Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Super je, tnx. Malo je cijena visoka no tu je negdje kao kod redragon kumara. To bi bila mehanička isto.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Uvi gear mini je mehanička sa optičkim prekidačima. Dolazi sa blue, ali možeš lako zamijeniti za neke druge ako želiš.

 

Ja ju imam od kad je izašla i super sam zadovoljan, jedino sam stavio brown switcheve.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, moze preporuka tipkovnice do kojih 300,400 kn. 

Neznam dal mi ima veze bila mehanička ili membranska, pošto sad koristim neki šrot od havita za manje od 100 kn (dala je dusu tipkovnica, prezivjela preko 5 godina)..

Hvala i lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
XXX-Man kaže...

Uvi gear mini je mehanička sa optičkim prekidačima. Dolazi sa blue, ali možeš lako zamijeniti za neke druge ako želiš.

 

Ja ju imam od kad je izašla i super sam zadovoljan, jedino sam stavio brown switcheve.

 odakle si naručio brown swithcweve i koliko te je koštalo?

14 godina
moderator
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BoTiA kaže...

 odakle si naručio brown swithcweve i koliko te je koštalo?

 https://www.epathbuy.com/product/gateron-optical-switches/

 

Kad sam ih ja kupovao, oni su ih jedini imali po normalnoj cijeni.

 

Ali vidio sam nedavno da ima i na aliexpressu pa baci oko.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
XXX-Man kaže...
BoTiA kaže...

 odakle si naručio brown swithcweve i koliko te je koštalo?

 https://www.epathbuy.com/product/gateron-optical-switches/

 

Kad sam ih ja kupovao, oni su ih jedini imali po normalnoj cijeni.

 

Ali vidio sam nedavno da ima i na aliexpressu pa baci oko.

 znaci trazim "Gateron Optical switches"

jos kad bi znao koja je razlika brown i slient brown :)

14 godina
moderator
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa sam naziv ti kaže, silent su tiši od običnih :)

Makar i obični su po meni dosta tihi...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zagrijan sam za tipkovnicu SteelSeries Apex 3  (membrane) koja je prije godinu dobila i preporuku u bug-u. "SteelSeries je ovom tipkovnicom poželio zadovoljiti igrače koji cijene taktilni odaziv mehaničkih prekidača, a tišinu membrane."

 

Dosad nisam koristio mehanicke tipkovnice, a cijenim tisinu tipkanja. Cijena je oko 500-600 kuna. Koju bi jos za te novce mogao uzeti u razmatranje, mozda neku tihu mehanicku ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Malo sam prelistao forum i odlucio da cu ici i do 800kn. Najvise mi se svidja APEX 7, ali mi je ipak malo previse, tako da su zasad ove 3 u uzem izboru. Volio bi da su i nasi znakovi na njima ali koliko vidim to je bas rijetkost

2 G413 carbon
13 HyperX Alloy Origins Core RGB
1 APEX 3
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Za graviranje/printanje nasih znakova na koji god tip tipkovnice u ZG-u odete u:

https://zonatampona.hr/

Cca 50kn za laptop sa osvijetljenom tipkovnicom, gotovo za par minuta. Jedino ih malo zeznuto naci u tom prostoru od Koncara (najjuznija zgrada, mala trafostanica ispred)...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 13:45 (Mad Ant).
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam napravio jednu veliku grešku kupivši Logitech G213 Prodigy tipkovnicu. 

Naime istu sam kupio 11.06.2021 godine čitajući neke recenzije sa dodatnim popustom i platio sam je 500 kn.

Nakon tjedan dana igranja ( ništa intenzivno ) na tipkovnici se počeo pojavljivati loš odaziv na slovu R i slovu T.

Isto sam testirao u Word-u i bilo je npr. Od 20 klikova na ta slova oko 10-12 puta prihvati, a nekada 10 puta stišćeš da ne prihvati uopće.

Dućan u kojem sam kupio istu je poslao u ovlašteni logitech servis u Hrvatskoj koji je tipkovnicu nakon tjedan dana vratio sa napomenom kako ista radi i da nisu ništa popravljali.

Isti taj dan sam tipkovnicu probao ponovno i opet se desila ista stvar gdje sam snimio i video u kojemu se vidi kako pritišćem navedene tipke i one ne reagiraju.

Ponovno sam napravio reklamaciju i dečki u dućanu su priložili video, ali su opet na servisu vratili nakon tjedan dana bez ikakvog popravka sa napomenom kako sve radi po njihovom testu.

 

Znači evo ja ne znam ni sam što da napravim, danas sam pokupio tastaturu i probao na poslu na dva PC-a i nakon 1-2 minute kreće isti problem sa tim odazivom samo ta dva slova.

U međuvremenu sam kupio neku bezveznu tastaturu i sve radi normalno. Svaki USB port sam isprobao i ista stvar se dešava.

U dućanu kod preuzimanja smo spojili radilo je, ali eto to je kratko bilo jer problem se počinje dešavati nakon 1-2minute nakon što se tastatura ukopča.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

to okači ovdje da ostane lipo....

 

link: hardverske-teme/ne-preporuka-kupnju

Survivor - eye of the tiger
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Postoji li trenutno ijedna logitechova tipkovnica sa G tipkama i HR layoutom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 21:16 (kiky94).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kiky94 kaže...

Postoji li trenutno ijedna logitechova tipkovnica sa G tipkama i HR layoutom?

 Ovisi što smatraš HR layoutom... Ako misliš na pravi HR/SLO layout onda ne postoji, sa ili bez G tipki. Ako misliš na dodana HR slova na UK ili US/US-intl layout, onda mislim da sve Logitechove u našim poznatijim trgovnima imaju to tako odrađeno. Ali najbolje ti je provjerit u trgovini baš za model koji te zanima.

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba kontaktirati dućan i pitati. Prošle godine sam uzeo G512 u Linksu i ima Hr layout, ugravirana a ne naljepljena.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ulysses182 kaže...

 Ovisi što smatraš HR layoutom... Ako misliš na pravi HR/SLO layout onda ne postoji, sa ili bez G tipki. Ako misliš na dodana HR slova na UK ili US/US-intl layout, onda mislim da sve Logitechove u našim poznatijim trgovnima imaju to tako odrađeno. Ali najbolje ti je provjerit u trgovini baš za model koji te zanima.

 

Hmmm ne sjecam se bas da u HR ANSI layout ide kao preporuceni, prije da je ISO layout sa unificiranim znakovima.

Mali enter nije nikom zanimljiv, osim ako si rodjen u USA/CA, gdje je ANSI standard.

 

Primjer:

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-gaming-g413-silver-mehanicka-srebrna-usb-101200310

 

 

A ANSI layout prodavati u HR je malo zesca debilana - dobra je samo onima koji nisu rodom iz EU:

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-gaming-g413-carbon-mehanicka-crna-usb-101200319

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

trebao bih preporuku za bežičnu tipkovnicu sa "normalnim" layoutom i hrvatskim tipkama. Može i u kombinaciji sa nekim mišem. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala svima na preporuci,kupljena


HyperX Alloy Origins Core RGB

 

Ovo mi je prva mehanicka tipkovnica i zaista je uzitak tipkati, i efekti i mogucnosti osvjetljenja su odlicni ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 9:57 (systemize).
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gdje ima za kupiti lube(tipkovnica) u hrvatskoj. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vertikalni miš nikako (osim ako si baš želiš naškoditi zglobu ruke i uz to biti neprecizan), a tipkovnica ne djeluje baš nešto posebno.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Vertikalni miš nikako (osim ako si baš želiš naškoditi zglobu ruke i uz to biti neprecizan), a tipkovnica ne djeluje baš nešto posebno.

Može neki link na relevantni izvor informscija kako vertikalni miš šteti zglobu?

Osobno koristim vertikalni miš na poslu za CAD i konačno me ne boli zglob više (na standardnom mišu sam redovito imao problema). Također uopće nisam neprecizan, iako je naravno tražio neko kraće vrijeme prilagodbe do potpune preciznosti. 

@Dex.amx Što se tipkovnice tiče pisao sam nedavno ovdje kako tražim tipkovnicu za ljevoruke jer stalno lupam mišem u desni rub tipkovnice, ali u HR nema teoretske šanse, a izvana je to pak toliko skup sport da boli glava i još nisam baš zadovoljan s onime što sam našao. 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 7:18 (Veliki Brat).
2 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Lijevak sam koji je naučio miš koristiti desnom rukom jer sam jedini lijevak u obitelji pa sam manjina, a i ponuda periferije za lijevoruke je bila diskriminatorna davne 2006., a vjerojatno i skupa.

Dakle, koristim miš desnom rukom i s klasičnim mišem sam neprecizan(glede gaminga).

A s klasičnim mišem nemam nikakvih bolova u zglobu, jedino znam natuč tkivo s unutarnje strane zgloba(korijen dlana?) kad jako pritišćem dlanom o stol.Mada vjerojatno zato jer mi ruka nekad ne bude na stolu već ju nagnem na rub stola.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
pqweasdyxc kaže...

Gdje ima za kupiti lube(tipkovnica) u hrvatskoj. 

 Mislis gdje ima kupiti lube za tipkovnice? Ili mislis na tipkovnice koje su vec lube-ane?  

9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
rocko9 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Gdje ima za kupiti lube(tipkovnica) u hrvatskoj. 

 Mislis gdje ima kupiti lube za tipkovnice? Ili mislis na tipkovnice koje su vec lube-ane?  

 Lube za tipkovnice. Gledao sam po dućanima i nitko nema. Imam red switcheve kojima bi dobro došlo malo lubea.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Iskreno nemam pojma gdje ima u HR ( ako ima ). Ja ti mogu preporucit CandyKeys i mykeyboard.eu stranicu ali je postarina oko 7 - 20e jer ide iz DE i Belgije. Pa sad koliko ti je isplativo placat postarinu zbog toga...

 

Evo imas na ebay.de link 17e s postarinom za HR.

16 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dex.amx kaže...

... jedino znam natuč tkivo s unutarnje strane zgloba(korijen dlana?) kad jako pritišćem dlanom o stol.Mada vjerojatno zato jer mi ruka nekad ne bude na stolu već ju nagnem na rub stola.

 Tome služi udobna podloga i ne nabijanje miša na rub stola. Podlaktica MORA biti oslonjena.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
2 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Dex.amx kaže...

... jedino znam natuč tkivo s unutarnje strane zgloba(korijen dlana?) kad jako pritišćem dlanom o stol.Mada vjerojatno zato jer mi ruka nekad ne bude na stolu već ju nagnem na rub stola.

 Tome služi udobna podloga i ne nabijanje miša na rub stola. Podlaktica MORA biti oslonjena.

 

Nije mi miš na rubu stola već podlakticu klackam po rubu stola.

5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zanima me neka bezicna tipkovnica, moze biti i mehanicka, ali da nisu plavi switchevi. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim uzet novu kb...plan je k70 white mk2..e sad za oko mi je upala logitech gpro kda verzija..bit ce u linksu s 1049 na 749..jel valja kaj ta tipkalica ili da uzmem corsair...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 16:28 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice