Koji gamepad/kontroler za PC?

poruka: 60
|
čitano: 23.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Da li itko moze preporuciti bezicni gamepad za pc za ljude sa malim rukama?

Imam Xbox one gamepad i jednostavno mi je prevelik, a najgore mi je sto uopce nemam male ruke. Npr. nema sanse da na lijevoj gljivi napravim puni krug sa lijevim palcem, a okidace necu ni spominjati, mislim da su okidaci "plici" na pravom oruzju.

Naravno da sam googlao i svasta, ali kao da jako mali broj ljudi ima problema sa prosjecnom velicinom gamepada. Nije mi to jasno. Ne mislim davati vise od 400kn za gamepad. Nakon sto prodam Xbox gamepad sa wireless transmiterom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 18:38 (Sint1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Sint1 kaže...
Da li itko moze preporuciti bezicni gamepad za pc za ljude sa malim rukama?

Imam Xbox one gamepad i jednostavno mi je prevelik, a najgore mi je sto uopce nemam male ruke. Npr. nema sanse da na lijevoj gljivi napravim puni krug sa lijevim palcem, a okidace necu ni spominjati, mislim da su okidaci "plici" na pravom oruzju.

Naravno da sam googlao i svasta, ali kao da jako mali broj ljudi ima problema sa prosjecnom velicinom gamepada. Nije mi to jasno. Ne mislim davati vise od 400kn za gamepad. Nakon sto prodam Xbox gamepad sa wireless transmiterom.

 Stvar je navike. Moraš malo više igrati i budeš vidi da ćeš naviknuti. Sve ostalo je sranje od gamepad-a. Mada ako baš hoćeš manji onda Logitech F710 Wireless.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Nazalost taj Logitech mi se nikako ne svida, bas sam jutros isao u ducan viditi kako mi stoji i nazalost nista od njega.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
onda jedino preostaje Sony DS4/5, ako ni on ne paše onda jbg, fkt nemam ideja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Nema boljeg za Xbox/PC. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Trazeci gamepad za ljude koji imaju male ruke naletio sam na, meni zanimljive, cinjenice, barem 40% ljudi koji opcenito igraju, i koriste gamepad su zene i djeca (mladi od 13 godina), ja pretpostavljam da te dvije skupine imaju manje ruke, i pretpostavljam da se radi o barem 10 milijuna ljudi.

Nije mi jasno zasto minimalno 90% recenzija bilo kojeg gamepada ne spominje je li "pase" ljudima sa manjim rukama, a s druge strane se rijetko zaboravi reci da je gamepad pogodan za ljude sa vecim rukama.


Da dalje ne nabrajam i duljim, daleko od toga da je ovo izolirana anomalija u svijetu PC-a, ali mi se ova bas ne svida.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Ti si jedan od rijetkih kojima ne paše taj gamepad, a ne 10 miliona ljudi. Ovaj bi ti bio dobar.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Koji gamepad/kontroler za PC?

Jel ovaj kontroler može na PC ili je potreban nekakav dodatak ?

Znam da su se prodavali prije pod opcijom i za PC, ali nisam siguran dal je to ovaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
zabranjeniples kaže...

Jel ovaj kontroler može na PC ili je potreban nekakav dodatak ?

Znam da su se prodavali prije pod opcijom i za PC, ali nisam siguran dal je to ovaj.

 Može se spojiti. Trebaš samo imat BT na pc-u.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
online
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
x18x05x kaže...

 Može se spojiti. Trebaš samo imat BT na pc-u.

Nemam, znači kifla.

Ima li gdje kod nas uzet nekakva varijanta sa bt adapterom ?

12 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
zabranjeniples kaže...
x18x05x kaže...

 Može se spojiti. Trebaš samo imat BT na pc-u.

Nemam, znači kifla.

Ima li gdje kod nas uzet nekakva varijanta sa bt adapterom ?

 https://neutrinomobile.hr/esperanza-bluetooth-2-0-usb-dongle-ea159.html?

10 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?

možda griješim, ali što ne dolazi xbox controller sa svojim BT dongleom? (barem sam ga ja tako dobio)

iskreno kontroler vrijedi svake kune, a na blackfriday akciji sam ga platio smiješnih 300kn prije valjda dvije godine.

udoban je, kontrole su bez laga, spajanje je jednostavno u par sekundi...ma nemam loše riječi iskreno

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
13 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Ova gore linkana verzija je predviđena za Xbox pa dolazi bez donglea. A mislim da se i PC verzija može kupiti sa i bez donglea.

Bilo kako bilo, može uzeti ovaj najobičniji bt reciever i trebalo bi biti sve ok.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Ima i jedno i drugo, može se kupiti samo kontroler, a može i sa dongleom u kombinaciji. Kao i kolega, uzeo prije dvije godine na akciji za 280 kn s adapterom, vrijedi svake kune,pogotovo kad se uzme u obzir da je originalni dongle 200 kn kad se uzima posebno. Preporuka, jednostavno nepoderivi.

ovaj gore bt adapter što je neko linkao, bar po specifikaciji sa stranice, neće biti dobar, ovaj je 2.0 verzija , a za spajanje i rad bez problema treba minimalno 4.0 verzija.. koristio sam i njega dok sam koristio samo jedan, radi bez ikakvih problema.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 11:03 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Koji gamepad/kontroler za PC?

Gdje ima kupit s adapterom, može link, jer ne nalazim nigdje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Trenutno nema...

 

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Kriza za joysticke nigdje ih nema

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Ja sam u početku mislia uzeti taj xbox controller, ali sam se predomislio s obzirom da ima one klasične baterije umjesto litij-ionske.

S obzirom da ne igram previše više mi odgovara punjenje preko usb-c kabela.

Na kraju sam uzea Sony dualsense.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
duke3d kaže...

Ja sam u početku mislia uzeti taj xbox controller, ali sam se predomislio s obzirom da ima one klasične baterije umjesto litij-ionske.

S obzirom da ne igram previše više mi odgovara punjenje preko usb-c kabela.

Na kraju sam uzea Sony dualsense.

Baterija zaista traje dugo na x-box kontroleru.

Imam eneloop punjive unutra, a općenito je kvalitetniji joy od dual sensa (po mom mišljenju) tako da meni osobno nije to bio problem.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
online
Koji gamepad/kontroler za PC?

Rečeno mi je u Mikronisu da mogu uzet ovaj uz kontroler i da je to to.

Dal je to ok ili sam dobio krivi info ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Nitko ne spominje speedling Torid....odličan gamepad...koristim već 5g. ko novi je

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Polovicno ispravan info, to je obični bt adapter, ali ako je 4.0 ili višeg bt standarda radit će i završit posao. Uzmi u obzir da se na njega samo može jedan kontroler spojit,(ako imas dva trebat će ti dva bt adaptera), dok originalni Microsoftov dozvoljava spajanje 8 uređaja tako da ako ti to igra ulogu imaj i to u vidu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 16:49 (error_666).
14 godina
online
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
error_666 kaže...
Polovicno ispravan info, to je obični bt adapter, ali ako je 4.0 ili višeg bt standarda radit će i završit posao. Uzmi u obzir da se na njega samo može jedan kontroler spojit,(ako imas dva trebat će ti dva bt adaptera), dok originalni Microsoftov dozvoljava spajanje 8 uređaja tako da ako ti to igra ulogu imaj i to u vidu.

Ma ne igra mi ulogu, bitno mi je samo jednoga spojit.

Ono što mi je najbitnije, da taj jedan radi identično kao i s org adapterom ?

7 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?

Ja koristim Sonyev DS4 gamepad na PC-u s 15 godina starim 2.0 BT adapterom i savršeno dela, uz latenciju od 5 ms i manje.

I na Xboxovom bi trebalo biti isto, osim ako Microsoft nije nekaj gadno zajebo u driverima.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 19:14 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
Može biti, nisam pokušavao sa starijim, kad sam uzimao negdje sam vidio da treba 4.0 ili bolji i takav sam i tražio tako da sa 4.0 standardom mogu potvrditi da radi bez greške. Navodno na Xbox- ovom na starijim ima problema s konstantnim gubitkom veze i povećana potrošnja baterije tako da kad već kupuje, ja se ja ne bih zaebavo sa tim i razmišljao hoće li ili neće radit (osim ako nema već adapter pa da isproba)

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

Znaci xbox one kontroler i bt 4.0 minimun rade sasvim ok na pcu? Jel jos tko probao? Ili ovaj novi joystick od series x

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
GSP kaže...

Znaci xbox one kontroler i bt 4.0 minimun rade sasvim ok na pcu? Jel jos tko probao? Ili ovaj novi joystick od series x

 Ja ih imam pet komada. Elit 2, od Series X dva komada, stari Xbox One. Svi rade preko BT 4.0

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Koji gamepad/kontroler za PC?

'Propao' mi left analog na xbox one gamepadu. Onak, u određenom položaju radi dupli klik, ili kad samo držim smjer u tom položaju i ne stišćem ga, zaglavi tu.

Odem provjerit garanciju, istekla prije 2 dana, 1.10.2019. sam ga uzeo u linksu.

Pitanje, za pc, fifa 90% vremena, ima li šta bolje sad a da nije drastično skuplje (gledao sam onu razer nešto v2 chromu, al ne dam duplo više love za gamepad), ili tu negdje oko tih 500kn (bežični obavezno, i ovaj xbox je), ili da ne mudrujem i uzmem opet isti?

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
jopis kaže...

'Propao' mi left analog na xbox one gamepadu. Onak, u određenom položaju radi dupli klik, ili kad samo držim smjer u tom položaju i ne stišćem ga, zaglavi tu.

Odem provjerit garanciju, istekla prije 2 dana, 1.10.2019. sam ga uzeo u linksu.

Pitanje, za pc, fifa 90% vremena, ima li šta bolje sad a da nije drastično skuplje (gledao sam onu razer nešto v2 chromu, al ne dam duplo više love za gamepad), ili tu negdje oko tih 500kn (bežični obavezno, i ovaj xbox je), ili da ne mudrujem i uzmem opet isti?

Tnx.

Baš te potrefilo... Ak je prošla garancija otvori ga, nemaš kaj izgubiti. Možda je samo guma zaglavila ili nešto unutra pa sam složiš. Ako nećeš Original xboxov imaš i onaj Speedlink Torid, nisam probao ali ljudi ga hvale, vidim da je 200 kn u Linksu.

Inače možeš na PC spojiti i gamepade od PS4 i PS5, samo trebaš mali programčić koji radi u pozadini, DS4 Windows. Dugo koristio s dualshockom 4 bez problema.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Koji gamepad/kontroler za PC?
vrinho kaže...
jopis kaže...

'Propao' mi left analog na xbox one gamepadu. Onak, u određenom položaju radi dupli klik, ili kad samo držim smjer u tom položaju i ne stišćem ga, zaglavi tu.

Odem provjerit garanciju, istekla prije 2 dana, 1.10.2019. sam ga uzeo u linksu.

Pitanje, za pc, fifa 90% vremena, ima li šta bolje sad a da nije drastično skuplje (gledao sam onu razer nešto v2 chromu, al ne dam duplo više love za gamepad), ili tu negdje oko tih 500kn (bežični obavezno, i ovaj xbox je), ili da ne mudrujem i uzmem opet isti?

Tnx.

Baš te potrefilo... Ak je prošla garancija otvori ga, nemaš kaj izgubiti. Možda je samo guma zaglavila ili nešto unutra pa sam složiš. Ako nećeš Original xboxov imaš i onaj Speedlink Torid, nisam probao ali ljudi ga hvale, vidim da je 200 kn u Linksu.

Inače možeš na PC spojiti i gamepade od PS4 i PS5, samo trebaš mali programčić koji radi u pozadini, DS4 Windows. Dugo koristio s dualshockom 4 bez problema.

 Da, imaš pravo, otvorit ću ga pa vidit situaciju.

Imam i Torid u kući, ali je baterija kaputt, star je 5 godina, odličan gamepad za malo para btw, mogo bi se pozabavit i s njim pa naručit bateriju neku za probu sa alija.

A vjerovatno ću ić na novi xboxov opet, nekako mi je najkompletniji, pitao sam tu da nema neko neku alternativu, al izgleda da nema

Tnx tebi svakako

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice