AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
Promster kaže...

I hebo ih sve koji ne testiraju OC-ani Intel...Kod Intela se može bar još nešto malo izvući sa OC-om, dok kod Ryzena dobiješ lošije rezultate pa nema smisla...

 Gdje tocno, ako pricamo o gamingu ocani 10900k (5.3GHz) i stock 10900k (4.9GHz) ti je ista stvar, u sintetici je drugacije..

Da, zapravo u pravu si, kad bolje pogledam i kod Intela je mizeran pomak sa OC-om u gamingu, doduše ipak je pomak za razliku od AMD-a.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Joj oba dva Stevea su me razočarala, hebo ih 5950X, koga to zanima? Daj nam 5600X koji je za narod...

 

 

 I mene, no sutra ćemo u HU vidjeti recenzije drugih modela.

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
Promster kaže...

Joj oba dva Stevea su me razočarala, hebo ih 5950X, koga to zanima? Daj nam 5600X koji je za narod...

 

 

 I mene, no sutra ćemo u HU vidjeti recenzije drugih modela.

 

pa evo ti 5600x 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

pa evo ti 5600x 

 

 Linus standardno baca Intel fanboyse u tešku depru .

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko vidim benchmarkove, 5600x je na 1080p od 3600 brzi za 10fpsa i to je sve 130 vs 140 fps i slično. Nisam baš odusevljen kakav se hype radio...po meni prelazak nikako nije isplativ. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajmo realno 5600x je trenutno najbolji procesor na trzistu za ove pojmove koje tu pricamo...nema sanse da postoji bolje ali nikakve...

dal se isplati prelazak s 3600, tesko, dal se isplati prelazak s intelovih generacija isto tako testko...

 

Ali ako se kupuje sada novi PC moras uzet 5600x u buducnosti 5600 inace si panglu i gotovo. (naravno ako si u tom budgetu)

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 17:06 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijene jesu otišle malo gore naspram prijašne generacije, ali 5800x se u dosta slučajeva u aplikacijama pokazao boljim (a tamo gdje je lošiji je mrvicu lošiji) od Intelovog 10900k koji ima 2 jezgre i 4 thread-a više, znači i u content creation radnjama dobijete više, a 5800x je jeftiniji od 10900k. A 5900x i 5950x su svijet za sebe kad se radi o ozbiljnom workloadu, prema tome cijene su opravdane jer je skok ogroman.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Cijene jesu otišle malo gore naspram prijašne generacije, ali 5800x se u dosta slučajeva u aplikacijama pokazao boljim (a tamo gdje je lošiji je mrvicu lošiji) od Intelovog 10900k koji ima 2 jezgre i 4 thread-a više, znači i u content creation radnjama dobijete više, a 5800x je jeftiniji od 10900k. A 5900x i 5950x su svijet za sebe kad se radi o ozbiljnom workloadu, prema tome cijene su opravdane jer je skok ogroman.

 Po meni nista nije opravadano niti kako je Intel dizao cijene niti kako AMD sada dize cijene i to za dost...

Uskoro ako se ovako nastavi i htjet ces neki okey procesor ces ko i za gpu uvijek morati davati minimalno 3000 kn... totalno je sve otislo u racku vec odavno a sada to jos ide ka losijem....

 

Do nedavno si mogao sloziti pc za 6000kn samo takav mid-high end, sada ces za 6000kn kupiti samo procesor i graficku...

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja sam uspio naruciti 5600x dolazi u roku 3 dana aa buduci da je nedjelja znaci ponedjeljak.

Jer jos tko imao srece danas?

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Riot kaže...

Cijene jesu otišle malo gore naspram prijašne generacije, ali 5800x se u dosta slučajeva u aplikacijama pokazao boljim (a tamo gdje je lošiji je mrvicu lošiji) od Intelovog 10900k koji ima 2 jezgre i 4 thread-a više, znači i u content creation radnjama dobijete više, a 5800x je jeftiniji od 10900k. A 5900x i 5950x su svijet za sebe kad se radi o ozbiljnom workloadu, prema tome cijene su opravdane jer je skok ogroman.

 Po meni nista nije opravadano niti kako je Intel dizao cijene niti kako AMD sada dize cijene i to za dost...

Uskoro ako se ovako nastavi i htjet ces neki okey procesor ces ko i za gpu uvijek morati davati minimalno 3000 kn... totalno je sve otislo u racku vec odavno a sada to jos ide ka losijem....

 

Do nedavno si mogao sloziti pc za 6000kn samo takav mid-high end, sada ces za 6000kn kupiti samo procesor i graficku...

 

 Pa donedavno smo pričali kako smo u zlatnom dobu CPU segmenta, šta se promjenilo? ništa, i dalje je tu ryzen 3000 serija koja se povoljno može nabaviti, a tko hoće najbolje ima 5000 seriju, a i Intel će još dodatno rezati cijene, dakle to što je 5000 serija skuplja ne znači trenutno ništa jer imamo procesore iz prethodne generacije.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ček Intel ostaje gaming kralj?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo ja sam uspio naruciti 5600x dolazi u roku 3 dana aa buduci da je nedjelja znaci ponedjeljak.

Jer jos tko imao srece danas?

 +1 ja sam uspio ugrabiti 5900x kod proshop.de po full retail cijeni od 549e

 

S druge strane sa processing su mi bacili order u - out of stock / ordered.

 

Kako nemam još ni grafičku ni matičnu nije mi hitno samo se nadam da neće stock čekati više od mjesec dana.

 

Poslo sam im mail budemo vidili :)

#YOLO
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel da slučajno u nekom bunilu spusti cijene po jezgri i threadu na cijene 3000 serije ima opet super proizvod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ček Intel ostaje gaming kralj?

 Jesam ti rekao da je Sandy nenadjebiv, a nisi mi vjerovao. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Ajmo realno 5600x je trenutno najbolji procesor na trzistu za ove pojmove koje tu pricamo...nema sanse da postoji bolje ali nikakve...

dal se isplati prelazak s 3600, tesko, dal se isplati prelazak s intelovih generacija isto tako testko...

 

Ali ako se kupuje sada novi PC moras uzet 5600x u buducnosti 5600 inace si panglu i gotovo.

 Pa neznam sad kolika je ta budučnost bitna,  kad će 11gen rocket lake isa 18% vecim ipc z490 chipset i socket 1200.Da li je 5600x best buy ili ne to ćemo vidjeti u sljedecoj godini, sreca po nama pa se neće čekati čitava godina, nego odmah prvi kvartal  izlaze.Da je 5600x je best buy od danas pa sve do tog datuma najve i izlaska 11gen.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ček Intel ostaje gaming kralj?

 Stižu hladni dani, po meni najbolji omjer uloženog / dobivenog, dobar FPS + grijanje stana.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Intel da slučajno u nekom bunilu spusti cijene po jezgri i threadu na cijene 3000 serije ima opet super proizvod.

Spavaš zimski san, več su spustili pa opet večina kupuje AMD.

 

Probaj smislit neki bolji razlog, ili bolje odustani jer za ovakvim smješnim komentarom mogu samo potegnut vodu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-predstavio-najbrze-procesore-svijetu/278141.aspx?page=0&jumpto=6216278&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo ja sam uspio naruciti 5600x dolazi u roku 3 dana aa buduci da je nedjelja znaci ponedjeljak.

Jer jos tko imao srece danas?

 +1 ja sam uspio ugrabiti 5900x kod proshop.de po full retail cijeni od 549e

 

S druge strane sa processing su mi bacili order u - out of stock / ordered.

 

Kako nemam još ni grafičku ni matičnu nije mi hitno samo se nadam da neće stock čekati više od mjesec dana.

 

Poslo sam im mail budemo vidili :)

 Ja sam u MF-u isto po msrp-u od 299 + 8 eura postarina.

Prije par Minute dobio poruku da je proslo i da stize 2-3 dana.

Ali onak sve je nestalo sada vidim svugdje, ali mislim da ce se to kroz tjedan dva stabilizirati.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ček Intel ostaje gaming kralj?

 Tako nekako, ali i rocket lake je blizu klik on ce biti posten pomak od trenutnih gaming performansi koje imamo sada sa 10th gen intel i ryzen 5000 koje gledamo jos od 2016te. Uglavnom u gamingu nista novo, rezultati stari godinama..

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Btw imam pitanje u vezi instalacija chipset drivera, vidim 2 setup file, amd_chipset_software.exe i asusSetup.exe, koji pokrenuti, ili oba?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen master ne radi na 5600x.. jel treba cekati novu verziju ili ima neko riješenje?

malo sam igrao sa rtx 3070.. na ryzen 3600 na 1080p u fortnitu je oko 200fps-a ,a na 5600x oko 300-350 fps.. competitive settings.. warzone 1080p ultra 120fps na 5600x je 160fps.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
mislioc kaže...
Intel da slučajno u nekom bunilu spusti cijene po jezgri i threadu na cijene 3000 serije ima opet super proizvod.

Spavaš zimski san, več su spustili pa opet večina kupuje AMD.

 

Probaj smislit neki bolji razlog, ili bolje odustani jer za ovakvim smješnim komentarom mogu samo potegnut vodu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-predstavio-najbrze-procesore-svijetu/278141.aspx?page=0&jumpto=6216278&sort=asc&view=flat

 

 

 Ode vam gaming kruna opet, fučkaj ga sad. Ali pročitaj svakako šta sam napisao pa pusti vodu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 17:52 (mislioc).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Cek jel ja to dobro vidim ili je 5950x (6800kn)  jednak i9 10900k (4900 kn) u gamingu?

cak i vise trosi... sto reci ?

cini se da je 5950x to much za nas obicne smrtnike... cekam review slabijih procesora...

 Imas kod linusa 5600X, kao sto se i znalo od prije, nema prevelike razlike izmedju 5800X/5900X/5950X u gamingu. 

 

 

Kakvo šamaranje 2500 kuna iste performanse ko za  CPU za 5000 stovise za 5000 kuna kupis CPU,plocu,rame,cooler i jos ti ostane novaca.

 

Impresivan skok na istom procesu unutra godinu dana, svaka cast crvenima.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 17:28 (dad0r).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Ryzen master ne radi na 5600x.. jel treba cekati novu verziju ili ima neko riješenje?

malo sam igrao sa rtx 3070.. na ryzen 3600 na 1080p u fortnitu je oko 200fps-a ,a na 5600x oko 300-350 fps.. competitive settings.. warzone 1080p ultra 120fps na 5600x je 160fps.. 

 Jesi probao onaj 1usmus za overklok? 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam budem probao sad.. nisam cuo za to.. niti u msi afterburneru nema cpu frekvencije.. nestalo.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Koliko vidim benchmarkove, 5600x je na 1080p od 3600 brzi za 10fpsa i to je sve 130 vs 140 fps i slično. Nisam baš odusevljen kakav se hype radio...po meni prelazak nikako nije isplativ. 

 

Pa to je bilo jasno odavno, ne isplazi se ici na 3xxx na 5xxx, barem ne za gaming, ali netko tko slaze novu masinu ili je jos na 1xxx seriji je vec deuga prica mada po meni treba jos cekati i non x koji ce bit jos jeftiniji.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Veceras ce biti veselo :D

Moj PC  
15 0 hvala 2
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Nisam budem probao sad.. nisam cuo za to.. niti u msi afterburneru nema cpu frekvencije.. nestalo.. 

 

1usmus CTR ti je najbolji i najjednostavniji, pokrenes ga ostavis da odvrti do kraja i dobijes preporuceni profil za OC i Undervolt.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od 1usmusa:

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Od 1usmusa:

 cisto za usporedbu

 

 

Bnet: mNik987#2148
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice