PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 752.705
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koliko traje proces dok novac ne bude viđen na računu/kartici?

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koliko traje proces dok novac ne bude viđen na računu/kartici?

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Nikolacurak kaže...

Koliko traje proces dok novac ne bude viđen na računu/kartici?

 Nekoliko dana....

14 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Planiram kupiti nekoliko skupljih stvari u inozemnim web trgovinama, pa me zanima ima li itko iskustva s obrocnim otplatama odnosno jesu li uopce moguce?
Jel ima PayPal tu opciju?
Vidim da dosta trgovina nudi placanje preko servisa Klarna, pa me i to zanima, jel ga koristio netko da moze dati provjerenu informaciju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

@Tincha

 

To bi i mene zanimalo. Inače, trgovac određuje dal' ide obročna otplata, odnosno on to dogovori direktno sa bankom. Okay, to važi za HR, ali za inozemstvo ne znam.

Al' bi bilo dobro da i preko PayPala možemo obročno.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
PzKpfw kaže...

@Tincha

 

To bi i mene zanimalo. Inače, trgovac određuje dal' ide obročna otplata, odnosno on to dogovori direktno sa bankom. Okay, to važi za HR, ali za inozemstvo ne znam.

Al' bi bilo dobro da i preko PayPala možemo obročno.

 Kako vi zamisljate da bi paypal to mogao odraditi?????????????

Sta garantuje paypalu da cete stvarno i platiti to sto dugujete?

Na stranu sto paypal uopste nije banka.....

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Posmatrač kaže...

 Kako vi zamisljate da bi paypal to mogao odraditi?????????????

Sta garantuje paypalu da cete stvarno i platiti to sto dugujete?

Na stranu sto paypal uopste nije banka.....

U stvari to PayPal ima odavno, ali radi samo na US tržištu: https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/paypal-credit

U teoriji bi bilo moguće izvesti i kod nas pomoću "Subscription" opcije: https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/Subscriptions-FAQ2391, ali u tom slučaju bi trgovci morali preuzeti rizik od mogućeg odustajanja kupca od plaćanja (što bi kod nas bilo pravilo, a ne izuzetak).

7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Proslo je 11 dana otkad sam prebacio novac s paypala na karticu i jos nije stigao. Trebam li se brinuti, posto je pisalo da je vremenski period 5-7 dana...

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Prebacio sam nedavno PayPal račun iz Personal na Business, no sada uopće ne mogu ništa kupovat, niti slati novce.

Support bolje da ne komentiram jer u 2 tjedna i na jedno 10 upita, nitko ništa

Ima ko kakvo rješenje da plaćanje proradi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ja sam napravio japanski PayPal i stavio sam svoju adresu. Ocu li imati problema sa PayPal zbog toga jer sam japanski PayPal napravio zbog PSN jer imam japanski racun

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 15:28 (persona_user).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Stalno mi stižu obavijesti od paypala na e-mail ,a ne sjećam se da sam se ikada se registrirao ili plaćao nešto preko paypala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kezol kaže...

Stalno mi stižu obavijesti od paypala na e-mail ,a ne sjećam se da sam se ikada se registrirao ili plaćao nešto preko paypala.

 Idi na PayPal stranicu (ravno preko linka www.paypal.com a ne preko e-maila, možda je lažan) i tamo u opcijama isključi da ti šalju email 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
kezol kaže...

Stalno mi stižu obavijesti od paypala na e-mail ,a ne sjećam se da sam se ikada se registrirao ili plaćao nešto preko paypala.

 Idi na PayPal stranicu (ravno preko linka www.paypal.com a ne preko e-maila, možda je lažan) i tamo u opcijama isključi da ti šalju email 

 Ovo bi možda moglo da sam registriran na paypalu.

 

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Baš velim, možda jesi jednom davno pa zaboravio.

 

Ništa, označi kao spam i ignoriraj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Baš velim, možda jesi jednom davno pa zaboravio.

 

Ništa, označi kao spam i ignoriraj.

 Blokirao sam.

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Imam 10 eura na PayPal računu. 

 

Kako da dodam još 3 eura? 

 

Imam Visa karticu od tekućeg računa povezanu sa PayPalom ali nikada nisam dodavao novce na PayPal račun. 

Inače normalno plaćam preko PayPala - povuče mi novce sa Visa kartice. 

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

dobio od frenda 20$ na paypal racum imam vezanu master od rba i visu od americana tj pbz 

i nijedna nemoze primiti novac 

kako da to prebacim ? 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
dankodr kaže...

Imam 10 eura na PayPal računu. 

 

Kako da dodam još 3 eura? 

 

Imam Visa karticu od tekućeg računa povezanu sa PayPalom ali nikada nisam dodavao novce na PayPal račun. 

Inače normalno plaćam preko PayPala - povuče mi novce sa Visa kartice. 

 

 

Hvala

Na PayPal ne možeš dodati novce na način da prebaciš određeni iznos sa svoje kreditne kartice - jedini način je da ti netko prebaci novce s drugog PayPal računa. Ali, zašto bi uopće dodavao? Ako planiraš kupiti nešto u vrijednosti od 13€, PayPal će to odraditi automatski - prvo će "uzeti" tih 10€ koje imaš, a onda će ostatak povući s tvoje povezane Visa kartice.

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
cumur kaže...

dobio od frenda 20$ na paypal racum imam vezanu master od rba i visu od americana tj pbz 

i nijedna nemoze primiti novac 

kako da to prebacim ? 

 

Imaš li Revolut? Ako imaš, poveži virtualnu Visu s Revoluta na PayPal i prebacit ćeš bez problema.

Mada, imaj na umu da će ti PayPal uzeti 30kn za prebacivanje (ovo je standardan iznos i ne ovisi o kreditnoj kartici na koju povlačiš novce) pa sam vidi jel uopće ima smisla prebacivanje tako malog iznosa.

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pokušavam prebaciti novac sa PayPala - 20 €  na Revolut karticu.

 

Naknada za prebacivanje novca je 2 kn  :)  ALI...

 

PayPal mi želi eure prvo konvertirirati u kune i onda kune poslati na Revolut.  Tečaj po kojem PayPal konvertira eure u kune je KRIMINALAN -  7,17 kn

 

Revolut ima daleko povoljniji tečaj za eure u kune.

 

 

Kako sa PayPala prebaciti eure na Revolut ( bez konverzije u kune) ?

 

 

 

Na Revolut kartici sam otvorio kunski račun a naknadno sam dodao i račun u eurima.

 

 

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 20:18 (dankodr).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
"we cannot manually add any virtual bank accounts/ cards to the PayPal accounts. This is due to the risks that are associated with them, therefore if you are able to add it yourself you can, but we cannot add them on your behalf as this function is not available to us."

PayPal have also confirmed that they are unable to accept TW bank accounts

preuzeto sa: https://jeangalea.com/linking-virtual-bank-accounts-to-paypal-revolut-transferwise-etc/

Da li ovo vrijedi samo za američki PayPal ili to vrijedi za sve regije da se nemogu dodati kartice virtualnih banaka
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 22:24 (personauserCRO).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
dankodr kaže...

Naknada za prebacivanje novca je 2 kn  :) 

 

U pravu si za ovo, moja greška - naknada iznosi 1% (min 2HRK, max 70HRK).

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 10:07 (kipo).
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
personauserCRO kaže...
Da li ovo vrijedi samo za američki PayPal ili to vrijedi za sve regije da se nemogu dodati kartice virtualnih banaka

Iz prve ruke - dodao sam virtuelnu Visa Revolut karticu na PayPal i u više navrata povukao novce s PayPal-a na Revolut bez ikakvih problema.

4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kipo kaže...
personauserCRO kaže...
Da li ovo vrijedi samo za američki PayPal ili to vrijedi za sve regije da se nemogu dodati kartice virtualnih banaka

Iz prve ruke - dodao sam virtuelnu Visa Revolut karticu na PayPal i u više navrata povukao novce s PayPal-a na Revolut bez ikakvih problema.

 Očito onda vrijedi samo za američki PayPal pošto je sam PayPal potvrdio da se ne mogu dodati kartice virtualnih banaka na PayPal

9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mogu, ja sam virtualni master od revoluta povezao s paypalom, a i općenito sve plaćam s virtualnim
4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Mogu, ja sam virtualni master od revoluta povezao s paypalom, a i općenito sve plaćam s virtualnim

 Ocito se kartica od Revoluta moze dodati samo na "europskom" PayPal

 

"Please note that Transfer Wise is a virtual bank, therefore we can not add it for you as we do not support virtual bank accounts."

 

Koliko sam ja shvatio ovo se odnosi samo na americki PayPal

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 21:41 (personauserCRO).
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Aha, moja greška. Krivo sam te shvatio, ti si napisao da dodavanje virtualne ne prolazi na američkom
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
personauserCRO kaže...
kbenzema kaže...
Mogu, ja sam virtualni master od revoluta povezao s paypalom, a i općenito sve plaćam s virtualnim

 Ocito se kartica od Revoluta moze dodati samo na "europskom" PayPal

 

"Please note that Transfer Wise is a virtual bank, therefore we can not add it for you as we do not support virtual bank accounts."

 

Koliko sam ja shvatio ovo se odnosi samo na americki PayPal

imam paypal registriran na moju hrvatsku adresu, ako na to mislite pod "europski" jer samo je jedan paypal.com i bez problema si prebacujem novce na transferwise bez naknade. treba dodati broj od americkog transferwise bankovnog racuna ali kao Bank Account, a dalje kod dodavanja se bira vrsta računa savings, a upisuje se ach routing number i account number. novac sjeda drugi dan

kako je americki racun treba slat dolare tako da opet paypal treba mijenjat u dolare

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 10:17 (vlado051).
4 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
rocko9 kaže...

Mene bi samo zanimalo ako vec niste spomenuli,zasto meni paypal euro skida kao 8.00 a ne kao 7,65 ili koliko je vec trenutno.U tom slucaju treba nesto na paypal acc promijenit ili?

 

Hvala na odgovoru.

My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice ( da banka vrsi konverziju, a ne PayPal) -> Submit

12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
dankodr kaže...

Pokušavam prebaciti novac sa PayPala - 20 €  na Revolut karticu.

 

Naknada za prebacivanje novca je 2 kn  :)  ALI...

 

PayPal mi želi eure prvo konvertirirati u kune i onda kune poslati na Revolut.  Tečaj po kojem PayPal konvertira eure u kune je KRIMINALAN -  7,17 kn

 

Revolut ima daleko povoljniji tečaj za eure u kune.

 

Kako sa PayPala prebaciti eure na Revolut ( bez konverzije u kune) ?

 

Na Revolut kartici sam otvorio kunski račun a naknadno sam dodao i račun u eurima.

 

Hvala

 

 

ovo bi i mene zanimalo šta se sa paypala na revolut mogu slat samo kune? jel netko uspio prebacit i drugu valutu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 10:45 (vlado051).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice