A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.233
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zadnjih dana moram stalno palit gasit modem jer mi brzina padne na ništa

 

I nakon šta sam ga resetirao

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 23:30 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa da li je to moguće, taman kupio B818 i sad mi stave data cap na 400GB?! Mislio danas ugovorit Flatbox.

Koji su to jazavci za ne povjerovat.

 

Jel moguće nekako još dobiti stari paket, ima netko kakvu štelu u A1? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Taj paket je vani vec tjedan dana valjda, stari se nemoze vise dobit. Dajte pratite malo kad vec uzimate.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zag0 kaže...

Pa da li je to moguće, taman kupio B818 i sad mi stave data cap na 400GB?! Mislio danas ugovorit Flatbox.

Koji su to jazavci za ne povjerovat.

 

Jel moguće nekako još dobiti stari paket, ima netko kakvu štelu u A1? 

 Možda da probaš staviti oglas na njuškalo da "preuzimaš ugovornu obavezu". Možda ima netko tko ne želi više koristiti flatbox, a ugovorio je prije, dok je limit bio 1 TB.

 

Nisam siguran da li se to još uvijek može, ali ja sam tako preuzeo ugovornu obavezu prije nekih cca 3, 4  godine, od jednog tipa, otišli zajedno u A1 centar, i za 10 minuta sve rješili.

Bilo dobro njemu, a bilo i meni. Možda se još uvijek tako može.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Uvijek se može prenijeti bilo koji priključak. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo upravo i ja saznao da je sad 400 GB-a samo. Za nekoga tko je non stop na internetu, ovo se vise nikako ne isplati. Ima li itko ikakvu alternativu ? :\

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

Evo upravo i ja saznao da je sad 400 GB-a samo. Za nekoga tko je non stop na internetu, ovo se vise nikako ne isplati. Ima li itko ikakvu alternativu ? :\

 Ima alternative, al uvijek ima kvakva onih da moraš slatiti sms nakon određenih broja giga, nažalost nema trenutno ništa indentičnog Flatboxu trenutno ( neograničenom 1tb prometu bez pizdarija i smsova )

LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A mislim, nije mi ni problem slati sms-ove ako je to naknadno slanje za dodatne gige besplatno (znaci, posaljem sms i dobijem jos npr 20 GB-a, ali besplatno). Ako je tako, o kojem se operateru radi ?

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

A mislim, nije mi ni problem slati sms-ove ako je to naknadno slanje za dodatne gige besplatno (znaci, posaljem sms i dobijem jos npr 20 GB-a, ali besplatno). Ako je tako, o kojem se operateru radi ?

 Ima HT flat unlimited tarifu, mislim da Telemach također

LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Gledam sad GigaBox od HT-a baš. Malo su skuplji od A1 i imaju 100GB-a manje ako ne uzimas tu neku magentu 1 i sta vec... Ali zato nakon potrosenih 300GB-a po punoj brzini, brzina ti pada na 4mbps sto mi je ipak prihvatljivije od 2mbps na A1. I router je miljama bolji od onoga iz A1 (EDIT: Nisam sad siguran da li je obavezno uzeti onal alcatel, ili se moze uzeti Huawei umjesto njega).. Da li ima itko ikakvih iskustava sa tim GigaBox-om u Zagrebu ? I da li je uopce moguce to uzeti bez ikakvih ugovora i ostalih id**tarija ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 23:07 (prc12).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

Da li ima itko ikakvih iskustava sa tim GigaBox-om u Zagrebu ? I da li je uopce moguce to uzeti bez ikakvih ugovora i ostalih id**tarija ?

 Meni je sestra uzela, uzela ga na godinu dana (UO) koristi za fax u ZG i kad dođe doma (Rab) i super zadovoljna, brzine su joj bolje neko meni na A1 i sr*** od ZTE-a...

11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolike su ti brzine u vecernjim satima otrpilike ? Ja sam razmisljao da uzmem ipak GigaBox, ali sam sad skuzio da su na A1 ponovo vratili nocnu opciju (od ponoci do 10 sati besplatni flat) pa u krajnjem slucaju bi ista vece ostavljao da se skida preko noci ako ce bas trebati. A vjerujem da bi brzina u ZG-u mogla biti oke cak i na A1, ali opet...

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...

znači sad sam pogledo za svoj mobitel.. ima CAT20 7CA.. a najbolji ruter koji sam našao je ovaj huawei b818, ali on je cat19 i ima 4CA.. zašto mobiteli koji su još tako mali imaju bolji modem nego bilo koji ruter na tržištu?

 Proizvođači routera nisu smatrali potrebnim nuditi više CA jer bi to vjerojatno poskupilo proizvodnju. A telekomi gledaju kako uštediti na routerima koje daju korisnicima. 

 

 

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

Kolike su ti brzine u vecernjim satima otrpilike ? Ja sam razmisljao da uzmem ipak GigaBox, ali sam sad skuzio da su na A1 ponovo vratili nocnu opciju (od ponoci do 10 sati besplatni flat) pa u krajnjem slucaju bi ista vece ostavljao da se skida preko noci ako ce bas trebati. A vjerujem da bi brzina u ZG-u mogla biti oke cak i na A1, ali opet...

 dosta je loša brzina, sada je izmjereno....

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

evo kod mene,požega-kaptol

sa antenom tplink 24dbi

po preporuci DDavorin

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pošto smo krenuli s mjerenjima evo i moga (ZTE ruter).... otok Rab

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 19:46 (Gale92).
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Huawei b535 

-
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Huawei b535 

 Sutra cu bas probat i sa Huawei B535... pa da vidim koji je "bolji"....

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Brzina sa b528s-23a 1800+2600

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo nakon otprilike tjedan dva stigla je sva oprema.. kablovi, adapteri, ruteri, antene.. Spojio sam i namjestio sve.. Jedino antene još nisu baš na krovu na stupu nego samo na tavanu otprilike namještene na isti stup kao i ove za TV.. ali i samo tako već imam puno bolji signal..

 

speedtest ovisi sada najviše o tome u koje doba dana ga pokrećem ali ugl. nejde ispod 160 mbps nikad a večinom je između 200 i 250.. kada je jako mala opterećenost ide i do 320..

 

ja sam zadovoljan..

 

Moram naglasiti da ovo nije na A1 Flatboxu više kao što je to prvobitno bilo, već sam se prebacio na Gigabox jer sam imao puno bolje rezultate preko mobitela na Tcomovoj kartici nego od A1

 

Router je Huawei B818, a antene su P56

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 19:12 (bero213).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Evo kod mene antene p56 i b818:
www.speedtest.net/my-result/a/7174449196
Brzina 270 mbps na A1.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 19:37 (Rocki).
11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam trenutno neodlucan oko toga sto uzeti. A1 ili Gigabox.. Na A1 imam 400 GB-a i flat nocnu opciju (koju bi iskoristio za kojekakva skidanja itd.). Ali jednom kada se potrosi tih 400 GB-a, padam na 2 mbps sto je jako lose. Sa Gigabox-om imam 300 GB-a (100 manje nego A1) i nema nocne opcije, sto znaci da cu onda sigurno skuriti tih 300 GB-a dosta brzo, ali zato je minimalna brzina 4mbps kasnije, sto je opet malo, ali je zato duplo bolje od A1. Iskreno, nisam ni sam siguran na sto da pucam... Ima itko ikakav prijedlog ili savjet ? Mislim, ovo nije dugorocno rjesenje, vec samo na cca godinu dana dok se ne ugradi optika u zgradu (fun fact, optika je trebala biti ugradjena do kraja prosle godine, a sad nam obecaju da ce biti do kraja ove.. izvlacenje na koronu itd itd... zivio HT i zivjela republika hrvatska gdje radovi oko obicnog kabla U GLAVNOM GRADU DRŽAVE mogu trajati više od godine dana)... U biti, bas zato sto nije trajno rjesenje, ne planiram kupovati nikakve antene i druge dodatke. Iskljucivo modem.. Pa sad ne znam, ima li itko ikakav savjet ? Sto bi bilo bolje od ovo dvoje ? :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

2 i 4 mbita su ti isti k. Presporo za ugodno korištenje. 10 mbita su po meni neki minimum.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

Ja sam trenutno neodlucan oko toga sto uzeti. A1 ili Gigabox.. Na A1 imam 400 GB-a i flat nocnu opciju (koju bi iskoristio za kojekakva skidanja itd.). Ali jednom kada se potrosi tih 400 GB-a, padam na 2 mbps sto je jako lose. Sa Gigabox-om imam 300 GB-a (100 manje nego A1) i nema nocne opcije, sto znaci da cu onda sigurno skuriti tih 300 GB-a dosta brzo, ali zato je minimalna brzina 4mbps kasnije, sto je opet malo, ali je zato duplo bolje od A1. Iskreno, nisam ni sam siguran na sto da pucam... Ima itko ikakav prijedlog ili savjet ? Mislim, ovo nije dugorocno rjesenje, vec samo na cca godinu dana dok se ne ugradi optika u zgradu (fun fact, optika je trebala biti ugradjena do kraja prosle godine, a sad nam obecaju da ce biti do kraja ove.. izvlacenje na koronu itd itd... zivio HT i zivjela republika hrvatska gdje radovi oko obicnog kabla U GLAVNOM GRADU DRŽAVE mogu trajati više od godine dana)... U biti, bas zato sto nije trajno rjesenje, ne planiram kupovati nikakve antene i druge dodatke. Iskljucivo modem.. Pa sad ne znam, ima li itko ikakav savjet ? Sto bi bilo bolje od ovo dvoje ? :D

 Mislim da će ti vrlo brzo postati frustrirajuće čekati ponoć da staviš nešto skidati. Također, svaki puta kad nešto poželiš pogledati, psihološki ćeš se sjetiti tog hebenog limita.

 

Ako je to uistinu cca godinu dana, ja bih na tvome mjestu kupio neki polovni router sa njuškala (možda ćak i ovaj ZTE za cca 200 kn ili malo skuplji B535), a mjesečno nebih uzeo ni jednu od ovih, nego bi išao na opciju tjedni paketi flat (Bonbon ili Simpa) 75 kn, ali neeema limita u GB. 

Znam da ispadne 100 kn mjesečno skuplje, ali vjeruj mi, sačuvati ćeš živce.

 

A routere ćeš moći kasnije prodati, ili ih iskoristiti za Wireless AP

11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala na savjetu, ali nažalost, kao mladom radniku koji ima hrpu troškova sa strane, ipak mi je to previše novaca za internet . Mislim da cu na kraju ici na GigaBox jer ima tih 4mbps kad se potrosi tarifa i moze se dobiti huawei koji je bolji i koji ce se kasnije lakse prodati. Svejedno, hvala

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
prc12 kaže...

Ja sam trenutno neodlucan oko toga sto uzeti. A1 ili Gigabox.. Na A1 imam 400 GB-a i flat nocnu opciju (koju bi iskoristio za kojekakva skidanja itd.). Ali jednom kada se potrosi tih 400 GB-a, padam na 2 mbps sto je jako lose. Sa Gigabox-om imam 300 GB-a (100 manje nego A1) i nema nocne opcije, sto znaci da cu onda sigurno skuriti tih 300 GB-a dosta brzo, ali zato je minimalna brzina 4mbps kasnije, sto je opet malo, ali je zato duplo bolje od A1. Iskreno, nisam ni sam siguran na sto da pucam... Ima itko ikakav prijedlog ili savjet ? Mislim, ovo nije dugorocno rjesenje, vec samo na cca godinu dana dok se ne ugradi optika u zgradu (fun fact, optika je trebala biti ugradjena do kraja prosle godine, a sad nam obecaju da ce biti do kraja ove.. izvlacenje na koronu itd itd... zivio HT i zivjela republika hrvatska gdje radovi oko obicnog kabla U GLAVNOM GRADU DRŽAVE mogu trajati više od godine dana)... U biti, bas zato sto nije trajno rjesenje, ne planiram kupovati nikakve antene i druge dodatke. Iskljucivo modem.. Pa sad ne znam, ima li itko ikakav savjet ? Sto bi bilo bolje od ovo dvoje ? :D

 

Na Gigaboxu imas 400GB isto. Ne znam zašto na njihovoj stranici piše da se dobije 300GB, ali u aplikaciji mi piše da imam

"Opcija Gigabox - 100GB"

"Opcija 200GB"

"Opcija dodatni mobilni internet - 100GB" <- ovo valjda spada u neke "Dodatne opcije"

 

Ne znam kako su oni to meni posložili. Ovo je bez ugovorne obveze i bez Magente za 199kn mjesečno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 20:25 (bero213).
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Možda ako si korisnik u tcom duže vrijeme pa se je nešto zavuklo od tih dodatnih opcija. Ja nema nikakve veze trenutno sa tcom-om pa ce meni vjerojatno htjeti uvaliti 300 GB-a ako ne uzmem ugovor (sto sigurno necu). Ali ono, samo pretpostavljam. Nadam se da sam u krivu i da je 400 GB-a.

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni piše Gigabox 100gb i opcija 200 gb, jel to znači da se nakon 100gb brzina smanjuje na 4 ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne, nakon 300 GB.

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo nije mi vrag dao mira pa sam izmjerio brzinu prvo na ZTE pa na Huawei B535
Pozicija rutera je ista, bez ikakvih dodataka u vidu antena znači čisti ruter.... lokacija otok Rab mjereno pred 15min

 

Rezultat i više nego očit..

ZTE ZTE
HUAWEI HUAWEI
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice