Dead Space Remake

poruka: 59
|
čitano: 16.074
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dead Space Remake

Izlazi u petak. Meni jedna od najboljih horror igara tj. serijala. Kaj, nitko niš? 😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dead Space Remake
A odigrati ću nostalgije radi. Odlična su mi oba nastavka. Više manje se sve zna. Nemamo baš o čemu diskutirati dok ne izađe.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dead Space Remake
t00mob kaže...

Izlazi u petak. Meni jedna od najboljih horror igara tj. serijala. Kaj, nitko niš? 😀

 Zato što su dosadni više i Bogu i vragu...

 

Radi se remake igre koja je izašla prije koju godinu i igriva je u ogirinalnom obliku na modernim računalima.

 

Radije bih uzeo remake neke avanture ala Indiana Jones and the fate of Atlantis ili Loom ili nečega što se bez dos boxa ne može igrati... Blackthorne, Lost Vikings, Simon the Sorcerer, ... da ne nabrajam, igre koje nisam vidio 25-30 godina, imale su samo 4:3 rezolucije podržane, super su, možda nisu "moderne", ali uz malo ljubavi mogu biti lijepe i igrive danas, a ne nešto što sam igrao prije 5 godina na "starom PC-u" , pa sad imam puno bolji remake koji koristi RTX za prigodnu cijenu od 50-60-70€ na novom...

Monkey Island remake su upravo takvi projekti i gledam kako ih vraćaju jednu po jednu, ali malo ljudi kupuje i nije isplativo "štancat" ih jer bi to tražilo puno ljudi u izradi, ovako su to "projekti iz ljubavi" manjih timova.

 

Dead space je, istina, 14 godina stara igra, ali može se original pokrenuti i igrati, kako kome odgovara, i "nova" verzija će biti ista...

Cijena je naravno "prigodna" , što je po meni sramota.

 

To je ko kad mi Steam nudi 15 godina stare igre na popustu za 10€ - pajdo to su igre koje su svi igrali, 10€ redovna cijena, 2-3-5€ na popustu, sve ostalo je suludo. A na takvu cijenu ovo može biti 5€ DLC, a ne nova igra.

 

 

7 godina
offline
Dead Space Remake

Također preskačem, ostao mi je u odličnom sjećanju i tak nek ostane, mogu samo pokvariti taj osjećaj. Isto se odnosi i za RE4 remake, prije 2 godine sam odigrao remaster, prije toga original valjda 5 puta na PS2, nema mi to previše smisla samo zbog grafike koju sam već vidio na RE2 remakeu.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dead Space Remake

Nevažno.

Što će mi "novi" naslov koji sam odavno odigrao, kako god izgledao. Meni i stari izgleda dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Dead Space Remake

Na stranu vizualne izmjene.

Ono što najviše očekujem je poboljšanja na sound/audio levelu:[

].

I moje osobno mišljenje uzimajući u obzir dizajn levela i klaustrobofičan osjećaj koji daju prostorije i hodnici USG Ishimure ovo moglo stvoriti jedno novo iskustvo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Dead Space Remake

Izašle recenzije. Kažu vrh Remake

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Dead Space Remake

Odlična. S time da sam prošle godine ponovio original, ovo mi je "novo". Dovoljno stvari su izmijenili da bude napeto i nakon nešto iznad 3 sata (chapter 3) mogu reći da sam jako zadovoljan. Baš guštam i da me posao nije izmorio bio bih potegnuo još koji sat.
Ako vam je 60eur puno, uzmite svakako na nekom popustu, isplati se. A tko nije igrao, nema što razmišljati.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Dead Space Remake

Mnoge stare igre a i općenito stvari i događaji iz života nam se sada čine bolje nego što su tad bile zapravo.zato ih je bolje ostavit tamo gdje im je mjesto. U prošlosti.

Da ne govorim kako ovakve stvari upropaštavaju gaming

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Dead Space Remake

Igra je abnormalno zahtijevna,rtx4090 je ne moze vrtijet u 4k max i lock 60fps bez pomoci DLSSa.

Bizarno.....

 

https://www.dsogaming.com/articles/nvidia-geforce-rtx-4090-cannot-run-dead-space-remake-with-constant-60fps-at-native-4k-ultra-settings/

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 0:59 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Dead Space Remake

igra radi super, ALI ... visoke temperature na CPU-u koji radi samo na 4% imam 85C do 90 sto mi se nikad ni u jednoj igri nije dogodilo. 

 

dok je grafa hladna na 60C i radi na 100% 

 

cekam da srede to pa nastavljam igrati ... jer nema smisla grijat proc bezevze. 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
_itsmoriarty kaže...

igra radi super, ALI ... visoke temperature na CPU-u koji radi samo na 4% imam 85C do 90 sto mi se nikad ni u jednoj igri nije dogodilo. 

 malo je čudno da ti proc radi na 4%, jesi li siguran

 

na tom videu koji pokazuje prvih desetak minuta cpu zauzeće ide, ovisno od threada kojih je 16 ukupno i ovisno od momenta u igri, od 30-80% zauzeća

6 godina
offline
Re: Dead Space Remake
picajzla0707 kaže...
_itsmoriarty kaže...

igra radi super, ALI ... visoke temperature na CPU-u koji radi samo na 4% imam 85C do 90 sto mi se nikad ni u jednoj igri nije dogodilo. 

 malo je čudno da ti proc radi na 4%, jesi li siguran

 

na tom videu koji pokazuje prvih desetak minuta cpu zauzeće ide, ovisno od threada kojih je 16 ukupno i ovisno od momenta u igri, od 30-80% zauzeća

 stoposto sam siguran koristim afterburner i pise lijepo sve. 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
_itsmoriarty kaže...

 stoposto sam siguran koristim afterburner i pise lijepo sve. 

 nešto tebi tu ne štima, pogledaj i sam video

ne znam kako ti gledaš zauzeće procesora, u videu je podijeljeno na svaki thread posebno, ali možeš vidjeti kako se kreću od 20% rijetko, češće oko 50%, a ide i do 80% zauzeća

 

 

bilo bi skroz blesavo da sa 4090 koja je zakucana na 100% proc čila na 4% u bilo kojoj igri, dakle tebi nešto ne štima

6 godina
offline
Re: Dead Space Remake
picajzla0707 kaže...
_itsmoriarty kaže...

 stoposto sam siguran koristim afterburner i pise lijepo sve. 

 nešto tebi tu ne štima, pogledaj i sam video

ne znam kako ti gledaš zauzeće procesora, u videu je podijeljeno na svaki thread posebno, ali možeš vidjeti kako se kreću od 20% rijetko, češće oko 50%, a ide i do 80% zauzeća

 

 

bilo bi skroz blesavo da sa 4090 koja je zakucana na 100% proc čila na 4% u bilo kojoj igri, dakle tebi nešto ne štima

 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
16 godina
offline
Dead Space Remake

Što se optimizacije tiče, ultra+RT (motion blur je off) 1440p bez DLSS-a imam 80 do 90FPS-a što je i ok i nije. Ipak je igra zatvorenih prostora i bez vizualne dinamike cca 80% vremena.
Al stavim DLSS na quality i imam lock na 100 što mi je jako fluidno, a grafa ide 30 do 70%. E da, primjetio sam da jako loše "shifta" DLSS modove ako stavite na auto pa vam to ne preporučam. Tj. bude visok FPS i microstutter kad očito ide u drugi mod u pozadini.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 15:18 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dead Space Remake

za jedan remake previše košta 59 eura!

Drugo loše je optimizirana igra ako daje samo 60fps 4k -rtx 4090 , a pritom ne izgleda next GEN 

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Dead Space Remake
Horned Reaer kaže...

za jedan remake previše košta 59 eura!

Drugo loše je optimizirana igra ako daje samo 60fps 4k -rtx 4090 , a pritom ne izgleda next GEN 

 

nije loša opcija na origin i uzet ea play pro za 15 eura mjesec dana, naigraš se i dobro

7 godina
offline
Dead Space Remake

Da su izbacili remake cijele trilogije za 79.99 (cijena jedne AAA igre) to bi bio dobar deal i to bih uzeo iako nisam igrao samo treći dio. 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Dead Space Remake

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dead Space Remake
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

 iskljuci DLSS :)

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
9 godina
offline
Re: Dead Space Remake
_itsmoriarty kaže...
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

 iskljuci DLSS :)

 

jesam, bude stvarno bolje ali onda mi fps padne dosta, trenutno mi je dobra kombinacija sa dlss na quality i postavkama na ultra, sad dobro izgleda, hvala u svakom slučaju

6 godina
offline
Re: Dead Space Remake
Cansee kaže...
_itsmoriarty kaže...
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

 iskljuci DLSS :)

 

jesam, bude stvarno bolje ali onda mi fps padne dosta, trenutno mi je dobra kombinacija sa dlss na quality i postavkama na ultra, sad dobro izgleda, hvala u svakom slučaju

 jebiga da, dobiju se bolje performanse, al sta ces, probaj sa RTAO na SSAO staviti u opcijama 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
_itsmoriarty kaže...
...

 

 ne kažem da ti ne pokazuje tako, nego kažem da ti nešto ne štima s tim

imaš istu 4090 koja je i gore u videu, imaš vjerojatno jači proc od njihovog, ali nema faking šanse da tebi proc radi na 3%, a njima da 8/16 proc na 5.000mhz ide i do 80%

dapače, uopće je blesavo misliti da na bilo kojoj modernoj igri procesor može biti na 3%

 

probaj s nekim drugim programom pratiti zauzeće procesora, ovo što ti pokazuje 3% sasvim sigurno nije točno

11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

Ima dosta youtubera koji pisu da vizuali nisu nista posebno za danasnje standarde i da Calisto Protocol izgleda enormno bolje.

9 godina
offline
Re: Dead Space Remake
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

Ima dosta youtubera koji pisu da vizuali nisu nista posebno za danasnje standarde i da Calisto Protocol izgleda enormno bolje.

 Sta vrijedi kad je Calisto Protocol teško smeće u svim ostalim segmentima.

11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

Ima dosta youtubera koji pisu da vizuali nisu nista posebno za danasnje standarde i da Calisto Protocol izgleda enormno bolje.

 Sta vrijedi kad je Calisto Protocol teško smeće u svim ostalim segmentima.

Ekipa hvali igru u svim aspektima osim tehnickom ali Dead Space izgleda losije a zahtijevniji je od Calisto Protocol.....

6 godina
offline
Re: Dead Space Remake
picajzla0707 kaže...
_itsmoriarty kaže...
...

 

 ne kažem da ti ne pokazuje tako, nego kažem da ti nešto ne štima s tim

imaš istu 4090 koja je i gore u videu, imaš vjerojatno jači proc od njihovog, ali nema faking šanse da tebi proc radi na 3%, a njima da 8/16 proc na 5.000mhz ide i do 80%

dapače, uopće je blesavo misliti da na bilo kojoj modernoj igri procesor može biti na 3%

 

probaj s nekim drugim programom pratiti zauzeće procesora, ovo što ti pokazuje 3% sasvim sigurno nije točno

 pa dobro lik igra na 4K ja igram na 3440x1440 mozda zbog toga? ugasio sam DLSS i skocio mi CPU na 4 - 5% eto. haha

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
9 godina
offline
Re: Dead Space Remake
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

pa ljudi moji ja ne znam šta bi rekao, krenuo igrati i grafika je govno, odnosno teksture su užas, kao da igram onu original igru. Ne znam jel mi neka postavka kriva ili nešto, vidit ću pa javim

Ima dosta youtubera koji pisu da vizuali nisu nista posebno za danasnje standarde i da Calisto Protocol izgleda enormno bolje.

 Sta vrijedi kad je Calisto Protocol teško smeće u svim ostalim segmentima.

Ekipa hvali igru u svim aspektima osim tehnickom ali Dead Space izgleda losije a zahtijevniji je od Calisto Protocol.....

 Koja to ekipa? Na hclu dobila bijednih 65 sa hrpom minusa. Na steamu igrači dali samo 61% pozitivnih reviewa. Ovi što ih znam da su odigrali su rekli da je igra ispod svakog prosjeka. Grafički vrlo dobra ostalo banana.

11 godina
offline
Re: Dead Space Remake
_itsmoriarty kaže...

 pa dobro lik igra na 4K ja igram na 3440x1440 mozda zbog toga? ugasio sam DLSS i skocio mi CPU na 4 - 5% eto. haha

 https://wccftech.com/dead-space-pc-remake-port-is-middling-in-both-visuals-and-performance/

 

[UPDATE] The extremely low CPU utilization originally encountered in our Dead Space PC benchmark turned out to be a bug of NVIDIA FrameView, now fixed in the latest version (1.4.8323) of the software.

 

rekao sam ti da nešto ne štima, nema šanse da imaš tako slab cpu usage da je sve ok, pa ne puštaš video nego igru

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice