Brzina preko Wi-fi

poruka: 10
|
čitano: 2.798
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Brzina preko Wi-fi
Pozdrav,

podosta sam veliki noob po pitanju mrezne tehnologije, pa mi treba neki osnovni savjet. Imam optiku od t coma, 500mbs down i 250 upload. Brzina je preko zice potpuna, no nemam mogucnosti spajati komp preko zice radi pozicije rutera u kuci. Postoji li neka mogucnost da se preko wi-fi signala ostvari ta brzina? Neki adapter ili nesto slicno? Hvala unaprijed.
PeTak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brzina preko Wi-fi

Možeš PC spojiti preko LAN kabela pomoću Powerline adaptera.

 
0 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina preko Wi-fi

Nisam znao za ovo, hvala ti 👍

PeTak
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brzina preko Wi-fi
IvanDado kaže...

Nisam znao za ovo, hvala ti 👍

 Pozdrav.

 

Iz prve ruke tvrdim da brzinu 500 neces moci postici preko powerline-a ,uz jos popratne smetnje. Znaci isprobano! Bolje si kupi neki wifi adapter ali da podrzava standard 802.11ac ili 802.11ax s takvim adapterom ako router nije daleko mozes izvuci skroz pristojnu brzinu ,a takav adapter da je ok mozes naci za barem 250kn ,a tolika je i cijena osnovnog powerline adaptera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 22:50 (Lineman).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina preko Wi-fi

E hvala ti na odgovoru  Reci mi bi li ovako nesto bilo dobro? Pise da podrzava 802.11ac standard.

 

https://neutrinomobile.hr/tp-link-archer-t4u-wifi-usb-adapter.html

PeTak
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 0:10 (IvanDado).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brzina preko Wi-fi

Pozdrav.

Pa nije los i taj ,naravno za ok brzinu obavezno ga ukopcati u 3.0 usb prikljucak. Npr. Za brzinu 500mbit nije ni taj dovoljan nego najbolje router sa vanjskim antenama po mogucnosti MIMO tehnologije i onda sa mreznim lan kabelom povezati pc i taj router jel podrazumjeva se da bi taj router bio odma pored pc-a i da pc ima gigabitnu 10/100/1000 lan karticu.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Brzina preko Wi-fi

Okay, onda cu radije investirati u nesto takvo. Sumnjam da je jefitno, ali ne da mi se zetati sa necim sto nece ni 100mbs na kraju povuci. Hvala ti jos jednom, budem proucio malo jos te rutere. 

PeTak
10 godina
offline
Re: Brzina preko Wi-fi

Takav adapter bez vanjskih antenica nema dobar domet pa ako ima između rutera do PC zidova teško da ćeš biti zadovoljan.

I onako 802.11ac ( 5GHz) ima lošiji prolaz kroz zidove od 2.4GHz kod kojeg ti je problem mala radna brzina od max 150Mbps .

7 godina
offline
Brzina preko Wi-fi

Treba ti neki bas dobar wifi adapter, jer ja imam doma 1Gbps download, i sa ovim njihovim routerom nemam ni 150Mbps na udaljenosti od 5,6 metara. Naravno svi uredaji na kojima mislis koristiti tu wifi brzinu moraju ti to podrzavati. Ukoliko budem imao potrebe, kod sebe cu to rijesiti tako da kupim neki jako dobar router i stavim ga iza ovog od teleoperatera i onda ce preko njega ici wifi do uredaja. Takvi routeri su obicno skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 16:22 (Orwandill).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Brzina preko Wi-fi
Orwandill kaže...

Treba ti neki bas dobar wifi adapter, jer ja imam doma 1Gbps download, i sa ovim njihovim routerom nemam ni 150Mbps na udaljenosti od 5,6 metara. Naravno svi uredaji na kojima mislis koristiti tu wifi brzinu moraju ti to podrzavati. Ukoliko budem imao potrebe, kod sebe cu to rijesiti tako da kupim neki jako dobar router i stavim ga iza ovog od teleoperatera i onda ce preko njega ici wifi do uredaja. Takvi routeri su obicno skuplji.

 Je sam nedavno kupio ASUS RT-AX86U. Odlican router, na 5Ghz WiFi mrezi uspijem 400+ Mbs sa time da je router oko 5 metra daleko i zid je izmedzu. Router je dosta skup, platio sam 260 eura. To je WiFi 6 verzija i postoji starija verzija RT-AC86U koja je oko 100 eura jeftinija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice