Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.881.998
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi note 10 lite.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pretplata HT, izbor između isključivo A51 ili A71, ne baš zahtjevan korisnik, ali mobitel na duži period.

Vrijedi li dati 550kn više za A71? Bolji procesor, baterija, i što je najvažnije, 4 vs 6GB RAMA.

1 A51 - 2013kn
10 A71 - 2570kn
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pretplata = pljačka
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim vas preporuku za kupnju mobitela.

 

Kupujem ga oca, cilj je da bude što jeftiniji a da ima što bolji omjer performsi/cijene.

 

Mislim da su najvažnije stavke pouzdanost software-a , izdržljivost (da se ne raspade nakon 2 godine) i baterija.

 

Potrebe za gaming i multitaskingom nema s obzirom da su jedine potrebe da baterija što duže traje, da je kamera što bolja za cijenoni rang i da ima što manje problema sa softwareom.

 

Trenutno je korisnik na A1 mreži putem bonova.

 

Cjenovni rang je oko 1200 kuna, možda 1500 ako bi stvarno bila velika razlika...ponavljam mobitel služi samo za pozive i poneku sliku tu i tamo.

 

 

Trenutno se dvoumim između A1 Alpha 20, Galaxy A20E i Redmi 6.

 

Edit: il da uzmem https://www.links.hr/hr/smartphone-huawei-y6-2019-6-09-2gb-32gb-android-9-0-crni-040100222?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

To sam ranije kupio majci, čini se ok mob za te novce samo baterija malo slabija.

 

Unaprijed Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 14:06 (gsdavid).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ovaj gore Redmi Note 9, vidim da je oko 1300kn.

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/pomoc-odabiru-mobitela/101079.aspx?page=1025&jumpto=6164880&sort=asc&view=flat

S njim nikako ne možeš pogriješiti.

Ja još uvijek koristim Redmi Note 3, mobitel star preko 4 godine.

Sad sam prešao na drugi mobitel samo zato jer mi fali memorije i već je raskliman konektor za punjenje :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 10:12 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi 9 3/32 je 1000kn, ali to je minimum za neki normalan rad na duže vrijeme. Bolje je ići na 4 GB RAM-a na duže staze. Redmi 9 4/64 je samo 100kn skuplji.
Imaš i Realme 5i 4/64 za 1150kn, Redmi Note 8T 4/64 za 1280kn i Realme 6S 4/64 za 1350kn. Taj ima i 90Hz ekran, 30w brzi punjač i Helio G90T...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gsdavid kaže...

Molim vas preporuku za kupnju mobitela.

 

Kupujem ga oca, cilj je da bude što jeftiniji a da ima što bolji omjer performsi/cijene.

 

Mislim da su najvažnije stavke pouzdanost software-a , izdržljivost (da se ne raspade nakon 2 godine) i baterija.

 

Potrebe za gaming i multitaskingom nema s obzirom da su jedine potrebe da baterija što duže traje, da je kamera što bolja za cijenoni rang i da ima što manje problema sa softwareom.

 

Trenutno je korisnik na A1 mreži putem bonova.

 

Cjenovni rang je oko 1200 kuna, možda 1500 ako bi stvarno bila velika razlika...ponavljam mobitel služi samo za pozive i poneku sliku tu i tamo.

 

 

Trenutno se dvoumim između A1 Alpha 20, Galaxy A20E i Redmi 6.

 

Edit: il da uzmem https://www.links.hr/hr/smartphone-huawei-y6-2019-6-09-2gb-32gb-android-9-0-crni-040100222?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

To sam ranije kupio majci, čini se ok mob za te novce samo baterija malo slabija.

 

Unaprijed Hvala :)

 Redmi 9 4/64

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozz svima,ovak navikao sam na samsung i naravno procesor odlican,baterija fail,opet prvi izbor mi pada na s10e jer preferiram ispod 6 inchi ali sad mi ide na razmisljanje taj p30 iako nisam korisnik huaweia dosad bio,znaci budzet do 2500kn. .savjeti iskustva?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav iz BiH. Kupujem mobitel majci, koja već 6 godina koristi xiaomi koji se polako raspada.

 

Ovako, moj budžet je negdje do 2000kn/500 KM. Prioriteti su mi dugovječnost, znači da mašina traje duže od 3 godine i da održi dobru bateriju. Pristojna kamerai ekran za cijenu je bonus.

 

Trenutno su mi za oko zapali Xiaomi redmi note 9 pro i Samsung A51. Izuzev ekrana Xiaomi mi se čini kao bolji uređaj. Vidio sam i Realme ali mi nije tako povoljno dostupan kao ova dva. Molio bih vas vaše mišljenje i možda neke druge prijedloge.

 

Hvala unaprijed.

 

Edit: I još da upitam, čini mi se dosta krupan ovaj note 9 pro, pošto sam ja dosad imao manje mobitele, hoće li biti prevelik da se fino koristi za nekoga s manjim rukama ili se radi o navici? Mobiteli su stvarno veliki ovih dana...

12 Xiaomi redmi note 9 pro
2 Samsung A51
0 Ostalo (molim dopišite)
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 16:42 (AlexTm).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Taj Redmi je stvarno velik i težak za mene.Ja bih bolje A51 zbog ekrana i softwera.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nudi mi se poco f2 i doplata od 700kn za moj note10 mi? Da uzmem? Hitno mi je

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bi ga uzeo čisto jer je noviji mobitel.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo uzeo ga...spustio na 600kn doplatu...bome je ok mobitelcic..kupljen 9.7.2020 u neutrinu..moj je note 10 je bio s kraja 12 mj 2019..s tezinom nemam problema..navikao na tezinu notea

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 13:23 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Nudi mi se poco f2 i doplata od 700kn za moj note10 mi? Da uzmem? Hitno mi je

Ako ti kamere nisu prioritet to je ok zamjena uz nadoplatu. Mi Note 10 ipak ima daleko bolji set kamera, ostalo je na strani Poco F2 Pro.

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

Upisao sam 1. godinu faksa i sad tražim novi mobitel. Nisam zahtjevan glede izbora jer sam većinu vremena na laptopu, a manji dio na mobitelu. Sadašnji mi je Huawei Y6 (2016). Cjenovni rang mi je od 1000-1500 kn + maksimalno do 1700 ako je mobitel baš extra. Kod mobitela mi je najmanje bitna kamera. Samo bih želio neki čvrst, solidan mobitel da traje 3-4 godine. Može li mi netko preporučiti neki mobitel sukladno napisanome? 
Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi Redmi Note 9, bez sumnje.

Ako možeš do 1800, Pro varijanta ima i NFC ako ti treba.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ok, taj sam i ja našao. Što misliš o realme mobitelima? Nikad prije ih nisam vidio, a isto mi se čine u rangu s Xiaomijem?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme 6s u Linksu za 1360kn. To je pravi konkurent za Redmi Note 9s.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EdicaMedia kaže...

Ok, taj sam i ja našao. Što misliš o realme mobitelima? Nikad prije ih nisam vidio, a isto mi se čine u rangu s Xiaomijem?

S Mi 9T sam prešao na Realme 6. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane, Realme 6 mi je malo ispred zbog novog Realme UI.

 

Oba su vrlo dobra opcija. 

 

Redmi Note 9 u odnosu na Realme 6S ima veću bateriju i infracrveni port pa ga možeš koristiti kao daljinski upravljač za elektroniku. Treba provjeriti samo prodaju li se oba modela na našem tržištu s NFC-om ako ti je važan. 

 

Jesi li možda razmišljao o rabljenima? Gledam tu jedan Mi 9T za 1800 ako se možeš toliko protegnuti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 8:36 (robogo).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi9T je bolji od Realme 6 po meni.
Upgrade bi bio Realme X2 ili X50 pro.
Ili možda Poco F2.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebao bi preporuku mobitela do 1500kn :

pretezito za surfanje,messenger,s ok kamera i baterijom ,i da uredaj bude kvalitetan posluzi koji 3-4god.

 

Za sada gledam Xiaomi Redmi NOTE 8T

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 14:31 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni moj Xiaomi A3 poceo ic na k, pa trazim nesto drugo u tim gabaritima..

E muke moje

huawei nova 5i pro (kojeg nema nigdje)

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

 

 

Bitno mi je da je ispod 158mm visine..

1 nova 5i pro
1 oneplus 7
2 xiaomi mi9t
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Meni moj Xiaomi A3 poceo ic na k, pa trazim nesto drugo u tim gabaritima..

E muke moje

huawei nova 5i pro (kojeg nema nigdje)

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

 

 

Bitno mi je da je ispod 158mm visine..

 Ha gle, Huawei ne možeš pronaći, Xiaomi ti ide na živce. Ostaje ti OnePlus 7 pa probaj njega, možda će ti se svidjeti.

 

(Ja bi uzeo Mi 9T. Zapravo i jesam. Ženi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...

Meni moj Xiaomi A3 poceo ic na k, pa trazim nesto drugo u tim gabaritima..

E muke moje

huawei nova 5i pro (kojeg nema nigdje)

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

 

 

Bitno mi je da je ispod 158mm visine..

 Ha gle, Huawei ne možeš pronaći, Xiaomi ti ide na živce. Ostaje ti OnePlus 7 pa probaj njega, možda će ti se svidjeti.

 

(Ja bi uzeo Mi 9T. Zapravo i jesam. Ženi :)

 

Ne mogu taj doticni model naci, izgleda da je samo za indijsko trziste, A3 mi ide na zivce a ne xiaomi.. Naso sam redmi k20 (mi9t)

ispod 300e, pa mislim da cu taj ubost.

R33mba#2892
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje kupiti Sonyevu Xperiju 10? Znači, ne Xperiju 10 II, već baš Xperiju 10.

 

Kod nas sam gledal, ali više ih nema, prekasno sam reagiral za kupnju. Ima li neka evropska internetska trgovina preko koje se može sigurno (da nije prevara) naručiti?

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Razmišljam o kupnji redmi note 9 pro, imam trenutno galaxy a8 2018, kolko ću dobit više ako uzmem xiaomi spram ovog što imam. Najviše me zanimaju performanse i baterija, jel imam uobičajeno puno instaliranih aplikacija.
Drugo, što svi spominju reklame neke na xiaomi uređajima, o čemu se zapravo tu radi.
Koliko je zapravo taj xiaomi redmi 9 pro pouzdan kao brend spram ovog samsunga a8 2018.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 21:06 (sage).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ma neću rabljene, samo želim solidan mobitel. Redmi note 9 bih rado kupio, ali nikako ne mogu naći kaljeno staklo i maskice za njega što je za mene must-have jer se uvijek bojim da ne padne. Redmi Note 9 pro je pak malo preskup. NFC mi nije važan. Znaš li možda koju web trgovinu na kojoj se može naručiti mobitel zajedno sa svom dodatnom opremom?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je best buy do 1000 kn, treba mi za stariju osobu koja će ga uglavnom koristiti za pozive, poruke i Viber.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ama to najbolje naručit preko eBaya ili AliExpressa. Dok ne stigne malo paziš i to je to.
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

Trebao bi preporuku povolnog mobitela koji bi bio dovoljan za moje potrebe (Surfanje webom, Facebook, instagram, YT Spotify, mail) Trenutno imam Mi A1 ali mi stvara probleme sa notifikacija. Za oko su mi pali Redmi 9 4/64gb te Samsung A20. Svjestan sam da je A20 dosta slabiji ali xiaomija me malo strah radi tih problema sa mi a1. Dali ima tko kakvu preporuku smartphona koji bi bio dovoljan za moje potrebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice