- +/- sve poruke
- ravni prikaz
- starije poruke gore
Ako mi narudzba zavrsi na carini, jel se carini cijena s popustom ili "orignalna" cijena navedena na gearbestu?
Jer svi znamo da stavljaju sve na ogromni "popust" dok je zapravo sve snizeno na pravu cijenu.
Evo sinoc narucio http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_197998.html, dobio jutros sliku u My Orders s paketom na moje ime, pise da je shipped out. Naruceno preko NL post za Irsku, budemo vidjeli, liable je na VAT i import tax ako je preko 22e pa se nadam da necu imati problema (nije problem platit 17% poreza na to ali ne zelim izgubit dan rjesavajuci te tehnikalije)
EDIT: takoder narucio http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_616527.html
Ja uvjek uzimam neregistriranom free poštom, na to vam nemogu izracunat carinu jedini je problem što nema tracking ali meni je do sad uvjek došlo sve uredno.
Zato jer nema opce rednog broja pošte ninicega samo se pojavi tu kod nas, meni se desilo da nisu mogli nac paket u pošti pa sam morao cekat.
Zanima me dali se placa carina ako se naruci nesto sa EU skladista citam po internetu i svi pise da se carina ne naplacuje(zanima me ovaj laptop-http://www.gearbest.com/laptops/pp_589380.html?wid=3) i salje se preko dhl pa me zanima ako ga kupim dali imam nekih dodatnih troskova.
Zanima me dali se placa carina ako se naruci nesto sa EU skladista citam po internetu i svi pise da se carina ne naplacuje(zanima me ovaj laptop-http://www.gearbest.com/laptops/pp_589380.html?wid=3) i salje se preko dhl pa me zanima ako ga kupim dali imam nekih dodatnih troskova.
Ne izbjegavaš carinu jer im se eu skladiste nalazi u bescarinskoj zoni.
Zanima me dali se placa carina ako se naruci nesto sa EU skladista citam po internetu i svi pise da se carina ne naplacuje(zanima me ovaj laptop-http://www.gearbest.com/laptops/pp_589380.html?wid=3) i salje se preko dhl pa me zanima ako ga kupim dali imam nekih dodatnih troskova.
Ne izbjegavaš carinu jer im se eu skladiste nalazi u bescarinskoj zoni.
Jel ne izbjegava ili ne, izbjegava?
Ja sam naručio slušalice, cijena 35 dolara, iz EU, nije išlo na carinu, obična pošta.
Jel ne izbjegava ili ne, izbjegava?
Ne izbjegava.
pa veli k1klop ak se naruči neregistriranom poštom da će izbjeći carinu
Darko, koliko si puta naručivao sa dostavom putem DHL-a? Ja sam imao jednu narudžbu mađarskom poštom i jednu DHL-om, obe su mi došle mimo carine. Neka moja pretpostavka je da oni nešto ocarine a nešto ne, pa kako te zapadne (bez obzira na vrstu dostave). Kada sam Gearbest pitao da li ću izborom DHL-a izbjeći plaćanje dodatnih troškova, rekli su mi da mi to ne mogu garantovati, ali ni na jednom forumu nisam našao da je neko platio carinu kada je izabrao DHL (dok običnom poštom često jesu) pa me zato interesuje broj tvojih porudžbina sa DHL-om.
Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u Hrvatskoj se DHL obavezno carini.
Ne znam ni ja kakva je situacija u Srbiji, ja govorim za Hrvatsku (ako se na mene odnosio tvoj post) i za narudžbe iz Gearbest-ovog "EU skladišta" (namjerno pod navodnicima). DHL svugdje (Hrvatskoj, Srbiji, Zimbabveu...) carini po default-u sve što podliježe carini. Ovde se postavlja pitanje da li Gearbest robu koja se dostavlja DHL-om šalje iz svog pravog EU skladišta (koje je ja mislim u Birmingham-u) ili iz bescarinske zone, i da li uvijek šalje sa istog mjesta ili šara. Ako ga šalje iz pravog EU skladišta neće ga ni DHL cariniti (kao što meni nije). Samo pokušavam utvrditi da li postoji kritična količina narudžbi sa dostavom putem DHL-a koja nije carinjena da bih sa sigurnošću mogao utvrditi da neće ni sledeća. Gledao sam po raznim forumima i sa vremena na vrijeme se javi neko ko nije platio carinu sa DHL dostavom ali nije veliki broj postova da bih potvrdio da je to pravilo, a ne izuzetak. Opet, nigdje nisam našao da je neko sa dostavom preko DHL-a platio carinu. Sve ovo pričam o narudžabama sa Gearbest EU skladišta. Izvinjavam se na podugačkom postu. Pozdrav.
gdje ima trenutno najjeftinije za uzeti xiaomi powerbank 20 000mah?
Dečki da li netko zna izračunat koliko bi na kraju ispala cifra:
Xiaomi MI5 inače je $820, sad je akcija za Uskrs, 70% popusta pa ispada $240. I naravno, samo HK skladište ima, pa me zanima koliko bi na kraju svega ispao mobitel?
Hvala puno unaprijed!!

Možda ti se bolje isplati ovo uzet, imaju skladište u eu, a koštat će te i koju kunu manje nego s gearbesta. Ne znam stvarno jel ima koja razlika između običnog i prime.
http://www.honorbuy.com/687-xiaomi-mi5-prime-3gb-ram-64gb-rom-smartphone.html
Moja elektricna cigareta stigla prije par dana, sve super, custom clearance je prosla bez problema, so far so good! Shipping koji sam uzeo je navodno 25-30 dana do Irske, medutim bjese malo manje od 25 dana ja bih rekao... Ja zadovoljan!
Pogledaj dva posta iznad, meni nijedan paket još nije stigao. Danas mi poštar donio 4 komada i ponadah se možda je to s gearbesta, al i dalje ništa
I sad mi je jasno zakaj mi ova tri paketa ne stižu, točnije jedan je danas stigao nakon 44 dana. Poslano preko China post ko small packet, znači moral sam platit 4,5 kn poštaru. To mi se prvi put desilo da gearbest šalje na taj način.
zanima me ova sjcam m20 kamera, dali se isplati uzeti sad je akcija za kojih 75$ plus troškovi pdv itd,koliko vidim kod nas dođe oko 1250kn
mada cijelo vrijeme pikiram sjcam 5000x elite pa slučajno naletio na ovu,ako netko zna išta o ovim kamerama bio bi zahvalan da mi odgovorim da se ne zaletim bezveze
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_314996.html?wid=3
Bio sam prije mjesec dana narucio nesto. I prvi put mi je sad doslo da je "Refunded"
Sta sada? Dal ja te pare dobijem natrag ili?