OptiTV na PC-u

poruka: 30
|
čitano: 28.806
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
OptiTV na PC-u

Evo, kao što sam obećao, otvorio sam temu naziva "OptiTV na PC-u". Al, hajdmo' mi na cilj teme.

Kao prvo, OptiTV nije moguće gledati na PC-u ako niste pretplatnik jednog od OptiTV paketa ili vaš fiksni/internetski ISP uopće nije Optima. Potrebna vam je dodatna tj. druga mrežna kartica kojoj će primarna namjena biti isključivo gledanje OptiTV programa (ako ste skloniji soluciji Wi-Fi za net, Ethernet za TV, nema beda, za svaki slučaj provjerite nemate li već u računalu dvije mrežne da ne bacate pare, a k tome je još recesija, tako da...). Nabavite (još jedan) UTP kabel koji će povezivati mrežnu i router isključivo putem 3. ili 4. Ethernet utora na vašem routeru (u mom slučaju je komp na 4., a ne na 3. jer je na 3. STB). Spojite mrežnu na 3. ili 4. Skinite MACSpoof OVDJE koji će promijeniti MAC adresu vaše mrežne kartice u STB-ovu. Extractirajte i pokrenite MACSpoof. U listi mrežnih uređaja odaberite tu karticu koju ste routerom povezali utorom 3 ili 4. Zapišite MAC Adresu s donje strane STB-a (tipa: MAC:××:××:××:××:××:×× pri čemu su × brojevi/slova). Pod polje Spoof Mac Adress upišite prethodno upisanu MAC adresu s STB-a koja je ujedno jedinstvena MAC adresa u Optiminoj mreži. Klik na Spoof Adress. (slika dolje). Da bi internet i TV na kompu radili, morate enablati Connection Sharing ove mrežne koju koristite za net. (slika dolje) Skinite/nabavite si ProgDVB (ako netko treba, neka se javi na PM). Kako searchati programe dolje u slikama. Prvi put scannirajte od 224.10.1.1 do 224.10.1.25 s portom 1234. Drugi scan je od 224.10.18.1 do 224.10.18.250 s portom 1234. Kad to napravite dobit ćete otprilike sličan popis kao što imam i ja (slika dolje), ali samo s adresama što znači da svaki program morate pregledati, zaključiti koji je i u skladu s tim ga preimenovati. Kad to složite, složite si redoslijed programa jednostavnom logikom "povuci-potegni" što znači odvlačenjem klikom. VAŽNO: KOJI PROGRAM GLEDATE NA TV-U, GLEDATE I NA KOMPU. Prilikom svakog pokretanja ProgDVB-a morate prvo pokrenuti HRT 1, pa onda neki drugi program. (slika dolje) Kojiput vam se možda dogodi da ste program pokrenuli, ali bez slike i zvuka je, ako se to dogodi kliknite na neki drugi program i onda brzo na taj koji vam nije radio. Hvala na pažnji i nadam se da sam vam pomogao!

EDIT: u docnije vrijeme spazih copy-paste ove moje teme, tj. tutoriala na nekim "konkurentskim" forumima čija je glavna "tema" televizija, pa molim da ne pobirate credit za moj trud, hvala:)

felonterx ©

MACSpoof MACSpoof
Connection Sharing Connection Sharing
Connection Sharing 2 Connection Sharing 2
Connection Sharing 3 Connection Sharing 3
Connection Sharing 4 Connection Sharing 4
Scan Scan
Program list Program list
Početni program (HRT 1) Početni program (HRT 1)
Discovery Discovery
Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 16:19 (felonterx).
Moj PC  
6 0 hvala 6
14 godina
offline
OptiTV na PC-u

Zanimljivo, samo ja sam našao jednostavno rješenje, Imam TV karticu za PC, jednostavno uštekaš SetTop Box u Tv karticu, upališ i gledaš ko na Tv-u Cool

simply cleverBelji se

A da ubacim svoj Hard Disk u tvoju Matičnu Ploću, te da se odmah bacimo na Plug and Play!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Svaka čast.....sad trebam samo kupit jednu mrežnu karticu i deri miško Smijeh

Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: OptiTV na PC-u
Bernard Huky Hux kaže...

Zanimljivo, samo ja sam našao jednostavno rješenje, Imam TV karticu za PC, jednostavno uštekaš SetTop Box u Tv karticu, upališ i gledaš ko na Tv-u Cool

simply cleverBelji se

Heheh... da, al ti STB nemože biti u TV-u istovremeno (osim ako TV nemaš spojen HDMI/RCA/SCART solucijom, znači jednom od ovih koje ne koristiš za komp i ako ti TV nije 1-2 m od kompa).

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
14 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Solution 2. Wireless OptiTV

 

Za one koji imaju D-LINK DSL-2640R router. 

U postavkama routera "Advanced" -> "VLAN"  pod "VLAN index": 1  isključiti WLAN port, prebaciti se na "VLAN index:" 2 i tamo uključiti WLAN port (na taj način bindate Wireless na istu mrežu na kojoj su eth. portovi 3 i 4.). Reload Wirelessa kako bi dobio novi IP i to je to.

 

Sa VLC-om open network stream

- UDP 224.10.1.1 Port 1234 - HRT1

- UDP 224.10.1.2 Port 1234 - HRT2

- ......

Za ostalo pogledati felontrexov post.

 

U mom slučaju nije bilo potrebno mijenjati MAC adresu. (Ubuntu 10.04)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2010 21:09 (legendri).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: OptiTV na PC-u
legendri kaže...

Solution 2. Wireless OptiTV

 

Za one koji imaju D-LINK DSL-2640R router. 

U postavkama routera "Advanced" -> "VLAN"  pod "VLAN index": 1  isključiti WLAN port, prebaciti se na "VLAN index:" 2 i tamo uključiti WLAN port (na taj način bindate Wireless na istu mrežu na kojoj su eth. portovi 3 i 4.). Reload Wirelessa kako bi dobio novi IP i to je to.

 

Sa VLC-om open network stream

- UDP 224.10.1.1 Port 1234 - HRT1

- UDP 224.10.1.2 Port 1234 - HRT2

- ......

Za ostalo pogledati felontrexov post.

 

U mom slučaju nije bilo potrebno mijenjati MAC adresu. (Ubuntu 10.04)

Hvala lega na pomoći {#}

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
13 godina
neaktivan
offline
RE: OptiTV na PC-u
ja sam novi.koristio sam vase upute,medjutim pronadje mi samo nesto kanala na skeniranju od 224.10.1.1 do 224.10.1.25 s portom 1234, ali nista na skeniranju 224.10.18.1 do ..........250 port 1234. znaci li ti da sken ne radi
13 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

jeli moguće ovo kod drugih providera; BNET 3D???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: OptiTV na PC-u
buggie kaže...

jeli moguće ovo kod drugih providera; BNET 3D???

Pa vjerojatno je, samo soluciju za b.net nažalost neznam. Raspitaj se po forumu {#}

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
13 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

hmm sad sam se skrooz pogubio u citanju...znaci moguce je gledati opti tv i na tv-u i na PC-u istovremeno(s tim da se mora gledati isti kanal koji ne tv-u taj ce biti prikazan i na PC-u)

 

oke ako smo to rjesili sljedeca stvar koja me zanima je spajnje...ja cu dobit sa opti-tv novi wireless ruter,i kako bi to bilo izvedino da spojim posto mi je TV dole u boravaku,a ja sam gore na katu i gore bi trebao biti ruter..eto ako mozete jos to malo pojasnit..thnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: OptiTV na PC-u

any1???

15 godina
offline
OptiTV na PC-u

U tom slučaju ćeš trebat neki duži UTP kabel (do 50 m, iznad toga nije preporučljivo) od rutera do STB-a. I da, moć ćeš gledat i na kompu i na STB-u u isto vrijeme samo što onda trošiš veći bandwidth.

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Ovako ja sam postupio prema turorialu ali nisam dobio zeljene rezultate...naime slika mi je znala zamrzavati na optitv-u i na kompu bez obzira sto je otvoren isti kanal. to sam napravio na windows 7.Za mijenjanje MAC adrese koristio SMAC 2.7 buduci da predhodno navedeni program nije podrzavao nove windowse. Kasnije sam nasumicno promijenio MAC adresu da ne bude ista kao na stb i probao skenirati za progdvb pro i nasao mi je sve kanale te sve funkcionira bez problema i bez prekidanja. Takoder mogu gledati i razlicite programe na kompu i televiziji...tako da vam teorija da mozes na kompu gledat samo sto je na tv-u pada u vodu. Takoder mi radi i teletext a progdvb je zgodna stvar jer mozete namjestit snimanje, timeshifting itd.

Korisnici windows 7 mogu imati problema prilikom namjestana connection sharing-a na local area networku   (kad idete na properties od adaptera u nekim slucajevima nema taba "sharing"pa ga ne mozete ukljuciti). No ukoliko recimo ukljucite wireless adapter ili drugu mreznu karticu koju koristite za pristup internetu tab "sharing" ce vam se pojaviti .(ako se ne pojavi probajte ici u administative tools pa services i tamo staviti internet connection sharing (ICS)na automatic)

Jos jedna napomena: prilikom prvog skeniranja skenirajte od 224.10.1.1 do 224.10.1.60 a ne do 224.10.1.25 jer ce vam naci par kanala vise.

Nakon skeniranja nisam morao upisivati naziv svakog programa nego je sve vec bilo sredeno automatski.

 

 

-tako je bilo u mom slucaju sto ne znaci da mora i vama biti isto

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: OptiTV na PC-u

ja koristim ovo:

http://www.bug.hr/vijesti/megatrend-strujom-eterom-slikom/102501.aspx

  predobra stvar nije bas jeftina ali se definitivno isplati...stabilnija veza i bez kabela. Uzeo sam ga u ventex-u za nekih 700kn samo je moj model bez uticnice. Tvrde da bi mu domet trebao biti 300m sto je i vise nego dovoljno heh

15 godina
offline
RE: OptiTV na PC-u
btazzy kaže...

Takoder mogu gledati i razlicite programe na kompu i televiziji...tako da vam teorija da mozes na kompu gledat samo sto je na tv-u pada u vodu.

Ovo nemogu provjeriti jer sam u međuvremenu mijenjao matičnu, pa imam (samo) jednu mrežnu. U svakom slučaju, dobro je znati.{#}

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
12 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Izvinjavam se bumpanju teme, al treba mi hitno netko tko ovo koristi da mi uslika svojstva od te lan kartice, da si mogu manualno dodat ip, jel automatski mi ne sljaka nesto {#}

 

Znaci treba mi slika ovoga

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Jedno pitanje!Zao mi je sto dizem ovu zaspalu temu al bas ova tema mi treba!Dali ja mogu imat optitv samo na pc-u,tj. da uopce neposjedujem tv prijamnik?Telefon i internet su mi na optimi!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OptiTV na PC-u
Tole1710 kaže...

Jedno pitanje!Zao mi je sto dizem ovu zaspalu temu al bas ova tema mi treba!Dali ja mogu imat optitv samo na pc-u,tj. da uopce neposjedujem tv prijamnik?Telefon i internet su mi na optimi!

Hmm... Ja mislim da to nije baš moguće, jedino da možda probaš upecati D-Link 2640R s Optiminim SW-om, pa vidiš kak se ponaša na 3. i 4. LAN portu.

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi! (Thumb up i HVALA su dobrodošli :D)
16 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Par pitanja...

 

Insalirao mrežnu, promijenio MAC adresu da bude kao od STB-a, instalirao ProgVB... IPTV Client... no onda bude greška sve dok se nešto ne upiše u text-box... odem na Blind Search i on ne pronalazi ama baš ništa...

Jel što fulao? Help!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OptiTV na PC-u

 

 

Evo da malo oživim temu...

 

Uspio sam napraviti sve prema tutorijalu kako je navedeno, međutim imam jedan problem. Kada skeniram od 224.10.1.1 do 224.10.1.60 dobijem 15ak programa. Međutim na drugom scanu ne pronađem ništa. Pretpostavljam kako je optima promijenila opseg adresa na kojima emitira ostale kanale, zna li netko slučajno na kojim se adresama nalaze ostali kanali? i drugo pitanje, postoji li neki program koji bi to sam uspio pronaći u slučaju da se opet bude mijenjalo

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 14:01 (acmHR).
11 godina
neaktivan
offline
Re: OptiTV na PC-u
ima ovako šta za maxtv? :)
12 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Sad se razmiisljam o uzimanju tv kartice za PC , moze li kakva preporuka jer sam totalni noob u tome sta da uzmem di kako zanimaju me sportski programi samo -.- 

Suba
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OptiTV na PC-u

Bumpam staru temu, znam, ali bitno je. Imam osnovni paket sa 85 programa inače. Isključio STB kompletno, spojio kabel u drugu mrežnu, promijenio MAC adresu preko SMAC-a, pretražio programe i imam ih 107! Imam neke iz Full paketa i neke iz HBO paketa. Tako da, fuq STB gledam preko kompa od sada {#}

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u

Dobio sam opti tv i zanima me jel mogu taj opti tv ikako spojit na monitoru od kompa ili direkt na kompu nekako znaci necu taj opti tv spajat na tv nego u svojoj sobi na kompu... jel ikako to moguce? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OptiTV na PC-u
bigboy kaže...

Dobio sam opti tv i zanima me jel mogu taj opti tv ikako spojit na monitoru od kompa ili direkt na kompu nekako znaci necu taj opti tv spajat na tv nego u svojoj sobi na kompu... jel ikako to moguce? 

Naravno da je moguće. Koji monitor imaš?

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
13 godina
neaktivan
offline
Re: OptiTV na PC-u

Imam Philips 20" i ima samo vga ulaz

16 godina
offline
Re: OptiTV na PC-u
bigboy kaže...

Imam Philips 20" i ima samo vga ulaz

Ako ima samo jedan ulaz onda kupiš neku najjeftiniju TV karticu koja ima AV in. Spojiš STB na nju, instaliraš software za nju i gledaš tako.

"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
13 godina
neaktivan
offline
Re: OptiTV na PC-u

A kakav kabal mi treba jel mi mozes pokazat sliku ili neki link di mogu kupit taj kabal.... 

16 godina
offline
OptiTV na PC-u

TV kartice obično imaju RCA ili ti po naški "Činč" ulaz za video in i 3.5mm (kao za slušalice/mikrofon) za zvuk tako da ti treba kombinacija RCA i RCA to 3.5mm. Dok optimin crni STB ima 3 RCA. Kod nas ćeš najlakše i najjeftinije proći ako uzmeš ovako nešto (pogledaj slike). Dakle sa ovog prvog kabela samo spojiš žuti konetor na STB i TV karticu.

RCA iliti činč RCA iliti činč
2 RCA to 3.5mm 2 RCA to 3.5mm
"Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. " by rjakopec
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OptiTV na PC-u
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice