A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.285
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...

U kojem roku vraćaju novac za ruter?Jel netko ima info?

 Meni ništa nije sjelo, od zahtjeva je prošlo cca 20 dana.

12 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovaj vikend sam bio zakucan na 2 Mbps teletine. Stranice se učitavale kao nekad u doba 56k modema. Gledao neke videe na youtubeu i twitchu u 360p i oćoravio.

 

Danas uzeo A1 Flatbox duo. Brzine koje nikad nisam vidio. Ćao, Telci. 

 

Na slici mjerenja danas. Potvrđujem da je Huawei router bolji. Još da mu antenice stavim... auuu. :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 17:14 (ibarix).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ajd, drago mi je da si zadovoljan sa brzinama. Nego, imam jedno pitanje / komentar, i imam osječaj da će se razviti rasprava za idućih 5 stranica;

 

Pa 9 minuta ti treba da zamjeniš karticu iz routera u router?!  

 

Šalim se, naravno!

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

zakljucak je da a1 ima vece brzine ali imaju gadnih problema sa pingom i netflixom(osim na lokacijama di nije još veliki broj korisnika)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 21:55 (dado16).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovo sa netflixom se riješava tako da ti maknu CGNAT tj. da ti dodjele dinamičku ili javnu ip adresu

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
to nema veze sa vezom, kad netflix radi normalno do peak houra...da je ccgnat u pitanju cijeli dan bi bilo problema
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ZdravacVZ kaže...

Ajd, drago mi je da si zadovoljan sa brzinama. Nego, imam jedno pitanje / komentar, i imam osječaj da će se razviti rasprava za idućih 5 stranica;

 

Pa 9 minuta ti treba da zamjeniš karticu iz routera u router?!  

 

Šalim se, naravno!

 

 Ma malo sam odmorio između testiranja. 

 

Od jučer kao da se stabiliziralo na 120-140, max sam izmjerio 153. Dragi Lastane, trebaju li mi wifi antenice? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
user2206 kaže...
minix neo kaže...

U kojem roku vraćaju novac za ruter?Jel netko ima info?

 Meni ništa nije sjelo, od zahtjeva je prošlo cca 20 dana.

 Danas mi je A1 uredno na tekuci vratio 399,00 kn za router.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...

 Danas mi je A1 uredno na tekuci vratio 399,00 kn za router.

 Daj mi samo reci da li si prethodno vadio SIM-icu iz routera (trgao naljepnicu) ili ne? I to si pretpostavljam napravio unutar 14 dana od dana sklopljenog ugovora?

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Grof-LZS kaže...
minix neo kaže...

 Danas mi je A1 uredno na tekuci vratio 399,00 kn za router.

 Daj mi samo reci da li si prethodno vadio SIM-icu iz routera (trgao naljepnicu) ili ne? I to si pretpostavljam napravio unutar 14 dana od dana sklopljenog ugovora?

 

Da,u roku od 14 dana sam raskinuo mailom ugovor i poslao im ruter postom,a što se tiče sim kartice nisam je vadio,niti sam micao onu sigurnosnu naljepnicu.Vratio sam se na bakreni Iskon od 30ak Mbit/s i čekam 6G🙃

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...
 

Da,u roku od 14 dana sam raskinuo mailom ugovor i poslao im ruter postom,a što se tiče sim kartice nisam je vadio,niti sam micao onu sigurnosnu naljepnicu.Vratio sam se na bakreni Iskon od 30ak Mbit/s i čekam 6G🙃

 OK, ja ću svojeg očito morati prodati na Njuškalu (ovog Huaweia od Tele2 mi je malo žao jer se ipak mogu na njemu lako kontrolirati frekvencije i daje bolje brzine od ZTE-a) jer je prošlo više od 14 dana.

Iskon FTTC je kod mene nedavno zaživio (kabinet mi je nekih 350 m od kuće), pa ću se okušati s VDSL-om. Možda ću imati više sreće...

 

Daj mi reci koji ti je router isporučio Iskon za bakar?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 11:00 (Grof-LZS).
3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
minix neo kaže...
user2206 kaže...
minix neo kaže...

U kojem roku vraćaju novac za ruter?Jel netko ima info?

 Meni ništa nije sjelo, od zahtjeva je prošlo cca 20 dana.

 Danas mi je A1 uredno na tekuci vratio 399,00 kn za router.

 Kad si poslao zahtjev, tj. koliko si čekao na povrat?

14 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Samo da kažem da sam i ja nakon 3 godine kod tele2 prešao na ovo čudo, čekam opremu i odma stavljam sim u huawei b525 i maži. Imam i neku staru ebay antenu koja stoji na drvetu ispred kuće, možda više ni neće morati na drvetu stajati kao kod teletine da bi uhvatio 4/5 crtica. Javim brzine čim stigne sve.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
user2206 kaže...
minix neo kaže...
user2206 kaže...
minix neo kaže...

U kojem roku vraćaju novac za ruter?Jel netko ima info?

 Meni ništa nije sjelo, od zahtjeva je prošlo cca 20 dana.

 Danas mi je A1 uredno na tekuci vratio 399,00 kn za router.

 Kad si poslao zahtjev, tj. koliko si čekao na povrat?

 

Ma ne dugo,manje od desetak dana.

9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ma neki zyxel star 3 godine koristim,tj.od kada sam postao Iskonovac.

Koliko su mi rekli iz Iskona,ruter kod bakra ne igra neku ulogu,nego je bitno koliko neka centrala moze podnijeti i isporučiti max.brzinu.

 

8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo da podjelim iskustvo nakon 7 dana od kupovine.

Pošto se mora uzzeti router, naravno da neće raditi, tj. ako je postavljen na 3G onda radi ok, ali na 4G bi se dešavao restart routera i to bez da bi se uspio ponovo pokrenuti. Tražio drugi i dobio dan kasnije drugi, isto ZTE ali malo drugačiji model.

Naravno drugi isto sa problemom, naime ovaj ne prepoznaje karticu, tj. javlja da treba ubaciti karticu iako je ubačena, da ne pričam da je utor za karticu preljepljen naljepnicom na kojoj piše da se gubi garancija ako se skine :)

Uglavno uzeo router sa posla i sada sve radi, pošto sam blizu antene, 400m i sa ne baš previše prepreka, brzina je super 90-200 Mbit download i 30-50 Mbit upload.

Problem nastaje pri igranju multipleyer igara, ping je prilično nestabilan, evo slika pinga za LOL server, iako ne igram LOL, ovaj test mi daje potvrdu onoga što mi se dešava u igri.

Trenutno imam i Tele2 i na njemu nisam imao takvih problema, doduše Tele2 mi je na vanjskoj anteni iako mi ovo ne liči na problem sa antenom.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Cini mi se da im s mrezom opcenito nesto ne stima, imam njihov kabelski net, pin u COD mpbile je 30-50 ms, ali igra zna biti trzava, ne mogu to s nicime povezati

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sto se tice pinga na lte a1 vec smo zakljucili da imaju gadne probleme i lag spikeove i jednostavno je tu tele2 bolji....a1 ima brzinu bolju ali je ping nestabilan uzasno
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
Sto se tice pinga na lte a1 vec smo zakljucili da imaju gadne probleme i lag spikeove i jednostavno je tu tele2 bolji....a1 ima brzinu bolju ali je ping nestabilan uzasno

 Da. Samo što u mom slučaju nema ni bolju brzinu. 15 Mbps dl prosjek. U večernjim satima i gore od toga. Nažalost s A1 sam sjašio s konja na magarca, tako da ide raskid i sve nade polažem u FTTC Iskon.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne znam gdje ti živiš, ali eto ja (Donji grad ZG) imam Tele 2 pokućni internet i A1 na mobitelu, te ne mogu dočekati da istekne ugovor koji je stari potpisao sa Tele 2. 

Brzine oko 2mbit, jučer su cijeli dan bile oko 0.5... DA! Dobro ste pročitali, 0,5 mbit/s, a kad upalim hotspot na A1, 80mbit/s (courtesy of speedtest.net)

 

Brzine do 40 su nam bile obećane, ne znam jel ikad bilo preko 10, a živim 4 tramvajske stanice od trga, kad im zovemo službu za korisnike, ili se izvlače na nastavu od doma kako učenici kradu bandwith, ili nemaju ništa pametno za reći osim zamjene rutera koji je ispravan.

 

O pingu da ne govorim... Bar u LoL-u mi redovito skače preko 500ms, dok na A1 samo ako dobijem na mob obavijest u tom trenu. 

 

Stvarno ni prije 10g nisam mogao smisliti Tele2, i sad je identično. 200kn/mj se plaća faking 2mbit/s 

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
maks0806 kaže...

Ne znam gdje ti živiš, ali eto ja (Donji grad ZG) imam Tele 2 pokućni internet i A1 na mobitelu, te ne mogu dočekati da istekne ugovor koji je stari potpisao sa Tele 2. 

 

 

Ovisi o kvartu. Kod mene u Dubravi u Tnovčici su obiteljske kuće gdje nema puno korisnika po površini, tako da bazne očito nisu tako opterećene. Plus što je od unatrag nekih pola-godinu dana zaživio FTTC VDSL.

Drugi Tele2 koji nam je u igraonici od udruge koja se nalazi kod križanja Držićeve i Branimirove i gdje su sve višekatne zgrade daje nekih slabih 4-5 Mbps tijekom dana. Srećom našim boardgejmerima ne treba puno interneta, pa ovo zadovoljava.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A jasno, to je za te potrebe ok, ali ovo što ja imam je užas za jedan centar grada...

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
maks0806 kaže...

A jasno, to je za te potrebe ok, ali ovo što ja imam je užas za jedan centar grada...

 Definitivno. Meni je Tele2 davao 30-40 Mbps prosječno u DL i to mi je bilo baš OK. Sve je radilo. Klinac mi se nikad nije žalio na pingove. Streamali smo uredno paralelno YT + HBO/Netflix.

Od kada sam na A1 osim pada brzine došli i ovi spomenuti ping problemi + streaming problemi. A ako mi je u kvartu već sada A1 toliko opterećen, nekako sumnjam da će se to popraviti s novim valom dolaska nezadovoljnih Tele2 korisnika.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Što znači da moram naći alternativu. Htio sam uzeti od A1+PS5, međutim čini se da je to loša opcija. Možda na probni rok da uzmem od 7 dana pa vidim kako se ponaša. Sviđa mi se koncept mobilnog pokućnog interneta, ali šteta što je stvarno nepouzdan, a na mojem k.br. nema optike. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Koliko vidim ta čekanja za PS5 su malo dugačka. Izgleda da Sony ne štampa toga dovoljno.

Probaj si uzeti A1 na 14 dana probnog roka, samo nemoj vaditi SIm-icu iz routera da ne izgubiš prava povrata routera.

 

Taj mobilni internet će tek pravo zaživjeti s 5G mrežom. Bojim se da će prije toga uvijek biti ovakvih nestabilnosti i pada brzine

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo da se pohvalim, na neki misteriozni nacin mi se povecala brzina. Na početku jedva 15 max 20, a sad ga počela gariti iznad 40,cak jednom i 60 bila. Nadam se da ce potrajati 😂

Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa, jesu li vam naplatili naknadu ako ste uzeli bez ugovorne obveze i raskinuli u roku dužem od 14 dana i kraćem od 6mj? Danas sam zvao agenticu kada sam htio isključiti uslugu (bez ugovorne obv.) te mi je rekla da naplaćuju naknadu za isključenje od 250kn ako se isključi u razdoblju kraćem od 6 mjeseci, a nitko me s time na prodajnom mjestu nije upoznao. Usluga mi je trebala na 3 tjedna i sad sam skroz šokiran s obzirom da te natjeraju da kupiš njihov ruter i onda te na kraju još i naguze.

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne. Prvi glas. Idem odmah čitati još jednom opće uvjete. Pa da raskinem na vrijeme. No, ne bi me ništa više čudilo. 

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
pomett kaže...

Ekipa, jesu li vam naplatili naknadu ako ste uzeli bez ugovorne obveze i raskinuli u roku dužem od 14 dana i kraćem od 6mj? Danas sam zvao agenticu kada sam htio isključiti uslugu (bez ugovorne obv.) te mi je rekla da naplaćuju naknadu za isključenje od 250kn ako se isključi u razdoblju kraćem od 6 mjeseci, a nitko me s time na prodajnom mjestu nije upoznao. Usluga mi je trebala na 3 tjedna i sad sam skroz šokiran s obzirom da te natjeraju da kupiš njihov ruter i onda te na kraju još i naguze.

 Ako je ovo istina, onda su katastrofa. Ako sam uzeo bez ugovorne obveze, mogu valjda raskinuti kad hoću.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Da vidimo, ovo je službeni A1 cjenik koji vrijedi od 9. 11. 2020.

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1407026057/573_Cjenik+A1-Hrvatska_09.11.2020.pdf

 

250 kn se naplaćuje kao izlazna naknada u slučajevima:

  • nepokretna mreža - kabelski priključak - raskid uz povrat opreme
  • nepokretna mreža - svjetlovodni priključak - raskid uz povrat opreme
  • nepokretna mreža - preko postojeće linije - raskid uz povrat opreme
  • TV usluga - raskid uz povrat opreme
  • TV usluga - dodatni Tv prijemnik - raskid uz povrat opreme.

Znači, po njihovom službenom cjeniku (koji im treba nabiti na nos ako bude problema) nema osnove za naplatu u slučaju raskida jer Flatbox ne spada niti u jednu od gore navedenih kategorija prema cjeniku.

Ja u cjeniku nisam pronašao niti jednu drugu stavku koja se naplaćuje 250 kn. Ako se Flatbox čak i nekim čudom smatra nepokretnom mrežom. Definitivno nije niti kabelski, niti optika niti postojeća linija, a nema niti povrata opreme. Stoga, ja ću im u ovom slučaju zaprijetiti tužbom, jer ima osnove za tužbu u ovom slučaju

 

Provjerite i sami prema gore navedenoj poveznici na PDF

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 20:27 (Grof-LZS).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice