Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.805
|
čitano: 911.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
filterini kaže...

Poštovanje,

 

trebao bi mi laserski printer za kućnu uporabu, preporučeni xerox 3040 bi odgovarao, ali ga izgleda više nema u prodaji.

 

Do 700 kn i da toneri nisu preskupi.

 Škicni početne modele od Canona crno bijele.

9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Može neka preporuka za laserski printer, automatski obostrani ispis, crno bijeli. Samo za uredske potrebe..cca 100-200 stranica na dan (dokumenti bez slika).  

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Zanima me isplati li se uzimati jedan od ovih modela i ako da koji?

Printer mi treba najviše za printanje crno bijelog teksta, ali i nešto slika. Također mi dobro dođe skener da mogu skenirati dio nekakve knjige ili sliku. Dao bi do nekih 550kn

 

http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/pisaci/42399/epson-xp-225-printerscanercopy/

 

http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/pisaci/46286/epson-xp-422-printerscanercopy/

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Mišljenje o ovom printeru (HP 3545)?

http://www.edigital.hr/tintni-pisac/hp-deskjet-ink-advantage-3545-eaio-wifi-s-multifunkcijski-pisac-p448445.html?bid=&partner=10001
Boje su ~ 180 kn.
Ili Canon PIXMA iP7250

Imam već doma jedan printer sa skenerom (ne radi printanje), ali bi radije uzeo ovaj HP sa skenerom jer mi je jednostavnije imat sve u jednom.
Treba mi za cca 30 stranica mjesečno, više CB nego boja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebam preporuku !

 

Trebam ispis diplomskog rada u 4 primjerka, znači nekih 110 kolor stranica i nekih 120 c/b stranica. Koliko vidim, više mi se isplati kupiti printer za nekih 500-tinjak kuna nego ostaviti 600 kuna fotokopiraoni (kolor ispis A4 košta 5kn po stranici).

 

Nemam pojma koji printer da gledam, ink ili laser. Bilo bi dobro da kad već kupujem da je odmah i skener.

 

Znači bitno je da sa prvim originalnim punjenjem mogu kvalitetno odprintati tih 230 stranica. (slike u boji nisu fotografije nego uglavnom grafikoni, chartovi, logotipovi ...)

Kupujem u Varaždinu sutra, pa je izbor Links, Elipso, Tehnomarket, MakroMikro...

 

Molim vas za prijedlog !

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 19:53 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

HP DESKJET INK ADVANTAGE 1515 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Nick_Diamond kaže...

HP DESKJET INK ADVANTAGE 1515 ?

 Ja sam zadovoljan s njim. Trebam puno printat zbog faksa i jako je dobar.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Da li netko zna zašto ima tako malo LED printera a u osnovi su jednostavniji i jeftiniji od laserskih. HP nema niti jedan model. Našao sam jedan oki color model ali boje je gotovo nemoguće naći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
zeroname kaže...

Da li netko zna zašto ima tako malo LED printera a u osnovi su jednostavniji i jeftiniji od laserskih. HP nema niti jedan model. Našao sam jedan oki color model ali boje je gotovo nemoguće naći.

-zato jer je svaki proizvođač vlasnik tehnologije-licence (a btw, HP=Canon). ..nasuprot je uoravo oki.. oki nije hp, hp drži većinu tržišta, do the math. :)

-kvaliteta, brzina, trajnost.. nekad davno je led najavljivan kao nešto 'uber'.. ali ispalo je fijasko s kvalitetom, brzinom.. i laser (cb-color) je pojeftinio strašno.. (biznis je toner, ne printer). Danas je razlika u cijeni više stvar branda (unutar 100kn), hp je skuplji neovisno o laser-led. Tako da svatko radi što mu je 'draže' (isplatljivije, robustnije..), juzer treba samo koristiti ne zamarajući se tehnikalijama jer su ipak samo tehnikalije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Ima li netko aktivan? :)

 

Treba mi što jeftiniji printer s opcijom kopiranja(po mogućnosti bez upaljenog kompa). Prosvjetar sam tako da stalno nešto printam učenicima, ali kvaliteta printa nije od ključne važnosti. Redovno će se koristiti(osim preko ljeta ) tako da me ne brine glava, bitnije mi je da su printer i boje što jeftiniji! Trenutno imam hp f2420, ali nešto ne valja s mehanikom, a i boje su mi skupe pa se ne planiram više s njim zezati.

 

Ovo bi bilo idealno zbog cijene, ali pretpostavljam da je s razlogom niska? http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/pisaci/35910/canon-mg2550-printerscanercopy/

 

Isplati li se da se više isprsim za nešto tipa ovaj: http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/pisaci/42399/epson-xp-225-printerscanercopy/

 

 

Lifes good!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer - preporuke

Molim preporuku multifunkcijskog pisača uz korištenje zamjenskih tinti, po mogućnosti sa zasebnim spremnicima za boju (5).

Mojem MG5250 je izgleda otišla glava, pa trebam zamjenu.

Cijena do 500-700 kn, uz valjani razlog max. 1.000 kn

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Matozan kaže...

Molim preporuku multifunkcijskog pisača uz korištenje zamjenskih tinti, po mogućnosti sa zasebnim spremnicima za boju (5).

Mojem MG5250 je izgleda otišla glava, pa trebam zamjenu.

Cijena do 500-700 kn, uz valjani razlog max. 1.000 kn

Što preporučujete da uzmem?

Canon MG5650 - stari model - 807 kn

Canon MG6450 - stari model - 617 kn, nije mi jasno zašto je ovaj "jači" model jeftiniji nego "slabiji" model u istoj trgovini?

Canon MG5750 - novi model - 729 kn

 

Prednost dajem ovim starijim modelima, jer za njih postoje zamjenske tinte,

ali se bojim da nemaju istu boljku kao moj dosadašnji gore navedeni printer,

pa da mi nakon nekog vremena javi grešku da ne prepoznaje ispisnu glavu.

 

Što mislite koliko će trebati da se pojave zamjenske tinte za ovaj novi model?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Otiđi u lijepo neki nezavisan Canon servis i ljubazno pitaj dali ti mogu riješiti taj problem oko kazeta za MG5750.

Naravno takav servis ti nije gratis ali će te tinte kasnije koštati jednako kao iza ostale modele.

Tako da kako god okreneš na dobitku si.

13 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

kupujem laserski mono MFP pisač do 950Kn maksimalno. Za oko su mi zapela ova dva macana, cjenovno pozicionirana tu negdje oko 800-950Kn.

https://www.4clik.com/informatique/imprimantes/B37452+B37505/samsung-sl-m2070w-vs-hp-laserjet-pro-mfp-m125nw/

Prednosti samsunga: mrvicu brži, nfc podrška, bolji eco mode

Prednosti hp-a: ethernet ulaz, tiši u radu, jeftiniji toner

Evo jednog reviewa i kratke usporedbe na kraju (da se zaključiti da je samsung mrvicu bolja opcija)

http://www.trustedreviews.com/hp-laserjet-pro-mfp-m125nw-review

Uzeo bih samsunga jer mi je ljepši i NFC je vrh stvar, ali razlika u cijeni tonera je dosta velika (170kn u zmazunga naprama 100kn u hapeja, pogotovo s obzirom da su zamjenski toneri u hp-a deklarirani na cca. 1500str., a u zmazunga na 1000 što je znatna razlika)

Molim vas prijedloge, savjete, preporuke, ne znam ni sam kako sam neodlučan koji piknuti.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer - preporuke

Trebam c/b laser printer, printanje gluposti za klince (imamo hrpu c/b slika koje se printaju u bojanke, tj. crna crta ocrtava likove, bijele praznine se bojaju, pa spoji brojeve, pa labirinti...), neke dokumente za posao itd. Printa se 20-30 stranica tjedno do max 100, ideja je na dulji period čim više ušparat naspram inkjet printera koje više ne znam gdje smagat zamjenske boje itd. Windowsi 10 su nam svuda, tako da mora biti apsolutno kompatibilno, ne želim zaje. sa driverima starijih modela, po mogućnosti čim dulja garancija, čim jeftinije održavanje (bubanj/toner), cijena čim niža, nešto optimalno cost/benefit.

 

Hvala svima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Ja sam si uzeo Xerox Phaser 3020 prije koji tjedanu emezzeti za 399 kn. Link

Toner sa njim daje oko 700 stranica, a novi do 1.500, jedino što su im toneri malo skupi. Ali još nisam našao jeftini (povoljan) zamjenski/original kod nas.

 

Sve u svemu ja zadovoljan, ima wifi, podesio sam ga na svim kompovima i laptopu. Tako da me ne gnjave ukućani da im nešto isprintam. 

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

planiram kupiti HP DeskJet 1510 AiO u Chipoteci za 300 kuna. Naime,printer koristim povremeno i to vecinom samo za crno bijeli tekst a ponekad neki graf il sliku u boji, pa me zanima hoce li ovaj printer sluziti svrsi i koliko je ekonomican jer mu je crna boja oko 100 kuna (za 190 stranica) a XL 200 kuna (za 480 stranica) ?

Hvala unaprijed!

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Printer - preporuke

Suzio sam izbor na ova 2 printera - koristiti ću zamjenske tinte - Orink (do sada sam imao dobra iskustva sa njima):

Canon MG5650 - prošlogodišnji model, za ovogodišnji modeli MG5750 još nema zamjenskih tinti

Epson XP-325

Koji je bolji/kojeg preporučate ili imate prijedlog za neki treći u tom cjenovnom razredu?

 

 

0 Canon MG5650 - 555 kn Uzishop
0 Epson XP-325 - 630 kn Protis
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Ivan_cno kaže...

Ja sam si uzeo Xerox Phaser 3020 prije koji tjedanu emezzeti za 399 kn. Link

Toner sa njim daje oko 700 stranica, a novi do 1.500, jedino što su im toneri malo skupi. Ali još nisam našao jeftini (povoljan) zamjenski/original kod nas.

 

Sve u svemu ja zadovoljan, ima wifi, podesio sam ga na svim kompovima i laptopu. Tako da me ne gnjave ukućani da im nešto isprintam. 

Ja se ispričavam, zaboravio sam napomenut da bi trebao imat scaner/kopirku.

 

Hvala!

13 godina
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za printer ( samo bi printao crno-bjelo) uglavnom tekstovi sa worda i sl...koji bi po vama bio best buy...da je dugovjecan da mu nisu skupi ketriđi itd ne razumijem se u printere nisam imao dosad D:

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Rhodin kaže...

 Protegni se na HP M125NW model. Cijena od 839kn za plaćanje putem weba u hg spotu pa naviše. Printer je MFP, ima LAN i WiFi, jednostavan za rukovanje, funkcionalan, iznadprosječno tih, izuzetno ekonomičan ako uzmemo u obzir da se zamjenski toner može kupiti po cijeni već od 77kn u fenixu za nekih 1000 stranica ispisa, a za oko 100kn u svijetu mediji zamjenski za 1500 stranica ispisa. Po meni ne može jeftinije održavanje.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Prije nego što kupiš neki printer pitaj ovdje koji model mu je predhodio prije 2 - 3 godine. Naravno ukoliko te zanima da ga koristiš duže od 2 godine. I pitaj toga korisnika jeli još uvjek jednako zadovoljan kao kad ga je kupio. A ako ga je zamijenio zašto ga je zamjenio.

 

 

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Prije nego što kupiš neki printer pitaj ovdje koji model mu je predhodio prije 2 - 3 godine. Naravno ukoliko te zanima da ga koristiš duže od 2 godine. I pitaj toga korisnika jeli još uvjek jednako zadovoljan kao kad ga je kupio. A ako ga je zamijenio zašto ga je zamjenio.

 

 

Ma nije vrag. Adriatix? 

 

Pa dobro čovječe jel ti ikad odustaješ? LOL

 

10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Kupi neki Canonov tintni, pa onda samo refilaš spremnike.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 10:44 (Hrvojeee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke

To ćeš kupit i bacit u smeće nakon 50 isprintanih stranica jer će ti tinta biti preskupa. Tintni printeri jeftiniji od 650-700kn se ne isplate.

 

Ako ti treba crno bijelo samo onda uzmi radije laserski za te novce koji ima jeftine tonere.

 

Ako hoćeš tintni kupi Canon IP7250 koji ima jeftine, a dobre zamjenske tinte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 13:05 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Po čemu je ovaj Canon bolji od  HP a. 

 

Pa u dokumentaciji lijepo piše da je životni vijek kolor glave cca 4000 otisaka.  Nova glava košta 90% novog printera a uz to ste dobili i nove tinte. Dakle nakon toga se ovaj uređaj baca zajedno sa neispravnom glavom

 

Ukoliko netko ne vjeruje neka skine negdje neki servisni manual za Canon.

 

Pa neka čita što tamo piše crno na bijelom. A  4000 kolor otisaka je cca 4* 50 ml utrošene tinte. Ili  5-8 High Yeild HP kolor kazeta za jednokratnu upotrebu.  Taman toliko koliko košta novi Canon. A tintu u ml ste dobili gratis. Naravno nije Canon blesav i ne zna da ćete vi nedgdje kupovati zamjenske tinte i da si nije osigurao svoju profitnu stopu.

 

Sve je to razrađena igra do detalja samo to kupac ne zna. A i bolje mu je da ne zna. Bolje da ne zna gdje je sve popušio. Popušio na 100% ispravnom printeru koji je bacio. Popušio na zamjenskim tintama koje je nekome morao platiti.

 

Pa si sad izračunate koliko što košta. 

13 godina
offline
Printer - preporuke

I ja bi neki printer od tako 400 tinjak kn, treba mi za najjosnovinije radnje samo print crno-bjeli,dosad nisam imao printer da li se moze uzeti neki takav da ima samo dvi boje ili mozda vise ali da se samo dvi mogu zamjeniti.

I koliko to kosta za ovako neki printer ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa ako moze preporuka za printer/skener. Ne treba wifi i slicne stvari. Printanje crno bijelo i tu i tamo u boji te pokoje skeniranje.

 

Jedino bitno je da mu tinte nisu skupe(originalne odnosno zamjenske). 600kn no moze i vise ako tinte ce ispasti jeftinije na duge staze. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, molim preporuku za laserski multifunkcionalni c/b printer koji na sebi sadrži: LAN/wi-fi, scaner, kopirka, fax i da je duplex. Printer bi bio namijenjen za kućnu uporabu.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice