AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Consigliere kaže...

Super, zbrojite se i oduzmite 

 

Eo

 

239 + 12 = 251€

239 + 15 = 254€

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se stobom jedino mogu složiti da je danas moderno imati amd konfu koja te bar jedan put dnevno vrati na tvorničke postavke odnosno malo vidiš šta ima u bios čisto da se ne zaboravi snjim baratati.Btw dok nisi dobio ban aj molim te da nam prezentiras taj hack kako se radi u meltdown i spectre jos uvjek sam na starom intelu mozda ti se posreci pa ti nagrada budu ove moje cryptovalute ima vrijednosti nekih 500€ isplati ti se zato zajebavati.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 15:06 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A slušati preporuke od Lucidiusa, gamera koji je uparivao Intel procesore sa 60 hz monitorom, i pritom isticao važnost frejmova, visokog takta itd nije baš najmudrija odluka složit ćemo se svi ovdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Osvrtnik kaže...

  Zen 3 je superiornija odluka po svemu, i nećemo dugo čekati next gen grafe koje će pokazati sve slabosti comet lake-a.

 Zen 3 je arhitktura koja je orijentirana vise poslovnim aplikacijama gdje i izvlaci najbolje od sebe, za gming onako li la, da su bolji pokazali bi to i sada. 

 

I neces nista vidjeti sa next gen grafama jer se ne vidi nista znacajno vise ni u razlici između 8700k vs 2700x u rezultatima spram 3 godine naspram danasnjih, a grafe su također brutalno jace spram 2018te. Bez obzira kaj je 8700k meo pod sa tim poluproozvodima od zen 1 arhitekture ondah, nije ni sa danasnjim modelima grafi puno se udaljio 9% 2018te - 12% 2021e, znaci svega 3% i to na 1080p a bio je debelo jaci od toga sta je sada ZEN 3 spram intela. Iako kada se kloko 8700k je bio jos par posto bolji, isto kao sto danas kada kloknes cometlake se poravna sa zen3 zbog daleko boljeg OC potencijala i memory tuninga. Naravno u igri je i napredniji Rocke Lake ali neka bude na strani jer nije dio rasprave sada.

 

Evo ti svjeze:

Ryzen 7 vs. Core i7, Which Aged Best? 3 Year Revisit 2700X vs. 8700K

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 15:57 (Consigliere).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Consigliere kaže...
Osvrtnik kaže...

  Zen 3 je superiornija odluka po svemu, i nećemo dugo čekati next gen grafe koje će pokazati sve slabosti comet lake-a.

 Zen 3 je arhitktura koja je orijentirana vise poslovnim aplikacijama gdje i izvlaci najbolje od sebe, za gming onako li la, da su bolji pokazali bi to i sada. 

 

I neces nista vidjeti sa next gen grafama jer se ne vidi nista znacajno vise ni u razlici između 8700k vs 2700x u rezultatima spram 3 godine naspram danasnjih, a grafe su također brutalno jace spram 2018te. Bez obzira kaj je 8700k meo pod sa tim poluproozvodima od zen 1 arhitekture ondah, nije ni sa danasnjim modelima puno se udaljio 9% 2018te - 12% 2021e, znaci svega 3% i to na 1080p a bio je debelo jaci od toga sta je sada ZEN 3 spram intela. Iako kada se kloklo 8700k bio je on jos par posto bolji, isto kao sto danas kada kloknes cometlake se poravna sa zen3 zbog dalkeo boljeg OC potencijala i memory tuninga. Naravno u igri je i napredniji Rocke Lake ali neka bude na strani jer nije dio rasprave sada.

 

Evo ti svjeze:

Ryzen 7 vs. Core i7, Which Aged Best? 3 Year Revisit 2700X vs. 8700K

 Uporedba ryzen 2700x i 8700k nema nikakvog smisla jer ryzen 2700x bn sve iznad rtx 2070 ali eto ovo je njihova usporedba.Tek ryzen 3600 i 3700x rade kako treba te drloge prve i druge generacije uopće netreba spominjiati.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Osvrtnik kaže...

A slušati preporuke od Lucidiusa, gamera koji je uparivao Intel procesore sa 60 hz monitorom, i pritom isticao važnost frejmova, visokog takta itd nije baš najmudrija odluka složit ćemo se svi ovdje.

 Poanta kod slaganja je da se izvuce sto se vise moze od budzeta, danas se i 4k sistemi slazu gdje ti je proc zadnja rupa na svirali sa top notch procesorima pa jel tko pita jel potrebno, ne pita. Kad se slaze onda se slaze najbolje za spomenuti budzet, ne zanimaju sve FPS pucacine gdje ti je ustvari jedino i potreban 144Hz monitor ali vole imat dobar proc jel eto, stvar prestiza i ljepsi je potpis na forumu 

 

Bolje nauci nesto o tehnologiji pa dođi pisat, viis da te šutaju na svakom upisu koji napises kolko si smijesan i nebulozan 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na visokim rezolucijama, CPU nije toliki bottleneck kao što je grafička (na nižim rezolucijama je druga priča), ali to znaju i vrapci na grani.

 

Visoki refresh rate je quality of life i svakom bi ga preporučio neovisno da li gejma ili ne. U FPS-u ti može samo pomoći, ali daleko od toga da je 144hz stvar prestiža.

I want to believe
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

Na visokim rezolucijama, CPU nije toliki bottleneck kao što je grafička (na nižim rezolucijama je druga priča), ali to znaju i vrapci na grani.

 

Visoki refresh rate je quality of life i svakom bi ga preporučio neovisno da li gejma ili ne. U FPS-u ti može samo pomoći, ali daleko od toga da je 144hz stvar prestiža.

 Prilično je očito da mu je forumsko trollanje jedina zanimacija na računalu, a high refresh rate i slične stvari je vidio samo kao slova na forumu. Onaj tko proba visoki RR ne vrača se na 60hz, a izjaviti glupost da je high RR dobar samo za FPS igre je glupost koju može izjaviti samo on i njemu slični koji gledaju gaming samo na youtubu od onih streamera, nema smisla upuštati se u raspravu s njim nakon takve izjave, možda da se prebacimo na aplikacije o kojem možda zna više, a opet kako kaže tu Zen briljira, dakle pokopao se kako god okreneš.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još da nadodam, većina ima hardver koji ne može tih 144 hz uopće upogniti pa je i 60 hz onda dobro 

I want to believe
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

Još da nadodam, većina ima hardver koji ne može tih 144 hz uopće upogniti pa je i 60 hz onda dobro 

Dobar dio ljudi može na 1080p rezoluciji, al stvar je u tome kad ti ističeš važnost visokog frejma, da je to svetinja u gamingu, a onda sve to upakiraš u 60hz monitor, epic. I onda ova druga izjava da je to važno samo u FPS igrama, dakle te osobe treba automatski maknuti iz gaming kategorije, nek se drže performansi u aplikacijama.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa naravno čak 70% otpada na 60hz i 1080p a samo 2% je na 4k dok nekih 12% ide na 1440p a ostali postatak odlazi na rezze ispod 1080p
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Osvrtnik kaže...
Brki1994 kaže...

Na visokim rezolucijama, CPU nije toliki bottleneck kao što je grafička (na nižim rezolucijama je druga priča), ali to znaju i vrapci na grani.

 

Visoki refresh rate je quality of life i svakom bi ga preporučio neovisno da li gejma ili ne. U FPS-u ti može samo pomoći, ali daleko od toga da je 144hz stvar prestiža.

 Prilično je očito da mu je forumsko trollanje jedina zanimacija na računalu, a high refresh rate i slične stvari je vidio samo kao slova na forumu. Onaj tko proba visoki RR ne vrača se na 60hz, a izjaviti glupost da je high RR dobar samo za FPS igre je glupost koju može izjaviti samo on i njemu slični koji gledaju gaming samo na youtubu od onih streamera, nema smisla upuštati se u raspravu s njim nakon takve izjave, možda da se prebacimo na aplikacije o kojem možda zna više, a opet kako kaže tu Zen briljira, dakle pokopao se kako god okreneš.

 imam 120 hz na 1080p, imam 1440p na 75hz i imam 4K na 60 hz i koristim sve uredno na istom kompu, izmjenjujem kako mi padne grah. Sve je to OK i ništa ne isključuje ono drugo. Hrpu izvrsnih igara ne možeš igrati na pristojnim postavkama i pristojnoj rezoluciji i tako visokom FPS-u.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...
Consigliere kaže...

Evo ajde nađi mi 5600x vani za 250e sa dostavom i ja ti ga kupim, ako ne nađes das mi 100eura, jel pošteno? 

 

Za performanse je sve jasno, samo si ti slijep

 

 

 

 

 

Cekamo SS narudžbe R5 5600X na adresu hahhaajaads-a 

 239e + 12.28e = 251.28e. Sto to znaci ? Da sam bio u pravu jer 251 je blize 250 nego 255/260e. Budem mu poslao i sliku racuna kad dodjem kuci da nebi pomislio da lazem. Uz to, ne mora mi narucivat, posaljem mu email PayPala pa nek on posalje te novceke osim ako do tad ne zbrise sa foruma 

 Nestat će s foruma prije nego ti stigne poslat novce, Zen 3 je vidim dobro uzdrmao ne samo tržište, nego i neke kupce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Ček, ti si sad na 3600? Sad puca crypto bubble, možda uleti kakva polovna 3060 Ti, osobno nebih išao sa 3600 na 5600x, al čestitam. Vrhunski procesori, oba.

 Meni velis ? Nop, ja sam presao odma sa 1600 na 5600X, sad mi grafa neda meda jer stalno dela na 99% i na onim ultra niskim rezolucijama  Inace grafa mi ne treba, meni je samo procesor trebao da prekoracim u nekim igrama granicu od 144 fpsa (doduse, sa 5600x je granica dosla na 240 fpsa no mozda dodje i koji 240hz na stol, iako bi volio odma na 360hz ako se nadje neki po normalnoj cijeni)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ček, ti si sad na 3600? Sad puca crypto bubble, možda uleti kakva polovna 3060 Ti, osobno nebih išao sa 3600 na 5600x, al čestitam. Vrhunski procesori, oba.

 Meni velis ? Nop, ja sam presao odma sa 1600 na 5600X, sad mi grafa neda meda jer stalno dela na 99% i na onim ultra niskim rezolucijama  Inace grafa mi ne treba, meni je samo procesor trebao da prekoracim u nekim igrama granicu od 144 fpsa (doduse, sa 5600x je granica dosla na 240 fpsa no mozda dodje i koji 240hz na stol, iako bi volio odma na 360hz ako se nadje neki po normalnoj cijeni)

 Jel to mislis na ovo, ovaj citat zlata vrijedi.

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 5600x"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

 

Eto sad moras mjenjati grafu bas se neda stim amd-om 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 22:56 (dreadmoore).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Jel to mislis na ovo, ovaj citat zlata vrijedi.

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 5600x"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

 

Eto sad moras mjenjati grafu bas se neda stim amd-om 

 

2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD ne usporava, Zen 4 će uz masivan IPC imati i napredniju verziju 3d v-cachea od Zen-a 3 što će donijeti lijep rast u igrama. U prvoj probnoj verziji 3d v-cachea smo vidjeli rast performansi u igrama oko 15%, impresivno. I uz sve to Zen 4 će imati all BIG cores za razliku od Intelovog hibridnog dizajna pa će debelo dominirati u multithreadu, a prilično sam siguran da neće kaskati ni u single threadu uz tu masivnu količinu cachea što igre vole: https://wccftech.com/amd-next-gen-zen-4-ryzen-cpus-rdna-3-radeon-rx-gpus-on-track-for-2022-launch/

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao i obično zanimljive brojke, ali eto i žalosno ili smješno da eto jedino "poludjeli švapski Mindfactory nudi ovakve detalje".

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1420385425886261248

 

To su podaci do danas, dakle recimo sredina ili polovica tjedna.MSI matičnjače idu najbolje, i očekivano AMD AM4 prodaja matičnjača debelo gasi Intel matične.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Očekivano, nvidia gazi nezaustavljivo. Šala, 300+ komada je jad i bijeda. Mix cijene i nedobavljivosti... Šteta. Onda kad došu goblini i kažu kako se prodaje ko "vruće kiflice". Da, svih 300 i kusur komada.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Najnoviji Steam Deck, dakle gejming konzola koja se može koristit kao klasičan Windows PC pokazuje da nismo daleko.

 

Još da je Mikrošuft pametniji, "ili preciznije da je namjeraval" na X Box Series X/S konzolama odradit istu priču, pa di bi im bio kraj.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/steam-deck/283661.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trenutno je situacija dvojaka.

 

1,Grafe su jakooo skupe i nema naznaka da će iduča genarcija biti jeftinija, nema više budget modela. Low end 4000 kn.

2.PC danas kada je gaming u pitanju mijenja sve konzole odjednom. Xbox ekskluzive, Sony ekskluzive, Nitendo preko emulatora, multiplatformske igre, PC eksluzive.

Moj PC  
2 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zna li netko rješenje ovog problema možda...od nedavno iz nepoznatog razloga CPU mi ne ide ispod 1.2V, a nisam ništa dirao di u BIOSu niti u Ryzen masteru. Ne želim bezveze čačkati pa me zanima što može biti uzrok tome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 nemoj gledat i zamarat se s tim

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Očekivano.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledam malo testove, 5600G je jači i od starijeg 4750G, koji je 8/16 proc, tako da se definitivno ne isplati kupovati 4750G koji je trenutno čak i skuplji.

S druge strane 4650G bi bio bio zanimljiv da košta malo manje, npr 1200 kn, ovako je ipak izbor samo za one koji nikad neće nadograditi PC. U suprotnom ga nema smisla kupovati kad mu je sirova CPU snaga slaba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 13:00 (user2206).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...

Gledam malo testove, 5600G je jači i od starijeg 4750G, koji je 8/16 proc, tako da se definitivno ne isplati kupovati 4750G koji je trenutno čak i skuplji.

S druge strane 4650G bi bio bio zanimljiv da košta malo manje, npr 1200 kn, ovako je ipak izbor samo za one koji nikad neće nadograditi PC. U suprotnom ga nema smisla kupovati kad mu je sirova CPU snaga slaba.

Ti malo previše očekuješ, i to pogotovo u današnjoj ludnici i nestašici grafa.Ti samo izvoli, pa iz kuta Hrvatske sirotinje plati 100euro više za R5 5600G.

 

Žuto je uloženo-dobiveno najbolji iGPU gejming, dok se eto čeka(to če dosta potrajat) da padnu cijene grafa.

 

R5 4650G uopče nije slab, da imaš taj APU kao ja onda ne bi pisal ili pucal u prazno

 

Pogledaj dolnji post ono na kraju, R5 5600G ima identičan VCN hardver+iGPU je identičan.Valjda razumiješ kaj se tu događa, dakle napomene a sve ostalo vidiš na videu.Da ti pomognem, u tom mojem video veči dio posla radi AMD VCN hardver.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 

Žuto je uloženo-dobiveno najbolji iGPU gejming, dok se eto čeka(to če dosta potrajat) da padnu cijene grafa.

 žuto je valjda ono što koristiš dok pričaš ovakve stvari 

igpu gejming je još uvijek drek na šibici, odere ga debelo prastara low end gtx 950

 

tko misli gejmat ne uzima nit 5xxx, nit 4xxx apu

igre sve zahtjevnije a amd zaglavio s gpu perfomansama gdje je bio godinama prije

amd apu može ruku pod ruku s intel skajlejkom, jednako su 'napredni' iz generacije u generaciju

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 

igre sve zahtjevnije a amd zaglavio s gpu perfomansama gdje je bio godinama prije

amd apu može ruku pod ruku s intel skajlejkom, jednako su 'napredni' iz generacije u generaciju

 Umislili se da su tu jaki kao u cpu segmentu pa serviraju cijene ko da su pali sa marsa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 14:50 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice