna vremana su prošla(opčenito, ne samo za PC gejming hardver) i ne budu se vratila nazad.

 

https://www.amazon.com/AMD-4-Thread-Unlocked-Processor-Graphics/dp/B0815JGFQ8

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20211204043719&origin=y&SearchText=AMD+Athlon+3000G

 

Dakle ne prdi, i ne prigovaraj na Rembrandt Zen3 APU+RDNA2 iGPU u AM5 socketu.To če bit vrlo izbalansiran proizvod, ali neče bit "očekivano jeftin" jer u današnjoj situaciji/ali i ubuduče ništa više neče bit jeftino.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 15:59 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Hej, bilo je prije!

 

R5 3600 bio je poklon...

 točno, bilo je prije

...dok baba su konačno nije dobila tu faking gejming krunu 

nakon toga baba su je pokazala da nit amd neće biti ništa bolji od intela kad preuzme prednost - odmah je cijena 6core skočila na 300usd, što je - pazi sad - rekord za mid range procesor

hvala amd što si nam postavio novu ljestvicu, sad kad su vidjeli da mogu kako hoće sigurno neće više spuštat cijene 6core na razinu kakvu je imao 3600 ili ovi prije njih, jer 5600x se prodavao kao lud i sa takvom cijenom

jedino je dobro što intel, koji je bio underdog do aktualne serije, ima pregršt modela pa smo tako dobili i dragulje poput 10400 ili 11400, 6core procesore za šaku kuna, a perfomansama na cca10-15 posto od najboljih 6core

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozemo se opet nadat nekom dobrom iznenadjenju nakon par godina cistog sranja s cijenama HW.

 

Pozu

Survivor - eye of the tiger
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Mozemo se opet nadat nekom dobrom iznenadjenju nakon par godina cistog sranja s cijenama HW.

 

Pozu

možemo se nadat samo dobroj konkurenciji, jer godinama nam se gadio intel zbog iskorištavanja situacije u kojoj nema konkurenciju, a sad se i amd pokazao da nije ništa bolji

dakle konkurencija je jedino dobra za nas, da intel nema prednost kakvu je imao, ali isto tako da niti amd ne preuzme vodstvo bez straha da ga intel neće stić

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sumnjam, prije bi se presutno dogovorili o cijenama. Al dobro kazes, slicni su.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao što su se prešutno dogovorili o cijenama grafičkih kartica Nvidija i AMD. Svi su oni isti a "dobra djela" je marketing sa agendom. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Mozemo se opet nadat nekom dobrom iznenadjenju nakon par godina cistog sranja s cijenama HW.

 

Pozu

možemo se nadat samo dobroj konkurenciji, jer godinama nam se gadio intel zbog iskorištavanja situacije u kojoj nema konkurenciju, a sad se i amd pokazao da nije ništa bolji

dakle konkurencija je jedino dobra za nas, da intel nema prednost kakvu je imao, ali isto tako da niti amd ne preuzme vodstvo bez straha da ga intel neće stić

 

 AMD nikako ne može biti gori od onoga šta je Intel radio sa 4 jezgre kao vrh ponude godinama. Ali slažem se za konkurenciju. Intel će sa novim konkurentnim procesorima natjerati AMD da spusti cijene. I tako će jedni druge tjerati, ako ostanu konkurentni. Pogotovo kad prođe ova kriza.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

u biti je za tu situaciju sporog napretka i intelovog recikliranja krivica amd-a

 

nisu imali konkurentan proizvod, pa samim time intel nije niti smio nuditi bolje/jace/vise jezgre, procesore i tehnologiju, a nije da nisu imali mogucnost i razvoj

 

nisu smjeli zbog monopolistickih zakona u sjedinjenim drzavama, jer da su probili tu granicu od 85% ili vise udjela na trzistu consumer procesora, regulatorne agencije bi ih kaznile i zatim bi morali i tvrtku rascjepkat

 

u tome razdoblju je i intel financijski pomagao amd, da ne bankrotira, pisalo se o tome nasiroko, samo smo zaboravili

 

cak su bile i glasine da su i vlasnici udjela u amd, pa su novinari nazivali amd intelovim "Another microprocessor division"

 

a kad su se oporavili, to su napravili odlicno, a u meduvremenu se intel toliko uspavao i od internih problema u kompaniji se tek sada oporavio

 

tu se vrte velike pare i nitko nije cist, i najmanje ih je briga za korisnike

 

 

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bilal kaže...
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Mozemo se opet nadat nekom dobrom iznenadjenju nakon par godina cistog sranja s cijenama HW.

 

Pozu

možemo se nadat samo dobroj konkurenciji, jer godinama nam se gadio intel zbog iskorištavanja situacije u kojoj nema konkurenciju, a sad se i amd pokazao da nije ništa bolji

dakle konkurencija je jedino dobra za nas, da intel nema prednost kakvu je imao, ali isto tako da niti amd ne preuzme vodstvo bez straha da ga intel neće stić

 

 AMD nikako ne može biti gori od onoga šta je Intel radio sa 4 jezgre kao vrh ponude godinama. Ali slažem se za konkurenciju. Intel će sa novim konkurentnim procesorima natjerati AMD da spusti cijene. I tako će jedni druge tjerati, ako ostanu konkurentni. Pogotovo kad prođe ova kriza.

Ne znam ko je gori niti tko će biti gori.

 

INTEL je bio PRVI GOVNO, bio je bolji, mogao je.

 

AMD je sad super slijedio primjer; plus chip nestašica navodna, plus nemaju svoje fabove...

ne branim nikog, nemojte krivo shvatiti.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 17:36 (metallic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice