Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.935
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...

Prvo što mi je palo na pamet je krivi korisnički račun ali korisnik kaže da je isti račun pa idemo dalje:

Da nije slučajno uploadan u cloud prazan, tj. novi save bez nekog napretka u igri sa nove konzole preko starih saveova sa napretkom sa PS4? Postoji li više saveova za tu igru u cloudu? Može li se po datumu odabrati i uvesti samo neke?

Je li uopće uspješan uvoz savegameova na novoj konzoli? I postoji li mogućnost odabira učitavanja igre iz više različitih savegameova. Koju grešku javi ako javi grešku, i u kojoj fazi? Postoji li neovisni backup savegamea na vanjski disk?

Informacije dane su šture i općenite pa možemo samo nagađati.

 postoji vise starih save-ova - probao sam sa 5 razlicitih i u nijednom slucaju ga igra ne vidi (svi sajvovi su  sa new game +...)

prvo sam pokusao prebacit saveove na usb pa s usb-a na ps5 ali kad bi ubacio usb u ps5 i pokusao importat save , imao sam samo prazan ekran , kao da je usb prazan (nije, provjerio sam ukopcavsi ga u komp)

 

onda sam otisao na import putem clouda, tamo odabra prvi puta sve HZD save-ove i download - pokrenuo igru i nemam opciju load.. onda sam probao samo 1 save - isti slucaj

 

ne javi nikakvu gresku

 

dakle - na ps4 je bila instalirana complete edition (osnovna igra + dlc) koju sam kupio na us storu prije cca 2 godine, deinstalirana prije cca 20ak dana

na ps5 sam instalirao verziju koja dolazi uz besplatne igre

 

nakon neuspjeha sa ps5, otisao sam nazad na ps4, u store, search na HZD i odabrao complete edition (druga opcija je obicna igra, treca opcija dlc, cetvrte opcije nema...)

nakon instalacije - nijedan save na ps4 takoder ne radi

 

dakle sad mi ne radi nijedan save ni na 4 ni na 5 i klinac je lud i moli me da popravim, a ja ocito ne znam kako

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
duxx369 kaže...
Maat kaže...

Prvo što mi je palo na pamet je krivi korisnički račun ali korisnik kaže da je isti račun pa idemo dalje:

Da nije slučajno uploadan u cloud prazan, tj. novi save bez nekog napretka u igri sa nove konzole preko starih saveova sa napretkom sa PS4? Postoji li više saveova za tu igru u cloudu? Može li se po datumu odabrati i uvesti samo neke?

Je li uopće uspješan uvoz savegameova na novoj konzoli? I postoji li mogućnost odabira učitavanja igre iz više različitih savegameova. Koju grešku javi ako javi grešku, i u kojoj fazi? Postoji li neovisni backup savegamea na vanjski disk?

Informacije dane su šture i općenite pa možemo samo nagađati.

 postoji vise starih save-ova - probao sam sa 5 razlicitih i u nijednom slucaju ga igra ne vidi (svi sajvovi su  sa new game +...)

prvo sam pokusao prebacit saveove na usb pa s usb-a na ps5 ali kad bi ubacio usb u ps5 i pokusao importat save , imao sam samo prazan ekran , kao da je usb prazan (nije, provjerio sam ukopcavsi ga u komp)

 

onda sam otisao na import putem clouda, tamo odabra prvi puta sve HZD save-ove i download - pokrenuo igru i nemam opciju load.. onda sam probao samo 1 save - isti slucaj

 

ne javi nikakvu gresku

 

dakle - na ps4 je bila instalirana complete edition (osnovna igra + dlc) koju sam kupio na us storu prije cca 2 godine, deinstalirana prije cca 20ak dana

na ps5 sam instalirao verziju koja dolazi uz besplatne igre

 

nakon neuspjeha sa ps5, otisao sam nazad na ps4, u store, search na HZD i odabrao complete edition (druga opcija je obicna igra, treca opcija dlc, cetvrte opcije nema...)

nakon instalacije - nijedan save na ps4 takoder ne radi

 

dakle sad mi ne radi nijedan save ni na 4 ni na 5 i klinac je lud i moli me da popravim, a ja ocito ne znam kako

 

 

 duxx369

Možda da probaš installirati samo osnovnu verziju igre pa probati neki prijašnji save.

Spremi na neki usb sve save file-ove da ga ne presnimi.

Ja sam isto popizdio kad mi nije radio save na Days Gone.

Da malo umiriš sina reci da ćeš ti ponovo odigrat da on ne mora ako ovo ne uspije.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel može skinuti save file sa interneta pa taj iskoristiti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
duxx369 kaže...
Maat kaže...

Prvo što mi je palo na pamet je krivi korisnički račun ali korisnik kaže da je isti račun pa idemo dalje:

Da nije slučajno uploadan u cloud prazan, tj. novi save bez nekog napretka u igri sa nove konzole preko starih saveova sa napretkom sa PS4? Postoji li više saveova za tu igru u cloudu? Može li se po datumu odabrati i uvesti samo neke?

Je li uopće uspješan uvoz savegameova na novoj konzoli? I postoji li mogućnost odabira učitavanja igre iz više različitih savegameova. Koju grešku javi ako javi grešku, i u kojoj fazi? Postoji li neovisni backup savegamea na vanjski disk?

Informacije dane su šture i općenite pa možemo samo nagađati.

 postoji vise starih save-ova - probao sam sa 5 razlicitih i u nijednom slucaju ga igra ne vidi (svi sajvovi su  sa new game +...)

prvo sam pokusao prebacit saveove na usb pa s usb-a na ps5 ali kad bi ubacio usb u ps5 i pokusao importat save , imao sam samo prazan ekran , kao da je usb prazan (nije, provjerio sam ukopcavsi ga u komp)

 

onda sam otisao na import putem clouda, tamo odabra prvi puta sve HZD save-ove i download - pokrenuo igru i nemam opciju load.. onda sam probao samo 1 save - isti slucaj

 

ne javi nikakvu gresku

 

dakle - na ps4 je bila instalirana complete edition (osnovna igra + dlc) koju sam kupio na us storu prije cca 2 godine, deinstalirana prije cca 20ak dana

na ps5 sam instalirao verziju koja dolazi uz besplatne igre

 

nakon neuspjeha sa ps5, otisao sam nazad na ps4, u store, search na HZD i odabrao complete edition (druga opcija je obicna igra, treca opcija dlc, cetvrte opcije nema...)

nakon instalacije - nijedan save na ps4 takoder ne radi

 

dakle sad mi ne radi nijedan save ni na 4 ni na 5 i klinac je lud i moli me da popravim, a ja ocito ne znam kako

 

 

 

Neobično.

Savjetujem probati prvo odigrati u igri početak toliko da se može napraviti prvi save ručno. Nakon ručnog kreiranja prvog savegamea provjeriti je li se pojavila opcija za load. Ako je, pokušati load i vidjeti jesu li na popisu i stari saveovi. Ako nisu izaći iz igre i ponovo napraviti import saveova. Nakon toga ponovo pokušati load.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 22:44 (Maat).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Jel može skinuti save file sa interneta pa taj iskoristiti

 HCMAA

Ne savovi su vezani za acc.

12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

 

pratim ovaj "veseli thread" već neko vrijeme i u principu mi je žao što nisam naručio konzolu još u veljači no jbg. My question is: kako "najlakše" doći do konzole gledajući od danas pa nadalje? Koliko sam shvatio; sancta / hgshop prodaju isključivo "bundleove" koje su sami izmislili  Anyways; ukoliko sam zainteresiran isključivo za konzolu (blueray verzija) bez ikakvog bundlea kako doći do nje? Spreman sam se strpiti 2 mjeseca. Puno ljudi ovdje spominje T-com, ali zar nije deal nabavke ps5 preko njih tako da se produzi pretplata za mobilne usluge? Ako će se nestašica nastaviti i u 2022, nemam što čekati realno, a za njuškalo tarife nisam pao sa kruške.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam isto imala complete edition na ps4 (BR, ne digitalnu), na ps5 instalirala ovaj koji je bio besplatan i rade mi sejvovi normalno. Ne sjecam se vise, mislim da mi je ps5 prebacio saveove kod prvog postavljanja usera

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Jedno pitanje za korisnike SDR na PS5 (HDR off). Prikazuje li se SDR nakon zadnjeg updatea bolje, kako bi trebao izgledati, kao što je na ps4, ili još uvijek izleda "isprano"? Uglavnom, PS5 ima problema sa prikazom SDR-a, što je prijavio i Digital Foundry, ali se nisu još izjasnili jel to ispravljeno nakon posljednjeg updatea. Problem je taj da slika izgleda isprano, znači SDR sadržaj na OLEDU izgleda kao na jeftinom LCD-u, crna je siva, a boje su isprane. Na ps4 SDR izgleda odlično, točno kako treba biti, pa tako ima na youtubeu raznih usporedbi i totalno je porazno da PS5 ne može prikazati boje ispravno, tj crna se ruši. Još čekam konzolu, pa ne mogu još testirati osobno, ali me zanima jel netko gledao, primjetio ili testirao SDR, i kakav je prikaz? Molim bez komentara zašto SDR, zašto ovo, zašto ono. Samo me zanima jel se SDR format sada prikazuje ispravno. Unaprijed zahvaljujem članovima sa konkretnim odgovorima!

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 15:26 (Leoni das auto).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Leoni das auto kaže...

Jedno pitanje za korisnike SDR na PS5 (HDR off). Prikazuje li se SDR nakon zadnjeg updatea bolje, kako bi trebao izgledati, kao što je na ps4, ili još uvijek izleda "isprano"? Uglavnom, PS5 ima problema sa prikazom SDR-a, što je prijavio i Digital Foundry, ali se nisu još izjasnili jel to ispravljeno nakon posljednjeg updatea. Problem je taj da slika izgleda isprano, znači SDR sadržaj na OLEDU izgleda kao na jeftinom LCD-u, crna je siva, a boje su isprane. Na ps4 SDR izgleda odlično, točno kako treba biti, pa tako ima na youtubeu raznih usporedbi i totalno je porazno da PS5 ne može prikazati boje ispravno, tj crna se ruši. Još čekam konzolu, pa ne mogu još testirati osobno, ali me zanima jel netko gledao, primjetio ili testirao SDR, i kakav je prikaz? Molim bez komentara zašto SDR, zašto ovo, zašto ono. Samo me zanima jel se SDR format sada prikazuje ispravno. Unaprijed zahvaljujem članovima sa konkretnim odgovorima!

 Nemam OLED nego Sony XH90, HDR mi je na always on ali sam jednom cisto da vidim ugasio i prebacio se na SDR i sve je izgledalo normalno i kako treba izgledati. Nisam primjetio da je nesto ispravno ili boje da su blijede.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
Leoni das auto kaže...

Jedno pitanje za korisnike SDR na PS5 (HDR off). Prikazuje li se SDR nakon zadnjeg updatea bolje, kako bi trebao izgledati, kao što je na ps4, ili još uvijek izleda "isprano"? Uglavnom, PS5 ima problema sa prikazom SDR-a, što je prijavio i Digital Foundry, ali se nisu još izjasnili jel to ispravljeno nakon posljednjeg updatea. Problem je taj da slika izgleda isprano, znači SDR sadržaj na OLEDU izgleda kao na jeftinom LCD-u, crna je siva, a boje su isprane. Na ps4 SDR izgleda odlično, točno kako treba biti, pa tako ima na youtubeu raznih usporedbi i totalno je porazno da PS5 ne može prikazati boje ispravno, tj crna se ruši. Još čekam konzolu, pa ne mogu još testirati osobno, ali me zanima jel netko gledao, primjetio ili testirao SDR, i kakav je prikaz? Molim bez komentara zašto SDR, zašto ovo, zašto ono. Samo me zanima jel se SDR format sada prikazuje ispravno. Unaprijed zahvaljujem članovima sa konkretnim odgovorima!

 Nemam OLED nego Sony XH90, HDR mi je na always on ali sam jednom cisto da vidim ugasio i prebacio se na SDR i sve je izgledalo normalno i kako treba izgledati. Nisam primjetio da je nesto ispravno ili boje da su blijede.

 Super informacija! Hvala! Čitao sam da PS5 ne prepoznaje automatski RGB range za neke tv-e, pa je možda do toga.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Leoni das auto kaže...

Jedno pitanje za korisnike SDR na PS5 (HDR off). Prikazuje li se SDR nakon zadnjeg updatea bolje, kako bi trebao izgledati, kao što je na ps4, ili još uvijek izleda "isprano"? Uglavnom, PS5 ima problema sa prikazom SDR-a, što je prijavio i Digital Foundry, ali se nisu još izjasnili jel to ispravljeno nakon posljednjeg updatea. Problem je taj da slika izgleda isprano, znači SDR sadržaj na OLEDU izgleda kao na jeftinom LCD-u, crna je siva, a boje su isprane. Na ps4 SDR izgleda odlično, točno kako treba biti, pa tako ima na youtubeu raznih usporedbi i totalno je porazno da PS5 ne može prikazati boje ispravno, tj crna se ruši. Još čekam konzolu, pa ne mogu još testirati osobno, ali me zanima jel netko gledao, primjetio ili testirao SDR, i kakav je prikaz? Molim bez komentara zašto SDR, zašto ovo, zašto ono. Samo me zanima jel se SDR format sada prikazuje ispravno. Unaprijed zahvaljujem članovima sa konkretnim odgovorima!

 Nakon zadnjeg updatea u kojemu sam mogao ukljuciti HDR samo kada je dostupan, a ne da je stalno upaljen, za neke igrice mi je grafika bolja i ustvari onakva kakva bi trebala biti. Primjerice kod PES21 i GTA V mi je prije updatea sve bilo nabrijano i neprirodno u smislu boja i kontrasta- sto je i logicno jer je PS forsirao HDR. Da ne pricam kako mi se i tv cudno ponasao jer je na momente ostao bez slike. Sada, kada je HDR na only when available opciji, sve radi i izgleda kako spada. TV je LG CX..

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekipa, izlazi bf6, ja sam prikovan do sada bio na pc za svaki fps...
Rado bi uzeo za ps5 bf6 ali bi mis i tipkovnicu.
Moze mali tutorial kako i dal uopce rade tipkovnica i mis...
Ili da bodnem na pc... Help jer me bas strah da cu sate i sate provest uz bf6 na pcu, a tako je dobar ovaj ps5
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
starblack kaže...
Ekipa, izlazi bf6, ja sam prikovan do sada bio na pc za svaki fps...
Rado bi uzeo za ps5 bf6 ali bi mis i tipkovnicu.
Moze mali tutorial kako i dal uopce rade tipkovnica i mis...
Ili da bodnem na pc... Help jer me bas strah da cu sate i sate provest uz bf6 na pcu, a tako je dobar ovaj ps5

 A gle nema tu puno mudrolije. Ukoliko će igra podržavati miš i tipkovnicu, priključiš ih u konzolu i igraš najnormalnije kao na PC-u. Jedino je pitanje hoće li BF6 na PS5 podržavati miš i tipkovnicu. Recimo Warzone se može igrati sa tipkovnicom i mišem pa probaj prvo to. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
starblack kaže...
Ekipa, izlazi bf6, ja sam prikovan do sada bio na pc za svaki fps...
Rado bi uzeo za ps5 bf6 ali bi mis i tipkovnicu.
Moze mali tutorial kako i dal uopce rade tipkovnica i mis...
Ili da bodnem na pc... Help jer me bas strah da cu sate i sate provest uz bf6 na pcu, a tako je dobar ovaj ps5

 evo ovdje ti je sve u kratko prezentirano

 

13 godina
offline
Sony PlayStation 5
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:14 (antimadridista).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Izgledaju najs al očekivao sam gumbove i ps simbol da budu u boji.

LP
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže... 

 

Neobično.

Savjetujem probati prvo odigrati u igri početak toliko da se može napraviti prvi save ručno. Nakon ručnog kreiranja prvog savegamea provjeriti je li se pojavila opcija za load. Ako je, pokušati load i vidjeti jesu li na popisu i stari saveovi. Ako nisu izaći iz igre i ponovo napraviti import saveova. Nakon toga ponovo pokušati load.

 

 

 @duxx369 

Jesi li uspio išta dalje sa starim saveovima? Ne bi bilo loše komentirati je li ovo iznad pomoglo ili ne. Ili nešto drugo možda, ako se pronađe rješenje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:34 (Maat).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Neznam kako vama, no meni se više sviđa crno-bijela kombinacija
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Neznam kako vama, no meni se više sviđa crno-bijela kombinacija

 Izvorni dizajn tj. boje su mi najljepše.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zabbax21 kaže...

Izgledaju najs al očekivao sam gumbove i ps simbol da budu u boji.

 Pa da izgleda ko kineski kazić osamdesetih godina. Šarenilo i kić. Meni crni izgleda baš decentno. Sve je kako treba biti. Baš ugodno oku.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Neznam kako vama, no meni se više sviđa crno-bijela kombinacija

 Gogy7

Meni se najviše sviđa Lidija Bačić sa velikim cicama.

Ops srry mislio sam da je ovo podforum o velikim cicama.

4 godine
offline
Sony PlayStation 5

Kako je rok konzole 6-7 godina dok ne dodje novi model, sta mislite dal ce radi svih sranja u 2020 i 2021 rok trajanja PS5 bit duzi? Sta znam, da budi aktuelan mozda 8 ili 9 godina dok ne dodje iduci?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Arctic Skies kaže...

Kako je rok konzole 6-7 godina dok ne dodje novi model, sta mislite dal ce radi svih sranja u 2020 i 2021 rok trajanja PS5 bit duzi? Sta znam, da budi aktuelan mozda 8 ili 9 godina dok ne dodje iduci?

 

PS5 life može bit samo kraći jer za 90% ljudi još uvijek nije niti došao s obzirom da ga nema nigdje ni za kupiti, a i pitanje kad će, tako da PS4 life još uvijek debelo traje... ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Jebeno, jos da ih imam na kaj spojit... 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
6 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Imam pitanje. Vidim na bankingu da je kupljena igrica, nisam ju ja kupio, nisam ni palio sony. Dobio sam mail da mi je promjenjen ID. Ocito mi je neko provalio na profil, pa imam pitanje. Jel postoji neka opcija izlogiravanja na svim uredjajima ili tako nesto i ima li smisla zalit se sonyu da mi vrate novac?  Zahvaljujem :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 19:35 (tictactoe).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Trenutno je u razvoju 25 igara za PS5 od strane Sonyevih 1st party studija, a skoro polovica je novi IP.

https://www.wired.com/story/playstation-5-six-months-later/

 

Ratchet & Clank Rift Apart zauzima oko 40GB prostora na disku. Jučer je došlo brdo previewa i ljudi koji su probali igru su bili uglavnom oduševljeni.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cim dode Unreal Engine 5, a to bi trebalo biti ovo ljeto, PS4 (ne Pro) krece u zaborav po meni.
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nije grafika sve...evo prije par dana završio po prvi put Uncharted 4... grafika je odlična i priča...ja zapisujem na papir broj smrti...i još neke stvari kod igara i ova igra me ubila u pojam kod mehanike napucavanja i zaklona...i još stavio na normal...TOO MANY CHEAP DEATHS 5.5/10

Da nebi ispalo...s druge strane po prvi put prije dva mjeseca završio TLOU1 9/10...jedno od najboljih gamerskih iskustava koje sam imao...mehanika napucavanja i zaklona neusporedivo bolje nego Uncharted 4

FAKE DIFFICULT mi je jedna od najgorih mana u igrama...to odmah znači 3 ocjene manje ako ne valja

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 21:40 (HCMAA).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Umcharted 4 ima isti gameplay kao prvi dio, igra je potpuno zaostala sto se tog djela tiče, samo dobro izgleda. Ja sam se fakat forsirao da ju predjem. 

 
2 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice