Stare PS1 PS2 igre na PC

poruka: 31
|
čitano: 9.483
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Stare PS1 PS2 PS3 PS4 igre na PC

Dali imate osječaj da ste prestari za ove moderne igre koje nude steam itd, jednostavno tražite nešto jednostavnije što je teško nači u steam trgovini pa sam pomislio .

Imam gamepad za PC, najsličniji je onom za PS2 pa da probam nekako osposobiti stare ps1 i ps2 igre na PC-u. Nemam jaki kompjutor, star nekih 4-5 godina ali sve te ps1 i ps2 bi mogao pokrenuti bez problema. 

 

Koliko vas ima tu da imate želju ili već to radite sada ? I kako vam fukcionira ? 

 

Koji emulator je po vama najbolji ? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 15:54 (T700).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC

Za PS1 meni je DuckStation super, a za PS2 jedina opcija je PCSX2, koji je isto super.

Nemaš kaj razmišljat, funkcionira sve savršeno, premda je malo drugačiji filing bez CRT telke, ali ništa drastično.

Imaš kaj igrat do kraja života 

 

Inače, za nove buildove emulatora najbolji ti je emucr.com

I da, moraš skinuti BIOS fileove (to budeš našao na stranicama koje drže i romove).

 

Uživaj !

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Jedino za odigrati silent hillove.....

Doduse, probao sam neki emu za ps3 i sh, na granici igrivosti je bilo....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 2
8 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

Zaigrao sam Bomberman Hardball

 

postoji li bomberman za PS2 koji ima veću površinu ? Mislim igra od drugog autora ? 

 

Usput, možete li mi preporučiti i druge slične igre, koje se tako igrau u 2D obliku, trebam više jednostavnijih igara koje ajmo recimo pomažu rekao bih za opuštanje. Ja pokušavam ove modernije igrati ali mi to nije to. Želim više klasike. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
fer-de-lance kaže...

Za PS1 meni je DuckStation super, a za PS2 jedina opcija je PCSX2, koji je isto super.

Nemaš kaj razmišljat, funkcionira sve savršeno, premda je malo drugačiji filing bez CRT telke, ali ništa drastično.

Imaš kaj igrat do kraja života 

 

Inače, za nove buildove emulatora najbolji ti je emucr.com

I da, moraš skinuti BIOS fileove (to budeš našao na stranicama koje drže i romove).

 

Uživaj !

 

 Googlao sam, PCX2 je jedini emulator, jedini emulator koji može skoro sve. Ostali emulatori nisu ni približno dobri. Isprva je bilo malo muke podeđavati gamepad, čini se da mi je Gamped više sličan Xbox a ne PS2 jer ne koristi iste simbole iako je sve isto po obliku itd. 

 

 

16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...
fer-de-lance kaže...

Za PS1 meni je DuckStation super, a za PS2 jedina opcija je PCSX2, koji je isto super.

Nemaš kaj razmišljat, funkcionira sve savršeno, premda je malo drugačiji filing bez CRT telke, ali ništa drastično.

Imaš kaj igrat do kraja života 

 

Inače, za nove buildove emulatora najbolji ti je emucr.com

I da, moraš skinuti BIOS fileove (to budeš našao na stranicama koje drže i romove).

 

Uživaj !

 

 Googlao sam, PCX2 je jedini emulator, jedini emulator koji može skoro sve. 

 

 

 samo si skini posljednji nightly build sa PCSX2 stranice jer je zadnji stable build iz 2020.

16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Damir22 kaže...

Doduse, probao sam neki emu za ps3 i sh, na granici igrivosti je bilo....

 RPCS3 , emulator za ps3 je u kontinuiranom razvoju, tako da se performanse poboljšavaju i sve više igara je igrivo 

8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Da, ovo je bilo, ima vec, godina, i vise kad sam probao, nakon toga se nisam time bavio.....

Neznam dali se pojavio kakav ps4 emulator, nesto sam jedno vrijeme pratio, da se radi, da nije kompliciran jer je ps4 u osnovi hardverski pc, u odnosu na ps3.....

No nista vec dugo nisam cuo ni naletio na tako nesto, doduse nisam pretjerano ni trazio......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...

Zaigrao sam Bomberman Hardball

 

postoji li bomberman za PS2 koji ima veću površinu ? Mislim igra od drugog autora ? 

 

Usput, možete li mi preporučiti i druge slične igre, koje se tako igrau u 2D obliku, trebam više jednostavnijih igara koje ajmo recimo pomažu rekao bih za opuštanje. Ja pokušavam ove modernije igrati ali mi to nije to. Želim više klasike. 

 

 Za bomberman ne znam, ali općenito budeš više takvih igara našao za Nintendo konzole, tak da si progooglaj kaj ima na njima, emulatore imaš za sve Nintendo konzole koje postoje, tak da nije problem.

A za preporuku, imaš Crash bash za PS1, to ti bude sigurno odlično, ili ako imaš suigrača dobar ti je adventure of cookie and cream, i kart igre poput crash team racing, muppet race mania, mario kart.

I platformeri su isto super za opušteno igranje: spyro, crash, rayman, ratchet and clank, sly, sonic, klonoa, super mario itd.

U pravilu, tebi bi više odgovarale igre sa NES-a i SNES-, tam ima puno igara u tom stilu.

Damir22 kaže...
Da, ovo je bilo, ima vec, godina, i vise kad sam probao, nakon toga se nisam time bavio.....

Neznam dali se pojavio kakav ps4 emulator, nesto sam jedno vrijeme pratio, da se radi, da nije kompliciran jer je ps4 u osnovi hardverski pc, u odnosu na ps3.....

No nista vec dugo nisam cuo ni naletio na tako nesto, doduse nisam pretjerano ni trazio......

 Ima ih više, naravno svi su još u početnim fazama, i da, nisu u osnovi emulatori nego compatibility layeri jer su to u osnovi obični x86 strojevi, ali svejedno ima tu jako puno posla, tak da možda za 5 godina.

A i problem je dumpati PS4 i PS5 igre, mislim da za sad ni nema skoro ništa.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 10:12 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Dobro, dump koji ce biti iskoristiv na odgovarajucim konzolama za ps4 i nije neka novost, stvar funkcionira vec par godina, samo trebas imati jb konzolu da takav file bude citljiv i iskoristiv.

No, da... Kako manje vise sve bitno izlazi paralelno i za pc, a cak i ekskluzive s zakasnjenjem dolaze na pc...... Upitno je zezanje s emulatorima.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

jučer sam instalirao emulator za PS3 i izmenađen sam, radi punjo bolje od onog za PS2. Lakše je podesit gamepad, jer imam  xbox verziju gamepada a pokrećem PS3 igre, na ps2 emulatoru neke tipke ne rade, primjerice START, igra traži da pritisnem start ali ništa ne pomaže kada podešavam. 

 

I našao sam Bomberman za ps3 jbg, sučelje je praktičnije i brže, malo ču ekperimentirati sa PS3 igrama :) 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...

jučer sam instalirao emulator za PS3 i izmenađen sam, radi punjo bolje od onog za PS2. Lakše je podesit gamepad, jer imam  xbox verziju gamepada a pokrećem PS3 igre, na ps2 emulatoru neke tipke ne rade, primjerice START, igra traži da pritisnem start ali ništa ne pomaže kada podešavam. 

 

I našao sam Bomberman za ps3 jbg, sučelje je praktičnije i brže, malo ču ekperimentirati sa PS3 igrama :) 

 

 

 Ko voli emulatore, poput mene, sitni problemi sa samim emulatorom se lako zanemare.

Moram priznati PS mi je nekako najnezgrapniji, ali ima svega od starih nintendo konzola, segae, atari, amiga, dos, PS, ...

 

Ovisi što voliš, te koje igre tražiš, ima igri koje nisu ekskluzive, pa nađi i na drugim platformama.

 

Meni je to nekad, kad me uhvati, kao hobi za sebe... natjerat igru da radi kvalitetno, odigrat sat-dva i maknut se.

 

Igara ima tisuće, neke ni čuo ni vidio, svaki put nešto novo nađem :)

16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Rhodin kaže...
Ovisi što voliš, te koje igre tražiš, ima igri koje nisu ekskluzive, pa nađi i na drugim platformama.

 ima dosta takvih igara koje su na više platformi ali nisu na svakoj od tih platformi jednako kvalitetno napravljene

 

najbolji način pri traženju koja bi igra bila zanimljiva je neki od retro gaming kanala na Youtube-u, kao npr.:

Joseph J.Y.A.

 

JohnRiggs

 

 koji imaju top 10, best of i slične videe za razne retro konzole i računala , gdje se vidi gameplay

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 13:20 (Wolverine).
8 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

zna li netko kako da otključam bomberman ultra na PS3 ? neke mogučnosti su zaključane. 

 

Našao sam i ovo https://nopaystation.com/view/PS3/NPUB30051/BMANLICENSEGAME1/0

 

skinuo sam taj RAP file, i preko tog emulatora učitao, sve je odradio ali igra je i dalje ista. Griješim li oko nečeg ? 

 

edit to radi sada. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2023 0:32 (T700).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Evo nesto zanimljivo za nas nostalgičare koji žele stare klasične igre zaigrati a nemaju staru konzolu. Nije rijeć o emulaciji već je rijeć o novom izdanju Playstation Classic tj kopiji prve konzole, naravno umanjena verzija koja je kompatibiona sa PS1 igrama. Ova koristi usb prikljućke za gamepad.
I dolazi uz 20 orginalno tj legalnih igara, a tip na videu je rekao da košta oko 60eura, neznam koliko sada košta i dali je još dostupno. Čak i da nije, vrijedi pogledat video.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...
Evo nesto zanimljivo za nas nostalgičare koji žele stare klasične igre zaigrati a nemaju staru konzolu. Nije rijeć o emulaciji već je rijeć o novom izdanju Playstation Classic tj kopiji prve konzole, naravno umanjena verzija koja je kompatibiona sa PS1 igrama. Ova koristi usb prikljućke za gamepad.
I dolazi uz 20 orginalno tj legalnih igara, a tip na videu je rekao da košta oko 60eura, neznam koliko sada košta i dali je još dostupno. Čak i da nije, vrijedi pogledat video.

to je izašlo 2018. i nije imalo najbolji uspjeh zbog izbora igara koje dolaze na tome, jer nisu stavljene neke legendarne ps1 igre

 

 i to ti je emulacija, nije da su u to ugurali originalnu elektroniku, i može se dodati još igara preko sd kartice

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 10:19 (Wolverine).
15 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

Ima i SNES mini i sega navodno neka itd.

Imaš i "manje originalnih" kineskih sa hrpetinama igara sa primjerice gameboy.

Bilo je i ozbiljnijih, što kickstarter, što drugačije financiranih projekata, a ima i rapsbery pie "DIY" uputa, gdje kupiš kućište i rapsbery i skineš OS i romove i igraš, ima čak i "original lookalike" USB gamepada koje možeš naručiti od omiljene konzole.

To je hoby kojim se puno ljudi bavi jer je sve teže stare konzole pravdati , spajati na moderni TV, čuvati igre u desecima/stotinama catridgea, kutija itd. a sve stane u džep ako emuliraš.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
a što s pokretanjem igara preko usb na tome?

Ja koliko vidim sony je to odradio jako dobro, on poznaje svoju konzolu i tu nema problema sa gamepadom da neke tipke ne rade.
Ima li netko drugi tko je to bolje odradio ?

8 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
našao sam ovaj u obliku hdmi sticka i dolazi uz dva bežična gamepada.
Vidim da ima puno igara za nekadasne konzole, bolje pogledajte video.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC

Bolje si onda kupi neki android box puno boljih performansi i bilo koji bluetooth gamepad koji ti se sviđa i piči.

Ovo na videu je baš hardverski preslabo.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
I kontroleri obicno ne valjaju na tim jeftinim stickovima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...
a što s pokretanjem igara preko usb na tome?

Ja koliko vidim sony je to odradio jako dobro, on poznaje svoju konzolu i tu nema problema sa gamepadom da neke tipke ne rade.
Ima li netko drugi tko je to bolje odradio ?

 ako baš hoćeš sa sticka pokretati onda si prouči Batocera linux koji služi za emulaciju na PC-u,a možeš ga pokretati sa USB sticka ili externog diska bez instalacije na PC-u i sve romove možeš držati na tom sticku ili externom disku. kad si to podesiš možeš na bilo kojem PC-u ga koristiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 15:36 (Wolverine).
16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
dupli post
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 15:35 (Wolverine).
16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Rhodin kaže...

I a ima i rapsbery pie "DIY" uputa, gdje kupiš kućište i rapsbery i skineš OS i romove i igraš, ima čak i "original lookalike" USB gamepada koje možeš naručiti od omiljene konzole.

 

  za raspberry pie postoje već složeni image-i sa romovima, raznih veličina, koje "zapržiš" na sd karticu i staviš u raspberry pie i piči!

 

16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
T700 kaže...
našao sam ovaj u obliku hdmi sticka i dolazi uz dva bežična gamepada.
Vidim da ima puno igara za nekadasne konzole, bolje pogledajte video.

 naravno da ima puno igara kad ti recimo 2400 igara za Nintendo Entertainment sistem zauzme 343mb, za 1800 igara za SNES 1,90gb i sl.

 

problem kod tih kineskih konzola je što je često samo napravljen rom dump na njih, istresu sve moguće romove i rom hackove bez da to urede kak spada pa ti bude 20+ super mario igara i sl.

16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
Wolverine kaže...
Rhodin kaže...
Ovisi što voliš, te koje igre tražiš, ima igri koje nisu ekskluzive, pa nađi i na drugim platformama.

 ima dosta takvih igara koje su na više platformi ali nisu na svakoj od tih platformi jednako kvalitetno napravljene

 

najbolji način pri traženju koja bi igra bila zanimljiva je neki od retro gaming kanala na Youtube-u, kao npr.:

Joseph J.Y.A.

 

JohnRiggs

 

 koji imaju top 10, best of i slične videe za razne retro konzole i računala , gdje se vidi gameplay

 dodatni dobri retro gaming YT kanali:

 

Old Style Gaming

 

Sega Lord X

 

Game Sack

 

Virtual Gaming Library

 

TR Old School Gamer

 

Classic Replay

 

8 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

Ovakvu igru tražim, to je za PC preko steama, postoji nesto slično za Android

https://store.steampowered.com/app/1583070/Landing_Confirmed/

 

To je simulacija SpaceX rakete na 2D grafici, ne mora biti baš ta raketa, davno sam igrao nešto slično na web stranici u flashu. 

Dakle u igri morate dozirati gorivo, da nebude previše a ni da bude premalo jer se srušite. i morate prolaziti kroz labirinte. A i bilo bi interesantno to zaigrati na Gamepadu na Playstationu. 

 

Ne tražim pucačinu i ubijanje neprijatelja, već mi treba ovakva jednostavna simulacija koja traži strpljenje i preciznost. 

 

Jeste li vidjeli nešto takvo na PS, možda pod drugim imenom ? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 17:25 (T700).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stare PS1 PS2 igre na PC

Uh prije 2+ desetljeća kod susjeda smo peglali Mario Party na Nintedo64, pogotovo na njegov rođendan. Roditelji mu onda dovukli iz Njemačke + imao je 4 joystika te smo svi mogli igrati.

 

 

Ima li emulator za tu igru?

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC

Ima ih više.

Mislim da je Project64 trenutno najbolji, ali nisam već dugo pratio.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Stare PS1 PS2 igre na PC
fer-de-lance kaže...

Ima ih više.

Mislim da je Project64 trenutno najbolji, ali nisam već dugo pratio.

 

 osim Project64 može se koristiti Retro Arch koji ima jezgre za emuliranje mnogih konzola i kućnih računala, Mupen64plus, 1964 i Cen64

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice