Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.978
|
čitano: 10.925.816
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima,

 

Trazim mob sa sljedecim: ravan ekran, 3.5 mm za slusalice s odlicnom kamerom,cijena do 4.000 kn.

 

Koji bi mi preporucili?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kockica5 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trazim mob sa sljedecim: ravan ekran, 3.5 mm za slusalice s odlicnom kamerom,cijena do 4.000 kn.

 

Koji bi mi preporucili?

 

Imas dvije stvari koje danas nisu u modi - ravan ekran i 3.5 mm jack. Ono kaj mi pada na pamet je Sony (Xperia 5 II, Xperia 1 II), oni se nisu odrekli niti jednog niti drugog. Mozda Pixel 4a i Huawei mate 30.

 

 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kockica5 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trazim mob sa sljedecim: ravan ekran, 3.5 mm za slusalice s odlicnom kamerom,cijena do 4.000 kn.

 

Koji bi mi preporucili?

 Pixel 4a i još ti ostane para...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tkozna kaže...
kockica5 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trazim mob sa sljedecim: ravan ekran, 3.5 mm za slusalice s odlicnom kamerom,cijena do 4.000 kn.

 

Koji bi mi preporucili?

 

Imas dvije stvari koje danas nisu u modi - ravan ekran i 3.5 mm jack. Ono kaj mi pada na pamet je Sony (Xperia 5 II, Xperia 1 II), oni se nisu odrekli niti jednog niti drugog. Mozda Pixel 4a i Huawei mate 30.

 

 

Redmi K30 Pro Zoom, ako ti nije problem naručiti iz vani.

Google Pixel 4a, Poco F2 Pro (solidna kamera, ali nije flagship level).

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kockica5 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trazim mob sa sljedecim: ravan ekran, 3.5 mm za slusalice s odlicnom kamerom,cijena do 4.000 kn.

 

Koji bi mi preporucili?

 Huawei P40, 3380kn. Jedino nema 3,5 mm.... Sve ostalo je vrh.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=11-huap405gds8128sieu&utm

 

Ili za 2500kn mob s OIS kamerom, 5x optičkom zoomom i 12 GB RAM-a...

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/X3-SuperZoom-12-256-GB/p/A00FFIA?utm

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 21:43 (vepar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Sancta prodaje za 3000kn izložbeni primjerak Realmea X50 Pro s urednom garancijom. Ovo je po meni super ponuda, jer šije  po svemu F2 Pro osim u bateriji...

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-realme-x50-pro-8gb-128gb-zelena-posljednji-izlozbeni-primjerak.html?utm

 demo uređaj koji ima upaljeni ekran 16h dnevno i isto tako spojen

 na punjač. previše love za nešto takvo

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li se isplati uzeti CUBOT P40 CRNI Dual SIM za cca 1000 kn? Trebam mob za Viber/Messenger/WhatsApp/Mail, budžet mi je do 1200 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne, uzmi Redmi 9 ili Realme 6s
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

"Silom prilika", ravno iz pečine Benchmark-ov pregled najboljih mobova 2020 godine.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jedno pitanjce jer svašta se pronađe na stranim forumima ,  amoled zasloni koje ugrađuju  Xiaomi ,Realme  .... 

dali su to generacijski amoledi unazad par godina Samsungovih mobitela  ili prate Samsungove mobitele u godini proizvodnje istih .

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, tražim mobitel za sestru do 1000 kn. (max. 1200kn) Nije zahtjevna, samo da je mobitel do 6 inča jer su joj ovi "obični" preveliki (npr. moj Redmi note 9 od 6.5 inča). Ako je uredu mobitel taj zahtjev može zanemariti. Osim toga, ništa drugo značajno, zahvaljujem unaprijed. Brend nije bitan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 0:32 (EdicaMedia).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa trebam pomoc. Dakle curi se blizi kraj tarife sa tmobil i sad su joj na produljenje ponudili par mobitela pa vidim s vama koji bi preporucili. Dakle od mobitela ocekuje super kameru i bateriju,brzo punjenje......

Dakle mobiteli koje su joj ponudili su:

1.Samsung s20+ za 2200 kn

2.huawei p30 pro za 2400 kn

 

Ili uzet xiaomi mi 10?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
P30 pro, sve uvjete zadovoljava, super kamera, super baterija i 40w punjac
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel se može na xiaomi uređajima instalirat samsung browser i logirat na isti sa samsungovim accountom.
https://www.google.com/amp/s/www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2020/04/30/exclusive-warning-over-chinese-mobile-giant-xiaomi-recording-millions-of-peoples-private-web-and-phone-use/amp/
Je li ova tema još aktualna kod xiaomi uređaja..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Jel se može na xiaomi uređajima instalirat samsung browser i logirat na isti sa samsungovim accountom.
https://www.google.com/amp/s/www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2020/04/30/exclusive-warning-over-chinese-mobile-giant-xiaomi-recording-millions-of-peoples-private-web-and-phone-use/amp/
Je li ova tema još aktualna kod xiaomi uređaja..

Ovo prvo ne znam, nisam probao, koristim Firefox i Chrome.
Drugo nije više aktualno, Xiaomi je brzo reagirao i od tada dodatno poradio na privatnosti i mogućnosti reguliranja iste od strane korisnika.

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa,

 

Koji bi mobitel odabrali trenutno do 2000kn?

Poco X3 NFC je na banggood-u trenutno 1400kn verzija sa 128GB. Vrlo vjv po svima best buy.

Ima li koji kod nas u trgovinama da je do 2000kn i da je bolji od Poco-a?
Razmišljao sam o Realme 6 Pro, oko 1900kn je na nabavi.
Hvala puno 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala na odgovoru. Šta je bolje uzet redmi note 9 pro ili poco x3 nfc. Taj poco, to je isto xiaomi ili? Jel ima smisla čekati redmi note 9 pro 5g. On će imati nešto bolji cpu, 120hz refresh rate ekrana i to je to otprilike.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 22:07 (sage).
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Danas nasao u jednoj zalagonici Redmi Note 9 (3/64) novi zapakirani za 900 kn. Kupio mob za dijete i prezadovoljni smo. Na njuskalu mobiteli za 700-800 kn  vecinom 2018 i 2019 i samo 2GB RAM.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prije svega, pozdrav svima i sve najbolje Vam želim u 2021-oj. Trenutno koristim Huawei P10 lite (smeće uglavnom), koje sam nasljedio od sestre nakon što mi je riknuo Galaxy S3. Uglavnom, mobitel najviše koristim za gledanje YT klipova i igranje igrica. Kamera mi nije bitna uopće, ali sada doslovce ne možeš ni fulat s time jel bilo koji mobitel da uzmem ima bolju kameru od ova 2 prethodna koja sam koristio. Najveća dilema mi je da li uzeti nešto od Xiaomi modela koje svi hvale za manje novce ili ipak ići na nešto što će me poslužiti neki duži period. Prvenstveno me zanima da li se isplati ići na mobitele koji su stvarno predviđeni za igranje tipa ova 2:

 

https://www.mobileshop.eu/hr/asus/mobiteli/rog-phone-3-strix-5g-dual-sim-256gb-8gb-ram/

 

https://www.findit.hr/pametni-telefon-asus-rog-phone-ii-strix-edition-6-59-fhd-/-8gb-/-128gb-crni-black-cyber-week

 

Ili ipak odabrati nešto za manje novce što također služi svrsi. Igra koju najviše igram je RoK (Rise of Kingdoms) i mogu reć da je poprilično zahtjevna, barem za ovaj mobitel na kojem ju trenutno jedva i vrti.

Hvala unaprijed svima na savjetu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hclifer kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Koji bi mobitel odabrali trenutno do 2000kn?

Poco X3 NFC je na banggood-u trenutno 1400kn verzija sa 128GB. Vrlo vjv po svima best buy.

Ima li koji kod nas u trgovinama da je do 2000kn i da je bolji od Poco-a?
Razmišljao sam o Realme 6 Pro, oko 1900kn je na nabavi.
Hvala puno 

 

 Realme 6 8/128 1599kn.. proc odličan za igranje, hrpa RAM-a, 90 Hz, brzo punjenje, HR garancija... Kud ćeš bolje :)

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/150705/smartphone-realme-6-8gb128gb-plavi-9129270488?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 19:20 (vepar).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kiki191019 kaže...

Prije svega, pozdrav svima i sve najbolje Vam želim u 2021-oj. Trenutno koristim Huawei P10 lite (smeće uglavnom), koje sam nasljedio od sestre nakon što mi je riknuo Galaxy S3. Uglavnom, mobitel najviše koristim za gledanje YT klipova i igranje igrica. Kamera mi nije bitna uopće, ali sada doslovce ne možeš ni fulat s time jel bilo koji mobitel da uzmem ima bolju kameru od ova 2 prethodna koja sam koristio. Najveća dilema mi je da li uzeti nešto od Xiaomi modela koje svi hvale za manje novce ili ipak ići na nešto što će me poslužiti neki duži period. Prvenstveno me zanima da li se isplati ići na mobitele koji su stvarno predviđeni za igranje tipa ova 2:

 

https://www.mobileshop.eu/hr/asus/mobiteli/rog-phone-3-strix-5g-dual-sim-256gb-8gb-ram/

 

https://www.findit.hr/pametni-telefon-asus-rog-phone-ii-strix-edition-6-59-fhd-/-8gb-/-128gb-crni-black-cyber-week

 

Ili ipak odabrati nešto za manje novce što također služi svrsi. Igra koju najviše igram je RoK (Rise of Kingdoms) i mogu reć da je poprilično zahtjevna, barem za ovaj mobitel na kojem ju trenutno jedva i vrti.

Hvala unaprijed svima na savjetu.

 Nema potrebe kupovati tako skup mob ako je zahtjev igranje. Kupi Poco F2 Pro i miran si... Ima ih na njuškalu zapakirani 2500-2600kn.

 

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Hclifer kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Koji bi mobitel odabrali trenutno do 2000kn?

Poco X3 NFC je na banggood-u trenutno 1400kn verzija sa 128GB. Vrlo vjv po svima best buy.

Ima li koji kod nas u trgovinama da je do 2000kn i da je bolji od Poco-a?
Razmišljao sam o Realme 6 Pro, oko 1900kn je na nabavi.
Hvala puno 

 

 Realme 6 8/128 1599kn.. proc odličan za igranje, hrpa RAM-a, 90 Hz, brzo punjenje, HR garancija... Kud ćeš bolje :)

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/150705/smartphone-realme-6-8gb128gb-plavi-9129270488?

 Za te novce strojčina za gaming i daily usage.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Evo moj mali subjektivni osvrt ako nekome mogu pomoć.
Koristio sam Xiaomi Mi Note 10 tri mjeseca, Sada imam Samsung Galaxy S20 FE, koristim ga svega par dana.

Xiaomi: Baterija čudo, zbilja. Bez problema od 8 do 9 sati SOT-a. Instagram, Vocap, pozivi, dva mail accounta, kako radim od doma i kako je sve zatvoreno, većinu vremena sam spojen na Wifi.

Kamera, dobra. Po meni ništa spektakularno. Noćne sam testirao s frendovim Huawei p20 Pro, koji je star preko dve godine. Znači jede ga Huawei za doručak. Slike puno detaljnije, čišće, više svjetla na Huaweiu.

Ne igram igrice pa mi je proc koji je malo "slabiji" bio čist okej. Za moje potrebe više nego dovoljan.

Ekran, meni super. Dobro čitljiv na suncu, žive boje. Nemam zamjerke, osim... Zaobljeni ekran je koma. Svako malo sam slučajno nešto stisnuo, zbilja ne vidim poantu zaobljenih ekrana.

Notifikacije mi nisu kasnile kao nekima, osim na Instagramu. No ono što je čudno, identičnu stvar imam na S20 FE da kasne notifikacije s Grama, pa vjerujem da je to do samog Instagrama, zbilja ne znam koji vrag.

Samusng S20 FE.
Baterija, koma bi bila pregruba riječ ali zbilja nije dobra. Oko 5 sati SOT-a nategnuto. Još hebeni punjač od 15w zbilja sporo puni. Pročitao sam tu sve komentare o baterijama i na drugom forumu i reko ajde. Idem probat. Uzeo od A1 preko web shopa, imam dva tjedna da se predomislim pa ga lako vratim. Napomena: Isključen AOD (nije bio uključen nit na Xiaomiu), postavljeno na 60HZ jer i ovako radi dobro.

Kamera, meni predobra. Uspoređivao u stanu (znači zatvoren prostor) puno više svjetla daje Samsung nego Xiaomi. Preko dana Samsung slike puno detaljnije. Noćne nisam stigao uspoređivat.
Znam da će ovdje biti dosta ljudi kaj ima je kamera na Mi Note 10 vrh, no meni osobno nije. Nije mi ostavila wow efekt ko Google Pixel 2xl koji sam imao.

Ekran, nema se tu kaj dodat. Dobro čitljiv preko dan, ravan ekran, nema slučajnih dodira. Zbilja je kompaktan u ruci, a ima 6.5". Svaka čast Samsungu.

Dizajn jednostavan a opet da se zagledaš u njega. Uzeo sam zelenu boju i fkt dobro izgleda.

Proc, kako sam bio zadovoljan sa slabijim na Xiaomiu, tako da sam i s Exynos-om. Jedino gdje kužim lag, je kada upalim kameru zatrokira se slika na sec dve. Valjda će popravit sljedećim update-om.

Da nije Trump (ili tko već) banirao Huawei sekunde ne bi dvojio da uzmem Huawei P40 pro. Ali ja ne mogu bez google servisa.

Još jednom ponavljam. Ovo je moj subjektivan dojam. Ne mislim se prepirat na kojem je kamera bolja ili lošija :)
P.S. Ako je netko zainteresiran za Xiaomi neka se javi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 19:15 (Flas1987).
 
9 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.
Imam pitanje vezano za Xiaomi redmi 9At.
Da li je to isplativa kupnja nekome tko se mobitelom služi samo najosnovnije?
Dakle, pozivi, Messinger, bez gledanja filmova, slušanja glazbe na You tubu.
Jedino mi je bitno da stavim Orux maps ili Locus na njega i da si mogu snimiti tragove na planinarskim izletima.
Pitam zato što ih ima puno sad poslije akcija Tele 2 za produženje pretplate.

Znam da ima samo 2 GB rama i ne očekujem nešto spektakularno, ali me zanima može li mi solidno poslužiti za ovo navedeno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
olivier kaže...

Pozdrav.
Imam pitanje vezano za Xiaomi redmi 9At.
Da li je to isplativa kupnja nekome tko se mobitelom služi samo najosnovnije?
Dakle, pozivi, Messinger, bez gledanja filmova, slušanja glazbe na You tubu.
Jedino mi je bitno da stavim Orux maps ili Locus na njega i da si mogu snimiti tragove na planinarskim izletima.
Pitam zato što ih ima puno sad poslije akcija Tele 2 za produženje pretplate.

Znam da ima samo 2 GB rama i ne očekujem nešto spektakularno, ali me zanima može li mi solidno poslužiti za ovo navedeno.

 Ako se uzima na duže vrijeme, tih 2GB RAM-a je jako malo. Premalo je i sad, a zamisli za dvije-tri godine. Android jede RAM i to je tako. Gledaj nešto s bar 4 GB RAM-a...

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
olivier kaže...

Pozdrav.
Imam pitanje vezano za Xiaomi redmi 9At.
Da li je to isplativa kupnja nekome tko se mobitelom služi samo najosnovnije?
Dakle, pozivi, Messinger, bez gledanja filmova, slušanja glazbe na You tubu.
Jedino mi je bitno da stavim Orux maps ili Locus na njega i da si mogu snimiti tragove na planinarskim izletima.
Pitam zato što ih ima puno sad poslije akcija Tele 2 za produženje pretplate.

Znam da ima samo 2 GB rama i ne očekujem nešto spektakularno, ali me zanima može li mi solidno poslužiti za ovo navedeno.

 Njemu se cijena krece 600-800 kn a vec za 900 kn imas bolji Redmi 9. Ja sam cak za taj iznos nasao i jos bolji Redmi Note 9.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da, Redmi 9 se nađe za 900 (čak i 800kn), a puno je bolji.

Uskoro bi se i Poco M3 trebao pojaviti za slične novce. 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 5i u Sancta Domenica 920kn, 4/64, Snapdragon 665, 5000 mAh baterija...

 

https://www.sancta-domenica.hr/komunikacije/mobiteli/mobitel-realme-5i-4gb-64-gb-zeleni.html

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sta bi vi uzeli Xiaomi Mi10t Pro ili Oneplus 8.

Bitna mi je baterija i kvaliteta vanjskih zvucnika.

Oneplus 8 vidim na gsmareni da ima dobar zvucnik,dosta glasan.
Ali xiaomi ima bolju bateriju.

Imam sedmicu proslo je evo vec godinu dana,i dalje odlican mobitel.
Xiaomi opet ima bugovit software.
Stvarno se dvoumim.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, 

 

uzimam novi mobitel da zamijeni mog starog Mi A1 s kojim sam dan danas zadovoljan performansama, ali ipak kamera nije više ni blizu na razini. 

Razmišljam se uzet Poco x3 i na njega stavit gcam. Postoji li neki bolji odabir za oko 2000kn?

Jedine bitne stavke su baterija i kamera. 


Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice