Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.593
|
čitano: 4.714.823
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Oni Game Presets. Ako stavim performance mode, da li je to default samo za prvo pokretanje igre ili za svako pokretanje igre.

Tj. ako to podesiš da je nešto drugo od "game default" da li se može za neke igre odabrati quality/resolution mode ako se baš bude htjelo i tako će zapamtiti za tu igru ili će kod sljedećeg paljenja igre vratiti nazad na performance mode.

 Trebalo bi zapamtit isto ako imas save.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mew kaže...
ViktorPS kaže...

Jel ima netko tko je naručio 19.11 pa da mu se promjenio status. Vidim nekima koji su naručili u 10tom mjesecu se promjenilo. A koliko sam čitao oni spadaju u isti val kao mi koji smo 19.11 izvršili narudžbu.

 Ja sam u 3 ujutro 06. 10. 2020. narucio i sve je isto Luceed - Rezervacija

 Meni je uvijek isto. Luceed - Rezervacija.

 

Narucio 6.10 SD

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Išao danas uzeti drugi kontroler u SD pa rekoh da pitam za produljeno jamstvo. Uglavnom rekli mi da se još ne može uzeti za PS5 (nemaju te neke bonove ) ali da ionako možeš do kraja prve godine, kao bit će. E i punjača kontrolera nema nigdje u hr.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

cek al nije mi jasno vi koji ste preorderali dualsense. odnosno cemu ?

jamstvo tece proci ce mj, dva jamstva kak cete ih koristit.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...

Išao danas uzeti drugi kontroler u SD pa rekoh da pitam za produljeno jamstvo. Uglavnom rekli mi da se još ne može uzeti za PS5 (nemaju te neke bonove ) ali da ionako možeš do kraja prve godine, kao bit će. E i punjača kontrolera nema nigdje u hr.

 Ima ovdje https://zero.hr/trgovina/ps5-oprema/ps5-dualsense-charging-station/

 

Ali nikad čuo za njih :\

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ne spadaju. Preoredi su trajali do cca polovice listopada i to je prvi val, a 19.11. je drugi. Tako je meni rečeno

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
icanic kaže...
Mew kaže...
ViktorPS kaže...

Jel ima netko tko je naručio 19.11 pa da mu se promjenio status. Vidim nekima koji su naručili u 10tom mjesecu se promjenilo. A koliko sam čitao oni spadaju u isti val kao mi koji smo 19.11 izvršili narudžbu.

 Ja sam u 3 ujutro 06. 10. 2020. narucio i sve je isto Luceed - Rezervacija

 Meni je uvijek isto. Luceed - Rezervacija.

 

Narucio 6.10 SD

 Kako mogu vidjeti status narudbze ako sam naručio u SD?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
LeBron2233 kaže...
icanic kaže...
Mew kaže...
ViktorPS kaže...

Jel ima netko tko je naručio 19.11 pa da mu se promjenio status. Vidim nekima koji su naručili u 10tom mjesecu se promjenilo. A koliko sam čitao oni spadaju u isti val kao mi koji smo 19.11 izvršili narudžbu.

 Ja sam u 3 ujutro 06. 10. 2020. narucio i sve je isto Luceed - Rezervacija

 Meni je uvijek isto. Luceed - Rezervacija.

 

Narucio 6.10 SD

 Kako mogu vidjeti status narudbze ako sam naručio u SD?

 Pa cim se prijavis u svoj account imas


Moj Račun
Nedavne narudžbe

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Mew kaže...


Moj Račun
Nedavne narudžbe

Ja sam konzolu dobio 20.11. a da nikad prije dostave nije bila zabilježena pod tom opcijom. Već sam o tome pisao ranije. Daljinski je uredno bio zabilježen za razliku od konzole pa me to bunilo da ne bi bio kakav problem ali sve bilo ok.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Korisnik1251 kaže...
gamex1423 kaže...

 I PS4 je imao vise razlicitih modela ventilatora. Kod mene na PS5 je ovaj model B.

Kako provjeris koji model ventilatora imas? 

 Skines faceplate i posvjetlis mobitelom da vidis kako izgleda i uporedis sa slikama. Po broju konzole, modelu i kutije se ne moze ustanoviti koji je ventilator nego se mora fizicki vidjeti, isto je bilo i sa PS4.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:12 (gamex1423).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Oni Game Presets. Ako stavim performance mode, da li je to default samo za prvo pokretanje igre ili za svako pokretanje igre.

Tj. ako to podesiš da je nešto drugo od "game default" da li se može za neke igre odabrati quality/resolution mode ako se baš bude htjelo i tako će zapamtiti za tu igru ili će kod sljedećeg paljenja igre vratiti nazad na performance mode.

 To je default bez obzira koliko puta pokrenuo igru, trebalo bi rucno svakako ingame moci promjeniti. Tako da po defaultu ce biti ono sto si postavio u postavkama, a ako si u nekoj igri rucno mijenjao onda ce ona ostati tako. Bar mislim da je tako, i trebalo bi biti ali nemoj me uzimati za 100%.

Ko igra COD novi mora znati da ako hoce 120Hz mode ne moze ga ni ukljuciti drugacije osim da u postavkama konzole stavi preset na performance 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:21 (gamex1423).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Update vezano za tele2 status narudzbe. Pise pakirano i ceka termin dostave.doso i mail od tele2 web shopa

Uvijek postoji način, ali obično ne funkcionira.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:23 (Fre3man69).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Fre3man69 kaže...

Update vezano za tele2 status narudzbe. Pise pakirano i ceka termin dostave.doso i mail od tele2 web shopa

 Kad ste narucili?

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

18.09.

Uvijek postoji način, ali obično ne funkcionira.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Fre3man69 kaže...

Update vezano za tele2 status narudzbe. Pise pakirano i ceka termin dostave.doso i mail od tele2 web shopa

 Isto i kod mene. Naručeno 18.09. 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Uz najavljeno poskupljenje PS5 igri na 80 eura čini mi se da je jeftino igranje na konzolama davno iza nas. Mnogi su ovdje davali svoje oduševljenje sa cijenom konzole i u isto vrijeme pljuvali po PC-u gdje samo kartica košta kao konzola. Mislim da baš to nije tako.

 

PS5 - 500 eura

Solidni TV za igranje - 1000 eura

PS5 igra - 80 eura

PS+ pretplata - oko 60 eura

 

Znači to je neki osnovni paket koji ispada oko 1600-1700 eura. Naravno, uzet ćete više igri, pa pretplatu svake godine na PS+, dodatni đojstik, slušalice itd, realna cijena čisto lako prolazi 2000 eura.

 

Recimo ja sam PS1 i PS2 kupio za nekih 1500kn + čip koji je bio mislim da oko 100 eura i pirat igre po 20-30kn. Orginal igre bile su u ono vrijeme od 300-500kn.

 

Očito su vidjeli da na gamerima mogu služiti novce pa idu do kraja s cjenama.

Moj PC  
0 13 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Solidni TV za igranje 1000+ eura tu sam prestao čitat...
 
14 1 hvala 2
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Fre3man69 kaže...

Update vezano za tele2 status narudzbe. Pise pakirano i ceka termin dostave.doso i mail od tele2 web shopa

 Bas mi je drago, vjerovatno ce ti sutra doc, samo da mi ostali sad ne cekamo jos mjesec dana xd

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
walentkane kaže...

Uz najavljeno poskupljenje PS5 igri na 80 eura čini mi se da je jeftino igranje na konzolama davno iza nas. Mnogi su ovdje davali svoje oduševljenje sa cijenom konzole i u isto vrijeme pljuvali po PC-u gdje samo kartica košta kao konzola. Mislim da baš to nije tako.

 

PS5 - 500 eura

Solidni TV za igranje - 1000 eura

PS5 igra - 80 eura

PS+ pretplata - oko 60 eura

 

Znači to je neki osnovni paket koji ispada oko 1600-1700 eura. Naravno, uzet ćete više igri, pa pretplatu svake godine na PS+, dodatni đojstik, slušalice itd, realna cijena čisto lako prolazi 2000 eura.

 

Recimo ja sam PS1 i PS2 kupio za nekih 1500kn + čip koji je bio mislim da oko 100 eura i pirat igre po 20-30kn. Orginal igre bile su u ono vrijeme od 300-500kn.

 

Očito su vidjeli da na gamerima mogu služiti novce pa idu do kraja s cjenama.

 ja bum spojil na monitor i cekam update za 1440p support,tv mi netreba za nis. A poskupljenje igara im moze proc jer eto ,to je Playstation...Da je to bio MS bio bi shitstorm i pol.Ne brini,bude Sony dao svoju (vjerojatno losiju) verziju Game Passa pa onaj ko bu strpljiv nebu morao bas previse trositi.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...
Fre3man69 kaže...

Update vezano za tele2 status narudzbe. Pise pakirano i ceka termin dostave.doso i mail od tele2 web shopa

 Bas mi je drago, vjerovatno ce ti sutra doc, samo da mi ostali sad ne cekamo jos mjesec dana xd

 Vjerujem da će sutra velikoj većini narudžbe biti obrađene. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
walentkane kaže...

Uz najavljeno poskupljenje PS5 igri na 80 eura čini mi se da je jeftino igranje na konzolama davno iza nas. Mnogi su ovdje davali svoje oduševljenje sa cijenom konzole i u isto vrijeme pljuvali po PC-u gdje samo kartica košta kao konzola. Mislim da baš to nije tako.

 

PS5 - 500 eura

Solidni TV za igranje - 1000 eura

PS5 igra - 80 eura

PS+ pretplata - oko 60 eura

 

Znači to je neki osnovni paket koji ispada oko 1600-1700 eura. Naravno, uzet ćete više igri, pa pretplatu svake godine na PS+, dodatni đojstik, slušalice itd, realna cijena čisto lako prolazi 2000 eura.

 

Recimo ja sam PS1 i PS2 kupio za nekih 1500kn + čip koji je bio mislim da oko 100 eura i pirat igre po 20-30kn. Orginal igre bile su u ono vrijeme od 300-500kn.

 

Očito su vidjeli da na gamerima mogu služiti novce pa idu do kraja s cjenama.

tocno je jedino ps5-500 eura.

 

tv sam kupio krajem 2017., samsung 49" 4k za 4400 kn na akciji nekoj tada. meni je cisto dobar. takav sada kosta oko 2500 kn.

ps5 igra kosta 70 dolara na mom psn racunu(to je oko 440 kn), a po punoj cijeni kupujem samo ono sto stvarno jako zelim a to je mozda jedna dvije igre godisnje, ostalo popusti i akcije.

ps+ pretplata 200 kn godina dana, 30-ak igara besplatnih godisnje(ne igram bas MP i nisam ps plus uzeo zbog tog). 

 

znaci to je neki osovni paket koji ispada oko 800 eura. naravno uzet cu vise igri, nisam znao da su igre na pcu besplatne. dodatni joystick kao da kazes uzet ces dodatnu tipkovnicu. slusalice necu uopce komentirat.

 

uzmi 800 eura i sastavi gaming pc sa monitorom i periferijom, kupi jos jednu igru i reci mi na kojim postavkama pokreces najnovije naslove.

 

Skracena verzija mog posta: "Ne seri"

 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Tv bih uzeo i da nisam uzeo PS5. Jednostavno da gledam  Netflix na 4k i tako to. Na high end PC prošle godine tokom studenog stukao preko 3k € samo u PC. Gdje je još Razer tipkovnica,sluške,miševi,monitor Acer predator od 5k kn, 2.0 zvučnici. K tome sve teže se nađu igre besplatno. Dan danas nema RDR2 a zaigrat ću ga kad tad,makar i na ps5.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sideswipe kaže...

Tv bih uzeo i da nisam uzeo PS5. Jednostavno da gledam  Netflix na 4k i tako to. Na high end PC prošle godine tokom studenog stukao preko 3k € samo u PC. Gdje je još Razer tipkovnica,sluške,miševi,monitor Acer predator od 5k kn, 2.0 zvučnici. K tome sve teže se nađu igre besplatno. Dan danas nema RDR2 a zaigrat ću ga kad tad,makar i na ps5.

 ma daj ko normalan jos skida pirate. 

evo ja idiot nakon sto na pcu nisam gejmao jako dugo odlucim odigrat ove nove avengerse, nabrijan sam na tu semu i otkad su ju najavili zelim ju odigrat. pogledam recenzije i svi ju pljuju, procitam komentare igraca isto ju pljuju, a cijena nikako da padne ispod 50-60 dolara i reko ma idem skinut pirata, ako stvarno ne valja da ne bacim bezveze 60 dolara na to, ako valja, odigram sat vremena i odem kupit. i tada sam se sjetio zasto nitko normalan ne skida pirate, pa sto errora, sto gluposti, pa nece ovo pa nece ono. jednostavno nemam vremena a jos manje zivaca za takve gluposti, to mi je bilo fora kad sam iso u osnovnu, al jbg tad nisam imo ni love za kupovat igre da sam i htio.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mew kaže...
LeBron2233 kaže...
icanic kaže...
Mew kaže...
ViktorPS kaže...

Jel ima netko tko je naručio 19.11 pa da mu se promjenio status. Vidim nekima koji su naručili u 10tom mjesecu se promjenilo. A koliko sam čitao oni spadaju u isti val kao mi koji smo 19.11 izvršili narudžbu.

 Ja sam u 3 ujutro 06. 10. 2020. narucio i sve je isto Luceed - Rezervacija

 Meni je uvijek isto. Luceed - Rezervacija.

 

Narucio 6.10 SD

 Kako mogu vidjeti status narudbze ako sam naručio u SD?

 Pa cim se prijavis u svoj account imas


Moj Račun
Nedavne narudžbe

 Problem mi je sta sam narucio kao gost, a ne prijavljen na account.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 22:17 (LeBron2233).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
don4ld kaže...
Moj tv za 2300 kn je meni više nego solidan

 

Pa ima i TV za 900kn, ali bilo bi lijepo pošto PS5 podržava iggranje na 4k HDR 2.1 HDMI i nešto od toga iskoristiti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
walentkane kaže...

Uz najavljeno poskupljenje PS5 igri na 80 eura čini mi se da je jeftino igranje na konzolama davno iza nas. Mnogi su ovdje davali svoje oduševljenje sa cijenom konzole i u isto vrijeme pljuvali po PC-u gdje samo kartica košta kao konzola. Mislim da baš to nije tako.

 

PS5 - 500 eura

Solidni TV za igranje - 1000 eura

PS5 igra - 80 eura

PS+ pretplata - oko 60 eura

 

Znači to je neki osnovni paket koji ispada oko 1600-1700 eura. Naravno, uzet ćete više igri, pa pretplatu svake godine na PS+, dodatni đojstik, slušalice itd, realna cijena čisto lako prolazi 2000 eura.

 

Recimo ja sam PS1 i PS2 kupio za nekih 1500kn + čip koji je bio mislim da oko 100 eura i pirat igre po 20-30kn. Orginal igre bile su u ono vrijeme od 300-500kn.

 

Očito su vidjeli da na gamerima mogu služiti novce pa idu do kraja s cjenama.

 Aj ne prdekaj gluposti. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
walentkane kaže...

Uz najavljeno poskupljenje PS5 igri na 80 eura čini mi se da je jeftino igranje na konzolama davno iza nas. Mnogi su ovdje davali svoje oduševljenje sa cijenom konzole i u isto vrijeme pljuvali po PC-u gdje samo kartica košta kao konzola. Mislim da baš to nije tako.

 

PS5 - 500 eura

Solidni TV za igranje - 1000 eura

PS5 igra - 80 eura

PS+ pretplata - oko 60 eura

 

Znači to je neki osnovni paket koji ispada oko 1600-1700 eura. Naravno, uzet ćete više igri, pa pretplatu svake godine na PS+, dodatni đojstik, slušalice itd, realna cijena čisto lako prolazi 2000 eura.

 

Recimo ja sam PS1 i PS2 kupio za nekih 1500kn + čip koji je bio mislim da oko 100 eura i pirat igre po 20-30kn. Orginal igre bile su u ono vrijeme od 300-500kn.

 

Očito su vidjeli da na gamerima mogu služiti novce pa idu do kraja s cjenama.

Solidan PC za igranje - 2000 eura

Solidan monitor za igranje - 800 eura

PC igre - 10-60 eura

EA Access - zavisi koji uzmes

 

Pa ako igras FIFU ili PES na kompu treba ti Xbox kontroler ili Dualsense, pa wireless sluske neke, pa dobra mehanicka tipkovnica i mis.. Pa lako predjemo 3000 eura...I na sve to ne mozes odigrati remek djela kao TLOU, Unhcarted, GOW itd itd..Tako da sva ta prica pada u vodu.. Treba imati dobar PC i PS5 i bog te veselio :D

 

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sideswipe kaže...

 Dan danas nema RDR2 a zaigrat ću ga kad tad,makar i na ps5.

 

RDR2 itekako ima piratska verzija, potrajalo je, no crackiran je, i normalno radi.

 

 

Mene samo zanima odakle vi cupate te cifre, iz kojih (mokrih) snova, tisuce eura za ovo, pola tisuce za ono....

 

Za 800 eura sastavis pc na kojem igras SVE, sasvim normalno, jednako kao i na ps4 (ps5).

 

Davati 800-1000 eura za jednu komponentu, tko moze, zasto ne, svaka cast, no tvrditi da je to POTREBNO za igranje - ??? . Posebice ovo "trebas imati wireless sluske, xbox kontroler, pa mehanicka tipkovnica.... daj....get a life, druze.

 

Sa mojim jadnim low end zastarjelim kompjuterom opremljenim srednjom mehanickom tipkovnicom, srednja klasa misem, i najnormalnijim 25" AOC monitorom - igram apsolutno sve, barem sve sto mene zanima, ne patim od 16K rezolucije, a vjeruj mi, sto shadows i podno osvjetljenje nisu na ultra high turbo, vec na medium - e to me tek ne pati ni najmanje..... 1080 ili 2K high je meni itekako dovoljno za kvalitetno se igrati.

 

Selling point konzole su ekskluzive (koje ponekad i nisu bas tako ekskluzivne, niti tako dobre kako se ocekuje), i duzi rok trajanja od prosjecnog pc-a, svakako.

 

Konzola ima zivotni vijek 6-8 godina (recimo), dok je na pc-u to duplo manje, 2-3 godine, i onda vec pocmu kompromisi, koji, realno, vecini ljudi niti ne smetaju, niti ih apsolutno primjete.

 

Imam pc, konzola stize (nadam se), ne drzim niti jednu stranu, ovakve usporedbe su besmislene, idealno je obadvoje, ali razbacivati se tisucama eura i tvrditi da je to potrebno za igranje..... tako sam i ja mislio sa 15 godina.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

 

RDR2 itekako ima piratska verzija, potrajalo je, no crackiran je, i normalno radi.

 

 

Mene samo zanima odakle vi cupate te cifre, iz kojih (mokrih) snova, tisuce eura za ovo, pola tisuce za ono....

 

Za 800 eura sastavis pc na kojem igras SVE, sasvim normalno, jednako kao i na ps4 (ps5).

 

Davati 800-1000 eura za jednu komponentu, tko moze, zasto ne, svaka cast, no tvrditi da je to POTREBNO za igranje - ??? . Posebice ovo "trebas imati wireless sluske, xbox kontroler, pa mehanicka tipkovnica.... daj....get a life, druze.

 

Sa mojim jadnim low end zastarjelim kompjuterom opremljenim srednjom mehanickom tipkovnicom, srednja klasa misem, i najnormalnijim 25" AOC monitorom - igram apsolutno sve, barem sve sto mene zanima, ne patim od 16K rezolucije, a vjeruj mi, sto shadows i podno osvjetljenje nisu na ultra high turbo, vec na medium - e to me tek ne pati ni najmanje..... 1080 ili 2K high je meni itekako dovoljno za kvalitetno se igrati.

 

Selling point konzole su ekskluzive (koje ponekad i nisu bas tako ekskluzivne, niti tako dobre kako se ocekuje), i duzi rok trajanja od prosjecnog pc-a, svakako.

 

Konzola ima zivotni vijek 6-8 godina (recimo), dok je na pc-u to duplo manje, 2-3 godine, i onda vec pocmu kompromisi, koji, realno, vecini ljudi niti ne smetaju, niti ih apsolutno primjete.

 

Imam pc, konzola stize (nadam se), ne drzim niti jednu stranu, ovakve usporedbe su besmislene, idealno je obadvoje, ali razbacivati se tisucama eura i tvrditi da je to potrebno za igranje..... tako sam i ja mislio sa 15 godina.... 

Pa ja sam to mislio i s 30, 40, i 50 godina. Meni se uvijek pod igranje na PC podrazumijvalo igranje na max postavkama. Sve ispod toga nije me interesiralo. Dok me je to veselilo, ja sam računala mijenjao kako su izlazili novi procesori i grafičke kartice. Ono, ako ne mogu vidjeti igru onako kako je zamišljena u punom sjaju meni se to nije igralo. Izlaskom PS4 izgubio sam interes za PC i zadnje računalo sam promijenio 2014 godine koje mi danas služi samo za tipkanje i drketanje po internetu (Ja sam tada samo za kućište i ventilatore u njemu potrošio oko 4k kuna). No još uvijek je to stroj koji ima prolaz za nezahtjevno igranje. PS4 mi je otvorio oči a PS5 samo ih i dalje drži otvorenima. Za mene odavno dileme nema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 22:59 (movie).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

@Damir22  kada sam sastavljao PC htio sam sve da bude kako zelim,po performansama,izgledu,dok cijena bas nije bila faktor. Igrao sam RE3 na 2k,sve max i vrti od 60<100+. Takav PC sam htio,da to sve gura fluidno. Da vise volim plej,volim,veci mi gust na kontroleru i ispred TVa. PC je alternativa koju sam malo predugo furao i malo previse ulupao love. Rekoh si idem sad sklepat bas kako hocu i tko zna kad..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 22:57 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice