Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.055
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
hahhaajaads kaže...

Evo dosao mi je novi volan, no imam pitanjca tih labela za vracanje starog volana.

 

1. Znaci ovaj prvi rezem, dam svoj potpis i to dajem direktno ovom u posti ?

2. Ovdje na ove crte samo svoj potpis dajem ili i kazem i koji je problem bio ?

3. I ovo znaci isto rezem i lijepim na kutiju ?

 

E sad jos, da li ovo zalijepit na kutiju od Logitecha ili da uzmem dodatnu kutiju ?

I kak se inace lijepi ovo ? Da li inace to moze napravit i sama posta ili ja moram isprintat a oni ce to zalijepit sa necim, ili ja pak moram i isprintat i zalijepit ?

 

Eh da, jel bi bilo pozeljno stavit i opciju sa trackingom ? Da se nebi slucajno negdje zagubila i da nebudu ovi mislili da jos nisam poslao... 

 

 

 To su naljepnice za njih. Ti to nemozes u "punom obimu" koristit jer to nasa posta ne priznaje. Znaci otic ces u postu i poslat normalno paket kako bi ga inace poslao u njemacku s trackingom. Taj prvi papiric naljepi na kutiju. Posta ce naljepit jos jedan svoj. U kutiju za svaki slucaj stavi jos ta druga 2 takodjer (jedan je isti ko taj sto si naljepio). To je to. Nakon tog kuci dodjes i posaljes njima tracking, sliku paketa i koliko si platio slanje, oni ti refundiraju i prica gotova. Uzmi dodatno kutiju, kako bi ti to slao u logitech kutiji :P

10 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...
hahhaajaads kaže...

Evo dosao mi je novi volan, no imam pitanjca tih labela za vracanje starog volana.

 

1. Znaci ovaj prvi rezem, dam svoj potpis i to dajem direktno ovom u posti ?

2. Ovdje na ove crte samo svoj potpis dajem ili i kazem i koji je problem bio ?

3. I ovo znaci isto rezem i lijepim na kutiju ?

 

E sad jos, da li ovo zalijepit na kutiju od Logitecha ili da uzmem dodatnu kutiju ?

I kak se inace lijepi ovo ? Da li inace to moze napravit i sama posta ili ja moram isprintat a oni ce to zalijepit sa necim, ili ja pak moram i isprintat i zalijepit ?

 

Eh da, jel bi bilo pozeljno stavit i opciju sa trackingom ? Da se nebi slucajno negdje zagubila i da nebudu ovi mislili da jos nisam poslao... 

 

 

 To su naljepnice za njih. Ti to nemozes u "punom obimu" koristit jer to nasa posta ne priznaje. Znaci otic ces u postu i poslat normalno paket kako bi ga inace poslao u njemacku s trackingom. Taj prvi papiric naljepi na kutiju. Posta ce naljepit jos jedan svoj. U kutiju za svaki slucaj stavi jos ta druga 2 takodjer (jedan je isti ko taj sto si naljepio). To je to. Nakon tog kuci dodjes i posaljes njima tracking, sliku paketa i koliko si platio slanje, oni ti refundiraju i prica gotova. Uzmi dodatno kutiju, kako bi ti to slao u logitech kutiji :P

Znaci da jos jednom prodjemo, prvi papir na slici isprintam i zalijepim na kutiju (sa cime, ili to posta radi?), i jos zalijepim 2 komada sa svake strane ovog drugog sa barkodom ? I znaci ne trebam iskopirat jos ovaj 3 (koji je isti kao i prvi) i njega ne treba davat posti ? Kutiju sam imao samo nisam mogao nac, sad ju imam no imam naljepnice na njoj o mojoj adresi itd.. Sad jos gledam na stranici da pise i "Please include the original packing slip and write the reason for your return on the packing slip." Kaj je sad taj packing slip ? 

16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

papir s bar kodom lijepiš na kutiju, ostale stavljaš u kutiju ( tj samo jedan od njih, treci papir ti ne treba jer je hr u euro uniji i paket ti ne prolazi carinu)

nomalno, prvi papir koji lijepiš na kutiju ispuniš sa svojim podacima, teta u pošti će nalijepit još jedan njihov papir na kutiju. 

nedavno sam slao paket na isto mjesto kao i ti, došao je za 3 dana ( 27. do 30. 07)

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:51 (blackdevil).
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Moje iskustvo vracanja proizvoda amazonu. Znaci sve sam ja po uputama amazona isprintao, ispunio, izljepio, odnio na postu i meni je isto paket stigao na odrediste za 3 dana...ali na moju adresu s koje sam je poslao.

Jednostavno te naljepnice su bile previse zbunjujuce za radnike u lokalnoj posti i umjesto u Njemacku, oni su meni paket poslali doma, bla bla bla, na kraju sam odustao od slanja.

Moj savjet, pisi na paket rukom gdje ide i tko ga salje, a sve ostale papire stavi u kutiju jer ipak zivimo u Hrvatskoj, ne u Njemackoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 15:34 (Sint1).
 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
hahhaajaads kaže...

Znaci da jos jednom prodjemo, prvi papir na slici isprintam i zalijepim na kutiju (sa cime, ili to posta radi?), i jos zalijepim 2 komada sa svake strane ovog drugog sa barkodom ?

 Nisam to napisao opce. Napisao sam sto sam mislio.

Sint1 kaže...
Znaci sve sam ja po uputama amazona isprintao, ispunio, izljepio, odnio na postu i meni je isto paket stigao na odrediste za 3 dana...ali na moju adresu s koje sam je poslao.

 Nemoguce da se ovo dogodi jer postu ne zanimaju ti isprintani papiri. Ti papiri su ti da amazon zna sto i kako. Posta ne sljivi te papire vec pise sama odakle dokle sto ide, stoga i njihov papir koji se ljepi na kutiju s odredistem, koji je standardiziran za postu i nema se tu tko sto snalazit, takve papire ima svaki paket koji se salje u hrvatskoj. Ako ti se ovo dogodilo onda neznas poslat paket s il bez amazon naljepnice jer nisi ispunio onaj formular sto su ti oni dali kako treba vec si sam sebi poslao ponovno paket.

16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
A dobro dragi onda ne znam poslati paket ...
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Amazon.de/amazon.com

Pa ako si ga sam sebi poslao, onda ne znas. Amazon naljepnice ni najmanje ne diraju hrvatsku postu. Taj paket koji si poslao zamisli da nema amazon naljepnica. I dalje bi tebi stigao. Sad zasto, to je izmedju tebe i ove u posti sto je radila, ali oni apsolutno ne gledaju amazon naljepnice.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ljudi prvi put koristim Amazon 

 

tj naručio sam jednu knjigu prije par dana, pojavilo se u Order, stavili su i podatak za pračanje tj ono track pack. 

ispod toga piše (buy again), kupi opet, pitanje, dali to znači da transakcija nije prošla ili mi nudi opet kupovinu ? 

 

Gledam podatke preko ZABE, nije povuklo ništa novaca. 

 

 

Jeste li bili u toj situaciji ? Kaj da napravim ?  Da opet kupim ili da pricekam da kasnije povuku novce ? 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

kontaktirao bi Amazon da ih pitam zašto nisu povukli novce, ali nigdje ne vidim opciju slanja poruka.  Na Ebayu/aliexpres odma napišu kad transakcija nije prošla a tu nisam siguran na čemu sam. 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
tajo1960 kaže...
T700 kaže...

Ljudi prvi put koristim Amazon 

 

tj naručio sam jednu knjigu prije par dana, pojavilo se u Order, stavili su i podatak za pračanje tj ono track pack. 

ispod toga piše (buy again), kupi opet, pitanje, dali to znači da transakcija nije prošla ili mi nudi opet kupovinu ? 

 

Gledam podatke preko ZABE, nije povuklo ništa novaca. 

 

 

Jeste li bili u toj situaciji ? Kaj da napravim ?  Da opet kupim ili da pricekam da kasnije povuku novce ? 

 

Ak si sada, preko vikenda kupio - čekaj, ZABA ne povlači preko vikenda lovu.

Kako si platio? Karicom? ECMC? Može proći i 2-3 radan dana dok ti se ne pokaže na ZABAi. I nemoj se iznenaditi ako ti se pokažu 2 transakcije; jedna je naplata, a druga bude provjera od strane Amazona u ECMC.

 upisao sam podatke za Debitnu Visa karticu. Budem onda još pricekao . 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Novce ti povuku tek kad posalju robu, prije ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Prekjučer naručim 2 ssd-a sa amazona i jučer za jedan napravim cancellation iako je paket poslan. Dobijem poruku od amazona da se paket vraća i da ide refund u roku 5-7 dana. Danas mi frend pošalje poruku da su stigla oba paketa k njemu u Munchen. Očito je dostavljač tulav.

Imam rok povrata do 31.1.2021.
Da li ja mogu vratit to iz HR pa da njega ne gnjavim? Da li vraćaju novce za poštarinu vezano za taj povrat? To bi me sigurno moglo koštat 10-ak eura.

Pa ak je neko imao slične probleme..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Vjerojatno ces dobit prepaid post label od Amazona kojeg isprintas i posaljes s time.
14 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
kbenzema kaže...
Prekjučer naručim 2 ssd-a sa amazona i jučer za jedan napravim cancellation iako je paket poslan. Dobijem poruku od amazona da se paket vraća i da ide refund u roku 5-7 dana. Danas mi frend pošalje poruku da su stigla oba paketa k njemu u Munchen. Očito je dostavljač tulav.

Imam rok povrata do 31.1.2021.
Da li ja mogu vratit to iz HR pa da njega ne gnjavim? Da li vraćaju novce za poštarinu vezano za taj povrat? To bi me sigurno moglo koštat 10-ak eura.

Pa ak je neko imao slične probleme..

 Nije mi jasno kako si dobio poništenje ako je paket već poslan. Meni nikad neda, kao možeš ga vratit kad zaprimim paket. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Eto. Prvo mi je došla poruka da mogu odustat, ali ne garantiraju da neće biti dostavljeno. I onda mi za sat vremena došla ova poruka sa screenshota, reko super, dostavljač je dobio poruku i neće dostavit. A kad ono biser ipak dostavio
14 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
kbenzema kaže...
Eto. Prvo mi je došla poruka da mogu odustat, ali ne garantiraju da neće biti dostavljeno. I onda mi za sat vremena došla ova poruka sa screenshota, reko super, dostavljač je dobio poruku i neće dostavit. A kad ono biser ipak dostavio

 Ako vrate pare ti nemoj vratit uređaj. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
odjavljen
offline
Amazon.de/amazon.com

Evo baš sad gledam tracking.

 

Wednesday, 14 October
11:17 AM
Stop and Return Request Received.
DE
11:17 AM
Customer refused delivery - order will be returned
DE
7:46 AM
Out for delivery
Munich, DE
4:07 AM
Package arrived at the final delivery station
Munich, DE
Tuesday, 13 October
Package has shipped

 

 

 

Očito je dostavljač zeznio. Ja se nadam u slučaju povrata da bi mi vratili novce za shipping s obzirom da je po ovom očito da je dostavljačeva greška. 

 

A ne vjerujem da će oni vratit pare prije nego prime paket natrag koji u ovom slučaju neće stići do njih.

 

Iako nebi bio problem ni da prodam taj ssd ako će netko biti zainteresiran.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 19:14 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

To vrijedi samo za Njemacku. Ne mozes s time slat iz HR prema DE

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Znači kaj, iako je račun na moje ime ja im ne mogu vratit o njihovom trošku? Iako je u ovom slučaju vidljivo da je dostavljač sjebao
14 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
kbenzema kaže...
Znači kaj, iako je račun na moje ime ja im ne mogu vratit o njihovom trošku? Iako je u ovom slučaju vidljivo da je dostavljač sjebao

 Može se vratit. Kontaktiraj službu za korisinke, sve se riješi.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
kbenzema kaže...
Znači kaj, iako je račun na moje ime ja im ne mogu vratit o njihovom trošku? Iako je u ovom slučaju vidljivo da je dostavljač sjebao

 

amazon u svakom slučaju vraća lovu za poštarinu, dosad sam vraćao na talijanski i njemački i u oba 2 slučaja sam dobio lovu za poštarinu nazad

15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
kbenzema kaže...
Znači kaj, iako je račun na moje ime ja im ne mogu vratit o njihovom trošku? Iako je u ovom slučaju vidljivo da je dostavljač sjebao

Javi se supportu.

Ja sam nedavno imao problema sa Firestickom i krenili smo dogovarat da im posaljem paket sa DHL-om (jer sam rekao da necu slat HR postom jer je nepouzdana) iz Zg na adresu u DE.

Ja bi platio troskove dostave, slikao racun i poslao ga njima i oni ti sve refundraju.

 

Ak si u DE onda ima opcija di na email dobijes sliku sa dostavnim podacima i kodovima, samo isprintas i zalijepis na paket, predas u ured za dostavu i ne moras nista platit i paket se posalje amazonu. Al to smo vrijedi za Njemacku.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 14:11 (AmonZero).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
To mi je jasno kad je u pitanju servis, znam da refundaju. Iz HR sam, ali naručujem stvari k frendu u Munchen. Pa da njega ne gnjavim, ako ne prodam disk mislio sam im ga ja poslat iz HR jer imam rok do 31.1.2021.

Pa sam zato pitao da li vraćaju pare za poštarinu s obzirom da je druga lokacija plus nije u pitanju servis već povrat proizvoda koji mi ne treba.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 15:00 (kbenzema).
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ak je do njih greska i oni su odgovorni za to sto se dogodilo, vratit ce ti lovu za postarinu. Kontaktiraj support i sve ces znat.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Do sada nisam nikada naručivao sa Amazona, međutim, malo gledajući, vidim da su cijene nekih alata prilično jeftinije nego u nas, govorim o .De

Konkretno sam gledao Knipex kliješta, Wera set odvijača i još par sitnica i to bi me ispalo malo više od 200 eura (dostava 22eura),pa me zanima, može li još dodatno negdje uštedjeti tj. izvući kod za popust? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Amazon.de/amazon.com

Mozes cekat akcije. Ako ti nije zurba, sad ce brzo black friday i ovi novogodisnji popusti pa to mozda jos ide dolje. Instaliraj si keepu pa ces vidit povjesne cijene tog proizvoda i po tome mozes procjenit moze li nize ili ne.

 
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Da se nadovežem na moj slučaj od prije par dana. Jučer mi je stigao mail da su pokrenuli refund jer im se paket vraća.

Ja se sad mogu napravit lud i reći da mi paket nije nikad stigao jer se to po trackingu ne vidi i može ispast da je dostavljač ukrao ili ostavio ko zna di.

Da znam da će to ići iz Bezosovog džepa ne bi više uopće razmišljao o vraćanju, njemu je 70€ ko meni 1 lipa. A ovak, vjerojatno će obični šljaker najebat tak da ću vjerojatno vratit paket, ili ako ga prodam onda im lako platim.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 7:14 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Nekoliko puta smo završili na crnoj listi i Amazon (i AliExpress) nisu dostavljali u HR.

Vjerojatno se više ljudi sjetilo ovakvih dobrih ideja , ali su i ostali pri njoj :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
I dalje amazon dostavlja u 1% slučajeva u HR.

Ovo je bilo dostavljeno u Munchen. Po trackingu se vidi da je zaustavljeno, da se paket vraća, a biser dostavljač je svejedno ostavio paket. Dakle isključivo njihova krivica. Kad dobijem ssd, kontaktirat ću ih i reći da im mogu poslat iz HR uz uvjet da plate poštarinu.

Btw, a možda je to karma odradila svoje jer mi je prije tri mjeseca pošta izgubila, a najvjerojatnije ukrala ulaznicu koju sam vraćao u shop u kojem sam kupio.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 9:00 (kbenzema).
14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Da li je tko aktivirao indijski prime? Ako sam dobro vidio cijene su prejeftine

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice