Nosite li sat?

poruka: 3.159
|
čitano: 1.183.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nosite li sat?

Evo i moje skromne kolekcije.

U potrazi sam za kutijom, pa ako ima ko preporuku...

 

#patientgamers
13 godina
offline
Nosite li sat?

Uzeo b Invictu sa creationwatchesa cca nekih 60 eura pa me zanima dal tko zna, jel bolje uzet i odmah platit porez i to ili riskirat pa mozda proc bez placanja tih stvari?

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

pa naplatit će ti DHL cca 11-12 € svoje "usluge" naplate PDV-a, + PDV...

 

dakle nekih 90-ak kn skuplje...

 

ali mislim da ti kutijica s solidno teškim satom teško može proći carinsku kontrolu bez PDV-a...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Stric_Jura kaže...

Slažem se inače da bi bilo bolje da ima "prelaz" koji bi ispunio ove ušice za prihvat narukvice (lugs)...

 

kao što original ima...

 

jedino ova "šarki" mi je ugodnija za ruku i dlakur'ne....

 Ovo sam siguran da je točno, da, ali čisto izgledom uz taj sat i meni je isto originalna ljepša.

Ne da je šarki ružna, dapače, samo ova originalna nekako ljepše paše, lako moguće da je dojam pojačam zbog fake karika na vrhu, da.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
dv14 kaže...

Ovaj mi je Citizen uvijek bio tiha patnja, jednog dana.. A nebi bilo loše ni Bambina jednog uzet, a ni Mako-a. Nema kraja 

 Ovo je živa istina...tako je teško stati...

anarchyST kaže...

Evo i moje skromne kolekcije.

U potrazi sam za kutijom, pa ako ima ko preporuku...

 

 Kolekcija fina, svaka čast. Što se kutije tiče...ako nađeš neku ili dobiješ preopruku slobodno javi, jer i ja trenutno tražim nešto, pa kad nađem ću postati. Iako već vidim da ću na kraju odustati od svih zahtjeva i kupiti nešto jednostavno i jeftino, samo da je sa dovoljno mjesta. Ali javim...

Kawabunga kaže...

Uzeo b Invictu sa creationwatchesa cca nekih 60 eura pa me zanima dal tko zna, jel bolje uzet i odmah platit porez i to ili riskirat pa mozda proc bez placanja tih stvari?

 Vidi što ti dođe jeftinije, kolega gore dobro kaže za DHL, njihovi troškovi su cca 10ak eur, možda čak i nešto manje na cifru od 60 EUR, pa izračunaj. 

Uz savjet da ako slanje nije Fedex ili DHL, onda bolje plati odmah carinu, jer ako ide poštom onda ćeš samo zbog carine paket dobiti sa nekoliko dana zakašnjenja i trebat ćeš možda sam mailati neke papire, račun, bla bla...

Dok iz mog iskustva Fedex i DHL to odrade čim dobiju paket u ruke, pa dok dođe u HR već je sve riješeno, i već ti pošalju na mail nalog za plaćanje troškova i fino dođe rabno doma na vrata. S tim da recmo Fedex naplaćuje trošak ovisno o vrijednosti, mislim d aje ispod 100 USD cifra ispod 10 EUR; a ako je oko 300 USD onda je ako se dobro sjećam 15ak EUR...tako nešto, ne drži me sad za riječ.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ZdravkoZ kaže...
Moja kolekcija...

 Kakav je PierCarlo u živo? Neki su ih jako hvalili svojevremeno, bilo je i fora dizajna a za jako male novce, ali nisam se nikad odlučio na probu. Kakav je što se kvalitete tiče i preciznosti elemenata i to?

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
assassin.st kaže...

Evo da i ja nabacim sliku svoje kolekcije.

 Duro 
Imam ga i ja, za te pare super sat.

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 21:00 (dv14).
13 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

napokon kupujem jedan pravi sat i trenutno razmišljam između tag heuer formula 1/aquaracera ili oris aquisa, i već danima sve gledam čitama pratim i nikak se odlučit,

ima netko da se razumije u satove i da mi kaže pravo mišljenje?

što kupiti do cca 18.000kn ,a da je novo?da je kvalitetan mehanizam i da je renomirana marka do te cijene

 

 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZeNGe_CRO-mt kaže...

napokon kupujem jedan pravi sat i trenutno razmišljam između tag heuer formula 1/aquaracera ili oris aquisa, i već danima sve gledam čitama pratim i nikak se odlučit,

ima netko da se razumije u satove i da mi kaže pravo mišljenje?

što kupiti do cca 18.000kn ,a da je novo?da je kvalitetan mehanizam i da je renomirana marka do te cijene

 

 

 Tag Heuer je grozna investicija kao novi sat. Pogledaj si na Chrono24 neki polovni Tudor Black Bay.

EDIT: Također Omega Speedmaster ili Seamaster, pored to dvoje i Tudora Tagovi izgledaju kao da su na aliexpressu kupljeni.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.2.2022 20:21 (luka94).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ZeNGe_CRO-mt kaže...

napokon kupujem jedan pravi sat i trenutno razmišljam između tag heuer formula 1/aquaracera ili oris aquisa, i već danima sve gledam čitama pratim i nikak se odlučit,

ima netko da se razumije u satove i da mi kaže pravo mišljenje?

što kupiti do cca 18.000kn ,a da je novo?da je kvalitetan mehanizam i da je renomirana marka do te cijene

 

 

 Donekle bi se složio s kolegom lukom...

ALi opet u stvari sve ovisi o tebi. Kupuješ zbog investicije ili zbog toga da nosiš sat? 

Ako je investicija onda ima svakako boljih "polovnih" nego novi Tag u toj cijeni. I tu trebaš malo istraživati.

Ako kupuješ da bi nosio, a ne zbog investicije, onda kupiš ono što ti se sviđa, i što ćeš htjeti nositi. 

Svakako preporučam za probu odlazak u neki dućan gdje možeš sat u živo vidjeti, opipati, dobro pogledati, staviti na ruku, vidjeti kako ti leži, kako ti se nosi. 

 

3 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Investicija

Rolex Daytona Stainless Steel Ceramic Bezel kupiš za cca 10k eura a prodaš je nakon par godina čuvanja možda i desetljeće za 40 😂... 

Inače 18 tisuća kn je najgora cifra jer niti ćeš kupit neki premium kojem će ti rast cijena pa je investicija a opet dat ćeš  ozbiljne pare za sat ono...  

Pogledaj i omegu možda nađeš polovni neki opet bolji od taga za preprodat jednog dana... 

 

Živimo Hajduk
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZaliazniMacan kaže...

Investicija

Rolex Daytona Stainless Steel Ceramic Bezel kupiš za cca 10k eura a prodaš je nakon par godina čuvanja možda i desetljeće za 40 😂... 

Inače 18 tisuća kn je najgora cifra jer niti ćeš kupit neki premium kojem će ti rast cijena pa je investicija a opet dat ćeš  ozbiljne pare za sat ono...  

Pogledaj i omegu možda nađeš polovni neki opet bolji od taga za preprodat jednog dana... 

 

 Čuj ne mora bit "najgora" cifra, proizvođači uvijek nešto mjenjaju, bilo oko samog mehanizma, izgleda, veličine itd itd

Možda Omega prekine proizvodnju speedmastera kakav je trenutno i promjeni promjer kućišta ili šta ja znam već šta i samim time se budu cijene prijašnjih verzija promjenile prema gore ili dolje.

Jedno je sigurno, kupit novi sat u tom cjenovnom rangu je grozna odluka, pogotovo ako je nešto tipa Tag Heuer u pitanju koji će vrijediti tri puta manje kad ga izneseš iz trgovine...

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Nosite li sat?

evo zabave !!!!!!!!!!

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Nosite li sat?

Evo unatoč situaciji, uspio sam se dočepati Vostok Amphibie. Izuzetno lijep primjerak, barem prema mojem mišljenju :)

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Top izgleda di si uzeo? 

Živimo Hajduk
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZaliazniMacan kaže...

Top izgleda di si uzeo? 

 Htio sam naručivati izvana, ali sam uzeo od jednog kolege kolekcionara za kojeg znam da ih mazi i pazi.

 

No, moram reći, iako me sat ugodno iznenadio s držanjem vremena, rješavam ga se. Ne paše mi uz gotovo nikakvu odjevnu kombinaciju (da, ja sam jedan od tih likova) i jednostavno već sad znam da će bivati zanemaren.

Ako je netko zainteresiran da ga 'udomi', neka mi se javi u box!

 

Ne mogu ja preko velikih divera s metalnom narukvicom i G Shocka...

15 godina
offline
Nosite li sat?

Ovaj sat za 800kn me oduševljava iz dana u dan

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2022 8:29 (Pislje).
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

@Pislje

 

Naravno. To je Seiko. Uvijek je to dobar izbor. Traje generacijama, a platiš jednom.

dzg
13 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

evo da se pohvalim ,kao posebni dar za svadbu izbor je pao na tudor black bay M79230N-0009

sat dolazi krajem sljedećeg mjeseca pa ću i staviti svoje slike 

hvala svima na konstruktivnim prijedlozima 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZeNGe_CRO-mt kaže...

evo da se pohvalim ,kao posebni dar za svadbu izbor je pao na tudor black bay M79230N-0009

sat dolazi krajem sljedećeg mjeseca pa ću i staviti svoje slike 

hvala svima na konstruktivnim prijedlozima 

 S obzirom na trenutna događanja u svijetu i teško predvidivu budućnost bih rekao da si jako pametnu investiciju napravio za nedo bog "crne dane", čestitke na satu i dobro ga čuvaj. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
9 godina
offline
Nosite li sat?

Novitet za svaki dan - Citizen NY0040

 

Predivan sat, jako se dobro nosi na malom zapešću kao što je moje. Na sebi ima aftermarket Geckota metalnu narukvicu.

 

 

15 godina
offline
Nosite li sat?

Zadnja roba iz Moskve, uzeo sam i kolegi jedan komandirskj, 

 

Ovo je sat koji obučeš i zaboraviš, nije ga šteta =)

Dirty dosen
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...

Novitet za svaki dan - Citizen NY0040

 

Predivan sat, jako se dobro nosi na malom zapešću kao što je moje. Na sebi ima aftermarket Geckota metalnu narukvicu.

  

 Vrhunski komad, ovaj je jedan od onih na mojoj watch listi, uz SK007/009, Monster i Nighthawk.

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Pislje kaže...

Zadnja roba iz Moskve, uzeo sam i kolegi jedan komandirskj, 

 

Ovo je sat koji obučeš i zaboraviš, nije ga šteta =)

Kako te zulja, ne bode ta kruna za navijanje..?

 

Grozno mi je to s desne strane kad se sat nosi na livoj ruci.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
metallic kaže...
Pislje kaže...

Zadnja roba iz Moskve, uzeo sam i kolegi jedan komandirskj, 

 

Ovo je sat koji obučeš i zaboraviš, nije ga šteta =)

Kako te zulja, ne bode ta kruna za navijanje..?

 

Grozno mi je to s desne strane kad se sat nosi na livoj ruci.

 Kad radiš sklekove ga skineš...ili jogu, ili tako nešto što traži savijanje zgloba u punom obimu. Ali u normalnim okolnostima nikad još u životu nisam osjetio ni najmanje smetanje krune.

Međutim čak i onima kojima bi takvi pokreti bili nužnost i konstantnost..ima modela sa krunom na 4 sata, na 12 sati, s druge strane...ili pak nose sat na drugoj ruci...

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...

Novitet za svaki dan - Citizen NY0040

Ovakav Citizen je i meni jako interesantan, iako ja ciljam na eco-drive verziju.

Postoji li neka prednost automatika pred kvarcom (obzirom da se ipak radi o daily beateru) ? 

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Veliki Brat kaže...
MedO1337 kaže...

Novitet za svaki dan - Citizen NY0040

Ovakav Citizen je i meni jako interesantan, iako ja ciljam na eco-drive verziju.

Postoji li neka prednost automatika pred kvarcom (obzirom da se ipak radi o daily beateru) ? 

 Ja bih rekao sve je to do preferencije nosioca tog daily beatera...

kvarc samo staviš na ruku i zaboraviš na namještanje ičega (osim možda datuma) u sljedećih recimo 1-5 godina kad se mijenja baterija

Kod eco-drivea i njegovih pandana nema ni promjene baterije, pa si miran teoretski zauvijek, ili bar do kakvog servisa, zbog možda gumica, vodonepropusnosti, kakvog kvara i slično.

A automatika i / ili mehanika, bez kinetica, jasno, je više za one koji se vole pozabavit satom tu i tamo, pa makar to bilo i samo uštimavanje vremena, ili navijanje...

Jer mehanika ima neko svoje odstupanje od točnog vremena, koje se kreće od recimo plus/minus minute dnevno kod lošije podešenih primjeraka, pa do iznimno točnih koji će biti precizni do plus minus 1 sekunde na dan.

Veća točnost obično donosi sa sobom i neki od certifikata, pa samim time naravno i veću cijenu. 

Fun fact: ako bi neki sat bio točan "samo" 99,9% to bi značilo da na dan gubi ili dobiva minutu i pol! Dakle totalni šrot od mehanizma a točnost 99,9% 

Pa sad zamisli koliko to sve precizno mora biti u mehaničkom satu... 

FYI kvarcevi su najčešće ispod 10 sekundi mjesečno za neke najobičnije modele, ali recimo nisam još čuo da je nekome kakav casio, seiko ili slični kvarc bio ispod 5 sekundi mjesečno, a bilo je i daleko preciznijih.

A ako netko ne želi ni vrjeme namještati nikad, osim prvi put, onda je najbolji izbor neki casiov MultiBand, ili Seikov Astron Solar ili tako nešto.

Konkretno neki od njih će i kod mene u kolekciju jednom kad se ukaže kakva dobra prilika.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Pa da, zato i pitam, jer koliko vidim automatika nema smisla u kontekstu točnosti ili praktičnosti, jedino igra taj osjećaj (što je sasvim okej).

 

Ja s druge strane bi radije nešto u što se mogu pouzdati u smislu praćenja vremena i tu mi se neki eco-drive čini kao izvrsna opcija za svakodnevno nošenje. Automatik bi si uzeo samo zbog tog gore osjećaja da imaš nešto vrijedno, a i onda bi ga nosio u nekim posebnim prilikama. Naravno, sve to ovisi koliko imaš para, ako si pun, onda niti Rolex kao daily beater nije nemoguć :)

 

Iskreno, dosta mi je pametnih satova, samo me prcaju u mozak svakakvim glupim notifikacijama.

Što je smiješno, obzirom da nisam niti nosio sat dok nisam kupio prvog Garmin Fenixa.

Sada me sve te informacije o premaloj količini sna, broju koraka, vremenskoj prognozi i slično samo smaraju.

 

Ali neki dobar i jednostavan sat mi se sada sviđa kao ideja i trenutno mi je Citizen eco-drive diver na prvom mjestu.

Gledam te!
13 godina
offline
Nosite li sat?

Imam 2 Eco Drivea s tim da je jedan Radio controlled, šteta što nije i drugi  Imam ga 7 mjeseci otprilike, prema atomskom satu se svaku noć sinkronizira, to vrijedi i kod promjena na zimsko ili ljetno računjanje vremena. Genijalan izum za nekog tko je neko tko samo želi staviti sat na ruku i nema nikakve ''brige'' s navijanjem, zamjenama baterije i sl. a točnost uvijek 100%. Je da košta ali ne žalim ni kune koje sam dao za njega. Citizen 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Ekipa kaj brije na vure, više cijeni automatske satove ili one na navijanje, nego kvarcne. 

Tako sam naučio od ekipe kaj brije na satove. Nema automatik, samo pametni i Casio kvarcni low budget.

 

Jednog dana Certina DS Diver će valjda biti moja. Seiko 5 uvijek željan imati...

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 10:50 (PzKpfw).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice