Kupovina sa Amazona

poruka: 19
|
čitano: 15.060
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kupovina sa Amazona

Kod checkouta u košarici će ti točno pisati kolika je poštarina i odmah ju platiš zajedno s naručenim.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina sa Amazona
Ok, morat cu malo bolje sve pogledati.
DM
12 godina
offline
Re: Kupovina sa Amazona
DirectoRR. kaže...
Ok, morat cu malo bolje sve pogledati.

 Da, Amazon ima prilično loše napravljen prikaz cijena, pogotovo van države čiju stranicu gledaš (de, uk, com...)

Pogotovo jer se u košarici ne mjenja samo cijena dostave, nego i samog proizvoda :(

 

I jedan savjet, pogledaj isti proizod i na ostalim EU Amazon stranicama, pogotovo UK, ponekad su na jednoj stranici akcije, kojih na drugoj nema.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Kupovina sa Amazona
Mijenja se cijena proizvoda jer ti računaju naš porez (PDV 25%) umjesto njihovog (19%)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupovina sa Amazona

To možeš izbjeći. Isplati se samo ako kupuješ na veći iznos.

Ako kupuješ na Amazon.de, šalješ si te stvari na svoju adresu u Mailboxde.com. Tad ti Amazon obračunava njemački pdv od 19%, a ne naš. 
Uglavnom je besplatna poštarina iz njemačke u njemačku. 
Preko Mailboxa si odaberem dostavu GLSom, ovisi o težini paketa to je oko 10 eur. Tu imaš i osiguranje do 1000eur na svoj paket.

edit: 
Isto tako riješavam problem kad neki artikl amazon ne šalje u HR.
To vrijedi i za ostale trgovine u DE.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 17:02 (Bernard Huky Hux).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina sa Amazona

pozz dal imas jos uvijek taj racun od amazona ako imas ja bih ga kupio?:)

12 godina
neaktivan
offline
Kupovina sa Amazona

Koliko brzo ide narudza kad paket stigne mailboxu?

Znaci kupim nesto na amazonu.de i namjestim si njemacku adresu koju dobijem od mailboxa i

imam besplatnu postarinu za njemacku i njihov porez od 19%, a placam mailboxu oko 10 eura

sto oni proslijede pošiljku?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Kupovina sa Amazona

Vidi samo da ti nije item pod restrictionsima. Dosta su stvari uveli pod restrictionse. Ako si siguran super, ako nisi, pitaj support.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina sa Amazona
CyberDemonVZ kaže...
DirectoRR. kaže...
Ok, morat cu malo bolje sve pogledati.

 Da, Amazon ima prilično loše napravljen prikaz cijena, pogotovo van države čiju stranicu gledaš (de, uk, com...)

Pogotovo jer se u košarici ne mjenja samo cijena dostave, nego i samog proizvoda :(

 

I jedan savjet, pogledaj isti proizod i na ostalim EU Amazon stranicama, pogotovo UK, ponekad su na jednoj stranici akcije, kojih na drugoj nema.

 

Eh, kasno sam procitao tvoj post. Bas danas sam narucio sa amazon.de aparat za brijanje i  kostao je 620kn,

i sad bezveze odem na amazon.uk i tamo 100kn jeftiniji. Probao sam traziti refund jer jos nije poslano, ali ne zele

vratiti lovu nego mogu odbiti paket kad stigne. Ali necu ciganit, niti je prvih, a ni zadnjih izgubljenih 100kn.

9 godina
online
Re: Kupovina sa Amazona
razor1234 kaže...

Eh, kasno sam procitao tvoj post. Bas danas sam narucio sa amazon.de aparat za brijanje i  kostao je 620kn,

i sad bezveze odem na amazon.uk i tamo 100kn jeftiniji. Probao sam traziti refund jer jos nije poslano, ali ne zele

vratiti lovu nego mogu odbiti paket kad stigne. Ali necu ciganit, niti je prvih, a ni zadnjih izgubljenih 100kn.

 Kakvo odbijanje paketa? Samo otkazi narudzbu wtf?! Ja sam 2 otkazao evo sad bas ima par dana. Jednu 2 dana nakon (nije bila shippana), drugu odmah po narucivanju. Ako je shippano vec onda da, odbijas, ali ako nije poslano uredno cancelas.

11 godina
neaktivan
offline
Kupovina sa Amazona

Poslali su mi mail da ce provjeriti i sad se azuriralo i pise da je poslan paket pa su zato odbili refund.

A ako je odbijem paket hoce li mi vratiti samo cijenu proizvoda ili i postarinu?

I na koji nacin odbiti paket, sta reci postaru zasto ne zelim paket?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovina sa Amazona

I onda se budete čudili kaj nitko ne želi slat robu u Hrvatistan . Bacalo se bude kamenje na pujpuj kapitalisticku gamad koja ne želi slat robu u malu državu jer im se ne isplati itd...

Ako si faking naručio i frajer ti je poslao onda nebudi pizda i prihvati robu... 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kupovina sa Amazona
razor1234 kaže...

Poslali su mi mail da ce provjeriti i sad se azuriralo i pise da je poslan paket pa su zato odbili refund.

A ako je odbijem paket hoce li mi vratiti samo cijenu proizvoda ili i postarinu?

I na koji nacin odbiti paket, sta reci postaru zasto ne zelim paket?

 Pa odbijes ga tako da ces reci da ga neces primit :). Tko ti je posiljatelj? Ako je amazon pretpostavljam da ce sve refundirati, ako je privatni seller neznam. Kontaktiraj svakako trgovca (rekao si da jesi) tako da ne bi trebalo bit nesporazuma zasto nisi primio paket.

red_bull kaže...

I onda se budete čudili kaj nitko ne želi slat robu u Hrvatistan . Bacalo se bude kamenje na pujpuj kapitalisticku gamad koja ne želi slat robu u malu državu jer im se ne isplati itd...

Ako si faking naručio i frajer ti je poslao onda nebudi pizda i prihvati robu... 

 Pa ako kontaktira trgovca sve je ok, odustao je od kupnje, a i sam amazon ima 30dana povrata na mnogo toga bez pitanja, nece se sigurno "ljutit". Posiljke kad se ne salju u neke drzave obicno se ne salju radi prevara ili nekih drugih stvari. Apropo ljutnje, eto pogledaj hajku na links koja se stvorila oko jednog misa, a mogli su uredno, kao i 90% trgovina odjebat sve popuste i nikom nista ne ponudit i odjednom bi bili ok :) Nikad nemozes sve zadovoljit.

3 godine
neaktivan
offline
Kupovina sa Amazona

Imam pitanje. Na amazonu.com ili .de ispod svake komponente piše cijena pošiljke, a kada se više stvari naruči, piše jedna cijena. Dali ću ja biti naplaćen na kraju s tom jedbom cijenom dostave ili trebam zbrajati svaku po svaku kad kupujem. Drugo pitanje, dali mi nešto više naplate dostave u hrvatskoj osim onoga na stranici, dali ću biti dodatno naplaćen? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina sa Amazona

Platis onu cijenu koja ti pise na kraju, dakle ako je kosarica 567€ incl. shipping ili ako pise 567€ + 20€ shipping samo toliko platis. Nema skrivenih troskova, sve je jasno prikazao.

6 godina
offline
Kupovina sa Amazona

Sam ja skužio dobro, gotovo sve što sam stavio sada na Amazon.com da me zanima šalju u Hrvatsku, samo je trošak shippinga višestruko veći od same vrijednosti proizvoda pa dođemo na cijene koje su kod nas.. Ima li koja caka kako tražiti sellere koji imaju manji shipping?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Kupovina sa Amazona

Amazon.com salje is US.

Trazi europske (.de, .co.uk, .fr, .it ...)

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina sa Amazona
love2ml86 kaže...

Sam ja skužio dobro, gotovo sve što sam stavio sada na Amazon.com da me zanima šalju u Hrvatsku, samo je trošak shippinga višestruko veći od same vrijednosti proizvoda pa dođemo na cijene koje su kod nas.. Ima li koja caka kako tražiti sellere koji imaju manji shipping?

 

https://www.hagglezon.com/en/s/cyberpunk%202077

 

Na Hagglezonu mozes usporediti cijene na EU Amazon trgovinama.

S tim da ne znam kakvo je stanje sa carinom za robu koja dolazi iz UK,

jer oni vise nisu u EU.

 

Tako da njih preskoci, imas IT, ES, FR i DE, i cesto nadjem deal na FR ili IT,

a jednom sam nasao produkt koji je bio dostupan samo na ES.

 

Prijavljujes se sa istim Amazon racunom, jedino adrese dostave moras na svakom posebno unesti.

 

COM, BR, JP, to zaboravi - to su sve izvan EU i dostava + carina je skupa, ispadne te skuplje nego da kupis bilo gdje u EU.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice