Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

poruka: 10
|
čitano: 15.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

Ima li netko u ZG one male sarfe za montiranje 2,5" HDD-a?

Trebao bih 4 komada, a nemam pojma niti gdje bi ih mogao kupiti niti koje su im dimenzije. Svakako su manji od sarafa za 3,5" HDD, sto sam pomalo zaboravio... 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

ja ih danas skinuo sa uredskog kompa, taj hdd se miče i ne trebaju nam više, točno 4 komada, dao bi ti ih odmah samo što sam u Osijeku. Naiđi :)

 

ako ne nađeš nigdje mogu ti ih šibnut tiskom ili tak nešt

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Sarafi za montazu 2,5" HDD-a
Veliki Brat kaže...

Ima li netko u ZG one male sarfe za montiranje 2,5" HDD-a?

Trebao bih 4 komada, a nemam pojma niti gdje bi ih mogao kupiti niti koje su im dimenzije. Svakako su manji od sarafa za 3,5" HDD, sto sam pomalo zaboravio... 

 Javi se u inbox pa se dogovorimo..Ako ti treba još ikakvih sitnica uz to,sve ču ti pokloniti

5 godina
offline
Re: Sarafi za montazu 2,5" HDD-a
Veliki Brat kaže...

Ima li netko u ZG one male sarfe za montiranje 2,5" HDD-a?

Trebao bih 4 komada, a nemam pojma niti gdje bi ih mogao kupiti niti koje su im dimenzije. Svakako su manji od sarafa za 3,5" HDD, sto sam pomalo zaboravio... 

 Bilo koja prodavnica pC-a ima toga na bacanje.....

10 godina
offline
Re: Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

... pa obični 3mm vijci dužine 5-10mm , ima ih npr. kod električara na sklopkama itd. a kod informatike npr. za Floppy , DVD/CD itd.

Samo upitaš 3mm vijke (navoji do kraja vijka).

Zaboravih, navoj je EU tj. metrički , a kod HDD 3,5" je američki standard (colni navoj) pa EU 4mm metrički navoj ne odgovaraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 15:22 (AF139).
13 godina
offline
Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

Ja sam sebi na Ebayu kupio za neke male novce cijeli komplet vijaka, za napajanje, HDD, optiku, ventilatore, a čak ima i odstojnike za matičnu pa i on thumb vijke za bočne stranice i kartice koje dolaze na ploču.

Osobno bih ti da ne čakaš šerafe preporučuo obostranu samoljepljivu traku ili npr. vezice, pričvrstio tako puno puta i nikad problema, nećeš bacati računalo okolo da mora biti strogo fiksno to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 15:18 (Valentin17).
 
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

@Valentin17

Hvala na ideji, probao sam s vezicama, ali najtanje koje imam ne mogu proci kroz rupe u diskovima. Napravio sam si nosac za diskove i izbusio rupe u nosacu, po dvije za svaki disk, tako da ne mogu s vezicom obuhvatiti cijeli disk, nego bas mora proci kroz rupu u disku.

Ma skociti cu do nekog servisa, samo ne znam kad od posla i drugih gluposti... 

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Sarafi za montazu 2,5" HDD-a
Veliki Brat kaže...

Ima li netko u ZG one male sarfe za montiranje 2,5" HDD-a?

Trebao bih 4 komada, a nemam pojma niti gdje bi ih mogao kupiti niti koje su im dimenzije. Svakako su manji od sarafa za 3,5" HDD, sto sam pomalo zaboravio... 

 

Kolega, u svakom servisu računala toga imaju "na bacanje" i ne bi ti nitko zamjerio da zamoliš da ti daju par komada.

Mene su pred jedno 12 godina opskrbili s time dečki iz Ve-mila,

na stranu neke probleme koje sam imao pri reklamacijama komponenti kod njih, al' tu su stvarno bili fer.

Čovjek mi spremio punu vrećicu vijaka, za 3 života valjda ne bih uspio potrošiti.

Tigar Krezumica
8 godina
offline
Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

Ajd navrati do mene u Prečko, pa ti dam i jednih i drugih, mislim čak i da imam u 2 boje :)

 

Da ne reklamiram detalji u PM

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 11:02 (nbdy32).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Sarafi za montazu 2,5" HDD-a

Hvala svima na angažmanu i savjetima, zbog drugih obaveza u međuvremenu tek jučer riješeno - u ADM-u u Novom ZG su mi dali par šarafića u servisu.

 

Posebna hvala dečkima koji su se nesebično ponudili za pomoć.

Gledam te!
 
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice