AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.021
|
čitano: 5.179.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
ivanlotz kaže...

ovdje izgleda 90% ljudi koji kupuju kompjuter ne kupuju kako bi ga maksimalno iskoristili i uzivali u njemu sada i odmah, nego ga kupe kako bi se mjesecima i godinama nakon toga brinuli hoce li moci nadograditi procesor ili neku drugu komponentu kad izade nesto novo 

pa naravno da tako nikad necete biti sretni, nego cete se samo gristi i biti nezadovoljni kako tehnologija napreduje... cijenite ono sto imate i ne dajte se tako lako isprovocirati i izbedirati

 

Dobro zboriš. Osobno nisam izbediran samo malo razočaran jer nisu kupci najbitniji nego samo profit, kad sam kupovao 3600 i B450 AC nisam puno razmišljao što će biti s sljedećom generacijom procesora i kompatibilnosti s pločom ali sam imao na umu negdje da ako bi bio neki veći skok sa zen2 na zen3 s performansama onda bih čak i mogao nadograditi na istoj ploči u budućnosti, pošto sam prije neke članke čitao da će ove ploče podržavati i zen3. Očito neće biti tako.

 

Da budem iskren ne fali mi trenutno ništa, preprezadovoljan sam, u ovih 10 mjeseci koliko imam ovu konfiguraciju možda prvih mjesec dana je bilo sitnih problema oko biosa i bugova ali riješeno je sve ubrzo. Komp radi ko zmaj i bez greške, ganja sve bez beda i ne mislim mijenjati ništa uskoro dok je tako. A iskreno prije koju godinu nisam ni pomišljao prelazak na amd a onda su predstavili ryzen i dobro su očito prodrmali tržište s ponudom i dobro je to, za sve nas. I po performansama koje dobivamo i po cijeni. Al ovo s kompatibilnosti ploča i procesora, takve stvari ne bi trebalo imati repove jer najgore je sad ovima s MAX pločama koji su ih kupili da se ne zajebavaju sa mušicama beta biosa i zen2. Na mojoj Carbon AC su okrljaštili bios samo vizualno das bi pasao sa zen2 ali koliko sam vremena proveo u njemu praktički mi je to nebitno. Od najbitnijeg složio xmp profil i aj bok, nije da sam u biosu ko na Bug forumu 😁. Mogao bi amd tako za zen3 da napravi s starijim pločama ali koliko vidimo neće. Uglavnom vidjet ćemo, možda nas opet i iznenade. Da te citiram na kraju: cijenite ono sto imate i ne dajte se tako lako isprovocirati i izbedirati

 Ovo zeleno... rly... no shit.. pa nije AMD jbni Crveni križ... malo ste ga pretjerali u AMD altruizmu

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Erm... mala situacijica, recimo to tako.

 

Dakle imam B450 Tomahawk, R5 3600. Jedino što sam upalio je XMP profil u BIOSu, stavio mi je RAM na 3200 16 18 18 36 - ok, recimo da je to zadovoljavajuće.

Power plan je AMD Ryzen balanced

 

Na stock cooleru mi je throttlao, držao ga je na 95°C, spuštao frekvenciju na 800-1000 prije updata BIOSa, nakon updata BIOSa na najnoviju verziju i dalje je bilo vruće, ali throttlanje je išlo na 3200-3600, često 3800-4000, ali samo odmah nakon paljenja (dok je još hladno) na ili blizu 4200 Hz po CPU-Z

 

OK, "krivo sam postavio hladnjak", "ne valja stock" , OK. Odlučio sam kupiti Artic Freezer 34 eSports DUO. Jučer skinem stock, postavim ovaj. Bilo je mali problema, kad sam skinuo stock cooler, odlijepila se ona zadnja pločica, kao CPU backplate, odnosno držač coolera sa zadnje strane matične. Ne znam je li to ok, ali zaključio sam da je nebitno, drži ga ionako cooler sa prednje strane kad se sve zategne...

 

Postavljam cooler, jedan onaj šaraf neće uć do kraja - zaključim da mi je možda u tu rupu djelovalo da sam ušarafio stock, pa sam prestao da ne pretegnem, vjerojatno je problem bio tu... Nekako utegnem taj donji držač/šaraf do kraja, siguran sam da je do kraja, jednako viri ko ostali.

Skinem foliju, namažem pastu kao na video uputama, postavim eSports, vratim ventove kao po uputama - jako čvrsto zašarafim, sada nemam što puno pretegnut, sva 4 šarafa izgledaju jednako stegnuto, sve sjeda jedno na drugo, nigdje "nema lufta" - nemam što fulat, zar ne?

Uštekam zadnji u prednji, prednji u gornji slot na matičnoj, sve po uputama. Postavim matičnu nazad u kučište, sve pospojim, popalim, provjerim rukom strujanje zraka, fino ide od naprijed i osjeti se iza jak mlaz hladnijeg zraka.

 

U windozama primjetim RAM više nije na 3200, ok, ponovo u BIOS, XMP profil upalim, sve OK.

 

U igrama sad ide na 4200, ne throttla, ali vent nije odmah na najjače. Postepeno se poglašnjava, pa stišava, stoga i temperature variraju. Ono što je problem, variraju između 63 i 75°C što mi se po svemu čini previše sa ovim coolerom, poprilično glasan bude na max RPM, a povremeno, kako imam upaljen RyzenMaster na drugom monitoru, vidim da skoči na 80°C, ali samo na trenutak, odmah čujem da se vent pojača i spusti nazad na 73°C, pa opet u "60" Znači to traje možda pola sekunde, ali vidim krajičkim oka da se zažuti na tren.

 

Idle temp je reltivno tih vent, nije nečujan, 38-40°C

 

E, sad... nekaj je čudno. Išao sam upalili PRIME 95 da ga testiram. Nakon 5 minuta drži ga na 68°C. Zatim test pojačava sve na 100%

I tu se penje do 80°C - po svemu preko 70°C se u PRIME ne očekuje na ovom cooleru.

 

Dobra vijest je da preko 80 neide ni u jednom trenu, držao sam PRIME upaljen stvaaaarno dugo. No i dalje nisam uvjeren da je "sve po planu".

 

Ima li tko kakav savjet, ideju?

 

Čitao sam da se upali "Cool 'n' Quiet" na MBO, pa sam to i učinio... možda on sprečava cooler da se ranije/jače vrti?

I da, cooler je daleko od "nečujnog" , ne znam da li je to normalno ponašanje, ali dosta mi je glaniji nego prethodni.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Erm... mala situacijica, recimo to tako.

 

Dakle imam B450 Tomahawk, R5 3600. Jedino što sam upalio je XMP profil u BIOSu, stavio mi je RAM na 3200 16 18 18 36 - ok, recimo da je to zadovoljavajuće.

Power plan je AMD Ryzen balanced

 

Na stock cooleru mi je throttlao, držao ga je na 95°C, spuštao frekvenciju na 800-1000 prije updata BIOSa, nakon updata BIOSa na najnoviju verziju i dalje je bilo vruće, ali throttlanje je išlo na 3200-3600, često 3800-4000, ali samo odmah nakon paljenja (dok je još hladno) na ili blizu 4200 Hz po CPU-Z

 

OK, "krivo sam postavio hladnjak", "ne valja stock" , OK. Odlučio sam kupiti Artic Freezer 34 eSports DUO. Jučer skinem stock, postavim ovaj. Bilo je mali problema, kad sam skinuo stock cooler, odlijepila se ona zadnja pločica, kao CPU backplate, odnosno držač coolera sa zadnje strane matične. Ne znam je li to ok, ali zaključio sam da je nebitno, drži ga ionako cooler sa prednje strane kad se sve zategne...

 

Postavljam cooler, jedan onaj šaraf neće uć do kraja - zaključim da mi je možda u tu rupu djelovalo da sam ušarafio stock, pa sam prestao da ne pretegnem, vjerojatno je problem bio tu... Nekako utegnem taj donji držač/šaraf do kraja, siguran sam da je do kraja, jednako viri ko ostali.

Skinem foliju, namažem pastu kao na video uputama, postavim eSports, vratim ventove kao po uputama - jako čvrsto zašarafim, sada nemam što puno pretegnut, sva 4 šarafa izgledaju jednako stegnuto, sve sjeda jedno na drugo, nigdje "nema lufta" - nemam što fulat, zar ne?

Uštekam zadnji u prednji, prednji u gornji slot na matičnoj, sve po uputama. Postavim matičnu nazad u kučište, sve pospojim, popalim, provjerim rukom strujanje zraka, fino ide od naprijed i osjeti se iza jak mlaz hladnijeg zraka.

 

U windozama primjetim RAM više nije na 3200, ok, ponovo u BIOS, XMP profil upalim, sve OK.

 

U igrama sad ide na 4200, ne throttla, ali vent nije odmah na najjače. Postepeno se poglašnjava, pa stišava, stoga i temperature variraju. Ono što je problem, variraju između 63 i 75°C što mi se po svemu čini previše sa ovim coolerom, poprilično glasan bude na max RPM, a povremeno, kako imam upaljen RyzenMaster na drugom monitoru, vidim da skoči na 80°C, ali samo na trenutak, odmah čujem da se vent pojača i spusti nazad na 73°C, pa opet u "60" Znači to traje možda pola sekunde, ali vidim krajičkim oka da se zažuti na tren.

 

Idle temp je reltivno tih vent, nije nečujan, 38-40°C

 

E, sad... nekaj je čudno. Išao sam upalili PRIME 95 da ga testiram. Nakon 5 minuta drži ga na 68°C. Zatim test pojačava sve na 100% I tu se penje do 80°C - po svemu preko 70°C se u PRIME ne očekuje na ovom cooleru.

 

Dobra vijest je da preko 80 neide ni u jednom trenu, držao sam PRIME upaljen stvaaaarno dugo. No i dalje nisam uvjeren da je "sve po planu".

 

Ima li tko kakav savjet, ideju?

 

Čitao sam da se upali "Cool 'n' Quiet" na MBO, pa sam to i učinio... možda on sprečava cooler da se ranije/jače vrti?

I da, cooler je daleko od "nečujnog" , ne znam da li je to normalno ponašanje, ali dosta mi je glaniji nego prethodni.

 

 

Zanemari PRIME. Ako su temperature OK dok se igras i radis normalne stvari - sve je OK. Problem sa velikim (i nasumicnim) oscilacijama u brzini ventilatora na Zen-u je ocito sveprisutan. Trebas se malo poigrati sa krivuljom u BIOS-u

 

EDIT:

Ima svega

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cf60gt/3600_owners_what_are_your_temperatures/

https://forums.tomshardware.com/threads/what-are-good-temps-for-a-ryzen-5-3600-under-load.3513090/

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 10:54 (Friday).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije Zen stalno u zenu, ali dok radi ne brini.

Imam istu priču kod gaminga s Freezer 33 Duo, ali s 2600x i zna nekad temp vrisnuti do 70 celzija pa se spusti na ispod 60 i tako u krug.

Probaj se poigrati s krivuljom ventilatora. Ja sam sebi reda radi stavio da mi bude na 100% okretaja na 80 Celzija i ovo između čini mi se 80% na 70 i 40 % na 50%.

I btw upali Cool n Quet opciju.

 

Mali savjet; probaj staviti obican Windows balacned power plan jer je Microsoft twekao taj plan kroy update da radi s ryzenom dok je balanced relevantan za prvu seriju.

I want to believe
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bih savjetovao Power saver plan dok ne igras. U protivnom (barem kod mene) temperature skroz skacu za 10-15 stupnjeva svakih 2-3 sekunde i ako nisi podesio ventilator kako treba u biosu onda ces ga cijelo vrijeme cuti kako se zalijece. Ploca nabija napon bez prestanka iako nema nikakvog loada. Sa Power saver planom procesor je hladan a sve normalno funkcionira. Kad se ides igrati prebacis na neki balanced plan (1usmus Ryzen Universal u mom slucaju)

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može i tako. Ryzen voli "cugnuti" svako malo voltažu. Dovoljno ti je da samo upalis Firefox ili Chrome, temp i voltaža će ti manje ili više vrisnuti.

Jedino izbjegavati High performance plan jer ima problema s min proc state pa ne može ryzen doći do potencijala.

I want to believe
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

Može i tako. Ryzen voli "cugnuti" svako malo voltažu. Dovoljno ti je da samo upalis Firefox ili Chrome, temp i voltaža će ti manje ili više vrisnuti.

Jedino izbjegavati High performance plan jer ima problema s min proc state pa ne može ryzen doći do potencijala.

Kakvih problema? Moze namjestit min. proc state za svaki plan. Ako ne moze onda bi to bilo zalosno nakon svih updateova.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da se može ako si korisnik koji se imalo razumije u računala.

Objasni to nekom klinicu ili nekom laiku, oni vide samo visoke performanse

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 11:20 (Brki1994).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel netko imao srece sa undervoltanjem serije 3000? Ja sam ulozio svega par minuta svog vremena prije par mjeseci. Naviknut na intel ocekivao sam da ce ili raditi kako treba ili ce bsodati. Na kraju je sve radilo ali sa smanjenim taktom. Ostao sam iznenadjen cinjenicom da je sustav sam odlucio sniziti takt da bi zadrzao stailnost.

Pa je tu zapravo pitanje da li je moguce undervoltati bez (znacajnog) utjecaja na performanse? Undervoltanje mi je uvijek bilo zanimljivije od OC-a pa zato pitam...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Probaj ovo, ako imas najnoviji bios (1004b)

Pusti sve na stock, i samo u pbo postavkama stavi autooc na +200 i edc na 0. Ako nije dobro, isprobaj edc 10 i edc 25.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Probaj ovo, ako imas najnoviji bios (1004b)

Pusti sve na stock, i samo u pbo postavkama stavi autooc na +200 i edc na 0. Ako nije dobro, isprobaj edc 10 i edc 25.

 

I da imam spremne papire za garanciju, za svaki slucaj?

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne, zasto :) samo probaj i provjeri kakvi su ti taktovi, trebao bi vise boostati ali uz minimalan napon i stock tdp.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

I da imam spremne papire za garanciju, za svaki slucaj?

To uvijek mora biti spremno, pa da ne diraš ništa, kao i odgovarajuća kutija u koju budeš to sve zapakirao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

I da imam spremne papire za garanciju, za svaki slucaj?

To uvijek mora biti spremno, pa da ne diraš ništa, kao i odgovarajuća kutija u koju budeš to sve zapakirao.

 

Nedavno sam bacio kutiju od TV-a koji je tek sad godinu dana star. Doduse, kutije/papire od komponenti cuvam...

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 Nedavno sam bacio kutiju od TV-a koji je tek sad godinu dana star. Doduse, kutije/papire od komponenti cuvam...

Bome ja sam do sada kod reklamacija uvijek sve morao vraćati u kutiji točno kako je i kupljeno, strogo se drže toga.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za reklamaciju ne treba ambalaza i tocka. Za povrat da...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam ni primjetio da je novi BIOS za Tomahawk MAX vani, donosi AGESU 1.0.0.5

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako sta rikne odmah kupujem iz suprotnog tabora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nema to veze sa taborom. Jednostavno masovna produkcija i zakon velikih brojeva. Može se potrefit baš tebi da uhvatiš ku*ac u vreći pi*aka. Šalu na stranu, kupi ono što tebi paše i što želiš, pusti nas je*ivjetre.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma super je, samo me brinulo da nisam opet nešto sj*bao kod postavljanja coolera.

Budem se malo poigrao, temp me ne brinu toliko, jer sad radi. Očekivao sam možda TIŠI cooler, ali žena ne vrišti, a meni sa slušalicama sasvim svejedno (moram ih imat, gaming zvuci smetaju "ukućane").

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidi, ako se zena pozali da se ventilator cuje - reci joj da ga ne bi cula kad bi joj napa radila u kuhinji dok pece palacinke

Freak Show Inc.
 
23 0 hvala 2
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad se sjetih. Nikad aktivniji nisam bio na forumu nego ova 2 dana haha.

Ugl, problemi s voltažama i temperaturama kod ryzena mogu biti povezani i s posljednom verzijom chipset drivera od travnja, pa usporedno s tim i ryzen masterom. To sam pročitao prije koji tjedan da navodno dijelu korisnika rade probleme pa da se čeka fix od AMD-a.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Za reklamaciju ne treba ambalaza i tocka. Za povrat da...

Zato mi je čovjek iz ADMa svaki put do sada rekal da će mi reklamacija biti odbijena ako artikl ne vratim onakav kakav je kupljen,

to sam i napravio te nakon provjere u ovlaštenom servisu dobio drugi artikal, isti kakav sam reklamirao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 14:01 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Idi na oc uz fix najniži napon, malo pročaćkaj to, te namjesti u biosu krivulju venta pa da vidiš tišine. Ne diži preko 1.35V i nema straha.Ne treba ti prime za test udri CB R20.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 15:47 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...
Za reklamaciju ne treba ambalaza i tocka. Za povrat da...

Zato mi je čovjek iz ADMa svaki put do sada rekal da će mi reklamacija biti odbijena ako artikl ne vratim onakav kakav je kupljen,

to sam i napravio te nakon provjere u ovlaštenom servisu dobio drugi artikal, isti kakav sam reklamirao.

 

Zanimljivo, ja zadnji puta kada sam slao nije bila obveza...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nesmije te to tražiti. Po zakonu..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo da se i ja uključim malo u raspravu u ovoj temi. naime, prije 2 dana sam odlučio zamjeniti svog hasu (i5-4690+Asrock B85 Anniversary) sa Ryzen 5 3600 i MSI Tomahawk Max. Sve ja to lijepo posložim u Phanteks Eclipse P400A kantu, upalim i čekam ravno 3min da se pojavi slika na ekranu. Rekoh, aj u redu je, pa novi komponente su, uđem u bios, upalim mem profil, sve on to meni napisao prije nego sam reboot-a kaj sam promjenio, i krenula adaptacija win 10 sa intel na amd. Mogu reći i da je to prošlo ok, al naravno da sam odlučio napraviti fresh install jer ipak je to uvijek najbolja varijanta kako nebih imao većih problema u radu. I tako nakon instalacije novih windoza, idu novi amd chipset driveri, grafički driveri, i sve ostalo kaj je u prvom mahu potrebno.

 

Nakon sat vremena, uočim da prilikom alt+tab izmjena ekrana, dolazi do freezanja nakratko, reko wtf, skužim da ga zeza frekvencija monitora, pa spustim sa 144 na 120 i sve ok, nema više freezanja, kod reboota, sve ide ok, al kad se komp pali od nule, odem si kavu napravit, a on još ni do win boota nije doša, reko, pa jebote, kaj sam ja to kupio, nemre to bit tako, nakon silnih prčkanja, stavljanja zadnjeg biosa za mbo, ugasim fastboot u win i onda se stanje popravilo.

 

Ja nemam problema sa coolerom na cpu, napon je malo čudan, al vent ne divlja, kad ne radim ništa, onda se temp spusti na 28 stupnjeva, al ono, proc idla na 3,8ghz, reko, aj zajebi to, stavim mu ja na 50% u power menađmentu i onda se spusti na nekih 2.2ghz min, dalje ne ide, čak i ako se stavi 5% za minimum. 

 

I danas, odem do grada i ostavim ga upaljenog, vratim se doma nakon par sati, i očekivao sam da je zaspao, to je ok, al stari moj ni miš ni tipkovnica ga nemre probuditi, spava kao medo zimski san, nego opet u bios i gle tamo po difoltu je to ugašeno. Al ono kaj me iznenadilo, kad sam ga na tipku probudio, izgubio je lan driver, pa sam ostao bez neta te sam ga morao restartati i ponovno reinstall lan drivera. 

 

Sve u svemu, kad idem usporediti sa starim hasom, ostao sam malo razočaran, jedinu razliku u odnosu na hasu sam primjetio kad sam upalio Cinebench R20, tu ga podere ko stare gaće, u igrama, bolji amd ali max do 10 fps u onim igrama koje ja igram.

 

Moj osobni zaključak je, imam novi komp, ali gorak okus u ustima, a tek sam 3 dana s njim ( da ne govorim kak mi je klinjo sa njuške htio prodati R5 3600 za 1000kn, a na procu piše R3 1200 itd). Sreća je da ide u Kostajnicu gdje povremeno odlazim i radim malo vrt, za zabavu tam bude posluzio, a mislio sam i7-7700k zamjeniti sa R5 3600, sad to neće ići. 

 

Ujedno bih se zahvalio kolegi Ibme74 sa foruma, oko nekih savjeta koje mi je dao, a i na njegovu sugestiju da probam dram kalkulator da utegnem latencije, probao, malo utegao, isprobao opet taj CB R20, i gle dobio bolju rezu kad sam vrato sve na difolt.

 

Stoga, osim upaljenog XMP profila za memu, drugo sve sam ostavio za sad kako je. Ne da mi se više ulaziti u bios, pogotovo kad vidim kako su složili miša, samo smeta, nikakve pomoći od njega, mislio sam da je to problem samo kod Gigabyte-ce, al izgleda da i drugi imaju istih sranja.

 

p.s. sve komponente su pod Moj PC ... sry na podužem postu, ali sam morao ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 16:37 (Taraba).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da dosta tih tomahawkica ima taj dugi boot.. Recimo kod mene na asus tuf b450 boot traje par sekundi(nisam mjerio ali stvarno sam prezadovoljan). Zasad nemam ni jedan prigovor, sve radi( osim debilnog equalizera u realtek audio consoleu) iz kutije.. I taj zvuk se da sredit instalacijom realtek uad drivera(nema veze sa AMD om)

ovdje

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taraba ne možeš ti sa plag en pleja majonezera tek tako preči na amd. Imaš sindrom intel uspavanosti. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja masterica je isto sa inicijalnom verzijom biosa imala uzasno dugacak boot time. I sad je ogroman (pokazuje last bios time 19.5 sekundi) ali podnosljiv.

I samo ucitavanje windowsa traje poprilicno dugo. Nije da mi nesto osobito smeta ali za stroj sa 12 jezgri, 64 gige rama i nvme sistemskim diskom bih ocekivao da bude na desktopu u puno kracem vremenu.

 

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice