Grand Theft Auto V - Tehnikalije

poruka: 168
|
čitano: 40.029
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Driveri za grafičke kartice:

NVIDIA - 350.12

AMD - 15.4 Beta

 

Nvidia Grand Theft Auto V PC Graphics & Performance Guide 

 

*zelena oznaka u donjem tekstu - nvidia only

___________________

 

Za početak ćemo krenut sa kratkim osvrtom na neke opcije u Graphics segmetnu

*nisu izlistane sve opcije

 

Ignore Suggested Limits - uključivanjem ove opcije dozvoljava se podizanje postavki iako nam iste prelaze količinu VRAMa, (količina video memorije) grafičke kartice koja je u računalu; u suprotnom igra nam neće dati da spremimo postavke dok video memorija ne bude ispod limita kojeg ima naša kartica

 

FXAA, (Fast Approximate Anti-Aliasing) - najjeftinija verzija anti aliasinga koja u ovoj igri i nije vrhunske kvalitete

*za korisnike nvidia kartica:

Unutar Nvidia Control ili Nvidia Inspectora uključite Antialiasing - FXAA opciju sa time da ista opcija ostane uključena i unutar igrnih opcija; AA efekt je ipak nešto bolji iako ne savršen - usporedba, (primjer odlične implementacije FXAA je Assassins Creed: Unity)

Ovo nema utjecaja na performanse!

 

MSAA - AA opcija za snažnije kartice; MSAAx2 također nema neku kvalitetu te dobar posao radi tek kada se stavi na 4x no to zahtjeva i kvalitetniji hardware; jako utječe na performanse!

 

TXAA - radi velike količine prometa i ljudi te općeg "movinga" same scene TXAA u ovoj igri radi odličan posao, (kao šta je to bilo u u Assassins Creed: Black flag naslovu); naravno tada se prezentacija čini mutnija no nema flickeringa/shimeringa rubova

Idealno korištenje TXAA opcije je uz downsapling, (Nvidia DSR / AMD VSR) jer tada je prezentacija automatski oštrija radi veće količine piksela, (a i tako se već smanjju oštri rubovi - aliasing).

*downsampling je dobra konkurencija AA opciji; uz moćan hardware korištenje 2560x1440 rezolucije na 1920x1080 monitoru dobit će se ljepši prikaz, (naravno plus sve rezolucije iznad 1440p)

 

Vsync - spriječava kidanje slike; ima i "Half" opciju koja zaključava framerate na polovicu refresh ratea vešeg monitora, (ako monitor ima refresh od 60Hz, Half će zaključat framerate, (FPS) na 30)

Nvidia Inspector  - kada podesite postavke i vidite koji vam je najmanji FPS prilikom igranja unutar inspektora si ručno odaberite lock na taj broj, (možete i sami napraviti FPS limit na broj koji želite - tutorial); moguće je izbjeći dosadni stuttering, a i igra djeluje "fluidnije" ako recimo zaključamo FPS na 40 nego da varira od 40 - 60 - još pogotovo ako je prosječni FPS bliži ovom najnižem

 

Population Density / Population Variety / Distance Scaling - ovo staviti na maksimum jer nema veliki udar na performanse

 

Texture Quality - usporedba izemđu tri ponuđene opcije

Shader Quality - usporedba Normal/Ultra

Shadow Quality - na High postavkama sam primjetio bolje performase u šumovitom djelu mape dok unutar grada i nema  neke razlike u performansam između High i Very High opcija; sa uključenom Very High opcijom aktiviraju se dinamične sjene kada padne mrak, (hvala kolegi AngryBird)

Reflection Quality

Reflection MSAA - nisam ni palio, jer mi se čini kao potpuno nepotreban potrošač resursa; tko ima moćan hardware naravno da će upalit...

 

Particle Quality

Grass Quality - opcija koja jako utječe na performanse i Ultra bi preporučio samo onima sa jakim karticama i procesorima!

 

Anisotropic Filter opcija - to obavezno staviti na x16!! U svim igrama! na današnjem hardwareu nema nikakvog utjecaja na performanse! Razlika ON/OFF

Nvidia Inspector - za nešto kvalitetniji AF isti se može uključit unutar inspectora/control panela te stavti negativni LOD, (nešto oštrija prezentacija)

 

Ambient Occlusion /Tesselation - minimalni FPS mi se ne razlikuje ako su te opcije na Normal ili High pa ne vidim razloga zašto ne budu na High

Post FX - dosta primejtna razlika u performansama između ponuđenih opcija PostFX Very High  /// Post FX High

Advance Options

*opcije rezervirane za snažniji hardware iako sa nekim uključenim i meni igra radi dobro, (GTX 750 TI)

 

Evo prijer za Extended shadows --- Extended shadows 0%  /// Extended shadows 100%

Te Extended Draw Distance --- Extended Draw Distance 0  /// Extended Draw Distance max

 

I za kraj... Smanjite si default brightness, (zato i je tu da se podesi za monitor/televiziju)!! To ljudi praktički nikada ne diraju,a u 90% slučajeva daje ispranu sliku!

 

 

Te pogled na performanse na pojedinim karticama

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 0:55 (doktor1).
Moj PC  
30 1 hvala 28
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Mogući FIXevi za razne probleme:

 

 

Problem sa sjenama, (koji uglavnom imaju svi)!

*mutne sjene u neposrednoj blizini

 

Ići u X:/Dokumenti/Rockstar Games/GTA V te otovoriti settings.xml datoteku

 

Naći sljedeće linije koje treba editirati da izgledaju ovako:

 

<Shadow_SplitZStart value="1.000000" />
<Shadow_SplitZEnd value="1.000000" />

 

 

Pixeli u desnom kutu

 

Isključiti MSAA

 

 

Moguće bolje perofmanse:

 

Nakon ulaska u igru "altatabat" u Widnowse te staviti visoki, (high) GTAV.exe prioritet

U Nvidia Control Panelu staviti Power managment Mode pod Prefer Maximum Performance i uključiti Threaded Optimization

 

 

Mouse lag

 

Changing mouse input method from raw to direct is sooo much better. The camera judders like fuck when you turn it on anything except direct input, atleast for me.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 8:18 (doktor1).
Moj PC  
8 1 hvala 8
13 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Kakve postavke preporucate za moju konfu?

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

imam čudan  bug - svaki put kad pokrenem igru skida se ovaj zadnji patch (352,75 MB), igra mi poslije skidanja radi normalno, no prelazi iz smiješnog u iritantno. događa li se to još kome?

 

@Strm: ostavi na default postavkama

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 14:48 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
ElektričnaOvca kaže...

imam čudan  bug - svaki put kad pokrenem igru skida se ovaj zadnji patch (352,75 MB), igra mi poslije skidanja radi normalno, no prelazi iz smiješnog u iritantno. događa li se to još kome?

 

@Strm: ostavi na default postavkama

 Probaj pokrenut kao admin, dali iga ima dozvolu zapisivanja na hdd?

sup bro?
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Benchmark

 

Catalyst 15.4 beta


HD 7970 @ default (925/1375)

 

Frames Per Second (Higher is better)

 

                Min             Max            Avg
Pass 0,  89.730957,  156.219070,  120.724037
Pass 1,  53.194859,   84.968529,   68.745705
Pass 2,  26.971518,  122.001930,    71.306694
Pass 3,  27.663736,  132.807190,   76.933617
Pass 4,  29.632147,  137.743149,   77.490410


HD 7970 OC (1000/1500)

 

Frames Per Second (Higher is better)

 

               Min              Max           Avg
Pass 0,  97.398346,  217.582458,  128.271790
Pass 1,  34.605709,  130.074188,   72.927803
Pass 2,  29.245680,  143.770996,   75.725929
Pass 3,  30.428732,  148.606018,   81.258675
Pass 4,  30.179070,  144.794205,   81.763199


Iz ovog zaključujem da s OC-om baš neću puno dobit osim 10 stupnjeva topliju grafičku.

 

 

... there is no spoon ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 16:41 (aufhenger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Pas mater.

Probao sam mijenjati dva .exe fajla u root folderu.
Probao sam sa svime, probao onaj gta setup no kad ga usmjerim na mjesto gdje je igra, kaže mi da je premalo prostora.
A svi fajlovi su na tom disku.

 Igra je org.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 18:29 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

da ponovim koje fajlove i zasto si menjao daj malo detalja pa nismo babe gatare

 

13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
zmaz kaže...

da ponovim koje fajlove i zasto si menjao daj malo detalja pa nismo babe gatare

 

Sorry - riješeno. 

Sad se igram s postavkama, tražim što je najbolje.
Znači, obavezno isključiti ono Suggested Limits.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ima li neka tipka za screenshot za nas koji igru na Steamu nego na R*

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 20:26 (FileFicho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Vi koji ste zaključalo fps preko Nvidia inspectora kako ste pdoesili v-sync u igri? Ja lockao na 35 i stavio ingame v sync on i čini mi se ok tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Da, vsync treba ostavit uključen jer inače dolazi do kidanja ekrana...

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Meni vsync u igri jako uspori kameru i sve povezano sa mišem opčenito..... 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

U vezi miša:

"Changing mouse input method from raw to direct is sooo much better. The camera judders like fuck when you turn it on anything except direct input, atleast for me."

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ljudi imam jedno pitanje za GTA V , ocigledno haha . Imam cpu G3220 al me strasno zeza u igri , Grafa je R7 250 i stavljo sam je u jaci komp sa boljim cpu i ide na 99% al na mom gdje je g3220 grafa ide od 45-55% , cpu je bottlenecka, jel ima kakav fix za to , mislim ako je neko upoznat ,  ovaj moj cpu me nervira pa reko da vidim s vama dal ko sta zna il je jedini lijek da kupim i5 :(  .. pozz ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 16:46 (hecoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Da li da uzmem AMD R9 270X 2GB i da ju uparim sa Intel Core 2 Quad Q9400 @2.66GHz (tj da li će raditi oke) ili da skupim neke novce i također uzmem procesor i matičnu (AMD FX-6300 sam imao u planu)? :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

kako promjeniti jezik u igri? nemam nikakav ini file, kaj u registriju?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Stjepanj kaže...

kako promjeniti jezik u igri? nemam nikakav ini file, kaj u registriju?

Što te točno pati?
Pretpostavljam da ti je na kineskom.

 

If you are getting Chinese language with the crack here is what to do (on win 7) (be sure to install crack first and maybe run the game once):

1. Open start menu type in "regedit" in the search bar and run it.
2. Open HKEY_LOCAL_MACHINE
3. Open SOFTWARE
4. Open Wow6432Node
5. Open Rockstar Games
6. Select Grand Theft Auto V
7. At the right side double click "Language" and set it to en-US
8. Play the game

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 18:20 (sudy_freak).
12 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Zylvio kaže...

Da li da uzmem AMD R9 270X 2GB i da ju uparim sa Intel Core 2 Quad Q9400 @2.66GHz (tj da li će raditi oke) ili da skupim neke novce i također uzmem procesor i matičnu (AMD FX-6300 sam imao u planu)? :/

 Meni sa ovim cpu na med-high igra koristi 30% grafe tako da definitivno odi na jaci cpu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
hecoo kaže...

Ljudi imam jedno pitanje za GTA V , ocigledno haha . Imam cpu G3220 al me strasno zeza u igri , Grafa je R7 250 i stavljo sam je u jaci komp sa boljim cpu i ide na 99% al na mom gdje je g3220 grafa ide od 45-55% , cpu je bottlenecka, jel ima kakav fix za to , mislim ako je neko upoznat ,  ovaj moj cpu me nervira pa reko da vidim s vama dal ko sta zna il je jedini lijek da kupim i5 :(  .. pozz ...

 nazalost nema fix za cpu bottleneck osim naravno kupnje jaceg cpua za igru poput GTA V

13 godina
odjavljen
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Koji amd procesor (po mogućnosti AM3 socket) bi bio dobar za igranje na medium ili možda high? Phenom 2 x6? Te koju bi grafu uz to preporučili? budžet nekih 1200kn za grafu

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

dobijem ovu poruku

, jezik nemam di promjeniti(nepostoji reg. niti ini fajl) radi se o RePack by Sinker]

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Stjepanj kaže...

dobijem ovu poruku

, jezik nemam di promjeniti(nepostoji reg. niti ini fajl) radi se o RePack by Sinker]

 ...evo probaj ovaj fix: http://hugefiles.net/6aivcmazd2ay

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 21:08 (lion002).
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

igra se rusi kada pokusavam ciljati iz vozila

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Mani se non stop javlja freeze nakon 4-5 minuta igranja, bilo na low ili ultra postavkama, uvijek se javi. Freeze traje oko sekundu i onda igra nastavi.
Ako neko riješio sličan problem molim da pomognete.

Gtx 970
fx 9350
8gb gskill ddr3
Be Water My Friend
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Japanac -- neznam dali si probao

Igra ima problem sa sjenama i vsyncom...

 

Malo pogledaj koji ti je najamnji FPS.. AKo je kakvih 40, u inspektou zaključaj na tu brojku i probaj...

 

Ja sam na nekim High postavakam imao performanse od 40 - 60 FPSa, ali uz vražiji stutteting!

I onda sam se odlučio na veće detalje i lock na 35 FPSa...

 

I jedna napomena:

x360ce  - emulator xbox gamepada RADI STUTTERING!! Sto posto sam uvjeren u to jer sam probao na Thrustmaster gamepadu emulirat xboxov kontroler i uz x360ce igra ŠTEKA, (kod mene, ali vidio sam i na drugo forumu da se ljudi žale)!!

Bez emulatora radi bez greške, sa emulatorom ima veliki pad FPSa!

Ne znači da će i vama imat, ali ja sam primejtio da emulator radi stuttering!

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 23:15 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Probao sam i sa zaključavanjem u inspektoru. Pokušavao sam sve vrste vsynca, uvijek isto. Izgleda kao da mi je tempirano u točnom vremenskom razmaku kada će da zaledi na sekund, pa da nastavi. Čudno

Evo sad ću da uradim complete uninstall grafickog drivera sa ddu, pa cu kasnije javiti dal je pomoglo.

 

Be Water My Friend
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 1:21 (bruslii).
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
I brisanjem drivera, pa friško instaliranje, ne pomaže.
Be Water My Friend
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja sam skinuo bricka, i neradi, i vidio sam da je izbrisao torrent, onda skinuo xatab, skoro duplo više gb, ali instalacija u par klikova i to je to. Radi bez greške.

www.mmo-balkan.com
14 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Pozdrav, Jel netko zna do čega bi moglo biti, npr kada vozim velikim brzinama u večini slučajeva.. teksture "kasne" da se učitaju?.. ono npr dođen do nekog objekta i on je ciili zbluran onda se nakon nekoliko sekundi učita?,  tako nekad i sa cestom cila nestane pa se učita , Jel to možda ima veze sa grafičkom karticom?.. Limit sam onaj prešao za 40ak VRAMA...  Advanced grafika cila isključena, a igram na FULL HD, high u večini slučajeva?

Only God Can Judge Me
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice