Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

poruka: 10
|
čitano: 4.660
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v".
14 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

u trgovini računala za par desetljeća:
- dajte mi VO2 memorije
- koliko?
- pola kilograma.
- da Vam narežem ili u komadu? :-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtit
jozef kaže...

u trgovini računala za par desetljeća:
- dajte mi VO2 memorije
- koliko?
- pola kilograma.
- da Vam narežem ili u komadu? :-)

 -višak, ni sad ne kupuješ storage-medij particioniran-formatiran nego u komadu.. nema razloga da se to mijenja. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

To je skoro na tragu one homeopatske brije, da voda ima pamćenje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

znam da gamad pamti. imam ključ 32 unior krom-vanadij koji je pamtio kako njime zabijam čavle i jednom se, tijekom promašaja, odbio od betona, izletio iz ruke i natrag meni u ludaru te mi vratio udarce s kamatama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtit
Izgleda da je prvo cuo negdje, pamti pa vrati :-)
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtit
Kako mi je ostalo nejasno u clanku sta i kako VO2 pamti, proguglam malo i imam sta da vidim.

Tip, guglaj VO2 memory.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

Koliko mogu vidjeti iz sažetka originalnog članka, riječ je o prelasku u staklenu modifikaciju, koja ostaje neko vrijeme u kristalu i tako "pamti". Staklo se na kraju ponovo pretvori u kristal - što nije ništa novoga - no za to treba pričekati 10.000 sekundi. 

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

-u kontekstu digitalije-memorija.. pamćenje je sinonim za zadržavanje stanja koje se može programski promijeniti kao zapis i pročitati dovoljno točno, dovoljno dugo... npr razlika ram signal ostaje u nanosekundama do brisanja-gubljenja dok u flashu ostaje trajno (kao i optomagnetski, godinama..).

-svaki materijal koji može neko vrijeme zadržati neko stanje (razlika 0-1 binarno, on-off..) je upotrebljiv experimentalno, dok je brzina, praktičnost itd. ono što je za praktično korištenje važno ili kad se traži trajnost u tisućama godina, tad i zapis u kamenu (klesani hijeroglifi npr) polako erodiraju. Naravno klesanje nije ono što odgovara radu računala samo kao usporedba trajnosti ili kriterij što je trajna memorija ili u kojem rasponu trajanja, sekunde, godine, eoni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

Tvari koje prelaze iz jednog u drugo stanje (bistabili) ima koliko hoćeš i sve se one mogu pretvoritu u neki oblik kompjutorske, digitalne memorije (0,1). Pitanje je samo koliko se mogu minijurizirati i koliko vremena treba da prijeđu iz jednog u drugo stanje. 

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Neobično otkriće: vanadij-dioksid može "pamtiti" v

Dakle, realne su šanse da nas uskoro ganja neki T-1000 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice