AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bar nudi 12 dretvi za 3000kn, to je 250kn po jednoj jedinici,

dok kod Intela za te novce dobijes 4 dretve, dakle 750kn po jedinici,

odnosno 3x placas vise Intelovu jedinicu, koja nije 3x bolja/braza.

 

U tome je stvar. Nek AMD pobere malo vrhnje, predugo je Intel gulio ovce.

Al ovce su same krive sto su si to dopustile.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
ActionReaction kaže...

U Adm.hr su vam vec dostupni za kupnju, osim 5900x modela..

Klik

 nema coolera 5600x wtf 

 Ima cooler wraith stealth piše. 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Eto ga na, AMD nam je postao skup. 

 Zapravo je postao skoro isto sta i intelova 10th gen spram ryzen 3000 s time da je intel imao i igpu u racunici za 100eura razlike spram istog core count modela od AMD uz 10-15% vise snage.

 

Sada ako pogledamo video iznad i mada nije neki izvor, AMD ima svega max 5% overall prednosti pred intelom u gamingu na 1080p sa 3070, dok je intel sa 2080ti bio duplo jaci svojevremeno protiv 3000 serije od ove razlike sta AMD ima sada.

 

Vidim ne dolaze vise ni sa hladnjakom 

 

I sada ne kuzim navalu toliku na te procesore za tako malu razliku spram jeftinijeg intela, a do prije koji mjesec sa pljuvalo po intelu kako ne vrijedi razlike.

Sada korisnik 3000 serije ryzena ima porast cijene od preko 50% za isti core count model, a znamo da je psihologija tih kupaca "best buy" "isplativost" i sinonimi za jeftino proci.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
dreadmoore kaže...
ActionReaction kaže...

U Adm.hr su vam vec dostupni za kupnju, osim 5900x modela..

Klik

 nema coolera 5600x wtf 

 Ima cooler wraith stealth piše. 

 gdje pise 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
itomic009 kaže...

 Eto ga na, AMD nam je postao skup. 

 Zapravo je postao skoro isto sta i intelova 10th gen spram ryzen 3000 s time da je intel imao i igpu u racunici za 100eura razlike spram istog core count modela od AMD uz 10-15% vise snage.

 

Sada ako pogledamo video iznad i mada nije neki izvor, AMD ima svega max 5% overall prednosti pred intelom u gamingu na 1080p sa 3070, dok je intel sa 2080ti bio duplo jaci svojevremeno protiv 3000 serije od ove razlike sta AMD ima sada.

 

Vidim ne dolaze vise ni sa hladnjakom 

 

I sada ne kuzim navalu toliku na te procesore za tako malu razliku spram jeftinijeg intela, a do prije koji mjesec sa pljuvalo po intelu kako ne vrijedi razlike.

Sada korisnik 3000 serije ryzena ima porast cijene od preko 50% za isti core count model, a znamo da je psihologija tih kupaca "best buy" "isplativost" i sinonimi za jeftino proci.

 

 

da, samo što za taj "jeftiniji" intel da bi dobio tih samo 5" zaostatka trebaš imati Brz ram što za sobom povlači kupnju Z490 ploču pa te na kraju dođe čak više ili u najbolje slučaju isto a opet imaš sporiji procesor koji više troši i više se grije 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
dreadmoore kaže...
ActionReaction kaže...

U Adm.hr su vam vec dostupni za kupnju, osim 5900x modela..

Klik

 nema coolera 5600x wtf 

 Ima cooler wraith stealth piše. 

 gdje pise 

 https://www.links.hr/hr/procesor-amd-ryzen-5-5600x-box-s-am4-3-7ghz-35mb-cache-6-core-wraith-stealth-050600152?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nista posebno , taj ryzen 5xxx je overhype-an za ono sto se pricalo 15% ipc improvement , 10% visi klok itd na kraju jedva sisa 10gen Knitela za 10fpsa.Sada kad intel izbaci 11gen biti ce izjednaceni ili opet intel bolji.

Konkurencija je dobra za nas kupce i barem ce sada ovi sa 1 i 2 gen ryzena moci preci na 3gen po kikiriki cijeni i opet dobro.

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je. Ako maknemo ovu realease cijenu za jedno mjesec dva to će bit bombica od proca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:25 (mislioc).
 
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je.

 U cs-u vidim stock 10900k je 100 frejmova iza 5900xas i onog 6 jezgrasa sto si pljuvao...puno si kakio jucer, imas 3 igre gdje intel jos bolji pa onda molim te i igraj te igre onda sa svojoim 10600k-aom...sada AMD opet dobar. Bas si cudak.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:28 (HCgamingCRO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Da tog 5900X za sada nitko nema, a baš je taj ono prava raketa.

 Nadao sam se njega ugrabit, pa sam malo dublje u džep ušao i ugrabio 5950X.

Inače ovaj slovenski shop ima 5900X dostupan:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/76490/

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeus_CM kaže...
mislioc kaže...
Da tog 5900X za sada nitko nema, a baš je taj ono prava raketa.

 Nadao sam se njega ugrabit, pa sam malo dublje u džep ušao i ugrabio 5950X.

Inače ovaj slovenski shop ima 5900X dostupan:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/76490/

 PA cekaj gdje kupujes ti to? u 15H krece prodaja, njemacka ti je najbolja opcija: proshop ce biti najjeftiniji uz MF.

https://www.proshop.de/CPU/AMD-Ryzen-9-5900X-CPU-12-Kerne-37-GHz-AMD-AM4-Bulk-ohne-Kuehler/2884173?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMI2qqX5Yvr7AIVD9d3Ch3ORgJREAYYASABEgK48fD_BwE

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Zeus_CM kaže...
mislioc kaže...
Da tog 5900X za sada nitko nema, a baš je taj ono prava raketa.

 Nadao sam se njega ugrabit, pa sam malo dublje u džep ušao i ugrabio 5950X.

Inače ovaj slovenski shop ima 5900X dostupan:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/76490/

 PA cekaj gdje kupujes ti to? u 15H krece prodaja, njemacka ti je najbolja opcija: proshop ce biti najjeftiniji uz MF.

https://www.proshop.de/CPU/AMD-Ryzen-9-5900X-CPU-12-Kerne-37-GHz-AMD-AM4-Bulk-ohne-Kuehler/2884173?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMI2qqX5Yvr7AIVD9d3Ch3ORgJREAYYASABEgK48fD_BwE

 U ADM-u sam na kraju ugrabio, evo popodne idem pokupit. Podržavam domaću proizvodnju jbga

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je.

 U cs-u vidim stock 10900k je 100 frejmova iza 5900xas i onog 6 jezgrasa sto si pljuvao...puno si kakio jucer, imas 3 igre gdje intel jos bolji pa onda molim te i igraj te igre onda sa svojoim 10600k-aom...sada AMD opet dobar. Bas si cudak.

 Pojma nemaš pa i serija 3000 je bila bolja u CS GO.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je. Ako maknemo ovu realease cijenu za jedno mjesec dva to će bit bombica od proca.

Drugim rijecima, ako zanemarimo ono oko cega se vrtilo 775 stranica ove teme.... 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeus_CM kaže...
HCgamingCRO kaže...
Zeus_CM kaže...
mislioc kaže...
Da tog 5900X za sada nitko nema, a baš je taj ono prava raketa.

 Nadao sam se njega ugrabit, pa sam malo dublje u džep ušao i ugrabio 5950X.

Inače ovaj slovenski shop ima 5900X dostupan:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/76490/

 PA cekaj gdje kupujes ti to? u 15H krece prodaja, njemacka ti je najbolja opcija: proshop ce biti najjeftiniji uz MF.

https://www.proshop.de/CPU/AMD-Ryzen-9-5900X-CPU-12-Kerne-37-GHz-AMD-AM4-Bulk-ohne-Kuehler/2884173?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMI2qqX5Yvr7AIVD9d3Ch3ORgJREAYYASABEgK48fD_BwE

 U ADM-u sam na kraju ugrabio, evo popodne idem pokupit. Podržavam domaću proizvodnju jbga

 PA ne sve oke. Samo mi je zao sto mislim da si platio kao 5950x vani negdje ali nema veze

KAd sam vidiop onu slovensku cijenu pao sam na guzicu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Nista posebno , taj ryzen 5xxx je overhype-an za ono sto se pricalo 15% ipc improvement , 10% visi klok itd na kraju jedva sisa 10gen Knitela za 10fpsa.Sada kad intel izbaci 11gen biti ce izjednaceni ili opet intel bolji.

Konkurencija je dobra za nas kupce i barem ce sada ovi sa 1 i 2 gen ryzena moci preci na 3gen po kikiriki cijeni i opet dobro.

 2500kn proc(sa uključenim coolerom) ima iste perfomanse u igrama kao intel od 5000kn(bez coolera dolazi) i to uz sigurno manju potrošnju Tebi to overhype?

 

A o multicore između 10900k i 5900x koji bi trebali isto koštat da i ne pričam..

 

Jel zamisli ljudi rade i druge stvari osim igrica...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:42 (ivicask).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kada sam kupovao pocetkom godine ovu b450i 120e + r5 3600 180e sve skupa 300e

Sada da idem uzimat Aorus b550 itx 178e + r5 5600x 300e ispada oko 480e

 

Danas da uzimam intel najjeftinija ITX ploca je ASrock z490 170e + i5 10600K 260e ispada oko 430e

Ukoliko intel sreze cijene 11gen i ako otkljuca procesore za klokanje kao sto je bilo vec pisano moglo bi biti vrlo interesantno nagodinu.

 

ivicask :Od intela nikad ne bi kupio i9 koji para nebo sa thermal design powerom i kosta kao da je kovan u Asgardu.Dobro nisu ovo jos official rezultati bit ce jos puno i kako HC kaze biti ce kasnije bolje binanih primjeraka.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:44 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je.

 U cs-u vidim stock 10900k je 100 frejmova iza 5900xas i onog 6 jezgrasa sto si pljuvao...puno si kakio jucer, imas 3 igre gdje intel jos bolji pa onda molim te i igraj te igre onda sa svojoim 10600k-aom...sada AMD opet dobar. Bas si cudak.

 Pojma nemaš pa i serija 3000 je bila bolja u CS GO.

 LOL vidi se da neigras nista samo pricas...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je.

 U cs-u vidim stock 10900k je 100 frejmova iza 5900xas i onog 6 jezgrasa sto si pljuvao...puno si kakio jucer, imas 3 igre gdje intel jos bolji pa onda molim te i igraj te igre onda sa svojoim 10600k-aom...sada AMD opet dobar. Bas si cudak.

 Pojma nemaš pa i serija 3000 je bila bolja u CS GO.

 LOL vidi se da neigras nista samo pricas...

 Sjećam se da je bio brži na nekim linkanim grafovima 100%. Ali klasični si Amd butthurt trol. Sad si pokazao pravo lice. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:45 (mislioc).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedna stvar mi jedino nije jasna, zašto se AMD procovi tolko griju uspram intela koji realno troši više, ono u jednom test je 5900x 15C topliji od 10900k a vrte isti FPS. WTF?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
7nm što niži proces teže se hladi.
 
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Ako maknemo gaming kao referencu serija 5000 je ogroman skok nemojte zajebavat, u multi core briljira, single isto tako. Ja ću si ga kupit baš mi se dopao. Gledao sam 10600kf ali ovaj 5600X je ipak bolji osjetno kaj je je.

 U cs-u vidim stock 10900k je 100 frejmova iza 5900xas i onog 6 jezgrasa sto si pljuvao...puno si kakio jucer, imas 3 igre gdje intel jos bolji pa onda molim te i igraj te igre onda sa svojoim 10600k-aom...sada AMD opet dobar. Bas si cudak.

 Pojma nemaš pa i serija 3000 je bila bolja u CS GO.

 LOL vidi se da neigras nista samo pricas...

 Sjećam se da je bio brži na nekim linkanim grafovima 100%. Ali klasični si Amd butthurt trol. Sad si pokazao pravo lice. 

 Ja sam barem AMD- ti neznas na koju stranu bi...neznam sta je tuznije od tog dvoje.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
7nm što niži proces teže se hladi.

 Jel se teže hladi jel generira više topline, ili je teže odevsti toplinu sa CPU die na kučište procesora pa sa njega na cooler?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

5900 ima vise threadova, zavisi da li su u jednakom kucistu na jednakom hladenju.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Jedna stvar mi jedino nije jasna, zašto se AMD procovi tolko griju uspram intela koji realno troši više, ono u jednom test je 5900x 15C topliji od 10900k a vrte isti FPS. WTF?

 Zato sto koristis AMD-ov auto napon koji nije nikakav... ja sam ustedio barem 10 stupnjeva u idle-u i load-u uz manualno stelanje. Ali oprez procovi koji nemoguse Ocati iznad maks boost frekvencije to nevrijedi jer onda gubis SC perf. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

5900 ima vise threadova, zavisi da li su u jednakom kucistu na jednakom hladenju.

 Ali ništa ne rade ti threadovi kad obavljaju istu zadaću i postižu isti FPS u tom trenu, i potrošnja u watima je manja, pa zašto onda gnerira više temp? Mislim da nisu baš dobro napravili spoj samog proca i kučišta, pošto se vidi od Intel primjera kolko je bitno jel su oni smanjili debljinu i uspjeli spustiti temprature ovih novi +++++++++++ procesora...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
MGloc kaže...

5900 ima vise threadova, zavisi da li su u jednakom kucistu na jednakom hladenju.

 Ali ništa ne rade ti threadovi kad obavljaju istu zadaću i postižu isti FPS u tom trenu, i potrošnja u watima je manja, pa zašto onda gnerira više temp? Mislim da nisu baš dobro napravili spoj samog proca i kučišta, pošto se vidi od Intel primjera kolko je bitno jel su oni smanjili debljinu i uspjeli spustiti temprature ovih novi +++++++++++ procesora...

 Rekao ti je i mislioc...7NM, uzmi veliki i mali komad metala i zagrijavaj, sta ce prije se zagrijati? pa manji.

Stime da AMD-ov (dosad) auto napon je bio drek. Imao si spajkove do 1.4-1.5 i idleu samo kad si upalio browswer pa je temp u par sec skoci za 10-tak stupnjeva. Ja idle-am u 30 tima i load-am u 50-tim u igrama.

A 3900x i3950x po pravilo bi se trebali jos bolje hladiti jer imaju 2 ccd-a pa je prijenos topline malo izjednacen na heat spreder... Imas video gdje je der8aure to istrazivao i cak napravio neki proizuvod tj bracket da se bolje nastima cooler-radi same pozicije DIE-a jezgre i I/O kontrolera.

https://www.caseking.de/der8auer-ryzen-3000-oc-aio-befestigungsrahmen-fsd8-033.html?sPartner=999&wt_mc=googleads.11534292683.111998291506&gclid=EAIaIQobChMIjpGW_pLr7AIVkKl3Ch1hyQ1lEAQYASABEgJNPvD_BwE

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
ivicask kaže...
MGloc kaže...

5900 ima vise threadova, zavisi da li su u jednakom kucistu na jednakom hladenju.

 Ali ništa ne rade ti threadovi kad obavljaju istu zadaću i postižu isti FPS u tom trenu, i potrošnja u watima je manja, pa zašto onda gnerira više temp? Mislim da nisu baš dobro napravili spoj samog proca i kučišta, pošto se vidi od Intel primjera kolko je bitno jel su oni smanjili debljinu i uspjeli spustiti temprature ovih novi +++++++++++ procesora...

 Rekao ti je i mislioc...7NM, uzmi veliki i mali komad metala i zagrijavaj, sta ce prije se zagrijati? pa manji.

Stime da AMD-ov (dosad) auto napon je bio drek. Imao si spajkove do 1.4-1.5 i idleu samo kad si upalio browswer pa je temp u par sec skoci za 10-tak stupnjeva. Ja idle-am u 30 tima i load-am u 50-tim u igrama.

A 3900x i3950x po pravilo bi se trebali jos bolje hladiti jer imaju 2 ccd-a pa je prijenos topline malo izjednacen na heat spreder... Imas video gdje je der8aure to istrazivao i cak napravio neki proizuvod tj bracket da se bolje nastima cooler-radi same pozicije DIE-a jezgre i I/O kontrolera.

https://www.caseking.de/der8auer-ryzen-3000-oc-aio-befestigungsrahmen-fsd8-033.html?sPartner=999&wt_mc=googleads.11534292683.111998291506&gclid=EAIaIQobChMIjpGW_pLr7AIVkKl3Ch1hyQ1lEAQYASABEgJNPvD_BwE

 Bonus question

 

Ako zagriješ veliki i mali komad metala što će se isto tako prije ohladiti? pa manji ? :D

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

da, samo što za taj "jeftiniji" intel da bi dobio tih samo 5" zaostatka trebaš imati Brz ram što za sobom povlači kupnju Z490 ploču pa te na kraju dođe čak više ili u najbolje slučaju isto a opet imaš sporiji procesor koji više troši i više se grije 

 Kako, pa dobre z490 imas po 1250kn klik, neznam sta je tu toliko skupo da mjenja racunicu... solidne B550 ti idu po toj cijeni

ivicask kaže...

 2500kn proc(sa uključenim coolerom) ima iste perfomanse u igrama kao intel od 5000kn(bez coolera dolazi) i to uz sigurno manju potrošnju Tebi to overhype?

 

A o multicore između 10900k i 5900x koji bi trebali isto koštat da i ne pričam..

 

Jel zamisli ljudi rade i druge stvari osim igrica...

 Al je fora kaj taj 10900k ide po 4300kn dok mu nije nestasica, mada isti taj cip kupujes za 3800kn klik. Al ona bitna poanta je da je isti u gamingu kao i 10600k za duplo manje, pa te insinuacije poput "isti je kao proc od 5000kn" su nerazumne, jer tako mozemo i usporedbe bacati sa procevima od 3 hiljade eura pa raditi neku famu a znamo da su za gaming isti kao ovi od 200 eura.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice