Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 783.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Printer - preporuke

Po meni je to sve slično, pogledaj jedino da li Epson još uvijek daje dodatne 2 godine garancije na njihovom webu, to bi po meni trebalo biti ključno.

Ja imam taj epsonov eco tank vec par godina i nikakvih problema s njim. Sličan model se koristi i u lokalnom vrtiću i u godinu dana je ispisao oko 7000 stranica također bez problema.

 

 

edit:
Epson 3 godine jamstva!!!
Rok od 30 dana za registraciju

Jamstvo je 3 godine ili max broj kopija (ako se dosegne max broj kopija prije tri godine nema više jamstva)

12 + 24 Mjeseci U servisu, 30.000 stranica

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 13:11 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

molim vas preporuku za printer u boji - koristio bi se za ured - potreba za printanje slika/uzoraka za proizvodnju, cirka 50ak stranica mjesečno maksimalno.

 

Hvala i L.p

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 13:33 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

koju kopirku uzeti do nekih 1000€ moze i koji euro vise, trenutni je konica minolta c227, cca u 2.5god preko 115000 printeva preci na xerox ili sta je pametno uzeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke

a neku u najam?

 

pa si samo skubiciraš koje su ti potrebe za print u boji, koliko CB i to ugovoriš, briga te za potrošni ?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Printer - preporuke

kako se vrti uopce cijena najma? za npr takavu konicu ili neki slican?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke

gle, davno je bilo, ali mislim da smo plaćali 200 kn/mj po AFdu, i mislim da je bilo 2000 CB i 200 kolor A4 uračunato...

 

evo ti jedan link:

 

https://www.best4rent.hr/uredjaji/?gclid=Cj0KCQiA9OiPBhCOARIsAI0y71As1yvd2y-cRkUvEcDVFHyRqDXrvCAy5gxZBxMfQ4IFjthVYrqtCqMaAoYxEALw_wcB

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Printer - preporuke

ma meni manje vise sve color treba, ne znam kako racunaju al vecinom je logo firme koji je u boji i dosta a3 papira isto logo firme i rjetko da bude bas sve crno bijelo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Gle, sve te veće kopirke imaju A3 bar sa strane, prolazni...

 

ti moraš uprosječiti svoju mjesečnu potrošnju ispisa - koliko CB A4 tranica, koliko kolora, koliko A3....

 

i onda par iteracija ponude izvrtjeti s njima - neki nude sav potrošni materijal - tonere, vaste boxove, ali i papir te servis....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
dennocro kaže...

kako se vrti uopce cijena najma? za npr takavu konicu ili neki slican?

 -to ne pitaš tu nego telefon-alo-kume.. i druga stana bubne neku cifru, koja ovisi o formatu, boji, konstelaciji zvijezda, vegeti.. a recimo oko 300-500-1000kn .. sve je moguće, daleko isplativije nego kupnja+održavanje ako mislimo na recimo amortizaciju u jamstvenom roku + cca 5 god.. i kvarove nakon, kao i za statupove koji možda idući mjesec stave ključ u bravu, tj povoljnije im je platiti par mjeseci najma nego kupnja i bacanje.. itd.

 

edit: ili ovako, za probu se uzme par mjeseci.. i tad se vidi isplativost usporedivo s prijašnjim troškovima npr za tonere i sl. godišnje.. u pravilu se isplati već samo po cijeni tonera i korištenje ispadne onak đabe, ko oprema operatera modem-router-iptv.. plaćaš potrošnju koju bi i inače trošio dok dobavljač koji to renta zarađuje održavanjem tj jednako kao da ti prodaje toner uz eliminiranu konkurenciju tj vrabac u ruci mjesečno što je bolje od goluba na grani godišnje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 22:21 (ihush).
11 godina
offline
Printer - preporuke

racunali smo ne isplati se iznajmiti barem ne tu u puli sa ponudom koja nam se nudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
dennocro kaže...

racunali smo ne isplati se iznajmiti barem ne tu u puli sa ponudom koja nam se nudi.

LINK  imaju na stanju masine za tvoje potrebe, pošalješ upit s osnovnim preferencijama vezano uz ispis/kopiranje/skeniranje.

 

Ja kod njih uzimam, imam  već 10+ godina mašine od njih. Neke mi imaju 200k + ispisa do sad.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Može netko preporučiti printer sa jeftinim ili zamjenskim bojama? Do sad sam imao epson kojem bi boje koštale 40 kn sveukupno. Gledam sve ove printere koje se prodaju boja im dođe oko 200 kuna. Sad moje je pitanje jel ti printeri mogu više isprintati ili? Zaš je tako skuplje?

Planirao sam si uzet ovaj printer https://www.chipoteka.hr/racunala-i-prijenosnici/pisaci/printer-hp-envy-6020e-all-in-one-a4-color-wi-fi-usb-20-print-copy-scan-inkjet-20ppm-6139272366

15 godina
offline
Printer - preporuke

I meni treba nešto za po doma, Canon MG5250 baca B200 error, nisam ga uspio vratit u život.

 

Znači treba mi za 20-ak stranica mjesečno, bilo bi lijepo da ima WiFi i da su tinte jeftine (punjenje ili zamjenske).

 

Ecotank mi se ne isplati s obzirom na broj stranica koje printam...

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 18:53 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Poštovani

 

ima li tko preporuku za color A3 printer za mali kućni ured?

Broj mjesečnih printeva cca recimo 300 kom A4 i 200 kom A3.

 

Gledam ovaj HP OfficeJet Pro AiO 7740.

Ima li koji u tom rangu, jeftiniji, ili da su barem boje jefitinije?

Koliko vidim ovdje set boja 953XL dođe 1200 kn, a izbaci taman toliko printeva što znači da me printana stranica dođe 1 kn.

 

Ispis ne treba biti savršen fotografski, radi se o nacrtima...

E, da, treba biti novi jer ga moram pravdat državi.

 

EDIT: evo malo sam googlajući naletio na Epson Ecotank.... ima li tko A3? ovo mi se čni ekstra. što se tiče bočica boje, cijene su vidim oko 100-120 kn za pojedinačnu što je prihvatljivo.

što mislite o ovom modelu?

https://www.epson.hr/hr_HR/proizvodi/pisa%C4%8Di/inkjet/potro%C5%A1a%C4%8D/ecotank-l14150/p/28885

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 0:06 (shinobi.kid).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Bok, 


Treba mi preporuka za printer koji bi bio kompaktibilan i radio bi bez previse podesvanja s Macom. Obavezno ink jet, uredski posao Real estatea, obavezno mora imat automatsko obostrano skeniranje i automatski obostrani ispis. Ispis bi bio ugovori o posredovanju, katastar i ostale stvari. 

Zamolio bi Vas 2-3 opcije. Buđet nije bitan, ali mislim da mi vec pisači od 2000-3500kn to mogu raditi odlično. 

Dosad sam koristio Canon G3411 doma, ali moram ga mjenjat, previse vremena uzima da moram ručno skenirat, onda ručno okretat za obostran ispis itd. 

Real Estate Investing - Istra / Apple FRIENDLY
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Znači,svi nešto traže,kupuju,mole za savjet a nitko ne odgovara. Ima li netko tko bi dao preporuku za printer(3 u 1),wifi,za kućnu upotrebu(škola,fax,koja slika itd)?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
biankoneri kaže...

Znači,svi nešto traže,kupuju,mole za savjet a nitko ne odgovara. Ima li netko tko bi dao preporuku za printer(3 u 1),wifi,za kućnu upotrebu(škola,fax,koja slika itd)?

 pa mozes pogledat par stranica iza sto se preporucuje ... moj glas ide za Epson Ecotank

13 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
biankoneri kaže...

Znači,svi nešto traže,kupuju,mole za savjet a nitko ne odgovara. Ima li netko tko bi dao preporuku za printer(3 u 1),wifi,za kućnu upotrebu(škola,fax,koja slika itd)?

 pa mozes pogledat par stranica iza sto se preporucuje ... moj glas ide za Epson Ecotank

 Hvala na odgovoru. Baš gledam te printere i mislim da je to najbolje šta meni treba.

14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Moze li savjet koji printer bi bio ok za moje potrebe? Dakle, printam mozda deset stranica godisnje. Printer mi nit ne treba cesto, al kad zatreba onda je škripac...

Imam inkjet, pa po Murphyievom zakonu cak i kad zatrebam nesto isprintat zna se desit da spremnik boje zeza (vjerojatno se osuši).

Pa sam mislio uzeti neki laserski da izbjegnem takve situacije i da je pouzdan. Nedostatak je da su samo cb laseri pristupačni, a u boji su vec dosta skuplji.

Potrosio oko 1000kn max, pa jel ima koja opcija da mogu pouzdano isprintati nešto i nakon dugog nekorištenja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Poklanjam tinte br.664 za EPSON

Pozdrav svima,

 

Poklanjam dvije bočice tinte br. 664 za EPSON (cyan i magenta).

Ne mislim ih slati poštom, samo osobna primopredaja Zagreb, pa ako nekome treba neka se javi privatnom porukom.

 

L.p.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

 

trebao bih uzeti dva printera:

 

 

1. Tonerski - MF printer/skener/kopirka u boji, WiFi, do 700injak kn, sa jeftinim tonerima

 

2. Laserski - MF Printer/Skener/Kopirka u boji, WiFi, do 1200kn / ili tonerski za slične novce ako nema laserskog u budžetu

 

 

 

 

 

 Imate li kakve prijedloge?

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav.
Vidim da se vas dosta ovdje razumije u printere. Uskoro otvaram obrt i u potrazi sam za kvalitetnim printerom. Radi se o tiskanju pozivnica, zahvalnica i svega popratnog. Naime radim grafički dizaj i uvijek sam po tiskarama.
E sada...
- tražim profesionalni printer za izradu svega toga. Budžet do 30 000 kn.
- da je ekonomičan (da nisu tinte preskupe)
- da ima kvalitetan ispis jer većinom printam na glossy papiru
- da može printati velike formate A3 pa nadalje
- da može printati 300g papir

Pisao sam par firmi preporuku, ali nisam niti od jedne dobio ponudu.
Ako je netko voljan pomoći i ako je u tome bio bi mu zahvalan.
Isto tako ako je u tom poslu možda možemo stvorit neku suradnju kod kupnje printera (ako ima trgovinu).
Za oko mi je zapeo Roland Versa Studio BN 20. Vidim da on može dosta toga printati pa ako netko ima više info o cijeni tinte i ostaloga.
Moguća suradnja i oko cuttera, računalne opreme, rezača i ostaloga.
Lijep pozdrav.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

molim preporuku a4 printera u boji, neki uvjeti su wifi, ciss te cijena od oko 1500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Checola kaže...

molim preporuku a4 printera u boji, neki uvjeti su wifi, ciss te cijena od oko 1500kn

 ovako nesto?

https://www.printink.hr/multifunkcijski-uredaj-epson-ecotank-its-l3250?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

12 godina
offline
Printer - preporuke

 o tako i nečemu razmišljam ali je dilema da li epson l3250, canon 3420, hp 515

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Checola kaže...

 o tako i nečemu razmišljam ali je dilema da li epson l3250, canon 3420, hp 515

meni je garancija presudila pa sam uzeo epson ... za sada super zadovoljan ... ako netko ima canona ili hp neka se javi i napiše iskustva

9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav! 

Trebam preporuku za home printer/scanner, nista pretjerano 20 papira mjesecno, slika i tekst. 

 

Zapeo mi je oko HP Envy 6020e za 720kn koliko je to dobra opcija ili ima nesto bolje. To je nekakav budzet, max 1000kn. Posto ce vise biti u standbyu nego biti u uporabi.

 

Koristio bi ga za izradu "knjige" recepta za kuhanje, tj slika i onda ispod nje tekst, priprema+recept. Za osobnu uporabu! ☺️🤗

 

Ovaj HP mi je nekako Ok ali bi volio da je barem i bluetooth.

 

Dali bas trebam uvijek kupovati originalnu tintu ili moze i neka zamjenska? Posto nisu bas najjeftinije. 

 

Hvala na pomoci i predlozima! ❤️✌️

 

Odmori u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Printer - preporuke

 

Kod Canon može zamjenska. Ovisi koji ketriđ prima, te onda nađeš zamjensku po tome.

Može i opcija sa rifilanjem. Izbušiš rupu u original ketriđ, te injekcijom sipaš boju.

 

Ne printam toliko kao prije, jer nisam već nekoliko godina studnet.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Printer - preporuke

dobili smo dvije ponude za printer. razlika je vrlo mala sta uzeti canon MFP iRAC3822i ili xerox MFP VersaLink C7030, cini mi se da je za xerox 500kn skuplja tinta. jer u ponudi je xerox sa tintama. a canon odvojeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Printer - preporuke

U potrazi sam za multifunkcijskim laserskim printerom u boji u rangu oko 5000-7000 kuna ali izgleda da ih baš nigdje nema dostupnih.

 

U tom rangu sam recimo našao Canon i-SENSYS MF742Cdw ali jednostavno baš nigdje (osim na Amazonu) ne nalazim taj ili njemu slične modele u dućanima kod nas.

 

Imate koju preporuku za printer ili eventualno dućan koji ih upoće imaju na lageru?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2022 23:36 (vranisimo).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice