IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.523
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
agent mi je rekao da do 5 radnih dana od izlaska uredaja je na kucnoj adresi :)
8 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

IPhone X je preskup

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
CharlessS kaže...

IPhone X je preskup

 

Ne može nešto biti preskupo/prejeftino, može samo TEBI biti preskupo/prejeftino. 

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...
CharlessS kaže...

IPhone X je preskup

 

Ne može nešto biti preskupo/prejeftino, može samo TEBI biti preskupo/prejeftino. 

 Kakve su ovo Grunf mudrosti? :)

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...
CharlessS kaže...

IPhone X je preskup

 

Ne može nešto biti preskupo/prejeftino, može samo TEBI biti preskupo/prejeftino. 

 

 

14 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

A na koju drugu mobilnu platformu išao ako bi napustio Android???? Windows mobile, koji je i službeno mrtav????

Pa ako ti misliš da taj iPhone X vrijedi 1000€ više nego android uređaj za 500€ (npr. Huawei P10, LG G6, Samsung Galaxy S7), slobodno uzmi taj famozni iPhone X i reci nam šta si dobio novo osim novog OS koji je nekompatibilan sa svime šta nije Apple.

Stvarno vrijedi te novce

8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
zuper kaže...
Onaj tko kupi X će ga za 2 godine vjerojatno moći prodati za istu cijenu koliko će koštati najjači Android telefoni tada. S te strane možda i nije (pre)loša kupnja...

 Ako ga ne izgubis, razbijes.... To je potrosacka elektronika a ne investicija... Koja lujka ce kupiti 2 godine star model po tim cijenama? Iphone se kupuje kad izadje inace si sirotinja.....;)

13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

A na koju drugu mobilnu platformu išao ako bi napustio Android???? Windows mobile, koji je i službeno mrtav????

Pa ako ti misliš da taj iPhone X vrijedi 1000€ više nego android uređaj za 500€ (npr. Huawei P10, LG G6, Samsung Galaxy S7), slobodno uzmi taj famozni iPhone X i reci nam šta si dobio novo osim novog OS koji je nekompatibilan sa svime šta nije Apple.

Stvarno vrijedi te novce

Da malo elaboriram, ono što mi nije po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju ispravno, kolega! 

 

Osobno, istina da ima XYZ brendova u android svijetu, ali, ako ozbiljno razgovaramo o nekima koji su bolje zastupljeni u Hrvatskoj, malo karikiram, tu su Samsung, LG, HTC, HUAWEI tako tako, MEIZU tako tako, SONY tako tako i to je to. E sada, ono što netko osobno po svom ukusu preferira, to je ono "android", pa bio to bilo koji brend, bitno je da to nekome po njegovom DNK odgovara. 

Moj skromni subjektivni ukus je takav da priznajem samo LG, SONY i HUAWEI, i to samo pojedine flagship modele, a kada ako SONY iduće godine izbaci 1 : 2 display na svojem X modelu, to bude vjerojatno samo jedan brend. 

U uži krug ulazi i Huawei Mate Porsche Design, ali njega nabaviti, malo teži Sizifov posao. 

 

U ovo vrijeme, svi se trude nečim pokazati da je "njihov najveći", a kada iduće godine Apple izbaci iPhone XL ili iPhone X Plus a SONY novi X, siguran sam da će generalno preostala android ekipa pobenaviti sa odličnim prodajnim rezultatima ovih dva brenda. 

I da, vjerujem da svaka roba ima svojeg kupca, i da opravdano vrijedi svih tih "velikih" novaca. 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

A na koju drugu mobilnu platformu išao ako bi napustio Android???? Windows mobile, koji je i službeno mrtav????

Pa ako ti misliš da taj iPhone X vrijedi 1000€ više nego android uređaj za 500€ (npr. Huawei P10, LG G6, Samsung Galaxy S7), slobodno uzmi taj famozni iPhone X i reci nam šta si dobio novo osim novog OS koji je nekompatibilan sa svime šta nije Apple.

Stvarno vrijedi te novce

 

Ne moramo ulaziti u raspravu je li nešto vrijedi ili ne vrijedi te novce. Meni vrijedi i ne gledam to kao nekakvu pljačku ili što ja znam! Ljudi svoj proizvod prodaju po nekim uvjetima i tržište će odlučit treba li ili ne to kupovati. Ovo nije za život neophodan uređaj!

Drugo, iako mi po naravi bolje i više odgovara Android, moram priznat da me iOS sve više privlači radi mnogih stvari. Upoznat sam sa iOS-om odlično jer mi cijela familija ima igadgete, od ipada, iphonea, macova ... No, ja se ne dam :) 

 

Androidi mi više ne nude ništa što ih odvaja od iOS-a značajno! Bluetooth mi služi za auto, mp3 nisam skinio ni upalio već jedno 4 godine najmanje, sve file ekstenzije i iOS čita uredno, a kod X-a mi se svidja dosta toga (osim stražnjeg stakla, ali to više ne može nitko izbjeći očito!) od micanja home tipki, face ID-a, a pogotovo ako u dogledno vrijeme i u nas zaživi Apple Pay i ostali servisi, super. No, to sam ja. 

 

I da, Galaxy S8+ (pandan X-u) ne košta baš puno manje od X-a!? Meni ta razlika i tekako vrijedi u korist Applea.

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...
MasterOfDisaster kaže...
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

A na koju drugu mobilnu platformu išao ako bi napustio Android???? Windows mobile, koji je i službeno mrtav????

Pa ako ti misliš da taj iPhone X vrijedi 1000€ više nego android uređaj za 500€ (npr. Huawei P10, LG G6, Samsung Galaxy S7), slobodno uzmi taj famozni iPhone X i reci nam šta si dobio novo osim novog OS koji je nekompatibilan sa svime šta nije Apple.

Stvarno vrijedi te novce

 

Ne moramo ulaziti u raspravu je li nešto vrijedi ili ne vrijedi te novce. Meni vrijedi i ne gledam to kao nekakvu pljačku ili što ja znam! Ljudi svoj proizvod prodaju po nekim uvjetima i tržište će odlučit treba li ili ne to kupovati. Ovo nije za život neophodan uređaj!

Drugo, iako mi po naravi bolje i više odgovara Android, moram priznat da me iOS sve više privlači radi mnogih stvari. Upoznat sam sa iOS-om odlično jer mi cijela familija ima igadgete, od ipada, iphonea, macova ... No, ja se ne dam :) 

 

Androidi mi više ne nude ništa što ih odvaja od iOS-a značajno! Bluetooth mi služi za auto, mp3 nisam skinio ni upalio već jedno 4 godine najmanje, sve file ekstenzije i iOS čita uredno, a kod X-a mi se svidja dosta toga (osim stražnjeg stakla, ali to više ne može nitko izbjeći očito!) od micanja home tipki, face ID-a, a pogotovo ako u dogledno vrijeme i u nas zaživi Apple Pay i ostali servisi, super. No, to sam ja. 

 

I da, Galaxy S8+ (pandan X-u) ne košta baš puno manje od X-a!? Meni ta razlika i tekako vrijedi u korist Applea.

Ok, ako ti se baš iPhone sviđa, sve je stvar preference i viška novaca koji ti ne predstavljaju problem za potrošiti (baciti - sorry nisam si mogao pomoći ), ali razlika u startu između Samsung Galaxy S8+ i iPhone-a X (Lidlić verzija) će biti ni manje ni više nego 4.000 kn - LINK

Da se razumjemo Samsung ne kupujem, a ni iPhone, da ne bi bilo da sam pristran.

14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Je, ali kada je izašao, bio je 850,00$. To što Samsungu pada cijena rapidno, to je i logično radi oversupply-a. 

 

Ja ne ulazim u to može li Apple svoje uređaje prodavati jeftinije, ali zašto i bi, ako ima kupaca koji su to voljni platit. Netko će za tenisice dat 1.000 kn. Netko za TV, Netko za bilo što će dati znatno više nego što je neki prosjek. Ali zato imamo tržište. 

Samsung ili HTC ili Huawei ne mogu držati te cijene kao Apple, jer da mogu, rado bi. 

 

Ja imam svoju tvrtku, pa svoje usluge prodajem za onoliko koliko mogu na tržištu postić! Ako je tržište voljno platit 1000, a ja bi bio zadovoljan sa 600, bio bi istovremeno i glup da ne prodam za 1000! 

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...

Je, ali kada je izašao, bio je 850,00$. To što Samsungu pada cijena rapidno, to je i logično radi oversupply-a. 

 

Ja ne ulazim u to može li Apple svoje uređaje prodavati jeftinije, ali zašto i bi, ako ima kupaca koji su to voljni platit. Netko će za tenisice dat 1.000 kn. Netko za TV, Netko za bilo što će dati znatno više nego što je neki prosjek. Ali zato imamo tržište. 

Samsung ili HTC ili Huawei ne mogu držati te cijene kao Apple, jer da mogu, rado bi. 

 

Ja imam svoju tvrtku, pa svoje usluge prodajem za onoliko koliko mogu na tržištu postić! Ako je tržište voljno platit 1000, a ja bi bio zadovoljan sa 600, bio bi istovremeno i glup da ne prodam za 1000! 

Gle, ja sam samo odgovorio na tvoju usporedbu koju si ti dao i u ovom trenutku je razlika 4.000 kn, a za mjesec dana i veća. Osobno bi da moram birati između S8+ i iPhone X odabrao S8+ i uštedio barem 4.000 kn, ako ti pare nisu bitne i naginješ ka iPhone-u onda ova tvoja usporedba je bila totalno nebitna i nepotrebna.

Gledanje kupovine uređaja sa strane koliko će on vrijediti kada ga budem prodavao je u rangu VW kupaca koji ga uzimaju jer će ga dobro prodati za dobru cijenu - izrazito bedasta logika (nema uživanja u životu - jedino računica).

Kupujem samo ono što mi se sviđa specifikacijama, dizajnom i cijenom, a ne koliko ću dobiti za nešto kada to budem prodavao - jer bi onda kupovao stvari koje ne želim nego stvari na kojima ću najmanje izgubiti novca.

Poanta svega ovoga je da ti očito imaš novaca za iPhone X (i to je u redu - puno će si ga ljudi uzeti preko preplate) i volio bi ga imati jer je to sada in i super, i to je ok, ali onda ne moj uspoređivati sa uređajem kojega nikada ni ne bi kupio i onda reći kada je on izašao - to je nebitno jer su u svemu ravnopravni.

Pričekaj 4 mj. nakon izlaska iPhone-a X i S8+ će i dalje biti barem 4.000 kn jeftiniji, a i dalje će hardware-ski biti podjednaki, samo sa ogromnom razlikom u cijeni.

14 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ovo sa cijenom je Appleov genijalan potez.

Zamisli te silne ljude navučene na njihove proizvode, jednostavno MORAJU dati te novce, jer tko bi mogao nakon toliko vremena prijeći na Android.

A i Apple je svjestan da će se nešto morati dogoditi prije ili kasnije, pa sad deru koliko god mogu.

Psihologija potrošača je vrlo komplicirana stvar, a oni su je trenutno prokužili za svoje ciljne grupe.

 

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
sardax kaže...

Je, ali kada je izašao, bio je 850,00$. To što Samsungu pada cijena rapidno, to je i logično radi oversupply-a. 

 

Ja ne ulazim u to može li Apple svoje uređaje prodavati jeftinije, ali zašto i bi, ako ima kupaca koji su to voljni platit. Netko će za tenisice dat 1.000 kn. Netko za TV, Netko za bilo što će dati znatno više nego što je neki prosjek. Ali zato imamo tržište. 

Samsung ili HTC ili Huawei ne mogu držati te cijene kao Apple, jer da mogu, rado bi. 

 

Ja imam svoju tvrtku, pa svoje usluge prodajem za onoliko koliko mogu na tržištu postić! Ako je tržište voljno platit 1000, a ja bi bio zadovoljan sa 600, bio bi istovremeno i glup da ne prodam za 1000! 

Gle, ja sam samo odgovorio na tvoju usporedbu koju si ti dao i u ovom trenutku je razlika 4.000 kn, a za mjesec dana i veća. Osobno bi da moram birati između S8+ i iPhone X odabrao S8+ i uštedio barem 4.000 kn, ako ti pare nisu bitne i naginješ ka iPhone-u onda ova tvoja usporedba je bila totalno nebitna i nepotrebna.

Gledanje kupovine uređaja sa strane koliko će on vrijediti kada ga budem prodavao je u rangu VW kupaca koji ga uzimaju jer će ga dobro prodati za dobru cijenu - izrazito bedasta logika (nema uživanja u životu - jedino računica).

Kupujem samo ono što mi se sviđa specifikacijama, dizajnom i cijenom, a ne koliko ću dobiti za nešto kada to budem prodavao - jer bi onda kupovao stvari koje ne želim nego stvari na kojima ću najmanje izgubiti novca.

Poanta svega ovoga je da ti očito imaš novaca za iPhone X (i to je u redu - puno će si ga ljudi uzeti preko preplate) i volio bi ga imati jer je to sada in i super, i to je ok, ali onda ne moj uspoređivati sa uređajem kojega nikada ni ne bi kupio i onda reći kada je on izašao - to je nebitno jer su u svemu ravnopravni.

Pričekaj 4 mj. nakon izlaska iPhone-a X i S8+ će i dalje biti barem 4.000 kn jeftiniji, a i dalje će hardware-ski biti podjednaki, samo sa ogromnom razlikom u cijeni.

 

Samo mala ispravka, pomijesao si moj post s necijim. Ja ne govorim niti me zanima koliko ce on kostat/vrijedit kada ga budem prodavao, jer svoje stare uredjaje ne prodajem vec ih dajem prijateljima i trudim se da budu u OK stanju do tada. 

Ti gledaš samo HW i govoriš da su podjednaki, ali po meni nisu, pogotovo ne u performansama, no to nije tema. 

 

Kupovat bilo što i gledat da drži cijenu je irelevantno i takav pogled nemam na život, a pogoto ne na potrošačku elektroniku. Ok, izsašao je N8 sada, pa mu vidi cijenu. Ima olovku i generalno mi je isti uređaj kao i S8+, ali N8 ne bi uzeo jer je to za mene prevelik uređaj, kao i večina uređaja, flagshipa danas. N8 ti je isto 1000 $. 

 

tehniku ne kupujem jer ću s tim impresionirat nekoga, nego jer u tehnici guštam. Dok sam se igrao na PC-u aktivno, govorimo razdoblju pogotovo od 2003-2010, nisam štedio na high end grafičkima i periferiji, jer sam u njima guštao. Posli, poklonio sve. 

 

Guraš ovu diskusiju u smjeru gdje tuđe mišljenje osporavaš jer smatraš da je tvoje ispravno, a govorimo o tehničkom uređaju i što s istim želiš i možeš za svoje portebe i koliko je to netko spreman i voljan platit. 

Apple proda godišnje 200 miljuna iPhoneova, ajmo uzet da žele prodat 50 mil Xova od ukupnih iphoneova, očito su dovoljno dobro istražili tržište i kupce kad smatraju da mogu za 1.000+ $ prodat taj uređaj. Ako stave cilj da ih moraju prodat 200 miljuna, sigurno će po toj cijeni to teško ili nikako ostvarit. Ali, ako je potražnja veća od ponude, onda prostora za rast cijene ima. Onaj tko gleda kupit telefon do 3000 kn, taj im i nije potencijalni kupac!?! 

 

Šta mene briga koliko košta npr. Bentley, je li za taj auto puno ili malo npr. miljun dolara? Niti je skupo niti je jeftino, meni nedostižno i ne zanima me. Isti je đava za bilo što što se prodaje na tržištu. 

Problem je što ove teme uvik završe na raspravi je li nešto skupo i jesu li kupci ovce. 

 

Mislim, kao da ti nisi ovca, tom istom analogijom, kad kupiš recimo HTC ili Huawei ili Samsung? Zašto onda ne kupiš NoA ili nekog još jeftinijeg "kineza".... Nema granice di je netko ovca, a di nije. 

Jesi li ti nešto kupio u zadnjih 5 godina i ponosno odvojio više novca nego što u istoj kategoriji si mogao kupiti od drugog proizvođača? 

 

Ono što naš narod ne zna i sve manje ljudi to zaboravlja a to je VRIJEDNOST ZA NOVAC, ne znači da je pizza npr. negdi 50 kn a negdi 100 kn jeftina ili skupa, nego osjeća li se potrošač prevaren za tih 50/100 kn! Očito se appleovi kupci ne osjećaju prevareni, zato i kupuju i dalje! To je valued customer. 

 

ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Torent kaže...
zuper kaže...
Onaj tko kupi X će ga za 2 godine vjerojatno moći prodati za istu cijenu koliko će koštati najjači Android telefoni tada. S te strane možda i nije (pre)loša kupnja...

 Ako ga ne izgubis, razbijes.... To je potrosacka elektronika a ne investicija... Koja lujka ce kupiti 2 godine star model po tim cijenama? Iphone se kupuje kad izadje inace si sirotinja.....;)

 Pogledaj malo oglase. Ljudi bi mjenjali nove S7 edge, P10, Mate 9 za iPhone 6S. To đubre drži cijenu, a kupaca uvijek ima

10 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

sardax je sve lijepo obrazložio. Tko ima novce njemu nije puno, tako je sa svim stvarima u životu i svi naplaćuju maksimalno koliko mogu. A i nekako sam, uvjeren da će S9/Note9 sljedeće godine biti vrlo blizu ako ne i preko s cijenom...

 
1 0 hvala 1
14 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...

 

Samo mala ispravka, pomijesao si moj post s necijim. Ja ne govorim niti me zanima koliko ce on kostat/vrijedit kada ga budem prodavao, jer svoje stare uredjaje ne prodajem vec ih dajem prijateljima i trudim se da budu u OK stanju do tada. 

Ti gledaš samo HW i govoriš da su podjednaki, ali po meni nisu, pogotovo ne u performansama, no to nije tema. 

 

Kupovat bilo što i gledat da drži cijenu je irelevantno i takav pogled nemam na život, a pogoto ne na potrošačku elektroniku. Ok, izsašao je N8 sada, pa mu vidi cijenu. Ima olovku i generalno mi je isti uređaj kao i S8+, ali N8 ne bi uzeo jer je to za mene prevelik uređaj, kao i večina uređaja, flagshipa danas. N8 ti je isto 1000 $. 

 

tehniku ne kupujem jer ću s tim impresionirat nekoga, nego jer u tehnici guštam. Dok sam se igrao na PC-u aktivno, govorimo razdoblju pogotovo od 2003-2010, nisam štedio na high end grafičkima i periferiji, jer sam u njima guštao. Posli, poklonio sve. 

 

Guraš ovu diskusiju u smjeru gdje tuđe mišljenje osporavaš jer smatraš da je tvoje ispravno, a govorimo o tehničkom uređaju i što s istim želiš i možeš za svoje portebe i koliko je to netko spreman i voljan platit. 

Apple proda godišnje 200 miljuna iPhoneova, ajmo uzet da žele prodat 50 mil Xova od ukupnih iphoneova, očito su dovoljno dobro istražili tržište i kupce kad smatraju da mogu za 1.000+ $ prodat taj uređaj. Ako stave cilj da ih moraju prodat 200 miljuna, sigurno će po toj cijeni to teško ili nikako ostvarit. Ali, ako je potražnja veća od ponude, onda prostora za rast cijene ima. Onaj tko gleda kupit telefon do 3000 kn, taj im i nije potencijalni kupac!?! 

 

Šta mene briga koliko košta npr. Bentley, je li za taj auto puno ili malo npr. miljun dolara? Niti je skupo niti je jeftino, meni nedostižno i ne zanima me. Isti je đava za bilo što što se prodaje na tržištu. 

Problem je što ove teme uvik završe na raspravi je li nešto skupo i jesu li kupci ovce. 

 

Mislim, kao da ti nisi ovca, tom istom analogijom, kad kupiš recimo HTC ili Huawei ili Samsung? Zašto onda ne kupiš NoA ili nekog još jeftinijeg "kineza".... Nema granice di je netko ovca, a di nije. 

Jesi li ti nešto kupio u zadnjih 5 godina i ponosno odvojio više novca nego što u istoj kategoriji si mogao kupiti od drugog proizvođača? 

 

Ono što naš narod ne zna i sve manje ljudi to zaboravlja a to je VRIJEDNOST ZA NOVAC, ne znači da je pizza npr. negdi 50 kn a negdi 100 kn jeftina ili skupa, nego osjeća li se potrošač prevaren za tih 50/100 kn! Očito se appleovi kupci ne osjećaju prevareni, zato i kupuju i dalje! To je valued customer. 

 

U biti se slažem, žalosno je jedino da svake godine sve dalje i dalje cijene mobilnih uređaja rastu, a zapravo i ne bi trebale, ali kupci su jedna mutava masa koja jednostavno bez pogovora plaća sav taj ekstra profit tim mega kompanijama koje se svesrdno smiju i trljaju ruke.

Također obožavam  tehniku i sada trenutačno posjedujem najpodcjenjeniji flagship 2017. godine (LG G6) koji savršeno radi, lijepi dizajn, vodootporan, odlično trajanje baterije, odlična glavna kamera, ali je propao (od strane kupaca) jer ima SD821, a ne SD835 (pa da ne povjeruješ). Inače uz njega sam gratis još i dobio 43" LG Smart TV - to sve sam dobio u prednarudžbi za 3.800 kn. Smijurija.

 

Naravno, o ukusima se raspravlja - ovo je samo jedan primjer kako se kupci na tržištu ponašaju, a to je da nema pravila i ono što je nemoguće je moguće.

Svaka čast Apple-u, napravio je nemoguće i svake godine radi nemoguće sa povećavanjem cijena uređaja u beskraj, koje nema veze sa vezom, ali to se sviđa i ostalim proizvođačima jer onda mogu podizati i oni svoje cijene, ali sada me stvarno do kuda ide stvarno ta psihološka granica gdje će kupci masovno plaćati te idiotske svote sa jedan običan gadget koji definitivno ima svoju vrijednost, ali je ona odavno premašena i sada doslovno proizvođači prave od nas kupaca idiote.

 

Uglavnom, uživajte u svojim iPhone X uređajima jer nakon toliko novaca ste i zaslužili.

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Nemojmo zaboraviti da su kreditne kartice i plaćanje na rate promijenili percepciju i odnos prema novcu kod puno ljudi.
10999 kn zvuči jako skupo. 460kn mjesečno zvuči puno bolje, na kraju je isto ali precepcija je druga.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
NorthBlue kaže...
Nemojmo zaboraviti da su kreditne kartice i plaćanje na rate promijenili percepciju i odnos prema novcu kod puno ljudi.
10999 kn zvuči jako skupo. 460kn mjesečno zvuči puno bolje, na kraju je isto ali precepcija je druga.

Dragi kolega, 460.00 kuna x 36 mjeseci iznosi 16.560.00 kuna 

 

Računica se nekako ne poklapa, gdje je nastala pogreška?! 

Možda u iznosu mjesečnog računa?! Koji bi onda iznosio oko 155.00 kuna. 

ATJ Lučko
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

ne znaš jel gore kaj ovakav komad obične potrošaćke robe zamaskiran kao nešto ekskluzivno košta preko 10.000 kn ili to kaj ekipa opravdava kupovinu takve budalaštine na 36 rata. 

yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Poštovani kolega,

460x24 = 11040kn 

Vulgaris udeš u Sancta Domeniku i kupiš uredjaj na 24 rate. 

36 je ipak malo previše 😊

13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
NorthBlue kaže...

Poštovani kolega,

460x24 = 11040kn 

Vulgaris udeš u Sancta Domeniku i kupiš uredjaj na 24 rate. 

36 je ipak malo previše 😊

Ma tako recite kolega !!!! 

 

Ja sam u prvi mah skopčao da pričate o T-Com-u ili VIP-u! 

Ma ne bih niti tu uzima barem ja, iStore ili iStyle sigurno će imati bolje cijene! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ja čekam 3. mjesec da me moj vrli operater počne zvati pa će valjda ponuditi neki deal s obzirom da me godinama peljuši 😊

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
NorthBlue kaže...

Ja čekam 3. mjesec da me moj vrli operater počne zvati pa će valjda ponuditi neki deal s obzirom da me godinama peljuši 😊

Iskreno, mene nikada nisu zvali zbog takvog nečega! 

Ako me budu zvali, morati će ponuditi ne bezobraznu ponudu, bio bih ja zadovoljan i sa nekom normalnom, recimo uz neki gotovinski popust do 20% na gotovinski plaćanje, a ako bi cijena bila preko 10.000.00 kuna, ne bih pristajao na manje od 25% popusta! 

A još i k tome, uskoro će T-Com početi, morati nuditi ponude sa brzinama interneta većim i od 50 Mbit-a sa više od 10 GB prometa po boljim, čitaj skupljim tarifama! 

 

U svakom slučaju, očekujem da će i nama, potrošačima jednom makar malo svanuti sunce, kod uzimanja gadgeta! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Syke kaže...

sardax je sve lijepo obrazložio. Tko ima novce njemu nije puno, tako je sa svim stvarima u životu i svi naplaćuju maksimalno koliko mogu. A i nekako sam, uvjeren da će S9/Note9 sljedeće godine biti vrlo blizu ako ne i preko s cijenom...

 Pa jbs mi sve S9 bi trebao da bude jeftiniji od S8 jer je S8 vec bio skuplji od S7...ako ga jos vise poskupe pa to nece biti normalno.

Dodje mi da sad prodam S8 dok jos vrijedi dosta para i kupim Dodgee Mix na ekupi za 2 milje kuna a ima 6GB rama...

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Onda se smatraj sretnim, zvali su me 3x zadnjih par mjeseci zbog 'specijalnih' ponuda. Doduše, moja potrošnja je veća jer se puno krećem po inozemstvu. S obzirom na to, očekujem gotovinski popust min 35% i milion GB jer mi to jedino treba. Zadnji mi je bio takav, ako si ažuran kod operatera, da se puno toga dogovoriti, samo ti treba prava osoba.

Nažalost, cijene su prevelike a popusti na tarife mali. Da sam doma, nikad ne bi imao pretplatu.
Probaj vidjeti i neke Božićne akcije, ako imaš nekog zaposlenog u operateru onda ide još 10% dolje.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
zuper kaže...
Torent kaže...
zuper kaže...
Onaj tko kupi X će ga za 2 godine vjerojatno moći prodati za istu cijenu koliko će koštati najjači Android telefoni tada. S te strane možda i nije (pre)loša kupnja...

 Ako ga ne izgubis, razbijes.... To je potrosacka elektronika a ne investicija... Koja lujka ce kupiti 2 godine star model po tim cijenama? Iphone se kupuje kad izadje inace si sirotinja.....;)

 Pogledaj malo oglase. Ljudi bi mjenjali nove S7 edge, P10, Mate 9 za iPhone 6S. To đubre drži cijenu, a kupaca uvijek ima

 Nije to sporno. Samo sam dao komentar na izjavu da je dobra odluka kupiti ga jer se moze dobor prodati. Za takve stvari se ne kupuje telefon.... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
sardax kaže.........

 

Ne moramo ulaziti u raspravu je li nešto vrijedi ili ne vrijedi te novce. Meni vrijedi i ne gledam to kao nekakvu pljačku ili što ja znam! Ljudi svoj proizvod prodaju po nekim uvjetima i tržište će odlučit treba li ili ne to kupovati. Ovo nije za život neophodan uređaj!

Drugo, iako mi po naravi bolje i više odgovara Android, moram priznat da me iOS sve više privlači radi mnogih stvari. Upoznat sam sa iOS-om odlično jer mi cijela familija ima igadgete, od ipada, iphonea, macova ... No, ja se ne dam :) 

 

Androidi mi više ne nude ništa što ih odvaja od iOS-a značajno! Bluetooth mi služi za auto, mp3 nisam skinio ni upalio već jedno 4 godine najmanje, sve file ekstenzije i iOS čita uredno, a kod X-a mi se svidja dosta toga (osim stražnjeg stakla, ali to više ne može nitko izbjeći očito!) od micanja home tipki, face ID-a, a pogotovo ako u dogledno vrijeme i u nas zaživi Apple Pay i ostali servisi, super. No, to sam ja. 

 

I da, Galaxy S8+ (pandan X-u) ne košta baš puno manje od X-a!? Meni ta razlika i tekako vrijedi u korist Applea.

Ok, ako ti se baš iPhone sviđa, sve je stvar preference i viška novaca koji ti ne predstavljaju problem za potrošiti (baciti - sorry nisam si mogao pomoći ), ali razlika u startu između Samsung Galaxy S8+ i iPhone-a X (Lidlić verzija) će biti ni manje ni više nego 4.000 kn - LINK

Da se razumjemo Samsung ne kupujem, a ni iPhone, da ne bi bilo da sam pristran.

 Nudi jednu veliku stvar a to je ulozeno dobijeno. U cemu je iphone x bolji recimo od P10 koja kosta duplo manje? 

Cuj da se razumijemo, Ako neko sebi moze priustiti i to mu predstavlja zadovoljstvo naravno da ce ga kupiti i to nije sporno. Ono o cemu "android" ekipa prica jeste da se jaaaaaaaaaaaaaaaaako tesko cijena moze opravdata s obziro sta nudi. Sve te funkcije osim same jabuke se mogu dobiti puno jeftinije. I da S8  i ekipa je takodje preskupa........

 

Svi mi trosimo pare na razna zadovoljstva i to nije sporno.

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

Neću puno filozofirat...

Tehnologija koja je ugrađena u X ne opravdava cijenu. Nema ni neke inovativnosti osim tog 3D scan otključavanja. Ako pogledamo komponente + inovativnost = cijena je previsoka. 

Ali ok - oni su stavili takvu cijenu, do sad su imali lojalne kupce, vidjet ćemo kako će ići prodaja. Marketing će odradit svoje kao i u 99% slučajeva.

 

Svaka roba ima svog kupca, ali je pitanje koliki broj kupaca. Ako ti broj kupaca pada, onda je cijena previsoka ili nešto s uređajem ne štima. Primjer ti je 8 koja se prodaje lošije od očekivanog (pretpostavljam da je razlog ipak dolazak X-a) i gdje se 7 i dalje ako ne i bolje prodaje sad nego prošle godine.

 

Ako pogledaš istraživanje provedeno na 16000 ljudi... 53% je reklo da im Android odgovara, 8% je reklo da im je Iphone ok ali ne i X, 21% je reklo da im trenutni uređja može trajat još godinama i samo njih 19% da ne smiju poropusti kupnju najboljeg Iphonea ikad.

Zaključak 19% ljudi su zagrijani za X. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice