Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.697.585
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pa sta je ovo od jucer 15 stranica ispisano  Nemam kad sve citati ali evo da napisem svoja zasadasnja iskustva sa konzolom.

 

Sinoc sam probao Astro's Playroom, Spider-Man Miles Morales, GoW, Bugsnax i AC Valhallu. Konzola je odlicna i stvarno se ventilator ne cuje niti se grije nakon visesatnog igranja, a dualsense je stvarno revolucionaran. Nisam mogao da vjerujem koliko detalja mogu ubaciti kroz vibraciju u kombinaciji sa zvucnikom, bas sam se divio, ali najbolja stvar definitivno su adaptivni trigeri 

 

Pored Astro's Playroom obavezno probajte i Bugsnax, oni su iskoristili DualSense skoro kao i Astro i bas su to ekstra uradili, a igra je i zabavna 

 

Moja jedina zamjerka i mana za sada je sto mi konzola ima coil whine. U pocetku sam morao skroz prici konzoli da bih uopste primjetio (blago zujanje), medjutim kada sam stavio da se igre skidaju u pozadini i poceo igrati zahtjevnije igre pocelo je biti malo glasnije. Sve dok bilo kakav drugi zvuk dolazi sa TV i ne cuje se, ali kada je mrtva tisina iritira jer se primjeti. Vidim po netu da dosta raje ima istu situaciju, ali kazu da se najvise primjeti ako se nesto skida u pozadini i igra, pa me bas zanima kako ce biti kad zavrsim downloade.

 

Na ps4 pro mi je taj coil whine nakon 2 godine bio podivljao pa postao bas glasan, trajalo 2-3 sedmice i sam opet prestao pa se nadam da ce i se i ovdje unormaliti. Sony je sve odlicno uradio sa konzolom, ne znam zasto nisu mogli staviti par komada silikona izmedju komponenti napojne kako se te vibracije ne bi primjetile.

 

Sve u svemu konzola je vrh i lijepo je opet imati na cemu igrati 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gls upravo stigao is SD. Vidim i da je pošta preuzela u ekupi.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

A mene zajebala bura ništa do Ponedeljka...

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Isto gls al ni traga od poruke
Edit: upravo stigla poruka
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 8:52 (J2222).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

A mene zajebala bura ništa do Ponedeljka...

 možda ti dopuše konzolu do kraja dana.

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni pise na gls tracking da je paket stigao u centralno srediste u 7h ali je to tek sad bilo vidiljivo oko pol 9, izgleda da je neki delay na stranici...svima bi trebao doc paket do 3 po meni

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

takoder nista ni o sms poruci al na glsu isporuka 11.30-14.30

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni je izvor u SD rekao da svi mi ostali koji smo kasnije preorderali uskoro dobiti mail s planiranim datumom isporuke.

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

momci opustite se GLS vam salje obavijest do 2h prije isporuke i
dostavljac vas zove unutar pola sata prije dostava da provjeri da li
ima ikoga doma i bez beda ce netko umjesto vas preuzet konzolu.
naravno ne dozvoljavaju drugu osobu samo ako su u pitanju
kredite kartice ( amex, diners ) i sl. tak da se opustite GLS je

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Uzeo preko Tele2 a od njih apsolutno nikakva povratna informacija u ova dva dana. Kažu da isporuke idu, a status dostave na korisničkim stranicama ne mrda.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Što reć.. Naručio u Linksu, nit mogu vidjeti status narudžbe, nit znam dal je predano dostavnoj službi, nit ništa. Baš super 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...

Samo da potvrdim da i na PS5 radi onaj "trik" sa kreiranjem novog accounta na mailu na kojem već imate PSN account od ranije (tako što se doda točka na random mjesto u mail adresi prilikom registracije, npr: "adr.esa@gmail.com".

 

Logovao sam se na PS5 sa US accountom kreiranim na gore navedeni način (iako na istom mailu od ranije imam i HRV account), ukucao bon za 12mjeseci PSPLUS (US) kupljenim na Kinguinu (30eura), prihvatilo i sve radi. Evo upravo skidam neke igre iz PSPLUS kolekcije, a već sam isprobao bugsnax..

 Ja imam normalni gmail account koji mi je povezan sa US accountom na ps i sad mi je isto sve prošlo. 28 eura 12 mjeseci..

4 godine
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arsi20 kaže...
AFARON kaže...

Samo da potvrdim da i na PS5 radi onaj "trik" sa kreiranjem novog accounta na mailu na kojem već imate PSN account od ranije (tako što se doda točka na random mjesto u mail adresi prilikom registracije, npr: "adr.esa@gmail.com".

 

Logovao sam se na PS5 sa US accountom kreiranim na gore navedeni način (iako na istom mailu od ranije imam i HRV account), ukucao bon za 12mjeseci PSPLUS (US) kupljenim na Kinguinu (30eura), prihvatilo i sve radi. Evo upravo skidam neke igre iz PSPLUS kolekcije, a već sam isprobao bugsnax..

 Ja imam normalni gmail account koji mi je povezan sa US accountom na ps i sad mi je isto sve prošlo. 28 eura 12 mjeseci..

 Fakat ovo ne kužim. Pa ako imaš točku u mailu to je vec drugi mail right? I imaš dva accounta, primarni je gdje imaš usa account? 

 

Po prici ispada da imas hrv account nekako spojen sa usa accountom.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

sve se to moze gledat s dvije strane. ako je taj preprodavac ulozio "trud" da prvi klikne i kupi jos tamo u prvom valu, a neki veliki fan koji sad sve proklinje nije e jebiga. nisu ni ti preprodavaci tamo u 9. mjesecu znali da ce bit ovakva nestasica i da ce se konzole prodavat po duplo vecoj cijeni. ne vjerujem da je puno ljudi islo u prvom valu kupit da preproda nego su tek sad shvatili da ju mogu preprodat za masnu lovu a ps5 im ipak ne znaci tolko da nebi uzeli par somica u dzep za nista rada. 

 

ko kad se zalite na one sto na black fridayu stanu u red pred links 15 sati prije otvaranja da uzmu procesor na 80% snizenju da ga preprodaju, i oni su kao smece od ljudi. pa stanite u red prije njega i rijesena stvar, ali jbg kom se da cekat jel. 

 

ja sam davno prije dok su se mobiteli jos u tarifama davali za male pare ceko u redu na releasu iphona, kojih je tad isto bilo jako malo i cekalo se po mjesec-dva da dode nova posiljka, mene je ispo oko 2000-3000 kn a prodavo sam ih vec sljedece jutro po 5-6 tisuca. nitko od tih kupaca mi nije reko kakvo sam ja smece i zasto sam kupio te mobitele, a ne trebam ih osobno. 

 Moj sat vrijedi daleko više nego bi uštedio stajanjem u redu 15h.

Meni čak nije žao kad netko stoji 15h u redu na zimi da si zaradi 1000kn, takvom znam da treba.

Meni je žao vidjet nekoga ko ima love kupit 3-4 konzole , a to učini klikom miša, da bi nekom drugom, čija djeca očekuju konzolu pod borom, oteo 1000kn.

Večina domaćih preprodavača su srećom amateri, naruči ju u 3-4 trgovine, na nekoliko pretplata i prodaje, al je sretan dobije 10ak komada, većina 2-3 uvrh glave.

Vani su to phyton skripte, captcha avoidance, naruče ih desetke pa preprodaju.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Fakat ovo ne kužim. Pa ako imaš točku u mailu to je vec drugi mail right? I imaš dva accounta, primarni je gdje imaš usa account? 

 

Po prici ispada da imas hrv account nekako spojen sa usa accountom.

 

Tehnički je drugi mail, ali i nije. Imaš hr account na mailu ime.prezime@gmail.com, hoćeš otvoriti i američki account. Ne moraš otvarati novi mail nego je dovoljno da se registriraš sa ime.prezime na način da unese i.meprezime@gmail.com. I tako će ti hr i usa profil imati isti mail. 

7 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Raste cijena na njuškalu disk verzija od 7000kn do 8000kn ide to jos gore ajmo bar na deset tisuca hahahaha katastrofa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Sony PlayStation 5

Jeej, stiglo maloprije :)

 

Sad treba dočekati kraj radnog vremena :)

 
13 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Preorderala sam PS5 5.10. u Svijetu Medija.. da li itko zna kada kreću dostave drugog vala preordera sa Svijeta Medija?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...

Jučer sam preuzeo konzolu i moram reći da sam stvarno ugodno iznenađen. Čitao sam i gledao recenzije i nije mi to bilo baš tako "wow" sve dok je jučer nisam upalio. Jako je tiha, praktički nečujna, sučelje je brzo i "glatko", nema onih trzaja koji su znali biti na ps4 i u 4k je rezoluciji. Kada palite konzolu pripremite se na dva update-a, jedan za konzolu, a drugi za gamepad. Imam jako brzi internet pa ne mogu dati informaciju koliko će vama trebat vremena za to, ali kod mene je to prošlo kroz minutu dvije. Instalacija igara sa diska je dosta brža, a izlaz iz jedne igre i ulaz u drugu jako brz (baš onako kako su recezenti pokazali, ali nije to to dok sam ne probaš). Mana novog sučelja je ta šta nisam nigdje mogao naći opciju za kreiranje mapa, da mi sve ne trpa na "glavni" izbornik. Ako sam dobro pročitao po portalima, to nisu implementirali, ali se nadam da budu kroz neki update.

Gamepad, eh kako savršeno sjedne u moje šape, sa njim su pogodili 100%. Također ove nove vibracije, to se zove napredak i promjena na bolje. Da iskusim sve nove mogućnosti igrao sam Astrobota i malo je reći da sam oduševljen. Igra komotno može stajati kao neka samostalna punokrvna arkada, bolja je od većine naslova koju platiš, a razvijena očito da se pokažu sve mogućnosti gamepada. Haptičke vibracije i "kočenje" R2/L2 tipki na papiru ne zvuči kao nešto veliko, ali kada se implementira u igru donosi veliku razliku u doživljaju igre pa se nadam da će developeri to iskoristiti.

 

Pun sam dojmova, a ne želim tu pisati biblije jer se to rijetkima da čitat, a ovako u kratko mislim da sam iznio ono najvažnije.

 Samo ti pisi. Pa bolje do konacno nesto korisno o konzoli citamo.

PSN - ediholic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Meni nisu jasni ljudi koji ce to sa njuskala kupovati, mislim uvijek se netko nade lud ali opet...

 

Pa otvoriti ce se sigurno uskoro nove narudzbe iz ducana po standardnim cijenama.

 

I drugo mislim da je najpametnije pricekati jednu godinu nakon izlaska pa onda kupiti - pasti ce malo cijene, hardver i greske ce vjerovatno popeglati, izaci ce konacno prave ekskluzive... Jer po trenutoj ponudi se moze imati i na Ps4 zadovoljavajuce iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 10:04 (Haremzg).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
prinašalec kaže...
Uzeo preko Tele2 a od njih apsolutno nikakva povratna informacija u ova dva dana. Kažu da isporuke idu, a status dostave na korisničkim stranicama ne mrda.

 Takoder, svaki put kazu za jos malo strpljenja ... 3 puta razgovarao s agentima svaki je reko nesto svoje

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...

Jučer sam preuzeo konzolu i moram reći da sam stvarno ugodno iznenađen. Čitao sam i gledao recenzije i nije mi to bilo baš tako "wow" sve dok je jučer nisam upalio. Jako je tiha, praktički nečujna, sučelje je brzo i "glatko", nema onih trzaja koji su znali biti na ps4 i u 4k je rezoluciji. Kada palite konzolu pripremite se na dva update-a, jedan za konzolu, a drugi za gamepad. Imam jako brzi internet pa ne mogu dati informaciju koliko će vama trebat vremena za to, ali kod mene je to prošlo kroz minutu dvije. Instalacija igara sa diska je dosta brža, a izlaz iz jedne igre i ulaz u drugu jako brz (baš onako kako su recezenti pokazali, ali nije to to dok sam ne probaš). Mana novog sučelja je ta šta nisam nigdje mogao naći opciju za kreiranje mapa, da mi sve ne trpa na "glavni" izbornik. Ako sam dobro pročitao po portalima, to nisu implementirali, ali se nadam da budu kroz neki update.

Gamepad, eh kako savršeno sjedne u moje šape, sa njim su pogodili 100%. Također ove nove vibracije, to se zove napredak i promjena na bolje. Da iskusim sve nove mogućnosti igrao sam Astrobota i malo je reći da sam oduševljen. Igra komotno može stajati kao neka samostalna punokrvna arkada, bolja je od većine naslova koju platiš, a razvijena očito da se pokažu sve mogućnosti gamepada. Haptičke vibracije i "kočenje" R2/L2 tipki na papiru ne zvuči kao nešto veliko, ali kada se implementira u igru donosi veliku razliku u doživljaju igre pa se nadam da će developeri to iskoristiti.

 

Pun sam dojmova, a ne želim tu pisati biblije jer se to rijetkima da čitat, a ovako u kratko mislim da sam iznio ono najvažnije.

 Da se nadovežem na kolegu, sve stoji što je rekao. Ugl sam isprobao astro i to sad ujutro, jučer su klinci derali, nisam stigao niš sam

 

Meni je ovo prvi doticaj sa konzolom. Davno sam kod frenda igrao, kratko doduše imao i doma, al nije to to, kad nije tvoja.

 

Konzola je apsolutno nečujna. Ono što je bučno (jako bučno) je umetnuti disk i čitanje sa njega. Srećom igra se brzo instalira, dobije update i nakon toga se pokreće sa SSDa, disk kratko očita i stiša se.

 

Izbornici, prebacivanje između igara, sve radi izuzetno brzo.

Inače sam PC guy, ali ovdje apsolutno nemam zamjerki.

 

Imam Nintendo Wii, pa sam naviknut na Wii mote controller. Ovaj dualsense mi super leži u ruci, puno je napredniji od motea (ok i puno noviji/moderniji) , ima izuzetno precizan vibro sa puno lokacija koje nezavisno vibriraju. 

Osjet pokreta, rotacije dualsensa, to je također izuzetno precizno i po meni daleko naprednije od motea.

Astro lab je puna igra u svakom smislu te riječi. Znam da je tech demo, ali ne djeluje tako. Na puno mjesta me iznenadilo kako dobro zvuk iz controllera nadopunjuje zvuk iz tv-a. Na wii je to nice gimmick, ovdje je to vrhunski doživljaj.

Dosta featurea koristi igra, primjerice puhanje u mikrofon koji razlikuje slabo i jako, precizno se osjeti povlačenje po ono gornjem sense području, što sam isprobao u astro (samo kopčanje odjela) i struganje u Rayman.

Ono što me oduševilo u Astru kad se skače, koliko precizno se naginjanjem controllera upravlja odijelom.

Drugo je feedback od L2/R2 koliko se super osjeti i točno sila potrebna za pojedinu akciju, te koliko odmah popusti feedback kad postigneš potrebnu. Ima dio gdje je povlači ručkica sa lijevom rukom, desnom se gnječe kutije/konzerva koja ispada... oduševljen sam, iako je primjena relativno trivijalna. Osjeti se sila potrebna za povlačenje ili gnječenje, onaj tren kad se povuče ili zgnječi, popušta feedback i R2 postsje bez otpora.

 

U svakom slučaju ne očekujem pregršt igara koje koriste ove funkcionalnosti, barem ne sve, ali radujem se onima koje budu uvelike, jer Controller je za to savršeno pogođen.

 

Veličinom... meni je OK, da je mrcu veći ne bi bilo na odmet, ovak mi je savršeni valans između meni dobrog, a djeci da nije prevelik.

Težina mu je ok, očekivao sam da če biti teži.

Djeluje čvrsto, robusno, kvalitetno izrađen.

Imam 2, uparuju se spajanjem USB kablom na konzolu, dobije update i za minutu je spreman za korištenje.

 

Ja sam za sada oduševljen.

 

Moja supruga je bila upozorena na moguću buku, ali sama je rekla da konzolu ne čuje.

 

Konzola je velika, meni lijepa, super izrađena, djeluje plastično, ali kvalitetno, robusno.

 

Skoro PS plus kad dođu popusti, pa koja PS5 igra, pa kreće prava uživancija 

 

EDIT: jedino što mi nije 100% sjelo je punjač za 2 controllera. OK radi, ali očekivao sam da će controller sam kliznuti unutra. Tome nije tako, malo ga se treba namještati dok "klikne".

Isti osjećaj imamo supruga i ja, čak i klinci su primjetili nakon što sam ih upozorio da su ga stavili, al se ne puni, da je bezveze jer su mislili da su ga dobro stavili. Sitnica, al nešto gdje ima mjestanza napredak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 10:12 (Rhodin).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
arsi20 kaže...
AFARON kaže...

Samo da potvrdim da i na PS5 radi onaj "trik" sa kreiranjem novog accounta na mailu na kojem već imate PSN account od ranije (tako što se doda točka na random mjesto u mail adresi prilikom registracije, npr: "adr.esa@gmail.com".

 

Logovao sam se na PS5 sa US accountom kreiranim na gore navedeni način (iako na istom mailu od ranije imam i HRV account), ukucao bon za 12mjeseci PSPLUS (US) kupljenim na Kinguinu (30eura), prihvatilo i sve radi. Evo upravo skidam neke igre iz PSPLUS kolekcije, a već sam isprobao bugsnax..

 Ja imam normalni gmail account koji mi je povezan sa US accountom na ps i sad mi je isto sve prošlo. 28 eura 12 mjeseci..

 Fakat ovo ne kužim. Pa ako imaš točku u mailu to je vec drugi mail right? I imaš dva accounta, primarni je gdje imaš usa account? 

 

Po prici ispada da imas hrv account nekako spojen sa usa accountom.

 

Gmail ignorira točku u prvom dijelu mail adrese pa kad pišeš username možeš napisati bez točke ili sa točkom bilo gdje, sve je to isti account.

ime.prezime ili imepre.zime je njima uvijek imeprezime, točka se izbacuje, pa onda ljudi to koriste na sajtovima gdje treba druga mail adresa za drugi account.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nyd kaže...

Preorderala sam PS5 5.10. u Svijetu Medija.. da li itko zna kada kreću dostave drugog vala preordera sa Svijeta Medija?

 Ja još nisam dobio ni za prvi. Ni konzolu niti ikakvu obavijest.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nyd kaže...

Preorderala sam PS5 5.10. u Svijetu Medija.. da li itko zna kada kreću dostave drugog vala preordera sa Svijeta Medija?

 ja sam preordero 09.10. u sancta domenici, jos uvijek nema nikakve infomracije a nagađa se tijekom 12. mjeseca...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

@Nightyx Trebali bi uskoro dobiti mail od SD sa vise informacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 10:19 (andrijans).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
amd freak kaže...
arsi20 kaže...
AFARON kaže...

Samo da potvrdim da i na PS5 radi onaj "trik" sa kreiranjem novog accounta na mailu na kojem već imate PSN account od ranije (tako što se doda točka na random mjesto u mail adresi prilikom registracije, npr: "adr.esa@gmail.com".

 

Logovao sam se na PS5 sa US accountom kreiranim na gore navedeni način (iako na istom mailu od ranije imam i HRV account), ukucao bon za 12mjeseci PSPLUS (US) kupljenim na Kinguinu (30eura), prihvatilo i sve radi. Evo upravo skidam neke igre iz PSPLUS kolekcije, a već sam isprobao bugsnax..

 Ja imam normalni gmail account koji mi je povezan sa US accountom na ps i sad mi je isto sve prošlo. 28 eura 12 mjeseci..

 Fakat ovo ne kužim. Pa ako imaš točku u mailu to je vec drugi mail right? I imaš dva accounta, primarni je gdje imaš usa account? 

 

Po prici ispada da imas hrv account nekako spojen sa usa accountom.

 

Gmail ignorira točku u prvom dijelu mail adrese pa kad pišeš username možeš napisati bez točke ili sa točkom bilo gdje, sve je to isti account.

ime.prezime ili imepre.zime je njima uvijek imeprezime, točka se izbacuje, pa onda ljudi to koriste na sajtovima gdje treba druga mail adresa za drugi account.

 Mozes i npr.

 

peroperic+usplaystation@gmail.com

 

to ce slati na isti mail kao i peroperic@gmail.com, znak + i ostatak se ne broji.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dan1j3l kaže...

Ocito su se 18-og preracunali i prodali vise konzola nego sto su imali alocirano. Ja sam narucio 17.09 i danas ujutro sam dobio SMS da ocekujem dostavu izmedju 08:00-11:00h.

Izgleda da je problem s digitalnim konzolama jer ih ima premalo. Zato su ameri koji su naručili digitalnu dobijali ovu s disk pogonom jer je to bitno tržište pa ne bi trebali imati nezadovoljnih kupaca u startu. Sonyu isti vrag. Jebeš 10 dollara koliko su platili disk pogon a kupci presretni i još rade reklamu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice