A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.956
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...
RokyFrane kaže...

 Koja je razlika izmedju tele2 i A1 ako možeš dat neke primjere? Ovo su mi 2 primjera speedtesta preko mobilnog neta na mobitelu i na PCu preko USBa i prilično sam zadovoljan sa pingom i brzinom.

Cijena je praktički ista ali Tele2 ima slabiju infrastrukturu... Konkretno, kod mene, tele2 je znao padati na 2/30 (samo 2 down, up ostaje na 30) a a1 se drži na minimum 15/25 a oba su znala povući do 40/40. A1 kod mene ima nešto veći ping/jitter ali brzine su stabilnije. Isprobano sa istim routerom (neki CAT6).

 

Moraš probati oba. Kupi tele2 karticu na kiosku, bon i aktiviraj net pa mjeri oba u isto vrijeme ali sa istim routerom. Ovako napamet ništa, samo mjerenje može pokazati pravu situaciju (od 8 do 10, od 3 do 5 i od 8 do 10 navečer kad su vršna opterećenja).

 Dada kužim pa imam bolji router koji koristim već par mjeseci u bridge-u za moj vdsl net ali ako mi već ovako dobro radi ping baš je konstantan i brzina u peak satima mi dolazi do 100/20 na A1 mobilnom netu a samo sam spojio mob sa USBom u komp znači ništa neide preko routera onda sad stvarno neznam šta da odradim, uzeo bi doslovno instant ovaj A1 za 180kuna mjesečno bez ugovorne ali ovih 400 kuna prvo za njihov router je iskreno ono prečudna stvar ali kad su svi napravili morat ću i ja :D


5 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Presao sam sa zice (5 mbit) na Flatbox i generalno internet je brzi nego prije. Brzina varira, vjerojatno o opterecenju repetitora, preko dana brzina je od 8 - 15 mbit, dok navecer ide do 30 mbit. Igrao sam online malo i ping je iznenadjujuce stabilan.

 

Normalno da sam trebao uzet i ZTE ruter pa sad vec gledam dalje kak si pojacat malo signal, tj. dobit brzi internet. Vidim da po Ebayu ima eksternih antena i hrpa rutera. Ocu imat korist od tih antena ili je bolje pikirat novi ruter?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Tkozna kaže...

Presao sam sa zice (5 mbit) na Flatbox i generalno internet je brzi nego prije. Brzina varira, vjerojatno o opterecenju repetitora, preko dana brzina je od 8 - 15 mbit, dok navecer ide do 30 mbit. Igrao sam online malo i ping je iznenadjujuce stabilan.

 

Normalno da sam trebao uzet i ZTE ruter pa sad vec gledam dalje kak si pojacat malo signal, tj. dobit brzi internet. Vidim da po Ebayu ima eksternih antena i hrpa rutera. Ocu imat korist od tih antena ili je bolje pikirat novi ruter?

Ako imas bolji smartphone pogledaj brzine  i ako imas bolje brzine kupi bolji ruter.

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Do sada sam bio na Tele2 i uistinu se ne mogu pozaliti, radilo je bez greske, nikada pucanja, brzine vrh, ali ovih 200GB je sramota! Sto sramota....ahahahaha.....zalost! :))) 

Je li ok njihov ZTE router ili je potrebno uzeti bolji?

Kakav im je TV tj. radi li ok?

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:54 (win32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Bok ljudi,

 

imam jedno pitanje u vezi ovog novog Flatbox DUO-a.

 

Kao što i neki ostali, i ja sam produžio uslugu preko interneta i sve super radi, korisnik sam već par godine... Piše mi 1 TB prometa. Mene zanima mora li se ručno naručiti taj novi modem koji ima CAT6 i koji ima WiFi dosta snažniji nego ovi stariji modeli koje su davali? Jer sam očekivao da će mi poslati, ali ništa.

 

I još jedno pitanje - trenutno koristim ovog Huawei-a koji mi je dobar, ali sam našao doma isto jednog ZTE MF283V, koji u odnosu na Huawei-a ima 300 mbit WiFi modul, dok ovaj Huawei ima duplo manje. Isto imaju Cat 4.

 

Mene zanima koji po Vašem mišljenju je bolji za brzinu interneta i poglavito WiFi-a? 

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 8:45 (joe92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako netko nije zadovoljan sa Flatbox duo tarifom ja ga mogu otkupiti samo tarifu uz neku nadoknadu mora biti bez UO na pretplatu. Š

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

16 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Papasjuk kaže...

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

 Da stvarno su zezli s tim routerom.

Meni treba usluga 3-4 mjeseca godisnje, pa sam ih zvao da vidim što je s routerom. Ok, da ga kupim samo prvi put, ali nakon što raskinem ugovor nakon 3/4 mjeseca, i onda ponovo uzmem uslugu slijedeće godine, opet moram kupiti njihov router iako već imam taj njihov od prošlog puta...

 

Tako da A1 Flatbox otpada za mene

3 godine
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nije mi jasno zašto Flartbox nije dostupan poslovnim korisnicima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
user2206 kaže...

Nije mi jasno zašto Flartbox nije dostupan poslovnim korisnicima?

 Dostupan je, imaju Flatbox Duo Biz

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Papasjuk kaže...

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

 Ako ti je router ZTE MF 286 bezvezni mogu otkupiti samo njega po bezveznoj cijeni ,a tebi ostane samo Flatbox Duo!

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sasoon kaže...
Papasjuk kaže...

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

 Da stvarno su zezli s tim routerom.

Meni treba usluga 3-4 mjeseca godisnje, pa sam ih zvao da vidim što je s routerom. Ok, da ga kupim samo prvi put, ali nakon što raskinem ugovor nakon 3/4 mjeseca, i onda ponovo uzmem uslugu slijedeće godine, opet moram kupiti njihov router iako već imam taj njihov od prošlog puta...

 

Tako da A1 Flatbox otpada za mene

 Mozes staviti uslugu na mirovanje 9 mjeseci. Ili ako ti ni to ne odgovara uzmi fletericu na bonove, 250 kn/mjesecno odnosno 225 kn ako kupujes bonove online

16 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
creat1n kaže...
Sasoon kaže...
Papasjuk kaže...

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

 Da stvarno su zezli s tim routerom.

Meni treba usluga 3-4 mjeseca godisnje, pa sam ih zvao da vidim što je s routerom. Ok, da ga kupim samo prvi put, ali nakon što raskinem ugovor nakon 3/4 mjeseca, i onda ponovo uzmem uslugu slijedeće godine, opet moram kupiti njihov router iako već imam taj njihov od prošlog puta...

 

Tako da A1 Flatbox otpada za mene

 Mozes staviti uslugu na mirovanje 9 mjeseci. Ili ako ti ni to ne odgovara uzmi fletericu na bonove, 250 kn/mjesecno odnosno 225 kn ako kupujes bonove online

 Nažalost ne može, pitao sam ih. Može 3 mjeseca u mirovanje bez problema, a do 6 mjeseci ako ti odobre.

Nisam ni znao za Fletericu, to je jedna solucija (ako se ne mora slati poruka svakih nekoliko GB kao na Tele2), a druga je Simpa Internet tjedan. Mislim da su obe tarife ogranicene na 75mbita, što mi je ok.

 

Da li se negdje VIP bonovi mogu kupiti sa R1 računom? Na njihovom webu izgleda ne mogu. HT prodaje Simpa bonove sa R1 računom na svom webu.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Fleterica nema ogranicenja brzine ni dnevnog prometa. Koristio sam mjesec dana. Takodjer koliko se sjecam kad kupujes bon prek weba ili u aplikaciji mozes zatrazit R1. Negdje na dnu bude upit za R1 da stavis kvacicu.

 

 

Evo slike iz aplikacije za R1.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 16:16 (bezimeni).
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sasoon kaže...
creat1n kaže...
Sasoon kaže...
Papasjuk kaže...

Eh,tko nebi volio Flatbox tarifu bez u.o. i bez kupovine bezveznog A1 routera!?

 Da stvarno su zezli s tim routerom.

Meni treba usluga 3-4 mjeseca godisnje, pa sam ih zvao da vidim što je s routerom. Ok, da ga kupim samo prvi put, ali nakon što raskinem ugovor nakon 3/4 mjeseca, i onda ponovo uzmem uslugu slijedeće godine, opet moram kupiti njihov router iako već imam taj njihov od prošlog puta...

 

Tako da A1 Flatbox otpada za mene

 Mozes staviti uslugu na mirovanje 9 mjeseci. Ili ako ti ni to ne odgovara uzmi fletericu na bonove, 250 kn/mjesecno odnosno 225 kn ako kupujes bonove online

 Nažalost ne može, pitao sam ih. Može 3 mjeseca u mirovanje bez problema, a do 6 mjeseci ako ti odobre.

Nisam ni znao za Fletericu, to je jedna solucija (ako se ne mora slati poruka svakih nekoliko GB kao na Tele2), a druga je Simpa Internet tjedan. Mislim da su obe tarife ogranicene na 75mbita, što mi je ok.

 

Da li se negdje VIP bonovi mogu kupiti sa R1 računom? Na njihovom webu izgleda ne mogu. HT prodaje Simpa bonove sa R1 računom na svom webu.

 

Moze se, trazio sam raskid ugovora u 9. mjesecu, za par dana me zvali i pitali zasto raskidam, ponudili da stavim uslugu na mirovanje 9 mjeseci, prebacili me na flatbox sa homeboxa iakp sam korisnik bez UO tek 3 mjeseca i nema naplate ukljucenja usluge nakon mirovanja

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bezimeni kaže...

Fleterica nema ogranicenja brzine ni dnevnog prometa. Koristio sam mjesec dana. Takodjer koliko se sjecam kad kupujes bon prek weba ili u aplikaciji mozes zatrazit R1. Negdje na dnu bude upit za R1 da stavis kvacicu.

 

 

Evo slike iz aplikacije za R1.

 U uvjetima korištenja, fleterica ima ograničenu brzinu na 75 Mbit/s. Stvar je samo u tome da A1 trenutno ne implementira to ograničenje, ali sve nekako vidim da će kad počnu biti i za to kuknjave.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
BMT kaže...
bezimeni kaže...

Fleterica nema ogranicenja brzine ni dnevnog prometa. Koristio sam mjesec dana. Takodjer koliko se sjecam kad kupujes bon prek weba ili u aplikaciji mozes zatrazit R1. Negdje na dnu bude upit za R1 da stavis kvacicu.

 

 

Evo slike iz aplikacije za R1.

 U uvjetima korištenja, fleterica ima ograničenu brzinu na 75 Mbit/s. Stvar je samo u tome da A1 trenutno ne implementira to ograničenje, ali sve nekako vidim da će kad počnu biti i za to kuknjave.

 Moze link ili nesto, ne mogu pronaci tu stavku u uvjetima, a u FAQ sam pronasao ovo:

"Koja je brzina interneta na Spikalici, Sheralici, Surferici, Strimalici i Fleterici?

Procijenjena maksimalna brzina do 225 Mbit/S.

Brzina ovisi o području na kojem se nalaziš kao i o uređaju kojeg koristiš."

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 10:58 (INCOGNITO99).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
INCOGNITO99 kaže...
BMT kaže...
bezimeni kaže...

Fleterica nema ogranicenja brzine ni dnevnog prometa. Koristio sam mjesec dana. Takodjer koliko se sjecam kad kupujes bon prek weba ili u aplikaciji mozes zatrazit R1. Negdje na dnu bude upit za R1 da stavis kvacicu.

 

 

Evo slike iz aplikacije za R1.

 U uvjetima korištenja, fleterica ima ograničenu brzinu na 75 Mbit/s. Stvar je samo u tome da A1 trenutno ne implementira to ograničenje, ali sve nekako vidim da će kad počnu biti i za to kuknjave.

 Moze link ili nesto, ne mogu pronaci tu stavku u uvjetima, a u FAQ sam pronasao ovo:

"Koja je brzina interneta na Spikalici, Sheralici, Surferici, Strimalici i Fleterici?

Procijenjena maksimalna brzina do 225 Mbit/S.

Brzina ovisi o području na kojem se nalaziš kao i o uređaju kojeg koristiš."

 Naravno da može.

 

Citat: "Tarife obuhvaćene ovim Uvjetima korištenja podržavaju 4G brzinu do 75Mbit/s."

Ovo što si ti naveo također piše u uvjetima korištenja, ali se radi o procijenjenoj maksimalnoj brzini sustava (odnosno 4G mreže).

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

 

ekipa ako ubacim tele2 karticu u A1 ZTE ruter, hoće li to funkcionirati? vjerujem da bi moralo, nije možda ovo zaključano na A1 ili tako nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Već godinama ništa nije zaključano...

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

koliko je potrebno za aktivaciju Fleterice nakon kupnje bona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
funny games kaže...

koliko je potrebno za aktivaciju Fleterice nakon kupnje bona?

Možda koju minutu.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, zanimljivo i pomalo zbunjujuće... Koliko ja to shvaćam, taj pasus govori da je 4G maksimalnog bandwidtha 75mbps(jedan kanal), a ukoliko uređaj podržava neku od agregacija (4G+), maksimalni bandwith je tih 225 Mbps(3ca)
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav,

 

pošto sam još uvijek korisnik one famozne "Tele2 usluge" Pokućnog interneta, zanima me dali se ruter u A1 može uzeti na na pretplatu na 24mj.....

jer si mi na SZK rekli da nije moguće a na A1 stranicama gledam da se može....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
INCOGNITO99 kaže...
Da, zanimljivo i pomalo zbunjujuće... Koliko ja to shvaćam, taj pasus govori da je 4G maksimalnog bandwidtha 75mbps(jedan kanal), a ukoliko uređaj podržava neku od agregacija (4G+), maksimalni bandwith je tih 225 Mbps(3ca)

To je i meni, doduše, palo napamet, ali nekako sumnjam da su na to mislili, tim više što se u optimalnim uvjetima moglo dobiti i više od tih 225 Mbps.

16 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
BMT kaže...
INCOGNITO99 kaže...
Da, zanimljivo i pomalo zbunjujuće... Koliko ja to shvaćam, taj pasus govori da je 4G maksimalnog bandwidtha 75mbps(jedan kanal), a ukoliko uređaj podržava neku od agregacija (4G+), maksimalni bandwith je tih 225 Mbps(3ca)

To je i meni, doduše, palo napamet, ali nekako sumnjam da su na to mislili, tim više što se u optimalnim uvjetima moglo dobiti i više od tih 225 Mbps.

 Ima ih što su dobili i skoro 400mbita

https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/6208197.aspx

 

Edit: Ova se brzina samo odnosi na Flatbox, ne na Fletericu

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 17:49 (Sasoon).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sasoon kaže...
BMT kaže...
INCOGNITO99 kaže...
Da, zanimljivo i pomalo zbunjujuće... Koliko ja to shvaćam, taj pasus govori da je 4G maksimalnog bandwidtha 75mbps(jedan kanal), a ukoliko uređaj podržava neku od agregacija (4G+), maksimalni bandwith je tih 225 Mbps(3ca)

To je i meni, doduše, palo napamet, ali nekako sumnjam da su na to mislili, tim više što se u optimalnim uvjetima moglo dobiti i više od tih 225 Mbps.

 Ima ih što su dobili i skoro 400mbita

https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/a1-flatbox-duo-1tb/6208197.aspx

 da ali na Flatbox duo, a ne na Fleterici o kojoj se vodi rasprava. Dvije različite tarife

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 16:49 (DDavorin).
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel netko probo stavit karticu u b315-22? Znam da nema agregaciju frekvencija al na tom routeru mi je tele2 brzi neg a1 na ovom zte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Jel netko probo stavit karticu u b315-22? Znam da nema agregaciju frekvencija al na tom routeru mi je tele2 brzi neg a1 na ovom zte.

 R4zOR229  Ma stavi ti sim u hawei tamo mu možeš zadati na koju frekvenciju se spaja(koja je najmanje opterećena)  ZTE ima 2CA ali kombinira 1800 kao primarnu sa 800 ili 2600(ako je ima) i zbroj tih recimo 800+1800  20+30=50 a sa Huawei se spojiš na 2100 koja nije opterećena i evo 80 90 Mbps

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Trenutno imam Huawei B525 od Tele2 , zanima me hoću li imati bolje brzine s njime ili s ovim ruterom od vipa ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice