Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.596
|
čitano: 4.716.788
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi jel zna itko ima li igdje kod nas za kupiti zidni nosač za PS5? Taman mi ne stane ispod tv-a kada ju postavim uspravno, a onako položeno izgleda grozno.

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
unique83 kaže...

Ljudi jel zna itko ima li igdje kod nas za kupiti zidni nosač za PS5? Taman mi ne stane ispod tv-a kada ju postavim uspravno, a onako položeno izgleda grozno.

 

ja sam svoj kupio na aliexpressu, oko 160 kn, sve štima, ima stvarno raznih

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel se može igrati na 1440p - 21:9? Ili je još uvijek previše razvučena slika?

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

PS5 DualSense Edge Controller - First Hands-On!

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po meni bezveze, nista posebno. Te funkcije nikad nebi koristio, ako mjenjas dubinu trigera gubiš adaptive funkciju. Visinu thumbstika lako promjenis nastavcima, back buttons uglavnom smetaju.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
 back buttons uglavnom smetaju.

 Ako igraš competitive onda vjeruj da ne smetaju. Ne mogu se zamisliti igrati npr. Warzone bez back buttona. Isto tako i za dubinu triggera, onaj tko igra competitive multiplayer igre ne koristi adaptive triggere niti ikakve vibracije i korisnije mu je da smanji travel triggera što ih čini bržim. Pro kontroleri poput ovoga nisu namijenjeni casual ili singleplayer igračima. Njima bi obični Dualsense bio jeftinija i vjerojatno i bolja opcija. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje , krenio sam igrati Ghost od Tshusima i zanima me koji kod da stavim Higher resolution il' Better frame rate ??

 

Imam 4k Tv ako je to važno za ovo ..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rondo9 kaže...

Pitanje , krenio sam igrati Ghost od Tshusima i zanima me koji kod da stavim Higher resolution il' Better frame rate ??

 

Imam 4k Tv ako je to važno za ovo ..

Gledaj da imas 60fps,ne sjecam se koliko je fps na Tsushimi kada stavis resolution mode.

15 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Svejedno je, zaključano je svakako na 60 fps. Stoga naravno da ćeš ići sa jačom rezolucijom, također sam ga počeo igrati prije 2 tjedna

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pozdrav ljudi. Pošto mi je gaming komp crknuo nedavno mislio sam si prvi put uzet konzolu pa sam odlucio uzeti ps5.
Htio bih pitati imate li ideje koji monitor uzeti za cca 1500kn (+-500kn)? Bitno mi je da nije prevelik i da za ove novce izvucem max potencijal iz konzole. Hvala.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Do 2000 kn možeš dobiti jedino FHD monitor za visokim refresh rateom, što je ako se mene pita pod mus danas ako je gaming u pitanju.

Ako bi išao na 1440 p rezoluciju sa istim specifikacijama onda računaj još 5 stombera gore, sve ovisi na što ciljaš.

Po meni nema smisla spajati konzolu od 6000 kn na slabiji monitor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 12:05 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Dali ti radi 1440p uz 120hz i VRR kada spojis preko hdmi 2.0?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zahvaljujem na odgovorima.

Posjetit cu neki ducan s elektronikom pa vidjeti sto nude. Po vasem misljenju za ps5 koje su mi najbitnije specifikacije monitora?

Vidim da se spominje refresh rate i rezolucija. Koje bi bile optimalne specifikacije za monitor da izvucem max? Isto tako jeli mi mozda pametnije uzeti neki 4k TV za iste novce ili 1440p monitor? Hvala ekipa.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 13:14 (Lukahec123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ako mene pitaš ono što je bitno su naravno što veća rezolucija, te podrška za 120 hz jer dosta igara dolazi sa otključanim fpsom i tu se itekako osjeti razlika u fluidnosti.

Monitor koji je kolega gore naveo je solidan, iako bih ja radije na IPS panel išao, ali to je sad već stvar osobnog izbora i naravno budžeta.

TV možeš naći za malo novca da bude 4k, ali nemaš onda podršku za 120 hz, jer prvi televizori koji to imaju su 4000 + kn.

Optimalne specifikacije monitora da iskoristiš pun potencijal ps5 bi bile da podržava 2.1 hdmi, dakle tu imaš 4k i 120 hz,VRR, ali cijene takvih monitora su 5000 kn pa naviše, u tom slučaju je bolja opcija TV kupiti onda.

Po meni za one kojima je puno izdvojiti 5000 kn za ekran mogu se pronaći sa nekim boljim 1440p monitorom, naravno opet ovisi koliki je budžet, ali recimo da se možeš rastegnuti do nekih 2500-3000 kn onda imaš pravu alternativu za 4k ekran, jer na 27 inča dijagonali 1440p izgleda odlično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 13:48 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Dali ti radi 1440p uz 120hz i VRR kada spojis preko hdmi 2.0?

 

HDMI 2.1 treba za VRR, jel.

Monitori uglavnom nisu VRR capable.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Dali ti radi 1440p uz 120hz i VRR kada spojis preko hdmi 2.0?

 

HDMI 2.1 treba za VRR, jel.

Monitori uglavnom nisu VRR capable.

U pravu si,na xboxu mozes koristit fressync na hdmi 2.0 dok na zalost na Ps5 samo VRR uz hdmi 2.1 🥂

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što se desilo sa EA Play Early Access Trials? Na koju god igru klikneš možeš je samo kupiti ali ne i skinuti te igrati 10h da ju isprobaš..

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trebam preporuku za online igre gdje levelanje nije važno, nešto tipa Rocket League, Fall Guys...gdje uskočiš i igraš, nebitno da li za PS5 ili xbox.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 1:30 (m77).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

U pravu si,na xboxu mozes koristit fressync na hdmi 2.0 dok na zalost na Ps5 samo VRR uz hdmi 2.1 🥂

 To je bilo samo na samsung televizorima. Samsung televizori s HDMI 2.0 podržavali su VRR tj podržavali su par pogodnosti koje su inače dostupne samo na HDMI 2.1 televizorima. Neki međusobni deal su imali Samsung i Microsoft pa je to funkcioniralo.

11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Jučer sam po prvi pout probao PS1 igru na petici. Syphon Filter.

Pa nije loše, malo je problem s osjetljivosti kontrola, i igra koristi "select" za "weapon wheel" a start za PDA meni, čega nema na kontroleru od petica, već se koristi touchpad, što nije baš neka sreća.

Nakon 20 godina još je ostalo u mišićnoj memoriji napipati starti l select, mala dva siva gumba koji su idealne veličine i sve je tako prirodno djelovalo u igri. Radi te sitnice problem mi se naviknuti na kontroler.

 

Slika je odlična, neznam što koriste za AA ali igra nema nijednog nazubljenog ruba na 65" TV.

 

Veselim se Medal of Honoru ako ga ikad stave u library.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Sony PlayStation 5
Jarvan kaže...

 

 

Slika je odlična, neznam što koriste za AA ali igra nema nijednog nazubljenog ruba na 65" TV.

 

Veselim se Medal of Honoru ako ga ikad stave u library.

 

koriste emulaciju, vjerojatno neki fork epsxe ili slicno.

 

nema nazubljenosti jer upscsleaju poligone na 4K umjesto na originalnih 240P

 

 

gledao sam sad video, oprosti tebi to dobro izgleda? :)))

osim radi vracanja u doba djetinjstva (meni osobno nes i snes), ne bih to mogao igrati duze od 3 minute.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

gledao sam sad video, oprosti tebi to dobro izgleda? :)))

osim radi vracanja u doba djetinjstva (meni osobno nes i snes), ne bih to mogao igrati duze od 3 minute.

 

Ja sam uvjeren da koliko god ljudi pričali o tome da žele igrati te igre, nema nikoga u 2022. godini tko uzme i odigra neki ovakav klasik od početka do kraja. 

 

Osobno nisam odrastao na konzolama pa za sve ovo što Sony nudi u Premium pretplati nisam niti čuo, ali svakih par godina uzmem neki emulator Spectruma, Commodorea ili Amige pa pokrenem par igara za nostalgiju. Pokrenem i nakon pola sata to je to. Nema šanse da bih odigrao nešto do kraja.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

nostalgija je zajebana

 

ja isto mislio da zelim igrat diabla 2 kada je izasao remastered, i na kraju pocnem i kazem pa kako to da mi je prije bila super a sada meh

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

gledao sam sad video, oprosti tebi to dobro izgleda? :)))

osim radi vracanja u doba djetinjstva (meni osobno nes i snes), ne bih to mogao igrati duze od 3 minute.

 

Ja sam uvjeren da koliko god ljudi pričali o tome da žele igrati te igre, nema nikoga u 2022. godini tko uzme i odigra neki ovakav klasik od početka do kraja. 

 

Osobno nisam odrastao na konzolama pa za sve ovo što Sony nudi u Premium pretplati nisam niti čuo, ali svakih par godina uzmem neki emulator Spectruma, Commodorea ili Amige pa pokrenem par igara za nostalgiju. Pokrenem i nakon pola sata to je to. Nema šanse da bih odigrao nešto do kraja.

 

pa naravno, kad nije zabavno. Sve su to bile genijalne igre, ali kontrole budu zamorne, a mi smo još navikli na hrpu qol poboljšanja koje te igre nemaju. Igrati većinu tih igara je kazna, tako trebamo kažnjavati klince kad naprave neko sranje.

 

Eto meni jedna od najdražih igara ikad MGS 3 Snake Eater, to je vrhunska igra, ali kad se sjetim kad sam upalio remaster na ps3 i probao igrati, tamo negdje 2015. mislim, kad sam ja kliknuo R1 da nanišanim, a ono me prebaci iz trećeg lica u prvo, i to jako loše prvo, ne možeš se kretati, samo nišaniti, ja sam skoro mlade dobio. Odigrao sam igru svejedno, ali sam prvo spustio težinu na najlakše, jer se stvarno nisam mogao priviknuti na toliko sranje od kontrola.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Osobno jedine stare igre koje nije pojeo zub vremena su Nintendove igre. Recimo Super Mario je klasik koji ću moći igrati i za 20 godina kao danas, ili kao kad je igra izašla. PS1 igre su mi danas neigrive osim eventualno nekih platformera.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mene je sramota reci da nikad nisam igrao Super Mario igru 🥺
Nikad nisam imao Nintendo konzolu, bas bih htio odigrati neki 3D Mario naslov ili zeldu. Problem je sto osim te dvije franšize i eventualno pokemone, ne vidim dovoljno razloga da opravdam kupnju konzole.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mene je sramota reci da nikad nisam igrao Super Mario igru 🥺
Nikad nisam imao Nintendo konzolu, bas bih htio odigrati neki 3D Mario naslov ili zeldu. Problem je sto osim te dvije franšize i eventualno pokemone, ne vidim dovoljno razloga da opravdam kupnju konzole.

 Stotine sati imerzije, bezbrizne zabave i upijanja kultnog statusa naslova. Meni se kenja od AAAAAAAAAAA naslova koji su prije deset godina izgubili svoju car, jebes igru kad igra vise ne pokusava biti igrom nego jebenom simulacijom neke stvarnosti.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mene je sramota reci da nikad nisam igrao Super Mario igru 🥺
Nikad nisam imao Nintendo konzolu, bas bih htio odigrati neki 3D Mario naslov ili zeldu. Problem je sto osim te dvije franšize i eventualno pokemone, ne vidim dovoljno razloga da opravdam kupnju konzole.

 

Ne znam, nisi ništa propustio. Probao sam igrati ove moderne varijante old school Mario igara tipa New Super Mario Bros. 2 i meni je to toliko iritantno da ne mogu opisati.

Ne pričam sad tu o ovim 3D World ili Odyssey igrama, nego baš te old school platformere.

Zabavniji su mi Mario+Rabbids ili Captain Toad, čak i Donkey Kong.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice